گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

نگاهی تصویری به 10 کاخ سلطنتی آسیا10 کاخ سلطنتی آسیا
قاره کهن و پهناور آسیا در طول تاریخ شاهد تمدن های بزرگ و سلسله های پادشاهی بسیاری بوده است. در این مطلب نگاهی کوتاه و تصویری به 10 کاخ سلطنتی قاره آسیا داریم. با اینکه تخت جمشید مشهورترین کاخ قاره آسیا است اما در این مطلب به آن اشاره ای نمی شود.

در هرگوشه قاره پهناور آسیا می توان شاهد کاخ های باشکوهی بودکه از اغلب آنها ویرانه ای بیش باقی نمانده است. اما هنوز کاخ های باشکوهی کشورهای مختلف آسیا وجود دارند که از گزند روزگار محفوظ مانده اند.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 کاخ سلطنتی امپراتوران سلسله نگوین ویتنام در شهر باستانی هوئه.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 

کاخ عالی قاپو در اوایل قرن هفدهم به دستور شاه عباس پادشاه صفوی در شهر اصفهان ، پایتخت آن دوره ایران ساخته شد و شاه از این کاخ برای مراسم بارعام (رسمی است که در آن شاه و درباریان به گروهی از مردم اجازهٔ دیدار با شاه و دربار را می‌دهند) استفاده می کرد.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 

کاخ پوتالا ، نماد تبت در قرن هفدهم میلادی توسط دالایی لاما پنجم در شهر لهاسا احداث شد. کاخ پوتالا نشانه گنجینه غنی فرهنگی و معنوی مردم تبت است که تحت تسلط چینی ها به سر می برند.      

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری


کاخ شناور جال محل در نزدیکی شهر جایپور در ایالت راجستان هند که مهاراجه های سابق جایپور این کاخ تابستانی را در میان دریاچه مان ساگار بنا کرده بودند.   

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 

یکی از دروازه های شهرممنوع ( کاخ امپراتوران چین) در شهر پکن. این کاخ که در قرن پانزدهم میلادی احداث شده، وسیع ترین کاخ جهان است که 9999 اتاق وسالن آن در محوطه ای به وسعت 720 هزار متر مربع پراکنده هستند. این کاخ برای مدت 5 قرن اقامتگاه رسمی امپراتوران چین بود.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

        
کاخ سلطنتی تایلند با 218 هزار متر مساحت در اواخرقرن هجدهم در شهر بانکوک احداث شد. با اینکه خانواده سلطنتی تایلند دیگر در این کاخ اقامت ندارند اما معبد وات پهرا کائهو و بودای مروارید از باشکوه ترین بناهای این کاخ هستندکه بازدیدکنندگان زیادی دارند.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 

کاخ سلطنتی کامبوج در اواسط قرن هجدهم میلادی در پنوم پن ساخته شد. ساختمان اصلی کاخ به روی عموم بسته است اما بسیاری از معابد کوچک و باغ های آن را مردم می توانند تماشا کنند.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری


کاخ سلطنتی ماندلای در اواسط قرن هجدهم میلادی توسط میندون پادشاه برمه ساخته شد.در جنگ جهانی دوم ژاپنی ها این کاخ را بمباران کردند، اما با خاتمه جنگ بار دیگر کاخ ماندالای براساس نقشه های اولیه آن بازسازی شد.    

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری


کاخ سلطنتی کیونگبوک در قرن پانزدهم میلادی و در دوره سلسله پادشاهان « یی » با الگوبرداری از کاخ امپراتوران چین در شهر سئول ساخته شد. این کاخ نیز مانند سایر بناهای تاریخی شهرسئول در قرن بیستم بازسازی شد.

