ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

کریمی قصد مربیگری در پرسپولیس را دارد؟


پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس قصد مربیگری در این تیم را ندارد اما عنوان کرد هر زمانی بتواند در تمرینات سرخ‌پوشان حاضر خواهد شد.

خبرگزاری فارس: حضور علی کریمی در تمرین روز گذشته پرسپولیس را می‌توان اتفاق ویژه تمرینات این تیم در دوران تعطیلی لیگ برتر دانست چرا که بعد از مدت‌ها تمرین پرسپولیس با حضور خبرنگاران و عکاسان بسیار زیادی برگزار شد و همه این موارد نشان می‌دهد که کریمی هنوز هم جزو محبوب‌ترین‌های فوتبال ماست و شاید همین محبوبیت بسیار زیاد هر کادر فنی‌ای را وسوسه کند از حضور چنین فرد محبوبی در تیم فنی‌اش استفاده کند. و البته به غیر از محبوبیت باید به این واقعیت رسید که وقتی حضور علی کریمی در تمرین پرسپولیس این همه نگاه را به سمت خود می کشد نشان می دهد که کریمی آدم مهمی در فوتبال ایران است و نمی توان به راحتی از نام او گذشت.

در همین رابطه شاید بتوان حق را به رسانه‌هایی داد که حضور کریمی در تمرین دیروز پرسپولیس را مرتبط با بازگشت او به این تیم اما این بار در قامت مربی ربط می‌دهند. کریمی همان فردی است که درست چند روز مانده به حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بی‌اطلاع قبلی اردوی تیم ملی را ترک می‌کند و تجربه مربی شدن در این بازی‌ها را از دست می‌دهد اما حالا صحبت از حضور او در کادر فنی پرسپولیس بیش از هر زمان دیگری شنیده می‌شود آن هم در حالی که سرخ‌پوشان بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت هواداران‌شان هستند.

حمید درخشان سرمربی پرسپولیس هم بدش نمی‌آید که از علی کریمی و محبوبیت او استفاده کند و به همین دلیل است که روز گذشته جلسه‌‌ای نزدیک به یک ساعت با وی برای حضورش در پرسپولیس برگزار کرد. درخشان در این جلسه از کریمی خواسته که اگر شرایط آن را دارد به کمک پرسپولیس بیاید. این پیشنهاد البته با استقبال کریمی مواجه شده اما او عنوان کرده که قصد مربیگری در پرسپولیس را ندارد اما برای کمک به این تیم اگر بتواند کاری انجام دهد دریغ نخواهد کرد. کریمی به درخشان گفته که باز هم در تمرینات پرسپولیس شرکت می‌کند تا با این کار از نظر روحی وضعیت سرخ‌پوشان را بالا ببرد.

درخشان البته روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد که از کریمی در هر پستی که خود او بخواهد استفاده خواهد کرد اما به نظر نمی‌رسد علی کریمی قصد عضویت در کادر فنی پرسپولیس را داشته باشد و با این شرایط پروژه حضور در پرسپولیس فعلا مسکوت خواهد ماند اما باید دید در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.


ویدیو مرتبط :
مربیگری علی ضیا در پرسپولیس

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پرسپولیس با کریمی 3 برابر تماشاگر دارد


علی کریمی در لیگ دوازدهم برخلاف لیگ یازدهم، روزهای زیاد خوبی نداشت و بیشتر بازی های فصل را به خاطر کنار گذاشتن از تیم و مصدومیت طولانی مدت از دست داد. او از 34 بازی سرخپوشان در لیگ دوازدهم، فقط در 12 بازی به میدان رفت.

روزنامه تماشا: علی کریمی در لیگ دوازدهم برخلاف لیگ یازدهم، روزهای زیاد خوبی نداشت و بیشتر بازی های فصل را به خاطر کنار گذاشتن از تیم و مصدومیت طولانی مدت از دست داد. او از 34 بازی سرخپوشان در لیگ دوازدهم، فقط در 12 بازی به میدان رفت. البته شماره 8 پرسپولیس به جز بازی با ذوب آهن در همه بازی های جام حذفی حاضر بود. فارغ از نتیجه بازی های پرسپولیس در بود و نبود جادوگر، به نظر می رسد کاپیتان سرخپوشان تماشاگران زیادی را همراه خودش به ورزشگاه می آورد.

آمار سه برابری


کریمی از دو بازی رفت و برگشت با استقلال، در یک مسابقه به میدان رفت و در مسابقه دیگر به خاطر مصدومیت نتوانست بازی کند. اگر این دو بازی که همیشه ورزشگاه آزادی را پر می کند در نظر نگریم، سرخپوشان در بازی هایی که کریمی را در ترکیبشان داشته اند به صورت میانگین در هر بازی حدود 40 هزار نفر را به ورزشگاه آورده اند. این آمار در نبود کریمی، به حدود 13 هزار نفر یعنی کمتر از یک سوم می رسد. البته در آمار کریمی، بازی فینال جام حذفی که یکصدهزار نفر را به ورزشگاه آورد محاسبه شده. اگر این بازی را را که به خاطر حساسیت ویژه بدون کریمی هم می توانست تماشاگران زیادی را به ورزشگاه بکشاند در نظر نگیریم، باز هم آمار پرسپولیس با جادوگر بیشتر از 30 هزار نفر است و فاصله قابل توجهی با بازی های پرسپولیس بدون حضور او دارد.

تماشاگران بازی های پرسپولیس با حضور کریمی (جز دربی)


هفته

تیم مقابل

تعداد تماشاگر

سوم

گهر

65 هزار نفر

چهارم

صبا

65 هزار نفر

هشتم

نفت تهران

5 هزار نفر

هجدهم

صنعت نفت

15 هزار نفر

سی و یکم

پیکان

12 هزار نفر

یک شانزدهم نهایی (جام حذفی)

ملوان

25 هزار نفر

یک هشتم نهایی (جام حذفی)

نفت تهران

30 هزار نفر

فینال (جام حذفی)

سپاهان

100 هزار نفر

مجموع

-

317 هزار نفر

میانگین تماشاگر در هر بازی

-

39.6 هزار نفر
تماشاگران بازی های پرسپولیس بدون کریمی (جز دربی)


هفته

تیم مقابل

تعداد تماشاگر

یازدهم

سایپا

15 هزار نفر

دوازدهم

راه آهن

10 هزار نفر

چهاردهم

پیکان

8 هزار نفر

پانزدهم

ذوب آهن

10 هزار نفر

هفدهم

تراکتورسازی

20 هزار نفر

بیستم

گهر

20 هزار نفر

بیست و دوم

داماش

40 هزار نفر

بیست و چهارم

فولاد

5 هزار نفر

بیست و پنجم

نفت تهران

15 هزار نفر

بیست و ششم

سپاهان

15 هزار نفر

بیست و هشتم

سایپا

8 هزار نفر

بیست و نهم

راه آهن

3 هزار نفر

سی ام

مس

10 هزار نفر

سی و سوم

ملوان

5 هزار نفر

مجموع

-

184 هزار نفر

میانگین

-

13.1 هزار نفر