گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

دهکده توریستی 4 هزار ساله ایرانی


«کمال الملک» در سفری که به همراه ناصر الدین شاه به این روستا داشته است، تابلویی از این دهکده نقاشی کرده که در حال حاضر در کاخ موزه صاحبقرانیه قرار دارد.

بدون شک این روستا از زیباترین مناطقی است که تا به حال و در همه عمرتان دیده اید. روستای 4 هزار ساله ای که همه زیبایی هایش را جایی میان دره های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر و میان کوه ها پنهان کرده است و خودش را تنها به کسانی نشان می دهد که به سراغش می روند. 

روستایی که فرهنگسرا و موزه مردم شناسی دارد و اهالی می گویند هرگز دزد نداشته است. روستایی که عده ای می گویند گذرگاه رستم قهرمان شاهنامه فردوسی بوده است. در خانه ها حتی در 9 ماه از سال که خالی ازسکنه است باز است. مردم این روستا در مهمان نوازی شهره اند و جمعیت روستا در ماه های گرم سال بیشتر از ماه‌های سرد سال است.

روستای کندلوس در منطقه کجور نوشهر در استان مازندارن قرار دارد و یکی از روستاهای دارای بافت ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است. 

خانه های قدیمی با نمایی از چوب، سقف های چوبی، پنجره های کوچک زیبا، دیوارهای کاه گلی و کوچه های سنگ فرش شده، چشمه های آب معدنی و نهرهای جاری نمای روستای کندلوس را می سازند.

موزه مردم شناسی این روستا دارای آثار ارزشمندی است که آن را از سایر موزه های کشور مسثتنی می سازد. این مجموعه برای زنده نگاه داشتن فرهنگ، هنر و سنت های زیبای مردم کجور تاسیس شده است.ویدیو مرتبط :
دهکده تفریحی توریستی گنج نامه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

یخچال‌های طبیعی چند هزار ساله/توریستی‌ترین نقطه جهاناخبار گوناگون - یخچال‌های طبیعی چند هزار ساله/توریستی‌ترین نقطه جهان

کشور آرژانتین به لطف زیرساخت‌های پیچیده گردشگری و برخورداری از تعداد زیادی هتل، رستوران، سالن تئاتر و دیگر جاذبه‌های دیدنی، در صدر لیست برترین نقطه توریست پذیر جهان ثبت شده است.

در آمریکای لاتین، کشورهای حوزه آمریکای لاتین دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی می‌باشد که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کنند.

بر همین مبنا بر آن شدیم تا در سلسله گزارش‌هایی جاذبه‌های گردشگری برخی از این کشورها را معرفی کنیم.
در این قسمت کشور آرژانتین به عنوان جذابترین کشور آمریکای جنوبی و دومین کشور پذیرنده توریست در آمریکای لاتین به خوانندگان معرفی می‌شود.

 

بعد از نام بردن برخی دیگر از مناطق دیدنی و پرطرفدار در کشور آرژانتین به بررسی جزئی‌تر مناطق توریستی در ایالت‌های این کشور خواهیم پرداخت.

 

پارک ملی یخچال‌های طبیعی: پاتاگونیا، منطقه‌ای در جنوب آرژانتین، اغلب "انتهای دنیا" نامیده می شود و پر از عجایب طبیعی است. این منطقه بر چندین استان آرژانتین گسترده شده است و بخشی از مجمع الجزایر تیرا دل فوئگو و بخشی از شیلی را تشکیل می‌دهد و مکانی فوق‌العاده جادویی و زیباست.

 

این منطقه متشکل از قله‌های کوهستانی، یخچال‌های طبیعی، دهکده های خوش منظره کنار آب، استپ های غنی و دریاچه‌های بلوری است که در کل دنیا منحصر بفرد هستند.

 

زیبایی دست نخورده این منطقه از هزاران سال قدمت سخن می گوید و به شکل چندین پارک ملی، از آن حفاظت می شود.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

یخچال پریتو مورنو تشکیل شده از حجم زیادی یخ است که در پارک ملی یخچال‌های طبیعی در استان سانتا کروز واقع شده است.
این یخچال‌های عظیم الجثه،‌جنوبی‌ترین دریاچه از سری دریاچه‌های پاتاگونیا را به دو قسمت، تقسیم می کند.

 

در تمام فصول سال می‌توان مناظر باشکوه ایجاد شده از همسایگی این یخچال‌ها با کوه‌های ناهموار و چشم انداز بی‌نظیری از یخ‌های شناور در آب‌های پاتاگونیا را مشاهده کرد.

 

مار دل پلاتا: مار دل پلاتا (Mar del Plata) شهری شگفت انگیز و دیدنی در آرژانتین واقع در 400 کیلومتری جنوب بوئنوس آیرس در ساحل اقیانوس اطلس است.

 

این شهر که زمانی به عنوان یکی از کانون‌های برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های سینمایی شناخته می‌شد، اکنون به لطف زیرساخت‌های پیچیده گردشگری و برخورداری از تعداد زیادی هتل، رستوران، سالن تئاتر و دیگر جاذبه های دیدنی، در صدر لیست برترین نقطه توریست پذیر جهان ثبت شده است.

 

این شهر یکی از بزرگترین بنادر ماهیگیری و دارای پر رفت و آمدترین ساحل در آرژانتین می باشد.
ساحل شنی این شهر که 10 مایل طول دارد، مکان بسیار مناسبی برای گشت و گذار و لذت بردن از هوای پاک است.
آب و هوای معتدل مار دل پلاتا، این شهر را به یک مکان گردشگری برتر در تمام فصول سال تبدیل کرده است.

 

مرتفع‌ترین قله آمریکای‌جنوبی نیز، کوه آکونکاگوا در این ناحیه جذابیت بیشتری به این منطقه بخشیده است.

از دیگر مناطق دیدنی در مار دل پلاتا می‌توانیم به پارک ملی تالامپیا، منطقه ی اسکی لاس لنیاس،  استان مندوزا با طبیعت اعجاب انگیزش و دره ی بارآل و ... نام برد.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

سانتیاگو دل استرو: شهر سانتیگو دل استرو یکی از با قدمت‌ترین شهرهای آرژانتین است که سالانه مسافران داخلی و خارجی قابل توجهی را به سوی خود می کشاند.

 

سالانه کارناوال‌های گوناگونی در آرژانتین در اواخر ماه فوریه که اغلب آن ها از کشورهای اسپانیا و ایتالیا برگرفته شده است، برگزار می‌شود و علاقمندان خاص خود را دارد.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

ایالات آرژانتین به همراه ذکر مناطق گردشگری
ایالت کاتامارکا: در شمال غرب آرژانتین واقع شده است.
هرچند با ضعفی زیر‌ساختی روبه‌روست ولی قله‌های برفی آکونکیخا، گردنه سان فرانسیسکو و پارک باستان شناسی لاس اوئلاس دل اینکا دارای طرفداران فراوانی می باشد.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

ایالت چاکو: واقع در شمال کشور آرژانتین است که پارک ملی چاکو، معروفترین بخش این ایالت می‌باشد.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

ایالت چوبوت: واقع در بخش جنوبی کشور می‌باشد و جاذبه‌های توریستی آن عبارتند از:

شبه جزیره والدز، گونه‌های جانوری آبزی، پارک ملی لوس آلرسس ( در بخش اندی) ، قطار بخار قدیمی در شهر اسکوئل، مرکز اسکیینگ اویا در اسکوئل و جنگل موحش نزدیک سارمینتو.

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری

 

اخبار , اخبار گوناگون , جاذبه‌های گردشگری


اخبار گوناگون - فارس