سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید


تابه حال فکر کرده بودید که خانه‌تان را با شاخ گوزن تزئین کنید؟ احتمالا به کار بردن یکی از آن‌ها می‌تواند در زیبا شدن خانه تاثیر داشته باشد،اما چه می‌شود اگر تعداد آن‌ها از شمارش خارج شود؟

مجله مهر - شراره داودی: تابه حال فکر کرده بودید که خانه‌تان را با شاخ گوزن تزئین کنید؟ احتمالا به کار بردن یکی از آن‌ها می‌تواند در زیبا شدن خانه تاثیر داشته باشد،اما چه می‌شود اگر تعداد آن‌ها از شمارش خارج شود؟

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید

​جیمز فیلیپس در مونتانا زندگی می‌کند و مجموعه‌ای بزرگ از شاخ‌ گوزن را در خانه‌اش نگهداری می‌کند! او ۶۶ سال سن دارد و این مجموعه بیشتر از نیم قرن از او وقت گرفته تا جمع شود.

در ۶ دهه گذشته او ۱۶ هزار قطعه مجزا را به خانه آورده و در حال حاضر تقریبا همه بخش‌های خانه‌اش با شاخ گوزن‌ها پوشیده شده‌اند.

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید

جیمز که جمع آوری کلکسیونش را از سال ۱۹۵۸ شروع کرده، می‌گوید: «وقتی که ۱۰ سالم بود، پیاده‌روی کوتاهی تا رسیدن به نهر نزدیک خانه‌مان داشتم که یک روز شاخ گوزنی را پیدا کردم و با خودم آوردم، روز بعد کمی جلوتر رفتم و شاخ دیگری پیدا کردم و روزهای بعد که بیشتر پیش رفتم شاخ‌های قدیمی‌تری را توانستم پیدا کنم و به این شکل مشغول جمع کردن این شاخ‌ها شدم. هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها وقتی شاخی را پیدا می کنم مانند روز اول هیجان زده می‌شوم! فکر می‌کنم شکار شاخ گوزن در خون من است!»

فیلیپس کارمند شرکتی در مونتاناست و همه وقت آزادی را که دارد برای شکار شاخ گوزن صرف می‌کند. خودش توضیح می‌دهد که در دهه ۸۰ در حدود ۶۰۰ شاخ‌ از گوزن‌‌های قهوه‌ای را فروخته تا بتواند هزینه سه دختر دانشجو را تامین کند، اما تا به حال پولی برای اضافه کردن قطعه‌ای به مجموعه‌اش نپرداخته و هرچیزی که دارد را خودش پیدا کرده است.

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید

جیمز اتاقکی با متراژ ۶۴ در ۳۰ را برای شاخ‌هایش ساخته و بیشتر از دو سال وقت گذاشته تا بتواند همه ۱۶ هزار شاخی که دارد را به شکل مرتب و بدون اینکه آسیب ببینند، در آن بچیند. البته دسته بندی‌هایی هم برای شاخ‌هایی با نژادهای مختلف در نظر گرفته است.

به ساختمان او که نگاه می‌کنی، شبیه به جنگی از شاخ‌ها به نظر می‌رسد، اما فیلیپس برنامه‌ای برای متوقف کردن این کار ندارد و به تازگی هم با لقب «مرد شاخ‌گوزنی» شناخته می‌شود و به گفته خودش هیچ وقت از نگاه کردن به مجموعه‌اش که اطلاعات هرکدام از شاخ‌ها را هم در دفترچه‌ای ثبت کرده، خسته نمی‌شود.

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید

فیلیپس همچنان چند روز در هفته برای شکار شاخ گوزن بیرون می‌رود و می‌گوید که هربار چیز تازه‌ای را کشف می‌کند.

در پایان باید اشاره کرد که شاخ گوزن‌ها در فصل سرما می‌افتد و در بهار رویش دوباره آن‌ها شروع می‌شود. به همین دلیل جیمز فیلیپس می‌توانسته شاخ گوزن‌ها را در جنگل پیدا کند و خودش آسیبی به این موجودات نمی‌رسانده است. 

با «مَرد شاخ‌گوزنی» آشنا شوید


ویدیو مرتبط :
لاپاراسکوپی شاخ گوزنی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

با این زن تک شاخ آشنا شوید! +عکسیک زن ۸۷ساله چینی به خاطر شاخی روی سرش سوژه رسانه‌ها شده است. این شاخ درست وسط سر این خانم مانند شاخ کرگدن رشد کرده است!

«لیانگ زیژن» پیرزنی در یکی از روستاهای جنوب غربی چین است که به خاطر شمایل عجیبش، به زن «تک شاخ» معروف شده است. شاخ عجیب و غریبی که حدود ۱۳ سانتی‌متر طول دارد. تقریبا ۷ یا ۸ سال پیش، یک خال گوشتی بر سر این زن ظاهر می‌شود که خارش زیاد سر را برای او به همراه می‌آورد. «چاوجون» پسر این خانم می‌گوید: «ما همان زمان این مشکل را با روش‌های سنتی چینی درمان کردیم و دیگر اثری از آن نبود.»

 

اخبار,اخبار گوناگون,زن تک شاخ

 

اما این پایان بیماری او نبود؛ چرا که حدود دو سال پیش دوباره توده‌ای مانند شاخ در سر او ظاهر شد. این شاخ وقتی بزرگتر می‌شود که دختر این خانم هنگام شستن سر مادر، به طور تصادفی آن را می‌شکند. چاوجون می‌گوید: «حالا این شاخ آسیب‌های زیادی به مادرم وارد می‌کند و در خوابیدن او را دچار مشکل می‌کند. علاوه بر این، محل رویش شاخ هم به صورت مداوم خونریزی می‌کند.»

 

اخبار,اخبار گوناگون,زن تک شاخ


به گفته پزشکان این عارضه، یک تومور پوستی است که معمولا کوچک است؛ اما می‌تواند مثل تومور این خانم رشد غیرطبیعی هم داشته باشد و گرچه پزشکان معتقدند با عمل جراحی می‌توان این تومور را برای همیشه از بین برد، خانواده این مادربزرگ چینی، نگران سلامتی مادرشان پس از این جراحی هستند.
این اولین بار نیست که وجود چنین بیماری‌هایی در چین گزارش می‌شود؛ هرچند نمونه‌های حاد این شکلی بسیار نادر است. برای مثال در سال ۲۰۱۰ هم یک زن ‌شاخ‌دار گزارش شد که آن موقع با عنوان «زن شیطانی» معروف شده بود.
اخبار گوناگون - مهر