گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

هفت برج یدیکوله استانبولبرج یدیکوله,برج یدیکوله استانبول,هفت برج یدیکوله در ترکیه

هفت برج یدیکوله استانبول
دروازه با شکوهی که در نزدیکی ساحل دریای مرمره که از آن به عنوان دروازه باشکوه شهر استانبول یاد میشد دروازه ای است که پیش از این مختص تشریفات امپراطور بود و همچون مدال افتخاری بین دو برج مرمر قرار داشت و سپاهیان و لشگریان که فاتح از جنگ برمیگشتند، از این دروازه وارد شهر میشدند.

 

برج یدیکوله,برج یدیکوله استانبول,هفت برج یدیکوله در ترکیه

 

در عصر معماری ترکها با اضافه نمودن 5 برج دیگر مجموع این 7 برج "Yedikule"، تبدیل به قلعه درونی مستحکمی شد. در طول زمان بعنوان خزانه دولت، انبار و زندان سفارت استفاده شده است. اکنون این دروازه عجیب و شگفت آور ، یکی از موزه های شهر میباشد. دروازه های استانبول در عهد عثمانی و بیزانس ها، تنها با داشتن مجوز خاص حق ورود به استانبول داده میشد.

 

برج یدیکوله,برج یدیکوله استانبول,هفت برج یدیکوله در ترکیه

 

افراد در پشت دروازه های مختلف که در سراسر استانبول ایجاد شده بود به نوبت قرار میگرفتن و مجوز آنها تحت بازرسی قرار میگرفت و تنها به این صورت اجازه ورود به استانبول به آنها داده میشد. دروازه در صبح باز میشدند و غروب بسته میشدند.

 

برج یدیکوله,برج یدیکوله استانبول,هفت برج یدیکوله در ترکیه

 

هر چند دیوارهای دور شهر استانبول و دروازه ها و برجها در طول زمان تخریب شدند منتهی هنوز هم باقیمانده بسیاری از آنها در جای جای شهر قرار دارند و میتوانید ببینید. در حال حاضر 7 برج یدی کوله "Yedikule" روی اتوبان ساحلی استانبول "Sahil Yolu" میباشد.

منبع:ardabilli.blogfa.com


ویدیو مرتبط :
تور استانبول بلیط هواپیما استانبول هتل استانبول

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مذاکرات استانبول برای ما دشوار خواهد بود 

 

یک مقام آمریکایی:

مذاکرات استانبول برای ما دشوار خواهد بود

سرویس بین الملل ـ پس از پایان مذاكرات ایران با 1+5 در ژنو که قرار شد ادامه آن در بهمن ماه و در استانبول ادامه یابد، «رویترز» به نقل از یک دیپلمات ارشد آمریکایی نوشت: مذاکرات شش قدرت برتر جهان با ایران دشوار و در عین حال ساده بود. اما تهران برای رفع نگرانی های جهانی باید گام هایی عملی تری بردارد.

 این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، با اشاره به پافشاری های 1+5 بر به تعلیق درآمدن برنامه غنی سازی اورانیوم ایران که از سوی «سعید جلیلی»، مذاکره کننده ارشد ایران، رد شد، مذاکرات آتی را دشوار توصیف و تاکید کرد: «غرب کماکان بر موضع خود مبنی بر تعلیق این برنامه ها پافشاری می ورزد.» این در حالی است که «جلیلی» به صراحت اعلام کرده است که ایران در نشست استانبول در خصوص توقف غنی سازی اورانیوم مذاکره نخواهد کرد.

مقام آمریکایی در بخش دیگری از سخنانش به بیان این مطلب پرداخت که اگرچه آمریکا در مذاکرات ژنو نشستی رسمی دوجانبه ای با ایران نداشت اما این فرصت را داشت که به بیان نقطه نظرات اصلی خود بپردازد و این پیشنهاد را مطرح ساخت که ایران می تواند با تجدید نظر در طرح پیشنهادی سال گذشته در خصوص تبادل اورانیوم در راستای اعتمادسازی گامی حایز اهمیت بردارد.

در همین حال، روزنامه «لس آنجلس تایمز» نیز با اختصاص مطلبی به این موضوع نوشت: پس از یک روز و نیم مذاکره اگرچه مقامات آن را مفید ارزیابی کردند اما اعلام داشتند که ایران کماکان خواهان مذاکره پیرامون پذیرفتن برخی محدودیت ها در زمینه برنامه جنجال برانگیز هسته ایش نیست.

در همین حال پس از به پایان رسیدن این نشست، «کاترین آشتون»، رییس سیاست خارجه اتحادیه اروپا، با ارایه یک بیانیه پنج خطی بدون پاسخ به سوال خبرنگاران جلسه را ترک کرد. او در بیانیه خود اعلام کرد: «ما تقریبا دو روز گفت‌و‌گوهای مفصل و اساسی داشتیم كه متمركز بر برنامه‌ی هسته‌ای ایران و لزوم پایبندی ایران به تعهدات بین‌المللی‌اش بود. ما حقوق ایران را به رسمیت می شناسیم اما بر عمل به تعهداتش اصرار می‌ورزیم.»

در همین باره نماینده فرانسه نیز در جمع خبرنگاران گفت: «ما پاسخ هایی از سوی نمایندگان ایرانی دریافت داشتیم.» این در حالی است که او از پرداختن به جزییات آن خودداری کرد.

این روزنامه آمریکایی در پایان نوشت: به نظر می رسد انتخاب «استانبول» به عنوان محل برگزاری نشست بعدی بر اساس یک توافق دوجانبه صورت گرفته است. آمریکا و متحدان اورپایی اش با اعتقاد بر این که ترکیه در برابر این مساله بی طرفانه برخورد نخواهد کرد و جانب ایران را می گیرد با انجام نشست «ژنو» در «استانبول» مخالفت کردند....../تحلیل:تابناک