مد


2 دقیقه پیش

مدل لباس عروس جدید و زیبا

مدل لباس عروس    مدل لباس عروس دنباله دار   مدل جدید لباس عروس   مدل لباس عروس ایرانی   زیباترین مدل لباس عروس   عکس مدل لباس عروس   مدل لباس ...
2 دقیقه پیش

جدیدترین مدل لباس مجلسی زنانه

نمونه هایی از شیک ترین مدل لباس مجلسی زنانه   شیک ترین لباس مجلسی   مدل لباس زنانه   لباس مجلسی بلند زنانه   لباس مجلسی مشکی بلند زنانه   ...

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه شمااستفاده از كاغذدیواری‌ این روزها به یک فن تبدیل شده است؛ مهارتی كه با دانستن تكنیك‌های ساده‌ای می‌توان آن را به‌راحتی در خانه اجرا كرد.

 

می‌گویند كاغذ دیواری را چینی‌ها اخترع كرده‌اند. چشم‌بادامی‌ها از 200 سال پیش از میلاد یاد گرفته بودند كه كاغذ برنج را روی دیوارها بچسبانند. بعدها هم یكی از آنها فهمید چطور پارچه‌ها را مانند كاغذ روی دیوار بچسباند. هنر او به خاورمیانه آمد و خیلی زود راهی كشورهای دیگر شد. بعدها هم كه فرانسوی‌ها زدند به خط تجاری كردن كاغذدیواری‌ها و كلا دنیای هنر با آمدن این ابزار تازه رنگ‌آمیزی دیوارها زیرورو شد؛ آن قدر كه امروز استفاده از كاغذدیواری و انتخاب مناسب آن برای هر فضای خاصی خودش هنر است هنری كه سه گام ابتدایی آن را با هم مرور می‌كنیم.

كلاسیک

شیک ترین مدل کاغذ دیواری,انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری كلاسیک همیشه محبوب هستند و ربطی به زمان و این حرف‌ها ندارند


اصلی‌ترین نوع كاغذدیواری‌هایی كه تا امروز تولید شده‌اند، كاغذهایی با تصاویری گرفته شده از طبیعت هستند كه به صورت خاص با خطوط منحنی كشیده می‌شوند. كلاسیک ها همیشه محبوب هستند و ربطی به فاز زمان و این حرف‌ها ندارند. شیک هستند و رسمی بنابراین بیشتر به درد خانه‌هایی می‌خورند كه دكوراسیون خاص و مجللی دارند. طرفداران این سبک هم معمولا جوان‌ها نیستند. این سبک را كسانی می‌پسندند كه زیاد اهل تنوع نیستند؛ كسانی كه كلا زیاد به تغییر فكر نمی‌كنند. سالن پذیرایی خانه‌های بزرگ برای این كارها مناسب است.

مدرن و هندسی

دکوراسیون کاغذ دیواری,کاغذ دیواری های شیک

كاغذدیواری‌های مدرن هم به درد اتاق خواب‌ها می‌خورند و هم سالن‌های پذیرایی


در برابر كاغذ دیواری‌های كلاسیک با خطوط منحنی، كاغذهای مدرن قرار دارند؛ كاغذدیواری‌هایی كه تركیبی از خطوط شكسته و منحنی یا حتی طرحی از گل‌ها در سایزهای غیر متعارف هستند و هیچ قاعده مشخصی در طراحی ندارند. این روزها كاغذدیواری‌های مدرن طرفداران زیادی به خصوص در میان جوان‌ها پیدا كرده‌اند. خوبی این دسته از كاغذدیواری‌ها این است كه هم به درد اتاق خواب‌ها می‌خورند و هم سالن‌های پذیرایی. این وسط فقط پای طرح‌ها در میان است كه چقدر شلوغ یا خلوت باشد و چه حسی را به صاحبخانه منتقل كند.

