دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

چه تصمیماتی را نشسته و ایستاده بگیریم؟اخبار ,اخبار علمی ,پرسش‌های انتزاعی

 

اخبار علمی - چه تصمیماتی را نشسته و ایستاده بگیریم؟

بر اساس پژوهش جدید، افراد به صورت ایستاده بهتر می‌توانند درباره پرسش‌های انتزاعی فکر کنند و به صورت نشسته نیز بهتر می‌توانند با موضوعات عملی برخورد داشته باشند.

محقق حاضر در این مطالعه همچنین بر این باور است نشستن در یک صندلی بلند می‌تواند برنامه‌ریزی مالی درازمدت را ارتقا دهد.

این مطالعه توسط پنکاج آگاراول از دانشگاه تورنتو اسکاربورو و مدرسه مدیریت روتمان انجام شده است.

سوژه‌های آزمایشی وی معتقد بودند زمانی که از لحاظ فیزیکی در جای بلندتری بودند، توانستند رویکرد جامع‌تری به یک تصمیم داشته باشند.

به گفته آگاروال، قراردادن قفسه‌ها در سطح بالاتر یک فروشگاه، القای ویژگی‌های غنی، کارکردهای ارجح یا عملکرد کالاهایشان را ارتقا می‌بخشد.

وی این پدیده را به «تفسیر روانی» نسبت می‌دهد. شخصی که در وضعیت تفسیر روانی بالاتری قرار دارد، تصمیمات را بر اساس پرسش‌های "چرا" اتخاذ می‌کند در حالی که ذهنی با سطح پایین‌تر بر لجستیک (آمادگاری) فوری "چگونه" متمرکز است. در این نمونه بین عبارت "چرا به این میز نیاز دارم" و "چگونه باید آن را در دفترم جا دهم" تفاوت وجود دارد.

طی شش مطالعه که شامل سوژه‌هایی در ارتفاعات مختلف بود، تیم علمی دریافت ارتفاع فیزیکی بر رویکرد جامع و بالا یا رویکرد پایین به تصمیمات موثر است.

جزئیات این مطالعه در مجله Marketing Research منتشر شد. 

اخبار علمی - ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
بیمار و خواندن نماز (نشسته یا ایستاده؟)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ابداع 3 چرخه با امکان نشسته و ایستاده راندن


نوعی سه چرخه الكتریكی با قابلیت راندن به صورت نشسته یا ایستاده طراحی شد.

خبرگزاری ایسنا: نوعی سه چرخه الكتریكی با قابلیت راندن به صورت نشسته یا ایستاده طراحی شد.

این فناوری Tribey نام گرفته و طراح آن روبرت وروبی از «صنایع بلاك اسپارو» است.

به نظر می‌رسد این سه‌چرخه برای افراد مایل به ایستادن در وسایل نقلیه طراحی شده و در نتیجه می‌تواند برای اشخاص علاقه‌مند به اسكیت‌بورد و اسنوبورد جذاب باشد.فناوری مزبور دارای سرعت بیشینه 25 مایل در ساعت است. از دیگر مشخصه‌های آن می‌توان به یك بسته باتری 48 ولت، 10 آمپر در ساعت و با توانایی دوام برای هر 18 مایل مسافت بسته به نوع حركت روی تپه‌ها یا حضور باد اشاره كرد.

سه چرخه جدید مجهز به جداره‌های ورزشی BMX و همچنین چرخ‌های ضخیم برای سازگار شدن با نوع زمینی كه روی آن رانده می‌شود، است.

این سه چرخه قابل تعمیر و به روز شدن است. باتری آن چهار ساعت كامل دوام می‌‌آورد و مجهز به چراغ‌های جلو و عقب، یك بوق، كنترل كروز، سیستم ترمز الكترونیكی - مكانیكی و همچنین دریچه كنترل با انگشت شست است.

فناوری Tribey در شرایط جاده‌یی مختلف از جمله چاله‌های با سه اینچ عمق، باران، شن، صخره، دست‌انداز و باد آزموده شده است.

بهای نسخه اولیه سه چرخه دو هزار و 500 دلار امریكا اعلام شده است.