ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

یک ایرانی بهترین ورزشکار زن سال آسیا(+عکس)
 اخبار ورزشی  - ساره جوانمردی بهترین ورزشکار زن سال آسیا

ساره جوانمردی به عنوان بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا انتخاب شد. به دلیل درخشش ساره جوانمردی در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون و کسب دو نشان طلا در تیروکمان، وی به عنوان بهترین ورزشکار زن آسیا در سال 2014 معرفی شد.

همچنین کمیته ملی پارالمپیک به دلیل عملکرد موفق ایران در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون موفق به کسب جایزه ورزشی کمیته پارالمپیک آسیا در سال 2014 شد.

 

این افتخار به دلیل عملکرد قابل توجه ایران در رقابت‌های بخش تیمی مردان در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون به دست آمده و به همین سبب کمیته ملی پارالمپیک ایران شایسته دریافت جایزه ورزشی APC سال 2014 شده است. مراسم اهدای جوایز ورزشی سال 2014 APC (کمیته پارالمپیک آسیا)، در تاریخ 2 دسامبر (11 آذر) در امارات برگزار خواهد شد.

 

اخبار,اخبارورزشی,بهترین ورزشکار زن آسیا

 

 اخبار ورزشی  - آرمان


ویدیو مرتبط :
ساره جوانمردی بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عضو ایرانی AFC تشریح می کند: کریمی چگونه نامزد بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا شد؟کریمی,علی کریمی,بهترین بازیکن سال فوتبال

فوتبال ملی - حضور علی کریمی در میان 5 نامزد برترین های سال آسیا آن هم در شرایطی که در 2 ماه گذشته تنها یک بازی دوستانه برابر تاجیکستان داشته برای بسیاری تعجب بر انگیز شده است.

شاهین رحمانی عضو ایرانی تشکیلات فوتبال آسیا در این گفت و گو با خبرآنلاین ؛ به تشریح نحوه امتیاز دهی بازی بازیکنان مختلف در سطح قاره می پردازد و می گوید:« مراسم انتخاب بهترین ها در اسمش هم آمده که AFC AWARD است نهASIAN AWARD آنها کاری به باقی رخدادهای ملی ندارند. تنها بازی هایی از بازیکنان مختلف تحت نظر قرار می گیرد و ارشیابی می شود که زیر نظر تشکیلات کنفدراسیون برگزار شود. در همین بازی ها هم بعضی از بازی ها« بازی های باارزش» هستند. مسابقات انتخابی جام جهانی ، جام ملتهای آسیا و لیگ قهرمانان به ترتیب بیشترین سطح اهمیت را در این انتخاب دارند. حالا چطور علی کریمی در این لیست قرار گرفته ، دقیقا بر همین اساس ارزش گذاری است. پرسپولیس سال قبل در بازی های لیگ قهرمانان حضور داشت و کریمی در 6 بازی مرحله گروهی و البته تک بازی مرحله حذفی ایگ قهرمانان تیمش در عربستان بازی کرد که می شود 7 مسابقه . به این بازی ها ، بازی های او در دو مرحله انتخابی جام جهانی همراه تیم ملی را هم حساب کنید که چیزی بیش از 10 بازی می شود. مسابقاتی که نمایندگان کنفدراسیون برای حضور در آنها به این بازیکن امتیاز داده اند و جمع این نمرات برای او عددی را به همراه آورده است.»

رحمانی ادامه می دهد:« به هر حال بازیکنانی مثل علی کریمی ، نام هایی شناخته شده در فوتبال قاره هستند. همیشه وقتی آنها در زمین باشند ، تمرکز نمایندگان هم روی آنهاست و حرکات شان بیشتر به چشم می آید. به احتمال فراوان او در تعدادی از این بازی ها هم توانسته عنوان «ارزشمندترین بازیکن زمین» را از آن خود کند و نمراتش خیلی بالاتر رفته است. بر همین اساس هم هست که مجموع امتیازاتش او را تبدیل به یی از 5 بازیکن برتر قاره کرده است. در شرایطی که مثلا بنگر هم با 6 بازی مرحله گروهی و یک برد در برابر استقلال در مرحله حذفی توانسته در این لیست باشد . »

رحمانی درباره تغییرات در اهدای جوایز و اضافه شدن جایزه بهترین لژیونر سال هم می گوید:« نزدیک به یک دهه است که کنفدراسیون آسیا تاکید دارد جایزه بهترین بازیکن قاره باید به بازیکنی اهدا شود که هم در رخداد جشن حضور دارد ، هم در رقابت های تحت نظر کنفدراسیون بازی می کند. برای همین هم بود که بازکنانی این جایزه را می بردند که صرفا در قاره حضور داشتند و در لیگ های آسیایی بازی می ردند و البته آسیایی هم لودند چون خیلی از این تیم ها بازیکنان غیر آسیایی خیلی خوبی داشتند که در این ارزشگذاری به حساب نمی آمدند. برای همین بود که از امسال جایزه بهترین لژیونر آسیایی و همین طور بهترین لژیونر غیر آسیایی هم بهجوایز اضافه شده است تا این نقص هم برطرف شود اما بازیکن سال آسیا همچنان با همان ملاک قبلی انتخاب می شود.»

حالا علی کریمی این شانس را دارد تا به احتمال فراوان برای به دست آوردن جایزه ای تلاش کند که آخرین بار در سال 2004 توسط خود او برای فوتبال ایران بدست آمده است. جایزه ای که بار قبل خیلی هم جادوگر را احساساتی نکرده بود اما این بار در آخرین سال های فوتبالی اش برای او برگی برنده خواهد شد. جایزه ای که شاید هیجانی دوباره را بتواند به فوتبال بی انگیزه و تقریبا نیمه جان ایران هدیه کند.... / khabaronline.ir