داماسک

نحوه انتخاب کاغذ دیواری, انتخاب و خرید کاغذ دیواری

طرح داماسک كاغذ دیواری هنوز هم از محبوب‌ترین‌هاست و مناسب برای سالن پذیرایی خانه های بزرگ


این نوع كاغذدیواری كه اصطلاحا به آن «داماس» هم گفته می‌شود و زیرمجموعه كاغذهای كلاسیک به حساب می‌آید، به جا مانده از سال‌ها پیش است. هر كدام از ما با دیدن این نوع كاغذدیواری‌ها به یاد گذشته‌های دور می‌افتیم برای اینكه این طرح كاغذدیواری به دهه 50 یا 60 شمسی تعلق داشت و نمادی از خانه‌های به روز آن دوران بود؛ طرحی كه گل‌هایی كلاسیك به صورت یک دست در سطح كاغذ تكرار می‌شوند. اسم این طرح هم از همین تكرار برداشته شده است. داماسک اسم پارچه‌هایی است كه معمولا دارای نقش‌های متقارن ابریشم پشم هستند. این طرح كاغذ دیواری هنوز هم از محبوب‌ترین‌هاست و مناسب برای سالن پذیرایی خانه های بزرگ. در خانه‌های كوچک طرح داماسک به خصوص اگر با تكرار گل های درشت همراه باشد، فضا را كوچک تر از آنچه هست، نشان می‌دهد.

گلدار

مدل کاغذ دیواری,طراحی های کاغذ دیواری

كاغذ دیواری های گلدار را بیشتر روی یک دیوار نصب می‌كنند تا فضای خانه شلوغ به نظر نرسد


از اسمش هم معلوم است. تكراری از طرح‌های گل كه با توجه به طرح می‌توانند بسیار بزرگ یا حتی بسیار كوچک باشند. این نوع كاغذدیواری را بیشتر به صورت تركیبی استفاده می‌كنند؛ یعنی بیشتر اوقات به پیشنهاد طراح همه دیوارها را كاغذ دیواری گلدار نمی‌كنند و بعضی‌ها را با كاغذهای ساده ولی در همان طیف رنگ می‌پوشانند. طراحان داخلی كاغذ دیواری های گلدار را بیشتر روی یک دیوار نصب می‌كنند چرا كه اگر تعداد دیوارها زیاد باشد، فضای خانه شلوغ می‌شود. در اتاق خواب هم معمولا دیوار روبه‌روی در را با كاغذدیواری گلدار می‌پوشانند.

راه راه

انتخاب و خرید کاغذ دیواری,انتخاب کاغذ دیواری

برای راهروها و ورودی های كم‌عرض خانه هم از كاغذدیواری های راه راه زیاد استفاده می كنند


به درد خانه‌هایی می‌خورند كه یا سقف‌های خیلی بلندی دارند یا خیلی كوتاه. طرح‌های راه‌راه این كاغذدیواری‌ها می‌تواند به‌راحتی عیب و ایراد این دسته خانه‌ها را رفع كند؛ مثلا در خانه‌هایی كه سقف بلندی دارند اگر از كاغذهایی با رنگ تند و خط‌های افقی استفاده كنند، ارتفاع كوتاه‌تر به نظر می‌رسد و در خانه‌هایی با سقف كوتاه هم برعكس باید سراغ نمونه‌هایی با راه‌راه‌های عمودی و رنگ‌های روشن بروند. برای راهروها و ورودی‌های كم‌عرض خانه هم از این دسته كاغذدیواری‌ها زیاد استفاده می‌كنند.

پوستری

کاغذ دیواری های شیک,مدل کاغذ دیواری

پوسترها را بر روی دیوارهایی نصب كنید كه كمتر در طول روز در مقابل‌شان رفت و آمد دارید


این روزها كاغذهایی به بازار آمده‌اند كه كمی با تعریفی كه ما از انواع كاغذدیواری‌های معمولی داریم، فرق دارند. این نوع كاغذدیواری‌ها درواقع پوسترهای بزرگی هستند كه به اندازه دلخواه شما چاپ می‌شوند و فقط هم روی یک دیوار قرار می‌گیرند. روی این پوسترهای دیواری یک تصویر بزرگ منتشر می‌شود فقط باید توجه داشت كه مدل کاغذدیواری‌ها مخصوص خانه‌های بزرگ است آن‌قدر كه بیشتر روی دیوارهایی با طول چهار متر به بالا نصب می‌شوند. خوبی این تصاویر این است كه به دلخواه خریدار هر طرحی روی آن چاپ می‌شود ولی نقطه ضعف‌شان خسته كردن بیننده است. برای همین طراحان دكوراسیون همیشه قبل از خرید این پوسترها پیشنهاد می‌كنند كه آنها را بر دیوارهایی نصب كنید كه كمتر در طول روز در مقابل‌شان رفت و آمد دارید.

