اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

زمان پرداخت معوقات فرهنگیان اعلام شداخبار,اخبار اجتماعی ,معوقات فرهنگیان

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش در خصوص هوشمندسازی مدارس اظهار داشت: بحث هوشمندسازی هیچوقت متوقف نخواهد شد و همچنان ادامه دارد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از معوقات فرهنگیان در هفته معلم پرداخت می‌شود، گفت:‌ هنوز ساز و کار اساسی و محتوا برای آزمون استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش پیش‌بینی نشده است.

به گزارش فارس، خسرو نظری رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش بر مبنای قول شفاهی که از معاون اول رئیس جمهور گرفت 5 هزار نفر را در آموزش و پرورش جذب خواهد کرد.

وی ادامه داد: هنوز مجوزی به صورت عملی در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته است اما در صورت دریافت مجوز فعالیت آغاز می‌شود  آموزش و پرورش نیز در حال طراحی آزمون است.

نظری افزود:‌ افراد پس از برگزاری آزمون، از مهر امسال به مدت 2 ترم تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان تحصیل خواهند کرد و بعد از آزمون جامع و در صورت احراز صلاحیت و کسب استانداردهای لازم وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

* ممکن است برخی از معوقات فرهنگیان به پایان خرداد ماه برسد
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در خصوص معوقات فرهنگیان افزود:‌ تا آنجایی که اطلاع دارم با حمایت دولت و مساعدت‌هایی که انجام شده است، تعدادی از معوقات فرهنگیان مانند حق‌الزحمه امتحانات و معوقات بازنشستگی پرداخت می‌شود اما ممکن است برخی از معوقات به پایان خرداد ماه برسد.

وی در خصوص طرح رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: این طرح بر اساس مطالبات اسناد بالادستی و برای توسعه انگیزش معلم اجرا می‌شود از سوی دولت 1350 میلیارد تومان برای 6 ماهه دوم امسال و 3500 میلیارد تومان نیز برای سال 95، در جهت اجرای آن پیش‌بینی شده است.

نظری با تاکید براینکه طرح رتبه‌بندی معلمان از مهر امسال اجرا خواهد شد، تصریح کرد:‌ عزم وزاتخانه برای عملیاتی کردن رتبه‌بندی معلمان، جدی است.

* اجرای آزمایشی طرح تبلت دانش‌آموزی از مهر امسال
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش در خصوص هوشمندسازی مدارس اظهار داشت: بحث هوشمندسازی هیچوقت متوقف نخواهد شد و همچنان ادامه دارد.

وی به اجرای آزمایشی طرح تبلت دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: این طرح از مهر امسال در تمام استان‌ها شامل یک مدرسه در هر مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم اجرا می‌شود.

نظری تصریح کرد: در مورد مارک، سایز و نوع تبلت هنوز تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

 

اخبار اجتماعی - فارس

 


ویدیو مرتبط :
پیگیری مطالبات و معوقات فرهنگیان توسط پروفسور زاهدی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

زمان پرداخت عیدی فرهنگیان اعلام شد


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از پرداخت عیدی فرهنگیان تهران همراه با حقوق بهمن ماه خبر داد.

خبرگزاری فارس:  مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از پرداخت عیدی فرهنگیان تهران همراه با حقوق بهمن ماه خبر داد.

سیدعلی یزدیخواه، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص زمان پرداخت عیدی فرهنگیان اظهار داشت: براساس اعلام مسئولان مالی کشور، قرار است عیدی کارمندان دولت با حقوق بهمن ماه پرداخت شود که فرهنگیان نیز جزو کارمندان دولت محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: اسناد مالی ما آماده است و به محض آنکه خزانه اعلام کند، برای پرداخت عیدی فرهنگیان آموزش و پرورش شهر تهران اقدام می‌کنیم.

یزدیخواه در خصوص پرداخت اضافه کار معلمان رسمی نیز افزود: منتظر گشایش اعتباری از سوی خزانه کشور هستیم که قول‌های مساعدی داده شده است و امیدواریم بتوانیم طی هفته‌های آینده پرداخت کنیم.