دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

وقتی ماشین‌های بدون راننده با هم شاخ به شاخ می‌شوند + تصاویردر یک حادثه باورنکردنی دو ماشین مدرن که مجهز به فناوری حرکت بدون نیاز به راننده بودند در آستانه برخورد و تصادفی جدی قرار گرفتند.

به تازگی در یک حادثه رانندگی جالب در منطقه PaloAlto در دره سیلیکون ایالات متحده دو خودروی بدون سرنشین گوگل و شرکت آئودی نزدیک بود که با همدیگر تصادف کنند.

وقتی ماشین‌های بدون راننده با هم شاخ به شاخ می‌شوند + تصاویر

گفتنی است، در این سانحه که مدیر آزمایشگاه گروه خودروسازی palialo متعلق به شرکت آئودی آن را اعلام کرده است تصادفی رخ نداده و تنها خودروی آئودی مجبور به تغییر جهت برای اجتناب از تصادف شده است.

وقتی ماشین‌های بدون راننده با هم شاخ به شاخ می‌شوند + تصاویر

در خودروی شرکت آئودی یک مسافر حضور داشته است.

خودرو بدون راننده شرکت گوگل فاقد پدال گاز و ترمز است و همینطور در آن کیسه هوای برای محافظت از سرنشینان وجود ندارند زیرا در هر ساعت تنها 25 مایل سرعت دارد.

وقتی ماشین‌های بدون راننده با هم شاخ به شاخ می‌شوند + تصاویر

این خودرو دارای سیستم خودکار کنترل حرکت، ترمز، گاز و تغییر جهت است و تنها در مناطقی که بر روی نقشه شرکت گوگل آمده‌اند قابلیت حرکت دارد.

در عوض خودروی ساخت شرکت آئودی دارای نور لیزر برای تشخیص موانع، رادار، دوربین دیجیتال و نرم افزار‌های کامپیوتری ویژه است و بدون تیاز به راننده می‌تواند حرکت کند.

شرکت گوگل همچنین اعلام کرده است که در آینده در نظر دارد سیستم هوشمند حرکت را بر روی خودرو‌های گروه خودروسازی لکسوس نصب کند.

وقتی ماشین‌های بدون راننده با هم شاخ به شاخ می‌شوند + تصاویر

کارشناسان امیدوار هستند با رفع مشکلات کنترلی در خودرو‌های بدون راننده مانع از مرگ میلیون‌ها انسان در اثر خطای انسانی هنگام رانندگی شوند.

شرکت گوگل کار ساخت ماشین‌های بدون راننده خود را از سال 2012 آغاز کرده است و پس از تست اولیه در منطقه مخصوص عملیات فضایی سازمان ناسا این خودرو وارد جاده‌ها و خیابان‌ها برای انجام دور دوم آزمایشات کیفی خود شده‌اند.

در حال حاضر یکی از انتقادات وارد به این خودرو ظاهر ساده آن است که مانند ماشین‌های اسباب بازی کودکان به‌نظر می‌رسد، شرکت گوگل برای رفع این مشکل از بهترین متخصصان طراحی ظاهر خودرو کمک گرفته تا درب‌های جدیدی برای خودرو Google Car طراحی کنند. 

 اخبارعلمی - باشگاه خبرنگاران

 


ویدیو مرتبط :
وقتی آدم ها ماشین می شوند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماشین‌های بدون راننده راهی خیابان‌ها شدند + تصاویراخبار علمی و آموزشی - ماشین‌های بدون راننده راهی خیابان‌ها شدند + تصاویر

سرانجام خودروهای بدون راننده غول فناوری دنیا مجوز حرکت در خیابان‌ها را بدست آوردند.

سرانجام فرمانداری ایالت کالیفرنیای ایالات متحده مجوز حرکت و رانندگی خودرو‌های بدون سرنشین گوگل در خیابان‌ها و اتوبان‌های این کشور را صادر کرده است.

 

اخبار,اخبار علمی,خودروهای بدون راننده


گفتنی است، درحال حاضر سیستم رانندگی بدون خودرو ارائه شده توسط گوگل بر روی 3 شرکت خودروسازی مشهور دنیا مانند مرسدس بنز، فولکس واگن و لکسوس اجرا و پپیاده‌سازی می‌شود.

 

اخبار,اخبار علمی,خودروهای بدون راننده


در حال حاضر شرکت گوگل در حال رانندگی آزمایشی با خودروهای بدون سرنشین اما دارای فرمان راننده خود در محوطه عملیاتی مربوط سازمان فضایی ناسا است.

 

اخبار,اخبار علمی,خودروهای بدون راننده

 

مساحت محوطه آزمایشی که ناسا در اختیار گوگل قرار داده معادل یک میلیون مایل است.

اخبار علمی و آموزشی - باشگاه خبرنگاران