سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار


ریزش آوار به ویژه در زلزله‌هایی که در نیمه‌های شب و خواب بودن افراد رخ می‌دهد یکی از عوامل مهم تلفات در موقع زمین لرزه است. اکنون گروهی از محققان تحتخوابی ویژه برای مناطق زلزله خیز طراحی کرده‌اند.

وبسایت خبرآنلاین: ریزش آوار به ویژه در زلزله‌هایی که در نیمه‌های شب و خواب بودن افراد رخ می‌دهد یکی از عوامل مهم تلفات در موقع زمین لرزه است. اکنون گروهی از محققان تحتخوابی ویژه برای مناطق زلزله خیز طراحی کرده‌اند.

تختخواب ضدزلزله را ببینید/تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار

این تختخواب با سنسورهای تشخیص زلزله‌ای كه دارد در موقع وقوع زمین لرزه فرد را به داخل یك جعبه بسیار مستحكم می‌برد. این جعبه طوری طراحی شده كه در مقابل ریزش آوار بسیار سنگین مقاوم است و در داخل آن هم محفظه‌هایی برای مواد اولیه لازم و همچنین راهی برای تهویه هوا در نظر گرفته شده است.

تختخواب ضدزلزله را ببینید/تصاویر متحرک از طرح جدید برای فرار از آوار

در داخل این محفظه چندین بسته مواد غذایی،لوازم امداد و نجات و همچنین آب آشامیدنی در نظر گرفته شده است. ونگ ونكسی،مخترع چینی در سال 2010 برای اولین بار طرح این تختخواب را ثبت كرد اما از زمان تاكنون مشغول بهبود آن با همكاران خود است. برای این تختخواب همچنین مكانیزمی برای خروج پس از پایان زلزله در نظر گرفته شده است.


ویدیو مرتبط :
کمپین جدید: آوار خانه ها برای غزه، «سطل خاک» برای ما

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

راه حل پسرک اندونزیایی برای فرار از تنهایی+ تصاویرراه حل پسرک اندونزیایی برای فرار از تنهایی+ تصاویر

اخبار,اخبار گوناگون,مطالب جالب و خواندنی

«انسان چیست؟» بهتر است دنبال پاسخ برای این پرسش نگردیم؛ چون آنهایی که گشته اند دست خالی برگشته اند! با این همه، انسان هرچه باشد، نیازمند دوست است!
خانواده ای اندونزیایی، مثل بسیاری از خانوادها، برای سرگرمی، میمونی را به خانه آوردند؛ اما حالا این حیوان نزدیکترین رفیق پسرشان، دئو ساپوترا، است. دئو نتوانست از میان هم سن و سالان خود، دوستی بیابد؛ اما بی دوست نماند.
بنا بر این گزارش، این دو بهترین دوستان یکدیگرند؛ با هم به گردش می روند، بازی می کنند و به هم وابسته اند.

اخبار,اخبار گوناگون,مطالب جالب و خواندنی

اخبار,اخبار گوناگون,مطالب جالب و خواندنی

اخبار,اخبار گوناگون,مطالب جالب و خواندنی

اخبار,اخبار گوناگون,مطالب جالب و خواندنی

 منبع:rouzegareno.ir