دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

احمقانه ترین سخنان بیل گیتس!


بیل گیتس به عنوان مردی فوق العاده هوشمند در سراسر جهان شناخته شده است. اما سرمایه ی میلیاردی این شخص او را از اشتباه و گزند در امان نگاه نمی دارد و او در موارد بسیار مهمی مانند اپل، اینترنت و اسپم اشتباه های زیادی کرده است.

وب‌سایت تکرا: بیل گیتس به عنوان مردی فوق العاده هوشمند در سراسر جهان شناخته شده است. اما سرمایه ی میلیاردی این شخص او را از اشتباه و گزند در امان نگاه نمی دارد و او در موارد بسیار مهمی مانند اپل، اینترنت و اسپم اشتباه های زیادی کرده است.

در اینجا قصد داریم موارد اشتباهی که بیل گیتس تاکنون گفته و یا انجام داده است را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته است

بیل گیتس در سال ۱۹۸۴ در مقاله ی بیزینس ویک گفت: "نسل بعدی نرم افزار مورد علاقه و محبوب با مکینتاش عملی خواهد شد و IBM PC نخواهد بود.”

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استدر آن زمان، گیتس و موسس اپل استیو جابز با یکدیگر روابط خوبی داشتند. اما هنگامی که مایکروسافت، ویندوز را برای IBM PC منتشر کرد، رابطه ی آنها از هم پاشید.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استقبل از اینکه ویندوز عرضه شود، مایکروسافت با IBM برای ایجاد سیستم عاملی جدید به نام OS/2 با یکدیگر همکاری کردند و تیمی تشکیل دادند. گیتس در سال ۱۹۸۷ گفت: "من بر این باورم که OS/2 به عنوان مهم ترین سیستم عامل و احتمالا  برنامه در هر زمانی شناخته خواهد شد.”

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استهنگامی که ویندوز ۳ در سال ۱۹۹۰ موج خوبی به پا کرد، مایکروسافت دیگر به IBM نیازی نداشت و از OS/2 جدا شد. IBM این سیستم عامل را برای چندین دهه نگه داشت ولی در نهایت در سال ۲۰۰۶ به طور رسمی از صحنه خارج شد.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس در سال ۱۹۹۵ در مجله ی فوکوس گفت: "در نرم افزار منتشر شده ی ما هیچ باگ چشمگیری وجود ندارد که کاربران بخواهند آن را برطرف کنند.” او در ادامه گفت که هیچکس نباید نرم افزاری را خریداری کند که نیاز به رفع باگ دارد.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استاین در صورتی بود که هم آن زمان و هم امروزه این واقعیتی انکارناپذیر است که باگ های نرم افزاری همیشه وجود دارند و این افراد هستند که همیشه آنها را برطرف می کنند. ویندوز و آفیس هم به عنوان برنامه های محبوب از این قاعده مستثنی نبوده اند. تغییر بزرگی که هم اکنون به وجود آمده این است که به لطف اینترنت، رفع این باگ ها توسط مردم از همیشه سریعتر شده است.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس در رویداد تجاری Comdex در سال ۱۹۹۴ گفت: "من پتانسیل کمی در اینترنت در ۱۰ سال آینده می بینم."

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس در کتاب "The Road Ahead” در سال ۱۹۹۵ یکی از شناخته شده ترین اشتباهات خود را کرد: او نوشت که این اینترنت چیز نوظهوری بود که در نهایت راهی برای چیزهای خیلی بهتر ایجاد می کند. اینترنت امروزه این بزرگراه اطلاعاتی که من تصور می کنم نیست، اگرچه شما می توانید از آن به عنوان آغاز این بزرگراه یاد کنید.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس در همان هفته های اول بعد از اتمام این کتاب و پخش در فروشگاه ها متوجه شد که اینترنت دیر شروع به اوج گرفتن کرده ولی همه را با سرعت جا می گذارد. او یاداشت معروف "موج جزر و مدی اینترنت” را صادر کرد و این شرکت را با این موج همسو کرد. در سال ۱۹۹۶ نسخه ی ویرایش شده ی این کتاب را با توجه و تمرکز بیشتری بر روی اینترنت منتشر کرد.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس در یادداشتی برای مایکروسافت در سال ۱۹۹۸ نوشت: "یکی از مخرب ترین چیزهایی که ما برای این شرکت انجام داده ایم این است که این امکان را فراهم کرده ایم که اسناد آفیس به خوبی توسط مرورگرهای افراد دیگر ارائه می شوند. ما باید از انجام هرگونه تلاش برای این موضوع جلوگیری کنیم و مطمئن شویم که اسناد آفیس به قابلیت های اینترنت اکسپلورر اختصاصی بستگی دارد.”

