دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

چرا باید در دست دادن پیش‌قدم شد؟چرا باید در دست دادن پیش‌قدم شد؟

پژوهش‌های عصب‌شناسی جدید اعتقادات کهن در خصوص قدرت و تاثیر دست دادن را در برقراری تعاملات اجتماعی تایید می‌کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته در موسسه بکام، غریبه‌ها، احساس بهتری نسبت به افرادی که در دست دادن با آن‌ها پیش‌قدم می‌شوند دارند.

دست دادن قاطع و دوستانه همواره در دنیای تجارت به عنوان روشی جهت برانگیختن حس بهتر اولیه توصیه شده است.

این رفتار اجتماعی همچنین از زمان‌های باستان برای نشان دادن این موضوع به غریبه‌ها مبنی بر عدم داشتن سلاح مورد تاکید بوده است.

دستاوردهای دانشمندان حاضر در این تحقیق اساسی علمی را برای این اعتقادات سنتی در خصوص اهمیت نقش دست دادن در تعاملات اجتماعی یا تجاری ارائه می‌دهند.

در پژوهش صورت گرفته تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (fMRI),، ضریب هدایت پوست و پاسخ‌های رفتاری از 18 داوطلب زن و مرد گردآوری شد.

این افراد به فیلم‌های ویدیویی غیرکلامی شامل تعاملات میزبان-میهمان در یک محیط تجاری نگاه می‌کردند.

تحلیل داده‌های fMRI بر نواحی از مغز در شبکه شناختی اجتماعی تمرکز داشتند و یافته‌ها نشان‌دهنده حساسیت افزایش یافته نسبت به رویکرد دست دادن و نه رفتار پرهیزگونه در نواحی آمیگدال و superior temporal sulcus مغز بودند. این نواحی با سنجش مثبت و اثر مثبت دست دادن مرتبط هستند.

به علاوه، nucleus accumbens که یک ناحیه پردازشگر پاداش در مغز است، فعالیت بیشتری را برای دست دادن نسبت به شرایط فاقد این عمل نشان داد.

بر اساس گفته‌های دانشمندان حاضر در این پروژه، مناطق شبکه شناختی اجتماعی به هنگام ارزیابی مقاصد و نیت افراد مورد استفاده بوده و اشخاصی مانند افراد مبتلا به اوتیسم دارای مشکل در برقراری تعامل، از توانایی پاسخ اندک در این ناحیه برخوردارند.

در این پژوهش فیلم‌هایی که افراد نمونه موردی مشاهده کردند دارای اشخاص انسانی زنده در محیطی با تعامل تجاری بودند. این اشخاص شامل یک میهمان و یک میزبان بودند که برای نخستین بار با یکدیگر برخورد داشتند.

استفاده از فیلم‌های ویدیویی زنده با اشخاص انسانی که در یک بافت اجتماعی تعریف شده با یکدیگر تعامل داشتند گامی بزرگ در این نوع مطالعه به شمار می‌آید.

مطالعات پیشین در زمینه بررسی تعاملات اجتماعی از آمار به جای محرک‌های اجتماعی زنده استفاده کرده بودند و یا فقط بر چهره تمرکز داشتند.

جزئیات این مطالعه در مجله Cognitive Neuroscience انتشار یافته است./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
حتما باید ببینی!باید باید باید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نماینده مجلس:مردم فقیر در حال جان دادن هستند؛ دولتی که حرف گوش نمی دهد باید تنبیه شوددولتی که حرف گوش نمی دهد باید تنبیه شود؛

مردم فقیر در حال جان دادن هستند

دولت دیگر حرف گوش نمی دهد و رغبتی بر قبول نظرات کارشناسانه دلسوزان ندارد و نمی خواهد دستش گرفته شود و کمک شود ؛ مجلس باید از ابزار های قانونی خود استفاده کند و باید دولتی که حرف گوش نمی دهد تنبیه شود و مجلس در این زمینه از اختیارات خود استفاده کند ؛ عدم کفایت آخرین مرحله تنبیه است و نمایندگان باید بخواهند که احمدی نژاد به سوالاتشان پاسخ دهند تا دولت بداند مجلس در امر نظارت جدی است

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

ابراهیم نکو دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: مخالف اجرایی شدن فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها هستیم ، اجرایی شدن این قانون در فاز دوم همانند این است که روی مین برویم و اتفاق ناگواری در اقتصاد می افتد و فاجعه اجرای این فاز دامن گیر دولت می شود و پشیمانی سختی را برای دولت به همراه می آورد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید برای اجرای مرحله دوم معقولانه تر فکر می کرد و قبل از اعلام افزایش یارانه نقدی به سراغ مردم می رفت و می دید مردم موافق اجرای فاز دوم آن هستند یا نه ؛ ما نماینده مردم هستنیم و با آنها ارتباط زیادی داریم و این وضعیت اقتصادی کاری کرده که ما به علت عدم توان پاسخگوی به مردم درباره وضعیت اقتصادی و ناتوانی ها و مشکلاتی که همراه کرده است ناراحت همگام با مردم ناراحت باشیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید برای توقف فاز دوم وارد عمل می شد که شد ؛ این فاز شروع شود مردم فقیر تر می شوند ؛ مردم فقیر در حال جان دادن هستند و تشدید تورم توان ادامه زندگی و معیشت نخواهد داشت ؛ امیدواریم دولت با اقدامات ناکارشناسی کمر مردم را نشکند ؛ فاز اول هدفمندی باید با نظارت بیشتر نمایندگان اجرا می شد تا دولت این فاز را با درستی اجرا می کرد ، اما متاسفانه دولت با نافرمانی ها یی که از نصیحت های منصفانه مسئولین و نمایندگان داشت ، کار خودش ر کرد.

وی افزود: الان وقت مطرح کردن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها نبود ، وقتی در مرحله اول با کاستی هایی رو به رو بودیم و دولت قوانین را اجرایی نکرد و مردم تحت فشار قرار گرفتند ، باید نمایندگان وارد می شدند و با تصویب قوانین و ارائه لوایح ، دولت را کنترل می کردند.

دیبر کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت واقعا عدم تبعیت از قوانین و گوش نکردن به نصایح دلسوزان نظام را به حد بالایی رسانده است و بد اخلاقی های دولت بیشتر از قبل نیز شده است و دارد شکاف خود را خصوصا با نمایندگان مردم بیشتر می کند.

نکو گفت: من به صراحت می گویم دولت دیگر حرف گوش نمی دهد و رغبتی بر قبول نظرات کارشناسانه دلسوزان ندارد و نمی خواهد دستش گرفته شود و کمک شود ؛ مجلس  باید از ابزار های قانونی خود استفاده کند و باید دولتی که حرف گوش نمی دهد تنبیه شود و مجلس در این زمینه از اختیارات خود استفاده کند ؛ عدم کفایت آخرین مرحله تنبیه است و نمایندگان باید بخواهند که احمدی نژاد به سوالاتشان پاسخ دهند تا دولت بداند مجلس در  امر نظارت جدی است.

وی در خاتمه گفت: دولت باید به نظر مردم و نمایندگان مردم در مجلس احترام بگذارد تا با همکاری هم مشکلات حل شود ، اما در صورت سر پیچی از تذکرات ، از ابزارهای قانونی برای حل مشکلات استفاده خواهیم کرد./اعتدال