دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

با این خودروها تصادف نکنید


صبح و شب خطرش بیخ گوش مان است. خودمان هم مراقب رانندگی مان باشیم، باز نمی توانیم تضمین کنیم کسی به ما نزند. شوماخر هم که باشی، باز هم در شلوغی خیابان، یکی با ماشینش به شما می زند.

روزنامه هفت صبح: صبح و شب خطرش بیخ گوش مان است. خودمان هم مراقب رانندگی مان باشیم، باز نمی توانیم تضمین کنیم کسی به ما نزند. شوماخر هم که باشی، باز هم در شلوغی خیابان، یکی با ماشینش به شما می زند. به راحتی هر چه تمام تر و چنان بی خیال می زنند به شما و به روی خودشان هم نمی آورند. به راحتی آینه خوردتان ترک برمی دارد و می شکند و باید دنبال یک آینه یدک جدید باشید اما اگر کمی با حال تر باشد، کمی سینمایی تر به شما می زند و سپر ماشین تان را پایین می آورد. به این ترتیب یک سپر جدید باید بخرید.

حالا بروید چرتکه بیندازید، برای یک خودرو مثل پورشه باید چند میلیون تومان پول بدهید و یک سپر جدید بخرید. آینه، سپر، گلگیر، چراغ جلو، چراغ عقب، چراغ روی صندوق و چند تا قطعه دیگر، در رانندگی های خیلی قشنگ ما در معرض آسیب هستند.هر ماه که با خودرومان رانندگی می کنیم، معمولا یک آسیب کوچک و یک خرج حداقل چند ده هزار تومانی به پایمان می افتد. هفت صبح می خواهد مروری بر همین خرج ها داشته باشد. خرج هایی که آش کشک خاله ماشین داشتن است؛ چه بزنید، چه نزنید پای تان است.

رانا

اگر در یک تصادف کوچک و کم، چراغ عقب رانای شما بشکند، باید 70 هزار تومان بدهید و یک چراغ عقب یدک بخرید. چرا ترمز این خودرو وطنی نیز در بازار 41 هزار تومان فروخته می شود. شاید قالپاق خودروتان آسیب ببیند. در این صورت برای یک قالپاق جدید رینگ چرخ، باید 9200 تومان پول بدهید ولی معمولا در ترافیک های شهری، آینه برقی بغل ماشین به راحتی می شکند یا ترک برمی دارد. امروز و فردا هم که بکنید بالاخره باید یک روز آن را عوض کنید. برای همین باید بالاخره 76 هزار تومان پرداخت کنید و یک آینه بغل جدید برای ماشین تان بخرید. گل پخش کن گلگیر جلو در صورت آسیب دیدگی، 43 هزار تومان خرج برمی دارد اما همین گل پخش کن برای گلگیر عقب 28 هزار تومان قیمت دارد.

با این خودروها تصادف نکنیدرنو مگان

بیشتر از دو سال می شود که دیگر مگان در کشورمان تولید نمی شود و هر چه در بازار پیدا می کنید، متعلق به سال های قبل از 2013 است. قیمت آخرین مدل های این خودرو مثل مدل 1392 که مونتاژ بوده اند، چیزی حدود 75 میلیون تومان است. قیمت قطعات یدکی کم خرج این خودرو شگفت انگیز است. مثلا برای تعویض چراغ مگان تان باید چیزی حدود 715 هزار تومان پول بدهید یا چراغ بغل گلگیر جلو قیمتی برابر 55 هزار تومان دارد؛ قیمتی که به نظر واقعا گران می آید. سپر عقب این خودرو که آماده رنگ باشد، یک میلیون و 82 هزار تومان قیمت دارد.

با این خودروها تصادف نکنیدنیسان قشقایی

قیمت یک نیسان قشقایی صفر کیلومتر در بازار 132 میلیون تومان است اما مدل 914 این خودرو را در بازار با قیمت 108 میلیون تومان هم می توانید پیدا کنید. اگر سپر جلو خودرویی با این قیمت آسیب ببیند و از تعمیرش قطع امید کنید، باید یک میلیون و 50 هزار تومان پرداخت کنید تا یک سپر آکبند جدید بخرید اما سپر عقب این خودرو ژاپنی در بازار با نصف قیمت سپر جلو معامله می شود. قیمت آن 520 هزار تومان است.

اگر نیسان قشقایی شما دو دیفرانسیله باشد چراغ جلوی آن یک میلیون و 400 هزار تومان قیمت دارد اما اگر چهار دیفرانسیله باشد، نیاز به چراغ زنون جلو خواهید داشت که قیمتی سرسام آورتر دارد. باید برای خرید آن 3.5 میلیون تومان پرداخت کنید. ضمن اینکه ممکن است در تصادف ماشین، چراغ پلاک آسیب ببیند که به این ترتیب 66 هزار و 500 تومان به خرج می افتید.

با این خودروها تصادف نکنیدپورشه کاین

درب های جلوی پورشه کاین در بازار با قیمت 9 میلیون و 700 هزار تومان و درب های عقب این خودرو با قیمت 10 میلیون و 598 هزار تومان به فروش می رسد. همچنین گران ترین گلگیرها در بین شش مدل پورشه موجود در بازار متعلق به این مدل است که گلگیر جلو با قیمت چهار میلیون و 300 هزار تومان و گلگیر عقب با قیمت 17 میلیون و 200 هزار تومان فروخته می شود.

