دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

10 هیولای شگفت‌انگیز ناشناخته


چند هفته‌ای از برپایی نمایشگاه خودروی ژنو می‌گذرد. برخلاف نمایشگاه‌های خودرویی آمریکا در نمایشگاه ژنو شاهد حضور خودروهای گران‌قیمت میلیون دلاری بودیم.

وب‌سایت پدال: چند هفته‌ای از برپایی نمایشگاه خودروی ژنو می‌گذرد. برخلاف نمایشگاه‌های خودرویی آمریکا در نمایشگاه ژنو شاهد حضور خودروهای گران‌قیمت میلیون دلاری بودیم. حالا با گذر از نمایشگاه خودروی ژنو بد نیست با سوپراسپرت های سطح بالا از کمپانی‌های ناشناخته آشنا شویم.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته
DS مدل E-Tense

سیتروئن با رونمایی این مدل در نمایشگاه ژنو نشان داد که برند پریمیوم DS واقعاً یک برند لوکس است.E-Tense با ظاهری جذاب یک سوپراسپرت تمام الکتریکی است که 402 اسب بخار نیرو و 516 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این خودروساز فرانسوی ادعا می‌کند که این کانسپت می‌تواند مسافت 360 کیلومتری را در جاده و مسافت 310 کیلومتری را در حالت ترکیبی طی کند. شاسی این خودرو که از جنس فیبر کربن مونوکوک است وزن 1634 کیلوگرمی این خودرو را تحمل می‌کند. به نظر می‌رسد که سیتروئن قصد دارد برای گسترش برنامه‌های DS، این برند را با خود به آمریکا ببرد.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهتریون نِمسیس RR

شرکتی را سراغ دارید که از تریون از خودراضی‌تر باشد؟ واقعاً تولید 2000 اسب بخار نیرو در نمسیس RR ضروری به نظر می‌رسید؟ طراحی این خودرو با اندیشه‌ی آمریکایی قدرت بیشتر توسعه یافته است. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه هشت سیلندر (V8) حجیم 9.0 لیتری توربوی دوقلو قرار گرفته است که همان‌طور که اشاره شد قادر به تولید 2000 اسب بخار نیرو است. نمسیس RR به لطف پیشرانه قدرتمندش تنها در 2.8 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت 434 کیلومتر بر ساعت را ثبت می‌کند. مشخصات این خودرو به طرز عجیبی مضحک است بااین‌حال هر کسی دوست دارد با این خودرو رانندگی کند.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهآپولو آرو

شاید نام گامپرت آپولو به گوشتان خورده باشد اما آرو (به فارسی پیکان) خودروی جدید کمپانی آپولو است. این خودروساز آلمانی که در چند سال اخیر با بحران مالی مواجه بود با سرمایه‌گذاری قابل‌توجه می‌خواست که با قدرت به این عرصه بازگردد بنابراین با معرفی اررو در نمایشگاه ژنو بازگشت پر سروصدایی را رقم زد. رولند گامپرت هنوز در رأس کار قرار دارد اما این شرکت با حذف نام گامپرت درصدد احیای برند خود برآمد.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

این سوپراسپرت جذاب به کمک پیشرانه هشت سیلندر 4.0 لیتری توربو دوقلوی آئودی می‌تواند 1000 اسب بخار نیرو و 1003 نیوتن متر گشتاور تولید کند. وقتی خودروی آرو را از نزدیک می‌بینید تمام جزییات آن شما را به خود جذب می‌کند. به نظر می‌رسد که این خودرو در این کلاس ماندگار می‌شود.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهزنوو ST1


زنوو که تاریخچه جالبی دارد اولین بار ST1 را با قدرت 1104 اسب بخار و گشتاور 1429 نیوتن متری معرفی کرد؛ اما قضیه‌ی این خودروساز دانمارکی زمانی جالب شد که تاپ گیر ST1 را مورد بررسی قرار داد. در تست جاده‌ای برنامه‌ی تخت گاز وقتی‌که استیگ پشت فرمان بود این خودرو نتوانست سریع‌تر از فورد فوکوس ST حرکت کند و بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات مختلف آتش گرفت. البته زنوو فاجعه‌ی برنامه‌ی تاپ گیر را به‌نوعی تکذیب کرد و اعلام کرد که استیگ خودرو را در دمای پایین و شرایط بارانی شدید که رانندگی توصیه نمی‌شود رانده است. به‌صورت غیررسمی هم اعلام شده که این خودرو سرعت 304 کیلومتر بر ساعت را در مسیر تست تخت گاز ثبت کرده که بیشترین سرعت ثبت‌شده در زمان خود بوده است. این شرکت که از نحوه بررسی برنامه‌ی تخت گاز شاکی بود همچنین اشاره کرد که این برنامه حتی شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 2.69 ثانیه‌ای این خودرو را در شرایط آسفالت مرطوب اعلام نکرده است.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

