دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

با اتومبیل تان هنگام رانندگی موبایلتان را شارژ کنید!اخبار علمی - با اتومبیل تان هنگام رانندگی موبایلتان را شارژ کنید!

در آینده‌ای نزدیک به سادگی هنگامی که در حال رانندگی هستید می توانید گوشی موبایل خود را نیز شارژ کنید.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ در حالی که در حال حاضر ممکن است به صورت بی سیم تلفن های هوشمند خود را  در اتومبیل شارژ کنید و یا کسانی هستند که در  اتومبیل خود مجهز به یک پد شارژ ویژه برای تلفن هستند که گوشی باید روی آن قرار داده شود دانشمندان با توسعه  "نانو"، در نهایت توانستند با ارتعاشات داخل اتومبیل تلفن همراه را شارژ کنند.

یک تیم از دانشمندان از دانشگاه ویسکانسین مدیسون، دانشگاه مینه سوتا دولوت و دانشگاه سون یات سن در چین، توانستند به طور مستقیم با تعبیه نانو در بخشی از گوشی فن اوری جدید را به وجود اورند.

 

اخبار ,اخبار علمی ,شارژ موبایل با اتومبیل


این وسیله  از یک "پلیمر فیزوالکتریک" به عنوان فلوراید پلی یا PVDF ساخته شده است.

با این کار دیگر به سادگی می توان هنگامی که در اتومبیل و یا هر مکان دیگری هستید با لرزش های خفیف و ارتعاش تلفن همراه و یا حتی با تکان دادن پوست دست در آینده ای نزدیک گوشی  خود را شارژ کنید.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 


ویدیو مرتبط :
دیگر موبایلتان هیچ جا بدون شارژ نخواهد ماند.

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

موبایلتان را با آهنربا شارژ کنید!شارژ کردن موبایل با آهن ربا,سیستم های شارژ القایی

موبایلتان را با آهنربا شارژ کنید!
دانشمندان با کمک نیروی مغناطیسی موجود در آهنربا توانستند شیوه جدیدی برای شارژ کردن گوشی های هوشمند و تبلت ها ابداع کنند.
به گزارش پی سی ورلد،شارژ از طریق القا به کمک میدان های مغناطیسی  قدرت بسیار بالایی دارند، ولی در عین حال برد کمی نیز دارند و آهنرباها در شارژ کردن گوشی های موبایل بسیار کاربردی می باشند.
زمین به تنهایی یکی از بزرگ ترین منابع به منظور تامین مغناطیس لازم برای چنین شارژر هایی است.

این را هم باید اضافه کنیم شارژرهای کوچک القایی نمی تواند گوشی شما را به تنهایی برایتان شارژ کنند.
با این که سیستم های شارژ القایی که تا به حال ساخته شده است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و کار با آنها آسان است، اما مشکل طول برد آنها همچنان وجود دارد.  
چنین فناوری ای قابلیت های بسیاری برای پیشرفت دارد به همین سبب حاصل چند دهه تحقیقات در زمینه این فناوری ها این است که انرژی را بدون نیاز به سیم جابجا کنیم.