متفرقه


2 دقیقه پیش

با زخم های زندگی چه کنیم؟

در این سلسله مطالب مباحثی درباره زندگی معنای زندگی روابط و احساسات و ... توسط دکتر شیری ارائه خواهد شد. صبح بخیر: ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد جامعه برای حل مشکلات ...
2 دقیقه پیش

نظر آیت‌الله محقق داماد درمورد سید حسن

آیت الله سید مصطفی محقق داماد، برادر حضرت آیت الله سید علی محقق داماد در پاسخ به سئوالی در خصوص اجتهاد آیت الله سید حسن خمینی، گفت: نظر بنده در مورد ایشان همان نظر اخوی ...

ماشا:ستاره رقص دیروز،معلم مسلمان امروزدر کشور روسیه و در واقع در میان افراد و مناطق روس زبان کمتر کسی را می توان پیدا کرد که نام «ماشا الیلیکین» به گوشش نخورده باشد. او با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسیه، خیلی سریع بعنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا، به بالاترین حد شهرت و محبوبیت رسید.

اما «ماشا» همانقدر که به سرعت در آسمان شهرت و محبوبیت طلوع کرد، خیلی زود نیز از صحنه ها ناپدید شد. البته این امر نه به دلیل افول ستاره بخت او یا، نه بعلت از دست دادن زیبایی چهره یا سحر صدایش بود، بلکه به این دلیل بود که او دیگر مسلمان شده و لباس ایمان را بر درخشش های دنیوی ترجیح داده بود.

ماشا الیلیکینا

تفاوت بزرگ او با بسیاری از هنرمندان و خوانندگان دیگری که اسلام و حجاب را برگزیده اند در اینست که وی در اوج شهرت و در زمانیکه تازه پیشنهادهای اغواکننده بسوی او رهسپار شده بود اسلام را انتخاب کرد.

«ماشا» که زنی تحصیلکرده است و به پنج زبان اروپایی تسلط دارد، مسلمان شدن خود را لطف خداوند می داند و معتقد است که پس از اسلام آوردن احساس خوشبختی می کند. «ماشا الیلیکین» ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینک با حجاب اسلامی به تدریس در مدارس مشغول است. آنچه در پی می آید گفتگوی سایت روسی ru.Islsm با این هنرمند مسلمان شده است:

▪ چطور شد که تمام موفقیت ها و درخشش های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟

ـ من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم، این اراده خدا بود.


▪ در زمانیکه یک خواننده بودی آیا فکر می کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟

ـ نه، حتی به ذهنم خطور هم نمی کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.


▪ آیا راهی که برای مسلمان شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟

ـ یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیک ترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی دانستم که چطور می توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم. روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم; زیرا برای اولین بار در زندگی ام بود که چیزی از خد می خواستم.

▪ در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ـ من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می کنم. ضمنا برخی از نت های مجاز شرعی را نیز می نویسم.

▪ آیا موسیقی هم گوش می دهی؟

ـ بله; آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» (یوسف اسلام) را گوش می کنم.


▪ آیا چیزی از قرآن هم آموخته ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟

ـ در ابتدا فکر می کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

▪ چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟

ـ اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت بخش است.

ماشا الیلیکینا


▪ از اینکه مسلمان شده ای چه احسای داری؟

ـ احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلا چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده ام، پس خوشبختم.

▪ و چه تفاوتی با قبل داری؟

ـ ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به م فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

▪ آیا گاهی به موفقیت ها و درآمد سابق خود فکر نمی کنی؟ حسرت آن دوران را نمی خوری؟!

ـ آن جلوه ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی ارزش و منفور هستند.

▪ از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می کنی هراس نداری؟

_نه نمی ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و بعنوان الگویی برای آنها باشم.

▪ از اینکه عکس های سابقت در اینترنت هست، ناراحت نیستی؟

-من خودم دوست ندارم به این عکس ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی های گذشته اش را پاک کند، ان شا» ا....

▪ اینک چه چیزی از اسلام می توانی به دیگران بگویی؟

ـ اسلام می گوید: «اگر نمی توانی راجع به خدا بیاندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی های نفست را مهار کنی; رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی.» اگر کسی می خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.

▪ چه پیامی برای مسلمانان داری؟

ـ آرزو می کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه های آنان ببارد.

▪ و برای غیر مسلمانان؟

ـ امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده اند لحظه ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.


ویدیو مرتبط :
خیر شاهی-جوان دیروز الگوی مسلمان امروز..

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آتش‌سوزی در ستاره جنوب و هتل هرمز / آنچه بندرعباسی‌ها دیروز و امروز به خود دیدند(+تصاویر)طی کمتر از 24 ساعت بندرعباسی‌ها با دو آتش‌سوزی غافلگیر شدند که علت آن تا کنون اتصال برق عنوان شده است. آتش سوزی که در آن تعدادی باز هم به دلیل "نبود تجهیزات ایمنی" مصدوم شده و یا جان باختند از جمله یک آتش‌نشان که با فداکاری‌اش نامی نیک از خود به جای گذاشت.

اولین آتش‌سوزی در ساعت 7 و 30 دقیقه بامداد روز پنج‌شنبه در مجتمع تجاری ستاره جنوب که در بازار سنتی شهر واقع است، شروع شد که بنابر گفته علیپور، مدیر روابط عمومی اورژانس بندرعباس 17 مصدوم داشت که به دلیل گازگرفتگی ناشی از حریق به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شدند.

به گفته وی، در ساعات اولیه، آمار دقیقی از تعداد مصدومان وجود نداشت و از این رو 12 آمبولانس با تیم کامل امداد و نجات به محل وقوع حادثه اعزام شدند که به این ترتیب تمامی کدهای شهری بندرعباس درگیر این سانحه شدند.

