مد


2 دقیقه پیش

مدل لباس عروس جدید و زیبا

مدل لباس عروس    مدل لباس عروس دنباله دار   مدل جدید لباس عروس   مدل لباس عروس ایرانی   زیباترین مدل لباس عروس   عکس مدل لباس عروس   مدل لباس ...
2 دقیقه پیش

جدیدترین مدل لباس مجلسی زنانه

نمونه هایی از شیک ترین مدل لباس مجلسی زنانه   شیک ترین لباس مجلسی   مدل لباس زنانه   لباس مجلسی بلند زنانه   لباس مجلسی مشکی بلند زنانه   ...

اشتباهات بزرگ در دکوراسیون فضاهای کوچکاز آنجایی که دکوراسیون خانه های کوچک می تواند با اشتباهاتی همراه باشد، در این مقاله این اشتباهات را به شما گوشزد می کنیم.


اگر خانه شما هم کوچک است در چیدمان خانه تان این اشتباهات را انجام ندهید. این اشتباهات باعث می شود خانه شما از چیزی که هست کوچکتر به نظر برسد.

لوازم خانگی زیاد
هرگز اجازه ندهید که تعداد، متر مربع خانه‌ی شما را تعریف کند. از آنجایی که در چنین فضاهایی همه چیز نمایان است، از لوازمی استفاده نکنید که با فضای خانه‌تان همخوانی نداشته باشد. از مبل‌های بدون دسته یا صندلی استفاده کنید.

دکوراسیون فضاهای کوچک,اشتباهات بزرگ در دکوراسیون


پر کردن تمام فضا
جای برای نفس کشیدن در فضا قرار دهید. وجود میز قهوه خوری یا چند تکه الزامی نیست. لوازمی را خریداری کنید که در طولانی مدت به کارتان بیاید، مثلا یک مبل عسلی می‌تواند هم به عنوان یک صندلی اضافه و هم به عنوان میز قهوه خوری به کارتان بیاید.

دکوراسیون فضاهای کوچک,اشتباهات بزرگ در دکوراسیون


استفاده نکردن از رنگ‌
فکر نکنید که همه چیز باید حتما سفید باشد. اگر رنگ‌ها را دوست دارید پس در آن‌ها زندگی کنید.! تعادلی از سفید و رنگ می‌تواند فضا را شادابتر کند. به جای اینکه رویکرد همه یا هیچ را پیش بگیرید یک دیوار را رنگی کنید. به این صورت فضا بزرگتر به نظر می‌رسد.

 

دکوراسیون فضاهای کوچک,اشتباهات بزرگ در دکوراسیون


استفاده از دیوار برای ساختن اتاق
این کار را افرادی انجام می‌دهند که دیواری بین بخش غذاخوری و نشیمن ندارند. یک تفکیک کننده‌ی دکوری، یک پنل یا پرده نیز می‌تواند بخش‌های مختلف خانه را از هم جدا سازد.

 

دکوراسیون فضاهای کوچک,اشتباهات بزرگ در دکوراسیون


استفاده از قفسه تنها برای نگهداری کتاب
این اشتباه بزرگی است. شما می‌توانید از قفسه کتاب برای جدا سازی فضای کار با اتاق خوابتان استفاده نمایید.

دکوراسیون فضاهای کوچک,اشتباهات بزرگ در دکوراسیون


منبع : seemorgh.com


ویدیو مرتبط :
25 ایده خلاقانه برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک.

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ایده‌هایی بزرگ مخصوص فضاهای کوچک +ویدئو


فضاهای کوچک همیشه نیازمند ترفندهای دکوراسیونی عالی و هوشمندانه هستند تا بتوانند زیبایی خود را نمایان کنند. از این جهت، در این ویدئو 9 راهکار ساده اما کاربردی را نمایش داده ایم تا بتوانید اتاق های کوچک را بزرگ تر از آنچه هستند نشان دهید.

 
 
 

صبح بخیر: فضاهای کوچک همیشه نیازمند ترفندهای دکوراسیونی عالی و هوشمندانه هستند تا بتوانند زیبایی خود را نمایان کنند. از این جهت، در این ویدئو 9 راهکار ساده اما کاربردی را نمایش داده ایم تا بتوانید اتاق های کوچک را بزرگ تر از آنچه هستند نشان دهید.

1.    ابتدا، بزرگ فکر کنید. به جای اینکه تابلوهای کوچک و متعدد روی دیوارها نصب کنید، یک تابلو اما بزرگ انتخاب کنید. این تابلو را می توانید در بالای کاناپه یا در کنار بوفه یا کتابخانه نصب کنید.

2.    از بلندی های بهره بگیرید. پرده ها را تا حد امکان بلند انتخاب کنید. میله پرده را در نزدیکی سقف نصب کنید. بلند بودن پرده توهم بزرگ تر بودن اتاق را به بیننده القا می کند. 

3.    مجموعه های دکوری را نیز در ارتفاع بالا به نمایش بگذارید. به طور مثال، قرار داشتن ظروف تزئنی در طبقه های بالای بوفه در این اتاق باعث شده است تا فضا بلندتر و بزرگ تر دیده شود. حتی شاخه درختی که در بالای کمد است نیز موجب بزرگ تر دیده شدن اتاق می شود.

4.    در مورد صندلی های اتاق نشیمن وسواس داشته باشید. این دو صندلی ناهارخوری هستند که به دلیل داشتن پایه های باریک، فضای بسیار کمی اشغال می کنند. برای اینکه اتاق فرمت قرینه و زیبا داشته باشد، دو صندلی در این قسمت قرار دهید. پشتی های باله‌دار ای صندلی ها نیز در اینجا نفقش مهمی ایفا می کنند.

5.    به جای استفاده از میز جلوی مبل، یک جفت کوسن های صندقی برای جلوی مبل انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید هر لحظه به هر جا که می خواهید آنها راجابه جا کنید. از سطح رویی آنها می توانید برای قرار دادن لیوان و بشقاب پذیرایی استفاده کنید. از فضای داخل آنها نیز برای قرار دادن، پتوهای روی مبل، کنترل های اضافی یا وسایل بازی و سرگرمی استفاده کنید.

6.    برای بزرگ تر نشان دادن فضای غذاخوری، صندلی های بدون دسته و پشتی های بلند انتخاب کنید. پا را از این هم فراتر بگذارید. صندلی های یک طرف میز را بردارید و به جای آن از نیمکت سراسری استفاده کنید. نیکمت این مزیت را دارد که در مواقعی که استفاده ندارد، در زیر میز مخفی می شود و فضایی را اشغال نخواهد کرد. همچنین ، باعث می شود تا فضای رفت و آمد باز باشد.

7.    قالی یا فرش را از دکور خانه حذف کنید. این کار موجب می شود تا فضای کف اتاق بازتر دیده شود.

8.    از تاثیر لوستر در اتاق غافل نشوید. لوستری را انتخاب کنید که با فضای اتاق جور باشد و نور و درخشندگی خوبی نیز به فضا ببخشد.

9.    آیا فکر می کنید در این اتاق کوچک جایی برای میز کار وجود ندارد؟ بهتر است دوباره فکر کنید. کشوهای زیر کمد را می توانید به عنوان انبار وسایل کار خود مورد استفاده قرار دهید. هنگام کار آنها را روی میز ناهارخوری بچینید و دوباره سرجای خود در کمد برگردانید.