اسپرت

انتخاب کاغذ دیواری, جدیدترین مدل کاغذ دیواری

کاغذدیواری‌های اسپرت بیشتر در اتاق خواب و اتاق جوان‌ترها استفاده می‌شوند


نوشته‌های روزنامه، متن، طرح‌های سیاه و سفید، پوست حیوانات و حتی طرح لباس و... همه اینها می‌توانند طرح یك كاغذ دیواری اسپرت باشند. اصلا هر طرحی كه شاید برای كاغذدیواری شدن بعید به نظر برسد می‌تواند در این دسته قرار بگیرد. آنهایی كه دل شیر دارند فقط سراغ این نوع كاغذدیواری‌ها می‌روند چون هیچ كسی به‌طور حتم از پایان كار خبر ندارد. این کاغذدیواری‌ها بیشتر در اتاق خواب و اتاق جوان‌ترها استفاده می‌شوند اما بعضا كسانی كه اهل تنوع هستند و دوست دارند خانه‌شان كمی با خانه‌های معمول فرق داشته باشد، حتما در سالن پذیرایی شان هم از این كاغذها می‌چسبانند؛ با دقت به این نكته كه باید حتما با كاغذهای ساده تركیب شوند.

ساده

مدل کاغذ دیواری اسپرت,نحوه انتخاب کاغذ دیواری

کاغذدیواری‌های ساده بیشتر به در و دیوارهایی می‌خورند كه در و پنجره‌ها در آنها قرار گرفته‌اند


هیچ طرح و نقشی ندارند و فقط دارای بافت و برجستگی‌هایی هستند كه از جلو معلوم می‌شوند. این كاغذدیواری‌ها را به‌ندرت در سرتاسر خانه استفاده می‌كنند مگر در مواقعی كه صاحبخانه از رنگ و نقاشی فراری است و از كاغذدیواری‌ها هم چندان دل‌خوشی ندارد. آن وقت است که دست به دامان ساده‌ترین نوع پوشش دیوار می‌شود. این دسته كاغذها بیشتر مكمل كاغذدیواری‌های دیگر هستند؛ یعنی وقتی كاغذدیواری اصلی با هر سبكی انتخاب شد، بعد قسمتی از دیوارها را با رنگی مطابق آن از كاغذهای ساده می‌پوشانند. بیشتر هم به در و دیوارهایی می‌خورند كه در و پنجره‌ها در آنها قرار گرفته‌اند چون كاغذدیواری‌های طرحدار وقتی به در و پنجره‌ها می‌رسند قطع می‌شوند و نمای خوشایندی ندارند.

 

منبع : مجله منزل / bartarinha.ir


ویدیو مرتبط :
حلال زاده - انتخاب کاغذ دیواری مناسب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه شما (2)استفاده از كاغذدیواری‌ این روزها به یك فن تبدیل شده است؛ مهارتی كه با دانستن تكنیک های ساده‌ای می توان آن را به راحتی در خانه اجرا كرد.


سه بعدی
شاید دیگر دوران سر كردن در فضای طراحی‌های دوبعدی واقعا به سر رسیده. این مساله را می‌شود با نسبت خرید كاغذدیواری‌های سه‌بعدی در بازار هم فهمید. این روزها اگر گشتی در راسته فروشندگان كاغذدیواری بزنید، حتما این پدیده‌های تازه‌وارد را می‌بینید. كاغذدیواری‌هایی برجسته كه اگر از فاصله چندمتری به آنها نگاه كنید، طرح‌های خاصی به صورت برجسته دیده می‌شود. كاربرد این كاغذدیواری‌ها هم متفاوت است؛ بیشتر برای طراحی فضای اتاق‌های پذیرایی بزرگ و همچنین در لابی ساختمان‌ها استفاده می شوند.