در حال حاضر زنوو با معرفی ST1 به دنبال پشت سر گذاشتن داستان‌های قبلی است. این خودرو با هدف کاهش وزن، پایین آوردن مرکز گرانش و افزایش نیروی رو به پایین، تغییراتی در آئرودینامیکی و استایل داشته است؛ اما بزرگ‌ترین تغییری که در این خودرو دیده می‌شود پیشرانه‌ی آن است. پیشرانه 5.9 لیتری هشت سیلندر (V8) این خودرو با یک جفت سوپرشارژر همراه شده است. متأسفانه زنوو در نمایشگاه ژنو اطلاعات و مشخصات عملکردی ST1 را اعلام نکرد اما می‌توان حدس زد که این خودروی جدید عملکردی فراتر از ST1 دارد.

ST1 مثل مدل پیشین تنها به تعداد محدود 15 دستگاه به تولید می‌رسد.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهماروشا B2


ماروشا B2 به‌واقع مثل یک سورپرایز است چرا که واقعاً در روسیه تولید شده است. دومین سوپر اسپرت روسیه که به دنبال ماروشا B1 تولید شده است چهره‌ای تهاجمی مانند خودروهای بازی‌های رایانه‌ای نید فوراسپید دارد. این خودرو از روی همان پلت فرم B1 ساخته شده است اما یک پیشرانه‌ی 3.5 لیتری کازورث شش سیلندر (V8) در قلب آن قرار گرفته است که قدرتی بین 245 تا 420 اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این میزان نیرو به‌اندازه‌ی قدرت 1000 اسبی خودروهای دیگر نیست اما این خودرو واقعاً شگفت‌انگیز است. ماروشا B2 در نمایشگاه خودروی فرانکفورت سال 2009 به نمایش گذاشته شد.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهW موتورز فنیر سوپراسپرت

شاید با خودروی لیکان هایپراسپرت شرکت W موتورز که در قسمت هفتم فیلم سریع و خشمگین (Fast and Furious 7) هم حضور داشت آشنا باشید اما آیا می‌دانستید که خودرویی بهتر هم وجود دارد؟ لیکان هایپراسپرت اولین سوپراسپرت عرب‌ها بود که با پیشرانه‌ی 3.8 لیتری شش سیلندر خطی 780 اسب بخار نیرو و 960 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کرد؛ اما فنیر سوپراسپرت با موتور 4.0 لیتری شش سیلندر توربوی دوقلو می‌تواند 900 اسب بخار نیرو و 1200 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این حجم بالا از قدرت تولیدی باعث شده که این خودرو در 2.7 ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. در قیاس با لیکان هایپراسپرت تمرکز گروه طراحی این خودرو بیشتر به سمت طراحی مسابقه‌ای بوده است. از آنجایی که تنها 25 دستگاه از این خودرو تولید می‌شود. احتمالاً تنها در اینترنت این خودرو را می‌بینید!

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهمازانتی اِوانترا

محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین سوپراسپرت ها در ایتالیا تولید می‌شوند اما این خودرو برخلاف سایرین چندان شناخته شده نیست. مازانتی اوانترا در نمایشگاه خودروی تاپ مارکز موناکو 2013 رونمایی شد. سالانه تنها 5 دستگاه از این خودرو به تولید می‌رسد و خریداران دو پیشرانه را پیش روی خود می‌بینند: پیشرانه شش سیلندر توربوشارژ با قدرتی بیش از 600 اسب بخار نیرو و پیشرانه‌ی هشت سیلندر 7.0 لیتری با 701 اسب بخار نیرو و 847 نیوتن متر گشتاور. این سوپراسپرت 1303 کیلوگرمی با پیشرانه‌ی قدرتمندش قادر است در 3.2 ثانیه از صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهریماک کانسپت وان

ریماک کانسپت وان و کانسپت S به صورت رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته شدند. بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به‌اتفاق این خودرو را تحسین می‌کردند. با این‌که هر دو خودرو بسیار قدرتمند هستند کانسپت S به‌عنوان خودروی قوی‌تر و با آئرودینامیک بهتر معرفی شده است. این شرکت سوپراسپرت کرواتی اخیراً بر روی مهندسی باتری‌ها فعالیت داشت بنابراین مواجه با خودرویی الکتریکی چندان دور از ذهن نبود. به گفته‌ی این شرکت، مدل‌های به نمایش گذاشته‌شده همان مدل‌های تولیدی بودند.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