با این خودروها تصادف نکنیدپژو پارس

پژو پارس، پرفروش ترین محصول ایران خودرو در سال گذشته بود. در صورت تصادف خفیف با یک خودرو دیگر، خیلی محتمل است که سپر خودروتان ترک بردارد یا اصلا نیاز به تعویض داشته باشد. به این ترتیب باید برای سپر جلورنگی با چراغ مه شکن، 276 هزار تومان خرج کنید اما اگر سپر را بدون مه شکن بخواهید، قیمتش 38 هزار تومان کمتر می شود. اگر هم سپر عقب رنگی پژو پارس را بخواهید باید 187 هزار تومان پرداخت کنید. رکاب رنگی این خودرو هم 46 هزار تومان قیمت دارد.

با این خودروها تصادف نکنیدپراید

ارزان قیمت ترین خودرو ایرانی بازار، ارزان ترین قطعات یدکی را هم به نام خودش ثبت کرده است. مثلا چراغ جلو این خودرو 21 هزار تومان قیمت دارد. سپر جلو کامل با درپوش چراغ مه شکن مخصوص سایپا 132 در بازار با قیمت 165 هزار تومان معامله می شود. چراغ عقب همین سایپا 132 نیز 44 هزار تومان فروخته می شود. قیمت چراغ عقب سایپا 131 نیز 47 هزار تومان است. برویم سراغ گلگیرها؛ مثلا گلگیر عقب پراید حدودا 27 هزار تومان قیمت دارد اما گلگیر جلو سایپا 132 با قیمت 38 هزار تومان فروخته می شود.

 سپر جلو سایپا 132 با قیمت 70 هزار تومان، سپر عقب سایپا 111 با قیمت 31 هزار تومان، سپر عقب سایپا 132 نقره ای نیز با قیمت 91 هزار تومان معامله می شود. سپر عقب کامل 111 قیمتی برابر 165 هزار تومان دارد.

با این خودروها تصادف نکنیدبرلیانس

سایپا V5 یا برلیانس که خودرویی شاسی بلند است، در بازار با قیمت 85 میلیون تومان معامله می شود. برای قطعات یدک این خودرو باید سراغ نمایندگی های سایپا بروید. فوم سپر عقب این خودرو قیمتی حول و حوش 191 هزار تومان دارد. زه استیل سپر جلو این ماشین هم با قیمت 51 هزار تومان معامله می شود. چراغ جلو برلیانس را در بازار باید 705 هزار تومان بخرید. چراغ عقب روی بدنه این خودرو نیز 320 هزار تومان قیمت دارد. چراغ عقب روی در صندوق این ماشین را باید با قیمت 235 هزار تومان خرید.

با این خودروها تصادف نکنیدتوسان

اگر بخواهید چراغ جلو هیوندای ix35 را در بازار به صورت استوک بخرید، باید سه میلیون و 300 هزار تومان پول بدهید. چراغی که با موتور زنون و LED به شما فروخته می شود. برای سپر توسان باید شماره شاسی خودرو را به قطعه فروش بدهید. چون این خودرو بر اساس سفارش های مختلف امارات، کویت، اروپا و ... ساخته می شود و هر کدام سپر خاص خودشان را دارند اما سپر بالای این ماشین حدودا 550 تا 600 هزار تومان قیمت دارد.

اگر درب یدکی بخواهید برای ماشین تان بخرید، در صورتی که فلاپ مشکی روی درب قبلی وجود داشته باشد، باید یک میلیون و 250 هزار تومان خرج کنید.

با این خودروها تصادف نکنیدپژو 206

می خواهیم اطلاعات کاملی از قیمت سپر پژو 206 به شما بدهیم. سپر جلو کامل با چراغ مه شکن، 160 هزار تومان، سپر جلو بدون چراغ مه شکن، 130 هزار تومان، سپر عقب کامل با چراغ خطر، 135 هزار تومان و سپر عقب بدون چراغ خطر 128 هزار تومان است اما قیمت سپر عقب بدون چراغ خطر پژو 206 SD، 140 هزار تومان و سپر عقب با چراغ خطر آن 165 هزار تومان است.

با این خودروها تصادف نکنید


ویدیو مرتبط :
تصادف شدید خودروها با هم.....

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

له‌شدن خودروها در تصادف جاده قم (عکس)اخبارحوادث - له‌شدن خودروها در تصادف جاده قم (عکس)

در تصادف زنجیره‌ای که در کمربندی قم به‌سمت سه‌راه خرمشهر ساعتی پیش اتفاق افتاد، تاکنون 21 نفر از هموطنان با درجات مختلف مصدومیت، به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

بر اثر این تصادف که به‌علت برخورد یک دستگاه اتوبوس و چند دستگاه خودرو رخ داد، ترافیک سنگینی در این محور از میدان 72تن تا ورودی جاده اراک ایجاد شده و رفت و آمد را با کندی زیادی روبه‌رو کرده است.
 
عوامل مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم با 6 دستگاه آمبولانس در محل حضور پیدا کرده‌اند و در حال انتقال مصدومان به مراکز درمانی هستند، پلیس راهور نیز برای کمک به انتقال سریع مجروحان و رفع ترافیک در حال مدیریت صحنه است.
 
خوشبختانه تاکنون مورد فوتی در این تصادف گزارش نشده است. عکس های امیر حسامی نژاد از محل حادثه را در زیر می بینید.

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبار,اخبارحوادث,تصادف زنجیره‌ای

اخبارحوادث - تسنیم