مدل کاغذ دیواری, دکوراسیون کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های سه‌بعدی های شلوغ برای خانه های بزرگ‌تر و سبکترها برای خانه‌های كوچکتر


این وسط انتخاب طرح كاغذدیواری‌های سه‌بعدی بسیار اهمیت دارد؛ سه‌بعدی‌های شلوغ برای خانه‌های بزرگ‌تر و سبك‌ترها برای خانه‌های كوچك‌تر. خوب است بدانید كاغذدیواری‌‌های سه‌بعدی برای نمایش سه‌بعدی‌شان به دیوارهای بزرگ نیاز دارند پس بهتر است برای خانه‌های كوچك اصلا سراغ این دسته كاغذدیواری‌ها نروید.

كودک

انتخاب کاغذ دیواری,کاغذ دیواری های خانه

كاغذدیواری هایی كه برای اتاق بچه‌ها استفاده می شوند، هیچ قاعده و قانون خاصی ندارند


كاغذدیواری‌هایی كه برای اتاق بچه‌ها استفاده می‌شوند، هیچ قاعده و قانون خاصی ندارند. هر روز بسته به شخصیت‌های كارتونی جدیدی كه وارد دنیای كودكانه می‌شود تنوع این كاغذها هم در سبك و طرح‌های مختلف بیشتر می‌شود و فقط رنگ‌ها هستند كه ثابت می‌مانند. آبی، سبز، قهوه‌ای، سورمه‌ای و سفید برای پسرها و یاسی، بنفش، زرد، گلبهی، صورتی، قرمز و سفید هم برای دخترها. در كاغذدیواری اتاق بچه‌ها اگر طرح‌ها به صورت موتیف باشد؛ یعنی المان‌های تك به صورت كوچك روی كاغذ ساده قرار گرفته باشد می‌توان سرتاسر اتاق را با كاغذدیواری پوشاند اما اگر كاغذدیواری شلوغ بود، می‌شود اصل یك دیوار كاغذ اصلی و بقیه كاغذ ساده را هم در این فضا پیاده كرد.

 

شیک ترین دکوراسیون کاغذ دیواری,نحوه انتخاب کاغذ دیواری

رنگ های كاغذدیواری می تواند به اتاق‌ها معنا و مفهوم تازه‌ای ببخشد


رنگ ها در زمان انتخاب كاغذدیواری همان‌قدر اهمیت دارند كه طرح و نقشه آنها. با استفاده از رنگ‌های كاغذدیواری می‌توان به اتاق‌ها معنا و مفهوم تازه‌ای بخشید. رنگ كاغذدیواری‌ها ارتباط مستقیمی با حجم و مساحت اتاق دارد. رنگ‌های تیره مثل مشكی، طوسی سیر یا قهوه‌ای را به هیچ عنوان در فضاهای كوچك یا تاریك نباید استفاده كرد برای اینكه محیط را كوچك‌تر و تاریك‌تر از همیشه نشان می‌دهند.

خرید کاغذدیواری,شیک ترین مدل کاغذدیواری

كاغذدیواری های بژ و طلایی برای اینکه گرمی بیشتری به فضا می دهند محبوب‌تر هستند


برای اتاق‌ها و فضاهایی كه دیوارهای بلندی دارند، كاغذدیواری‌های بژ و طلایی‌رنگ بهتر از كاغذدیواری‌های طوسی و نقره‌ای‌رنگ هستند. در فضاهای پرنور هم رنگ‌های بژ، طلایی و قهوه‌ای بهتر هستند برای اینكه این رنگ‌ها نور را می‌شكنند و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. كاغذدیواری‌های بژ و طلایی معمولا محبوب‌تر از كاغذدیواری‌های طوسی و نقره‌ای هستند برای اینکه گرمی بیشتری به فضا می‌دهند و به درد خانه‌های مجلل می‌خورند. رنگ‌های تیره را بیشتر در خانه‌های ساده امروزی می‌توان پیدا كرد. اگر یكی از دیوارهای سالن را تیره كردید، برای باقی دیوارها كاغذدیواری با همان طرح ولی رنگ روشن انتخاب كنید. همه آلبوم‌های كاغذدیواری، رنگ‌های روشن كاغذدیواری‌های تیره‌رنگ را هم دارند.

