سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)


تنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد.

صبح بخیر: تنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد، زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد.

در این سری مطالب سعی کرده ایم کلکسیونی دیدنی از تصاویر زیبا و چشم نواز از سرتاسر دنیا، با ذکر محل ثبت عکس برایتان گرد آوری کنیم. شاید این تلاش ما قدم کوچکی باشد تا لحظاتی چشمانتان از دیدن پلیدی ها و ناملایماتِ روزمرگی هایمان دور شود و با دیدن صحنه هایی زیبا از این دنیای زیبا، روانی آسوده و استراحت روح را برای شما عزیزان در پی داشته باشد.

*****
 یک مسیر بسیار زیبا و سرسبز از درون جنگل های شیه جزیره ایستزیا در دریای آدریاتیک. ایستریا بزرگ‌ترین شبه‌جزیره در دریای آدریاتیک است. این شبه‌جزیره بین خلیج تریست و خلیج کوارنر واقع شده‌است. شبه‌جزیرهٔ ایستریا بین ۳ کشور ایتالیا، اسلوونی و کرواسی به‌طور مشترک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی جالب توجه و رنگارنگ از شهر مانارولا در شمال ایتالیا. شهر مانارولا کوچکترین شهر در استان لا اسپزیا، لیگوریا و در قسمت شمالی ایتالیا است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری دیدنی از خیابان اعیان نشین شانزلیزه در شهر پاریس. شانزِلیزه یا شانزه ‌لیزه خیابانی اعیان‌نشین و از معابر اصلی شهر پاریس است. خیابان شانزلیزه در منطقه ۸ پایتخت فرانسه واقع شده ‌است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را «la plus belle avenue du monde» یعنی «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند. خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه ‌تراس‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است. معنی شانزلیزه «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته‌است. الیزه در اساطیر یونان به معنی بهشت است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی فوق العاده از خانه های خیره کننده شهر براتیسلاوا در کشور اسلوواکی. براتیسلاوا پایتخت کشور اسلوواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا با واقع شدن در مرز مجارستان و اتریش، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد. در براتیسلاوا جشنواره‌های زیادی برگزار می‌شود و زندگی شبانه آن معروفند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)نمایِ هوایی شگفت انگیز از منطقه ایپانما در کشور برزیل. ایپانما (Ipanema) منطقه‌ای است در ناحیه جنوبی شهر ریو دو ژانیرو در کشور برزیل. منطقه و پلاژ ساحلی ایپانما بخاطر تفریحات و پلاژ ساحلی آن شهرت جهانی دارد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) چشم اندازی درخشان و پر ستاره از شهر بنتلی. بنتلی (Bentley) شهری در ایالت کانزاسِ ایالات متحده آمریکا است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از دروازه سنگی و باشکوه سیم ریپ در شمال غرب کامبوج. سیم ریپ مرکز استان سیه‌م رئاپ در شمال غرب کامبوج است، و دروازه منطقه آنگکور است. معماری سیه‌م رئاپ در بخش قدیمی فرانسوی و پیرامون بازار قدیمی، استعماری و سبک چینی است. در این شهر نمایش سنتی رقص آپسارا، مغازه‌های صنایع دستی، ابریشم، وجود دارد. سیه‌م رئاپ امروز، یک مقصد محبوب جهانگردی است و هتل‌ها و رستوران‌های بسیار دارد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری حیرت آور از آبشار هوپتن در ایالت ویکتوریا در استرالیا. ویکتوریا (Victoria) ایالتی است واقع در جنوب شرق کشور استرالیا. مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)نمایی تاریخی و با قدرت از معابد ابو سیمبل در جنوب کشور مصر. معابد ابو سیمبل، نام دو معبد در دو کوه نزدیک به هم در منطقه نوبیا در جنوب کشور مصر است که به عنوان یکی از میراث