قدرت خروجی کانسپت وان که با باتری‌های لیتیوم یونی 8450 سلولی تغذیه می‌شود به 1073 اسب بخار نیرو و 1600 نیوتن متر گشتاور می‌رسد. ریماک ادعا می‌کند که کانسپت وان می‌تواند 330 کیلومتر را در حالت الکتریکی بپیماید. البته این شرکت دقیقاً مشخص نکرده است که این 330 کیلومتر در چه شرایطی از رانندگی حاصل می‌شود. این خودرو با وزن 1852 کیلوگرم چندان سبک به نظر نمی‌رسد؛ اما این وزن با احتساب چهار موتور الکتریکی و چهار گیربکس معقول به نظر می‌رسد.
کمپانی ریماک به خودروی کانسپت وان بسنده نکرده است و مدل قدرتمندتر این خودرو یعنی کانسپت S را معرفی کرده است. قدرت تولیدی کانسپت S که 54 کیلوگرم سبک‌تر از کانسپت وان است به ارقام شگفت‌انگیز 1365 اسب بخار نیرو و 1800 نیوتن متر گشتاور رسیده است!

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهآرش AF10


کمپانی آرش ادعا می‌کند که AF10 یک پیشرانه‌ی پیچیده دارد و در حالی که توضیحات پیرامون این خودرو ما را به دنیای فیلم‌های علمی تخیلی می‌برد این خودرو واقعاً واقعی است و در نمایشگاه خودروی ژنو 2016 به نمایش گذاشته شده است. این سوپراسپرت خاص 2080 اسب بخار نیرو را از پیشرانه هیبریدی‌اش بیرون می‌کشد. پیشرانه‌ی این خودرو که ترکیبی از یک موتور 6.2 لیتری هشت سیلندر (V8) سوپرشارژ و چهار موتور الکتریکی است همچنین قادر است گشتاور حیرت‌انگیز 2280 نیوتن متری را به چرخ‌ها منتقل کند. آرش دو گیربکس شش سرعته دستی و اتوماتیک با آپشن تعویض دنده از پشت فرمان را برای این خودرو تدارک دیده است.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

مدل هیبریدی استاندارد این خودرو قیمتی 1.6 میلیون دلاری دارد و آپشن تریم مسابقه‌ای با ویژگی‌های ساختار محافظ سرنشین، پوشش ویژه، سیستم اطفا حریق و سیستم مخابره داخلی 100 هزار دلار دیگر آب می‌خورد. البته اگر تنها به دنبال یک سوپراسپرت جذاب هستید می‌توانید با هزینه‌ی پایین‌تر 495 هزار دلاری این خودرو را با پیشرانه هشت سیلندر 550 اسب بخاری تحویل بگیرید.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناختهدِویل 16

در این لیست شاهد خودروهایی با قدرتی بیش از 1000 اسب بخار و یا خودروهای هیبریدی با نیروی 2000 اسب بخاری بودیم؛ اما چه خودرویی واقعاً هیجان‌انگیزتر است؟ نظرتان در مورد یک خودروی 4515 اسب بخاری چیست؟ این اعداد دقیقاً مطابق با چیزی است که شرکت عربی دویل ارائه کرده است.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

دویل سال گذشته خودروی دویل 16 با پیشرانه‌ی 12.3 لیتری شانزده سیلندر (V16) با چهار توربوشارژ را معرفی کرده است. طبق ادعای این خودروساز این خودرو قادر است 5000 اسب بخار نیرو تولید کند، در 1.8 ثانیه از صفر تا سرعت 96 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و نهایت سرعت دیوانه‌وار 563 کیلومتر بر ساعت را ثبت کند. البته فعلاً نمونه پروتوتایپ (آزمایشی) این خودرو تولید شده است و نمونه صنعتی تولیدی آن هنوز در مرحله‌ی ساخت است.

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته

ده ابرخودروی شگفت‌انگیز ناشناخته


ویدیو مرتبط :
نقد و بررسی دیجی کالا - طرراحی شگفت انگیز - پردازنده شگفت انگیز - صفحه نمایش شگفت انگیز

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

10 دریاچه شگفت انگیز ایران +عکس


در ایران 28 دریاچه طبیعی و 9 دریاچه‌ كه براثر ساخت سد شكل گرفته وجود دارد ؛ از این میان 10 دریاچه پرطرفدار طبیعی كشور را بشناسید.