دکوراسیون کاغذ دیواری, جدیدترین دکوراسیون کاغذدیواری

در رنگ كاغذدیواری‌های اتاق‌ها دو خط قرمز وجود دارد؛ یكی رنگ آبی و دیگری نارنجی

 
در رنگ كاغذدیواری‌های اتاق‌ها دو خط قرمز وجود دارد؛ یكی رنگ آبی و دیگری نارنجی. معمولا طراحان دكوراسیون داخلی نارنجی سیر را به گلبهی یا نخودی و بژ تغییر می‌دهند و آبی‌ها را به نیلی، فیلی و ... نزدیك می‌كنند چون رنگ آبی اتاق را خیلی تاریك و سرد می‌كند و نارنجی به اتاق انرژی زیادی می‌دهد؛ آن‌قدر كه هیچ گوشه‌ای برای آرامش در آن پیدا نمی‌شود. برای همین طراحان این دو رنگ را برای كاغذدیواری انتخاب نمی‌كنند حتی اگر مبلمان خانه و ... هم تم نارنجی یا آبی داشته باشد، آن‌وقت رنگ دیوارها را به نقره‌ای یا سفید یا صورتی و بنفش نزدیك می‌كنند اما هیچ‌وقت سراغ نارنجی یا آبی سیر نمی‌روند؛ مگر اینكه واقعا صاحبخانه بر این كار اصرار داشته باشد!

کاغذ دیواری های خانه, مدل کاغذ دیواری

در زمان نصب كاغذدیواری‌ها باید رنگ و طرح غالب روی دیوار اصلی نصب شود


در زمان نصب كاغذدیواری‌ها باید رنگ و طرح غالب روی دیوار اصلی نصب شود. برای تشخیص این دیوار یك قانون كلی وجود دارد؛ اینكه در اتاق خواب این دیوار درست همانی است كه سر تخت در آن جا می‌گیرد و در اتاق نشیمن دیواری كه مبل اصلی خانه پشت به آن قرار داده می‌شود یا دیواری كه پشت بیشترین تعداد وسایل خانه قرار گرفته است. یادتان باشد دیواری كه در آن در یا پنجره قرار گرفته باشد، دیوار اصلی خانه نیست.

دکوراسیون کاغذ دیواری, جدیدترین دکوراسیون کاغذدیواری

به محض ورود به محیطی هر دیواری كه بیشتر از همه توجهتان را جلب كرد، همان دیوار اصلی است


برای انتخاب دیوار اصلی خانه یك راه ساده دیگر هم هست؛ اینكه به قدرت احساس و بینایی‌تان تكیه كنید. به محض اینكه وارد محیطی شدید هر دیواری كه بیشتر از همه توجهتان را به خودش جلب كرد، همان دیوار اصلی به حساب می‌آید. دیوارهای كوچك را هم در انتخاب‌های‌تان نگذارید چون طرح زدن روی این دیوارها باعث می‌شود خانه كوچك‌تر از معمول نشان داده شود.

شیک ترین دکوراسیون کاغذ دیواری,خرید کاغذدیواری

اگر دیوار در یک سمت ورودی خانه باشد و به عنوان دیوار اصلی خانه انتخاب شود، اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد


استفاده از كاغذدیواری با تركیب رنگ غالب برای دیوار مقابل در ورودی اتاق‌های بزرگ مناسب است چون این انتخاب فضا را كوچك‌تر نشان می‌دهد. اگر دیواری كه در یك سمت ورودی خانه است به عنوان دیوار اصلی خانه انتخاب شود، آن وقت اتاق بزرگ‌تر و كشیده‌تر به نظر می‌رسد. اگر دو دیوار كناری در ورودی هم كاغذ شوند، فضا تنگ‌تر و بیشتر فشرده به نظر می‌رسد.

 

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه شما (1)


منبع : مجله منزل / bartarinha.ir