های گرانقدر مصر باستان در فهرست تاریخی یونسکو ثبت شده است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی از منظره ای رویایی با یک مسیر رعب انگیز از رودخانه یانگ تسه در ووهان واقع در چین. پل بزرگ یانگ تسه به عنوان اولین پل ووهان شناخته می شود. هم چنین از رودخانه یانگ تسه که در ووهان در مرکز چین است دو جاده عرشه و پل راه آهن عبور می کند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی خیال انگیزِ از سر شب شهر کاپادوکیه در ترکیه. کاپادوکیه، به معنای «سرزمین اسب‌های زیبا» نام سرزمین باستانی پهناوری در آسیای کوچک (ترکیه کنونی) است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) چشم اندازی هنری از پارک استانی دره اسپری در شرق کوه های راکی در کانادا. هم چنین این پارک در طول رودخانه اسپری در غرب آلبرتای کانادا واقع شده است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی خیره کننده و دیدنی از شهر آزنهاس دو مار (Azenhas do Mar) در کنار دریا در سینترای پرتغال.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) تصویری از شب رویایی و پرستاره از زاویه کوههای پوشیده از برف در شهر کویینزتاون واقع در نیوزیلند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از غروب دل انگیز دریاچه مصنوعی تریلیوم (Lake Trillium) واقع در اورگن یکی از ایالت های غرب امریکا که نزدیک به کوه هود قرار گرفته‌است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)عکسی متحیر کننده از کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر بارسلون در اسپانیا. ساگرادا فامیلیا (به معنی خانوادهٔ مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسا را آنتونیو گائودی (۱۸۲۸-۱۹۲۶) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که ۱۵ سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی جالب توجه و شگفت انگیز از خانه های محصور شده در وسط دریا در شهر بودوا در کشور مونته‌نگرو. جمعیت شهر بودوا ۱۲٫۷۰۲ نفر  است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)تصویر خیره کننده و آفتاب زده ی بناها و کوه های شهر مالاگا در جنوب کشور اسپانیا. مالاگا (Málaga) شهری است در بخش خودمختار اندلس در جنوب کشور اسپانیا واقع شده است. شهر مالاگا ششمین شهر پر جمعیت سراسر اسپانیاست. در منتهی‌الیه غرب دریای مدیترانه و در ۱۰۰ کیلومتری تنگهٔ جبل الطارق واقع شده است. مالاگا یکی از بنادر بزرگ (هاب پورت) اروپا می‌باشد.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) نمایی از طبیعت خشک و ترک برداشته با کوههای باقی مانده از برف اِل کالتن (El Chaltén) در آرژانتین. ال کالتن یک دهکده ی کوچک در استان سانتا کروز (Santa Cruz) در آرژانتین است.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28) عکسی جادویی و فریبنده از شهر موستار در بوسنی و هرزه گووین. موستار یکی از بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیهٔ هرزگووین و مرکز استان هرزگوینا-نرتوا می‌باشد. شهر موستار در نزدیکی رودخانهٔ نرتوا واقع شده و پنجمین شهر بزرگ کشور بوسنی و هرزگووین است. نامگذاری شهر به موستار به‌افتخار پل‌بانانی که در زبان محلی، موستاری نامیده می‌شوند صورت پذیرفته و اینان کسانی بودند که وظیفهٔ نگهداری از پل قدیمی یا (پل موستار) را بر روی رودخانهٔ نرتوا برعهده داشتند.

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (28)


ویدیو مرتبط :
دنیای زیبا و شگفت انگیز حیوانات

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیباتنها چیزی که آدمی از تماشا کردن و دیدن آن هیچ گاه خسته نخواهد شد زیبایی هاست. تامل و فوکوس روی جزئیات حاضر در این تصاویر که از سرتاسر دنیای زیبایمان گرد آوری شده است، بار دیگر ذکر «فتبارک الله احسن الخالقین» را بر زبانتان می آورد.