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس شخصی رقابتی است اما در نهایت تکیه ی مایکروسافت به صورت انحصاری بر روی تکنولوژی در درازمدت به ضرر این شرکت تمام می شود. ساتیا نادلا، مدیر عامل این شرکت هم اکنون برای گسترش بخش تکنولوژی این شرکت و لذت مشتریان توسعه دهندگان راه طولانی را طی کرده است.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استو گیتس در سال ۲۰۰۴ در مصاحبه ای در بی بی سی اعلام کرد: "]ایمیل[ اسپم به مدت دو سال دوام خواهد آورد.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته است۱۲ سال بعد مشاهده شد که این اتفاق هم به وقوع نپیوست. شرکت امنیتی Symantec می گوید اسپم حدود نیمی از تمام ایمیل های ارسال شده در دهه ی گذشته بوده است.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استگیتس اغلب این گفته ی اشتباه خود را در سال ۱۹۸۱ نقل می کرد که ۶۴۰K از حافظه ی کامپیوتر باید و شاید برای هرکسی کافی باشد. با توجه به اینکه هم اکنون رایانه ها به صدها گیگابایت حافظه مجهز می شوند می تواند به خوبی به نگاه نادرست گیتس به آینده پی برد.

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته استبعد از آن، گیتس در سال ۱۹۹۶ در یک مصاحبه ی خبری بلومبرگ گفت: "من کارهای احمقانه ای کرده ام و برخی چیزها را به غلط و اشتباه بیان کرده ام. یکی از این موارد ذکر این موضوع است که مقدار مشخصی از حافظه ی کامپیوتر برای تمام ادوار کافیست.”

احمقانه ترین سخنانی که بیل گیتس تاکنون گفته است


ویدیو مرتبط :
سخنان بیل گیتس در مورد فیس بوک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سخنان ناب و آموزنده بیل گیتسسخنان آموزنده بیل گیتس, جملات قصار

به نظر من عشق و علاقه زیاد به تداوم در امر یادگیری عامل بسیار مهمی است. من در دوران كودكی آموختم كه زیاد كتاب بخوانم. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

خیلی جالب است كه امروزه می توان درباره موضوعات مختلف مورد علاقه به سراغ كامپیوتر رفت.با وجود كامپیوتر به دست آوردن اطلاعات مورد علاقه و توجه به صورت آنلاین بسیار ساده تر شده است.
من معتقدم كه داشتن این نوع كنجكاوی درباره جهان به هركسی كمك می كند پیشرفت كند. فرقی نمی كند تصمیم داشته باشی چه كاری را دنبال كنی.بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

هر گاه خبرهای بد را به عنوان یك نیاز به تغییر و نه یك خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شكست نخورده اید، بلكه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید.  بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

در زندگی، همه چیز دادگرانه نیست؛ بهتر است با این حقیقت كنار بیایید. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

یكی از دارایی‌های شركت ما، "پندار آدمی" است. اگر شما همه‌ی ساختمان‌ها و زمین‌ها و انبار لوازم سخت‌افزار و سایر لوازم گرانبهای دیگر و هر آنچه لمس كردنی باشد را از ما بگیرید، هیچ پیشامدی برای ما رخ نخواهد داد؛ چرا كه ارزش شركت ما به نیروی اندیشه‌ی آدمی بستگی دارد و دیگر هیچ! بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه كارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است كه ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

بهترین كاری كه می كنم این است كه اشتیاقم را با دیگران قسمت می كنم. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

پیش از آنكه شما متولد بشوید، پدر و مادر شما هم جوانان پرشوری بودند و تا به آن اندازه كه اكنون به نظر شما می رسد، موجب آزردگی خاطر نبودند.  بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

اگر در كارتان موفق نیستید، پدر و مادر خود را سرزنش نكنید، از نالیدن دست بكشید و از خطاهای خود درس بگیرید.بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

آشپزی در رستورانها با غرور و شأن شما در تضاد نیست. پدر بزرگ های ما در مورد این كار نظر دیگری داشتند، از نظر آنها این كار، یك فرصت بود. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

اگر فكر می كنید آموزگارتان سخت گیر است، بسیار در اشتباه هستید. پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد كه رئیس شما خیلی سخت گیرتر از آموزگارتان است؛ چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

مشتریان ناراضی همیشه موجب نگرانی هستند. آنها در عین حال فرصت طلایی شما هستند. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، كسی به شما رقم بسیار زیادی پرداخت نخواهد كرد. به همین ترتیب، پیش از آن كه بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بكشید. بیل گیتس

 

∞∞∞∞∞∞∞∞ سخنان ناب بیل گیتس ∞∞∞∞∞∞∞∞

 

دنیا برای شرافت شما اهمیتی قائل نیست. در این دنیا از شما انتظار می رود كه پیش از آن كه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، كار مثبتی انجام دهید. بیل گیتس

 

منبع:nabsokhan.blogfa.com