مد


2 دقیقه پیش

مدل لباس عروس جدید و زیبا

مدل لباس عروس    مدل لباس عروس دنباله دار   مدل جدید لباس عروس   مدل لباس عروس ایرانی   زیباترین مدل لباس عروس   عکس مدل لباس عروس   مدل لباس ...
2 دقیقه پیش

جدیدترین مدل لباس مجلسی زنانه

نمونه هایی از شیک ترین مدل لباس مجلسی زنانه   شیک ترین لباس مجلسی   مدل لباس زنانه   لباس مجلسی بلند زنانه   لباس مجلسی مشکی بلند زنانه   ...

اجاق گاز چگونه و از چه زمانی بوجود آمد؟اجاق گاز,تاریخچه اجاق گاز,اجاق گاز قدیمی


در حدود ۳۰۰۰۰ سال پیش از تاریخ، نخستین فرهنگ انسانهای کنونی، در مشرق زمین طلوع کرد. برای آسانی کار این انسان را به مناسبت نماینده سرشناس آن، انسان کرو – مانیون میگویند. این انسانها دارای چنان ابزارهای صنعتی بودند که هیچ وجه اشتراکی با انسان نئاندرتال ندارند.


از نظر آتش میتوان آنها را جمعا در عصر گوزن شمالی به حساب آورد، که از آن شواهد بسیار ناچیزی در دست است. با اینکه از این دوره ها صدها اجاق کشف شده که متاسفانه به علت عدم دقت کافی در بیشتر کاوشها اطلاع بر جزئیات ساختمانی آنها را امکان ناپذیر ساخته است. از بررسی ده ها هزار سنگ چخماق خرد شده نشانه ای از به کار بردن آنها برای ایجاد آتش به دست نیامد. ساختن فندک مستلزم دسترسی به قطعه ای فلز یا حداقل تکه ای پیریت است و یا آنکه در خانه های پیش از تاریخ، پیریت هم گاهی یافت شده، به نظر نمیرسد که برای ساختن فندک به کار رفته باشد.

 

تاریخچه اجاق گاز,اجاق گاز,اجاق گاز قدیمی


ساختمان اجاق غالبا بسیار ساده و گاهی حلقه ای از سنگها بود به نشانه ای از اینکه دیگی بر روی آتش گذاشته شده باشد، در دست نیست. چرا که در این روزگاران سفالگری و فلزکاری وجود نداشت. به نظر میرسد با سنگهائی که در آتش داغ شده بود و آب را گرم میکردند طی اکتشافات اجاقی کشف گردیده که هواکش دارد. یکی از این نوع اجاقها در اوکراین در کلبه ای که روی تلماسه ای ساخته شده است، پیدا شد، دو هواکش کوچک که در ماسه ایجاد شده است هوای تازه وارد اجاق میکرد.


به نظر میرسد که در اجاقهای عصر گوزن شمالی از بقایای استخوان در سوخت استفاده میشد و احتمالا برای پخت غذا به کار میرفتند ولی مدرک مستقیمی به سود این ادعا دشوار است. کلبه های واقع بر روی تلماسه که در اوکراین و اروپای مرکزی یافت شده، بیش از غارهای اروپای غربی جزئیات ساختمانی را آشکار میسازند.


زیرا در این غارها جا به جا کردن شن و ریگ همه آثار طرح اجاقها را از میان برده است. در اوکراین اجاقهای متعددی یافت شده است که حفره هایی به بزرگی دیگ آنها را احاطه کرده است.


ماگدالنی ها برای گرم کردن غذا، تعدادی قطعه سنگ بزرگ بر روی هم قرار داده و آن را با آتش داغ و از گرمایش در پخت و پز استفاده میکردند و بدین ترتیب گرما را منتقل میکردند این گونه اجاقها در پناهگاه های سنگی موتیه فرانسه و سردابه های سن، مارسل به طور دست نخورده ای کشف گردیده است.

 

اجاق گاز,اجاق گاز داتیس,انواع اجاق گاز

 


ویدیو مرتبط :
قطعات اجاق گاز

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماهیتابه اجاق گاز دار +عکساجاق گاز و ماهیتابه دو وسیله اشپزخانه هستند که در کنار یکدیگر به یک هدف خاص می رسند اما گاهی اوقات برای غذا پختن گازی وجود ندارد و تنها یک ماهیتابه در اختیار داریم.

ممکن است گاهی اوقات گاز قطع شود و یا حتی برای گردش به خارج از شهر رفته باشید، در این مواقع است که دسترسی به گاز میسر نیست و غذا درست کردن به چالش کشیده می شود.

به تازگی طراحان به این مشکل فکر کرده و برای حل آن یک ماهیتابه هوشمند را طراحی کرده اند. این ماهیتابه که "Heating Smart Pan" نام دارد می تواند مشکل کمبود گاز را به نوعی متفاوت برای شما حل کند.... / باشگاه خبرنگاران

 

ماهیتابه اجاق گاز دار,ماهیتابه جدید,انواع ماهیتابه

 

ماهیتابه اجاق گاز دار,ماهیتابه جدید,انواع ماهیتابه

 

ماهیتابه اجاق گاز دار,ماهیتابه جدید,انواع ماهیتابه