قلعه (Neuschwanstein)، کاخ باوارایی قرن نوزدهم روی تپه ‌ای صخره‌ای نزدیک «هوهنسچوانگوا» در جنوب غربی باواریا در آلمان بنا شده است. طراحی این قلعه در دکوراسیون و تزئینات بسیارعالی است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

(Gjógv)، منطقه ‌ای است با جمعیت بسیار اندک در جزایر فارو در قاره اروپا.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

نمایی از پل جاودانه درچین.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

نمایی فوق العاده زیبا از (Eibsee)، دریاچه‌ای زیبا در شهر بایرن آلمان.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

(Boracay)، جزیره‌ای کوچک و زیبا در فیلیپین است. این جزیره یکی از مقصدهای برتر جهان برای آرامش است. در سال 2012 این جزیره جایزه بهترین جزیره جهان را از مجله تخصصی سفر بین المللی + اوقات فراغت دریافت کرد.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

نمایی زیبا از غروب خورشید در آمستردام هلند. این شهر نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و نیمی از این تعداد را مهاجران خارجی یا خارجی تبارها تشکیل می‌دهند که تنوع آنها به بیش از صد و پنجاه ملیت می‌رسد، و جمعیت فارسی زبانان نیز در آن کم نیست.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

عکسی که مشاهده می‌کنید و از نظر بصری و زیبایی به مانند نقاشی می‌ماند، دریاچه (Obersee)، در آلمان است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

کاخ زیبای (Taman Ujung)، در جزیره‌ی بالی؛ این جزیره در کشور اندونزی واقع شده و از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

آکواریوم کوسه در هتل 4 ستاره (Golden Nugget)، یکی از جاذبه‌های لاس وگاس می باشد.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

جنگل ملی اینیو (Inyo)، در کالیفرنیا.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

تک درختی زیبا که نوید فصل بهار را می‌دهد؛ در بونا (Boonah)، منطقه‌ای دیدنی در استرالیا.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

هتل رؤیایی سنترا گرند در مالدیو.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

سورنتو (Sorrento)، یک سکونتگاه مسکونی در ایتالیا است که در شهر ناپل واقع شده‌ است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

هال‌ اشتات (Hallstatt) دهکده ‌ای کوچک در منطقه سالزکامرگوت (Salzkammergut) در شمال کشور اتریش است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

آرامگاه همایون، این مقبره در منطقه نظام الدین و در مرکز شهر دهلی قرار دارد. این بنا مربوط به قرن شانزدهم میلادی است و از جاذبه‌های گردشگری پایتخت هند به‌حساب می‌آید. آرامگاه همایون اولین باغ ایرانی ساخته شده در شبه‌ قاره هند است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

ماچو پیچو یا ماچو پیکچو (Machu Picchu)، شهری با دیوارهای سنگیِ جلاداده ‌شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده‌ است. این اثر از مهم‌ترین آثار باستانشناسی در آمریکای جنوبی و پربیننده‌ ترین جاذبهٔ توریستی کشور پرو می‌باشد.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

پورتوفینو (Portofino)، یک کومونه (یکی از تقسیمات کشوری اصلی رایج در ایتالیا) است که در استان جنوا در ایتالیا واقع شده ‌است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

تاور بریج (Tower Bridge) به معنای پل برج نام یکی از مشهورترین سازه‌ها و پل‌های لندن،  پایتخت انگلستان است که بر روی رود تایمز ساخته شده است. این پل که کار ساختش در ۱۸۸۶ آغاز و در ۱۸۹۴ به پایان رسید در نزدیکی پل لندن و برج لندن قرار دارد.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

نمایی زیبا از شهر دوبی و برج الخلیفه. این برج دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

دریاچه پی‌تو (Peyto Lake) نام دریاچه‌ای است در رشته‌کوه راکی، واقع در پارک ملی بنف در ایالت آلبرتا، کانادا.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,دنیای زیبا

 

اخبار گوناگون - برترین ها