فرجام دانش، مدیرعامل سازمان و خدمات ایمنی آتش‌نشانی بندرعباس نیز گفت: نبود تجهیزات ایمنی در مجتمع ستاره‌جنوب باعث طولانی شدن زمان آتش‌سوزی شده است.

آتش‌سوزی که بعد از تلاش بی‌وقفه ماموران آتش‌نشانی با 27 مصدوم و سه کشته و خسارات مالی پایان یافت.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان درباره این آتش‌سوزی اظهارکرد: آتش‌سوزی ابتدا از شهربازی آغاز شد و دود ناشی از آن به طبقات بالایی سرایت کرد و باعث بروز مشکلات و خسارات برای ساکنان طبقات مسکونی این مجتمع شد.

وی افزود: برخی از ساکنان قسمت مسکونی مجتمع به موقع از آتش‌سوزی خبردار شدند و محل وقوع حادثه را ترک کردند اما تعدادی که نتوانستند منازل خود را ترک کنند بر اثر دود زیاد دچار گازگرفتگی شدند.

اکرمی با بیان این‌که بیشتر مصدومان این حادثه به صورت سر پایی درمان شدند، افزود: در سرکشی که از مصدومان حادثه داشتیم بیشتر آنها به صورت سرپایی مداوا شدند و متاسفانه یک نفری که خود را از طبقه چهارم مجتمع به پایین انداخته بود در حال حاضر به گفته پزشکان وضعیت بدی به سر می‌برد و سطح هوشیاری او پایین است.

عبدالرضا نادری‌پور، مدیر بیمه معلم استان هرمزگان نیز اعلام کرد که در صورت فراهم شدن امکان ورود کارشناسان شرکت بیمه به مجتمع تجاری و مسکونی ستاره جنوب، پس از تشکیل پرونده و برآورد خسارت، زیان آسیب دیدگان در کمترین زمان ممکن پرداخت می‌شود.

اما دومین آتش‌سوزی در فاصله‌ای کمتر از 24 ساعت به وقوع پیوست و هتل هرمز از بزرگترین و زیباترین هتل‌های کشور در ساعت 3 بامداد امروز(جمعه) دچار حریق شد که با حضور به موقع آتش نشانان این حریق خاموش شد.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آتش سوزی در هتل هرمز بندرعباس

 

به گفته حیدری، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی بندرعباس 58 نفر از این حادثه نجات یافتند که 40 نفر از این افراد، میهمانان خارجی بودند.

حیدری با اشاره به این‌که این حریق در طبقه اول هتل هرمز رخ داده است، از جان‌فشانی یک آتش‌نشان به نام برکت جوذری دراین حادثه خبر داد و گفت که او در راستای نجات جان یکی از مصدومان در صحنه آتش‌سوزی، ماسک خود را در اختیار افراد نجات یافته قرار داد که نهایتا خود او به دلیل استنشاق بیش از حد گاز کربنیک جانش را از دست داد.

برکت جوذری، آتش‌نشان 42 ساله بندرعباسی پدر چهار فرزند است که بعد از 17 سال سابقه کار در آتش نشانی بندرعباس به دلیل استنشاق بیش از حد گاز کربنیک دچار خفگی و ایست قلبی شد و با وجود تلاش‌های فوریت‌های پزشکی حاضر در صحنه و حتی ادامه تلاش در بیمارستان، جان باخت.

قرار است پیکر این آتش‌نشان قهرمان بعدازظهر فردا(شنبه) در بهشت زهرای بندرعباس تشییع شود.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آتش نشان، جوذری

 

در همین حال فرماندار بندرعباس علت بروز آتش‌سوزی‌ها در هتل هرمز را اتصال برق عنوان کرد و افزود: آتش سوزی از یکی از اتاق‌های طبقه دوم این هتل آغاز و به قسمتی از راهروی طبقه دوم سرایت کرده که موجب گستردگی آن شده است.

وی در خصوص علت حادثه آتش سوزی روز گذشته مجتمع ستاره جنوب نیز تصریح کرد: این حادثه در پی اتصال برق اتاق سرور طبقه سوم این مجتمع یا همان شهربازی رخ داده است که براساس گفته‌های مسئولان ذی ربط کابل کولر ضعیف بوده و موجب بروز اتصال برق و آتش سوزی شده و این آتش به تمامی طبقه سوم این مجتمع سرایت کرده است.

عالی‌ترین مقام دولت در شهرستان بندرعباس خاطرنشان کرد: هنوز از میزان خسارت شهربازی و سینما مجتمع ستاره جنوب بندرعباس اطلاع دقیقی در دسترس نیست و در آینده‌ای نزدیک میزان این خسارت به اطلاع عموم می‌رسد.

به دنبال این دو حادثه تاسف‌انگیز،‌ به دستور استاندار هرمزگان کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف تشکیل شد تا ضمن بررسی دقیق و همه جانبه، نتایج اقدامات خود را جهت واکاوی علل بروز این حوادث برای هماهنگی و عدم تکرار چنین اتفاقات ناگواری ارائه دهند.

آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز برخورد جدی با مجتمع‌های تجاری فاقد ایمنی لازم را خواستار شد.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آتش سوزی در هتل هرمز بندرعباس

 

بنابر این گزارش، آتش‌سوزی‌ جزو حوادثی است که به نظر می‌رسد شاید برخی علل پدیدآورنده آن انسانی نباشد اما مطمئنا مهار آن به عوامل انسانی و تدابیر آن بستگی دارد و در این میان می‌توان با تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی به وسایل مهار آتش و تجهیز ساختمان‌های مسکونی و تجاری، بازارها و دیگر اماکن به ابزارها و تجهیزات مدرن مانع از پیشرفت و زیان جانی و مالی شد.

 

اخبار اجتماعی - ایسنا