 

کاخهای سلطنتی آسیا,مکانهای تاریخی جهان,اماکن گردشگری

 

کاخ سلطنتی دچنچولینگ در شهر تیمپو پایتخت کشور بوتان

 

منبع : jamejamonline.ir


ویدیو مرتبط :
نگاهی به وضعیت تیم های حاضر در جام ملت های آسیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دوباره الاهلی!/ نگاهی به وضعیت سپاهان در لیگ قهرمانان آسیادوباره الاهلی!/ نگاهی به وضعیت سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا

اگر سپاهان از سد الاهلی عبور كند به احتمال زیاد در مرحله بعدی هم به یك تیم دیگر از عربستان برخورد خواهد كرد.


لیگ قهرمانان آسیا, وضعیت سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا

 

سایت گل- با قرعه‌ای كه در مرحله یك‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به سپاهان ایران خورده است، احتمالا باید از همین حالا زردپوشان اصفهانی را در میان 4 تیم برتر آسیا ببینیم.

سپاهان در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با الاهلی عربستان همگروه بود كه بعد از یك تساوی 1-1 در خانه حریف و برد 2-1 در اصفهان به‌عنوان سرگروه بالاتر از این تیم عربستانی قرار گرفت. پس از آن الاهلی كه به عنوان تیم دوم از این گروه صعود كرده بود الجزیره امارات (صدرنشین گروه استقلال) را در ابوظبی شكست داد تا هر دو تیم گروه C خودشان را به جمه 8 تیم برتر برسانند. حالا قرعه دور یك‌چهارم نهایی حكم به رویارویی دوباره این دو تیم داده است.

 

البته با وضعیت منحصر به فردی كه لیگ قهرمانان آسیا دارد و تیم‌ها از دور یك‌چهارم به بعد با تركیبی جدید و متفاوت به میدان می‌روند، نمی‌توان تحلیل درست و دقیقی از آنچه اتفاق خواهد افتاد ارائه داد اما به نظر می‌رسد فاصله سپاهان و الاهلی بیشتر از این‌هاست كه با نقل‌وانتقالات میان دو فصل هم قابل پر كردن باشد.

 

سپاهان اصفهان می‌تواند با غلبه بر الاهلی در دو بازی رفت و برگشت خودش را به نیمه‌نهایی آسیا برساند، حتی اگر نیمی از بازیكنان اصلی‌اش را در فصل نقل‌وانتقالات از دست داده باشد. مسئولان سپاهان در این سال‌ها نشان داده‌اند كاركشته‌تر از آن هستند كه اجازه تضعیف تیم‌شان را بدهند. شاید تنها بدشانسی سپاهان در این مرحله این باشد كه بازی رفت در اصفهان و بازی برگشت در زمین عربستانی‌ها برگزار خواهد شد.

 

نكته جالب این‌كه اگر سپاهان از سد الاهلی عبور كند به احتمال زیاد در مرحله بعدی هم به یك تیم دیگر از عربستان برخورد خواهد كرد. حریف این تیم در صورت صعود به نیمه‌نهایی احتمالا الاتحاد عربستان خواهد بود كه بعد از صدرنشینی در گروه دوم و پیروزی 3-0 مقابل پرسپولیس در این مرحله به گوانگ‌ژو از چین برخورد كرده و به احتمال فراوان می‌تواند تیم چینی را از گردونه رقابت‌ها حذف كند. البته این‌ها همه گمانه‌هایی است كه در این مقطع به ذهن می‌رسد. وگرنه تا روز 29 شهریورماه كه بازی‌های رفت میان این 8 تیم انجام می‌شود ممكن است هزار و یك اتفاق دیگر رخ داده باشد.

 

بازی‌های مرحله یك‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2012 در روزهای 29 شهریور (بازی رفت) و 11 و 12 مهر (بازی برگشت) برگزار خواهد شد. قرعه‌كشی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

 

الاتحاد عربستان – گوانگ‌ژو چین

سپاهان ایران - الاهلی عربستان

آدلاید یونایتد استرالیا - بنیادکار ازبکستان

اولسان کره‌جنوبی - الهلال عربستان

سپاهان در صورت راهیابی به نیمه‌نهایی در بازی رفت میهمان برنده الاتحاد و گوانگ‌ژو و در بازی برگشت میزبان آن تیم خواهد بود..../سایت گل