سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!


اگر فکر می کنید سوار یک کنده بزرگ شدن و سر خوردن از یک کوه شیب دار یک راه فوق العاده برای گذراندن یک بعدازظهر بهاری است، پس فستیوال اونباشیرا (Onbashira) در ژاپن برای شماست.

صبح بخیر: اگر فکر می کنید سوار یک کنده بزرگ شدن و سر خوردن از یک کوه شیب دار یک راه فوق العاده برای گذراندن یک بعدازظهر بهاری است، پس فستیوال اونباشیرا (Onbashira) در ژاپن برای شماست. این جشنواره هر 6 سال یکبار در ناگانو ژاپن برگزار می شود و شامل حرکت کنده های عظیم در مسیرهای سخت می شود که کاملا با دست و با کمک طناب های ضخیم بافته شده و گاهی با نیروی گرانش زمین که این کنده ها را به سمت پایین تپه می کشد، انجام می شود. جالب است بدانید 1200 سال است که این مراسم بی وقفه انجام می شود. 

اونباشیرا دو بخش به نام های یاماداشی و ساتوبیکی دارد که به ترتیب در ماه های آوریل و مه برگزار می شود. یاماداشی شامل قطع و حمل نقل کنده های درخت می شود که هرکدام ممکن است بیش از 10 تن وزن داشته باشند. کنده ها با طناب بسته شده و توسط مردان به بالای کوه یا تپه برده می شود و سپس سوارش می شوند. این رویداد بسیار خطرناک است.

بخش دوم یعنی ساتوبیکی به این صورت است که کنده را به صورت تشریفاتی بالای جایی می برند که شرکت کنندگان دوباره سوار بر آن می شوند آواز می خوانند و آن را روی هوا می برند. شرکت کنندگان هر دو رویداد اغلب مجروح و حتی کشته می شوند، اما با وجود خطرات آشکارش آن را با آواز و موسیقی و لباس های رنگی جشن می گیرند. 

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!

فستیوال خطرناک کنده سواری در ژاپن!


ویدیو مرتبط :
موج سواری و قایق سواری خطرناک در بین امواج

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تفریح خطرناک تیوب سواری در برف +عکس


بارش برف علاقه مندان به تفریحات زمستانی را به ارتفاعات روستای مهنان بجنورد کشانده است.