ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

کرار: تا آخر عمرم در ایران بازی نمی‌کنم


هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال گفت: کدام بازیکن استقلال سابقه قهرمانی آسیا را دارد؟ چرا مدام به سرمربی می‌گویند که کرار نباید در استقلال باشد؟

خبرگزاری ایسنا: کرار جاسم در مورد آخرین وضعیت خودش، بحث فسخ قرارداد با باشگاه استقلال و ... صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* تکلیفت با استقلال به کجا رسید؟

ابتدای صحبت‌هایم باید بگویم که نمی‌دانم چرا برخی از هواداران استقلال در صفحه اینستاگرام به من ناسزا می‌گویند. مدام می‌گویند کرار در حاشیه است ولی پیش خودشان سوال نمی‌کنند که چرا نمی‌خواهم در استقلال بازی کنم؟ مسلمانی کجا رفته است که به من ناسزا می‌گویند؟

* شاید به خاطر اینکه در صفحه اینستاگرامت تصویری از خودت با اسلحه منتشر کرده‌ای،  این مسئله باعث شده برخی‌ها تصور کنند در حال خوشگذرانی هستی.این موضوع را قبول داری؟

عکس با اسلحه‌ام چه ارتباطی به دیگران دارد؟ آیا ایرانی‌ها به شکار نمی‌روند؟ فقط در عراق شکار می‌کنند؟ این کار شخصی است و نمی‌دانم چرا این همه بزرگش می‌کنند. پولم را ندادند و پس از 4 ماه موفق شدند برای من منزلی تهیه کنند. نه پول خواستم و نه چیز دیگری، تنها درخواستم این بود که رضایت‌نامه‌ام را بدهند تا بروم. وقتی به شما پول ندهند، می‌توانید در محل کارتان با آرامش کار کنید؟

استقلالی‌ها آنقدر من را اذیت کردند که تصمیم گرفتم تا آخر عمرم در ایران بازی نکنم. پدرم شیخ است و از من می‌پرسد که چرا ایرانی‌ها به تو ناسزا می‌گویند. من هم گفتم که به خاطر باشگاه استقلال ناسزا می‌شنوم. همه بازیکنان 30 درصد قراردادشان را گرفته‌اند ولی به من پولی ندادند. معنای این کار باشگاه چیست؟ چرا کسی پاسخ من را نمی‌دهد؟ وقتی پولم را نمی‌دهید، چرا رضایت‌نامه‌ام را صادر نمی‌کنید؟

* نمی‌خواهی قبول کنی که شکار رفتنت در شرایطی که باید در تمرینات استقلال شرکت کنی، با واکنش منفی هواداران روبرو می‌شود؟

واقعیتش را بخواهید عمدا عکس با اسلحه‌ام را در صفحه اینستاگرام قرار داده‌ام. 6 ماه است به شکار نرفته‌ام و وقتی می‌بینیم برخی‌ها مدام به من ناسزا می‌گویند، به صورت عمدی این عکس‌ها را منتشر می‌کنم. این تصویر قدیمی است و کسی سوال نمی‌پرسد که وقتی در تمرینات و اردوهای تیم ملی عراق حضور داشتم، چطور وقت کردم به شکار بروم؟ پیش از اینکه فوتبالیست شوم کار اصلی‌ام شکار شاهین و گرفتن ماهی بود ولی این مسئله دلیلی نمی‌شود که هر روز به شکار بروم.

* باشگاه استقلال اعلام کرده که برای فسخ قرارداد به ایران بیایی.

به چه دلیلی باید به ایران بیایم؟ مدیربرنامه‌هایم کارها را انجام می‌دهد. آنقدر در استقلال من را اذیت کردند که دوست ندارم به ایران بیایم.

* چه کسانی تو را اذیت کرده‌اند؟

همه. کدام بازیکن استقلال سابقه قهرمانی آسیا را دارد؟ چه کسی عنوان سومین بازیکن برتر آسیا را دارد؟ من سال 2009 سومین بازیکن برتر آسیا شدم. چرا مدام به سرمربی می‌گویند که کرار نباید در استقلال باشد؟

* منظورت این است که بازیکنان به پرویز مظلومی گفته‌اند که دیگر در استقلال نباشی؟

اسم کسی را نمی‌آورم اما در جواب آن بازیکنی که این کار را کرده است باید بگویم که دستت را می‌بوسم که این کار را کردی، چون این من هستم که نمی‌خواهم دیگر در استقلال بازی کنم.


ویدیو مرتبط :
عصبانیت ایران از کرار جاسم!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیش بینی کرار از نتیجه بازی ایران و عراق


جاسم کرار یکی از بازیکنان مستعد و البته پرحاشیه عراق است که در استقلال خودنمایی می‌کند.

خبرورزشی: جاسم کرار یکی از بازیکنان مستعد و البته پرحاشیه عراق است که در استقلال خودنمایی می‌کند.

این فوتبالیست با تمام پتانسیل فنی‌اش جایی در تیم ملی عراق ندارد و به جای حضور در استرالیا در ایران است. دیروز با كرار تماس گرفتیم، از بازی ایران و عراق حرف زدیم. او درباره خودش، عراق و ایران حرف‌های جالبی را بر زبان آورد؛ حرف‌هایی كه می‌تواند برای‌تان جالب باشد.

به طور حتم از اینكه بازیكن تیم ملی عراق نیستی ناراحتی. این یك افسوس بزرگ برای تو است.

خب دوست داشتم برای تیم ملی عراق بازی كنم. دوست داشتم در جام ملت‌های آسیا حضور داشته باشم و بدرخشم اما قسمت نشد. این یك افسوس برایم است اما گاهی اوقات باید در فوتبال اتفاقات تلخ و این‌چنینی را پذیرفت. این بخشی از زندگی ورزشی فوتبالیست‌هاست و من اعتراضی ندارم.

درباره نبودن تو حرف و حدیث‌های زیادی مطرح است. خط خوردی، مصدوم بودی و ... خودت در این باره حرف بزن.

من قبلاً در این باره حرف زده‌ام و حقایق را گفته‌ام. یك بار دیگر برای‌تان توضیح می‌دهم و خواهش می‌كنم كاملاً بنویسید تا همه متوجه شوند و شایعات را باور نكنند. من در لیگ برتر مصدوم شدم و از ناحیه كشاله ران با درد شدید روبه‌رو بودم. به عراق و سر تمرین تیم ملی رفتم و به مربی گفتم نمی‌توانم تمرین كنم. ما دو هفته تمرین مهم و نهایی برای آماده شدن برای جام ملت‌ها داشتیم و من در آن دو هفته مصدوم بودم و به همین دلیل جام ملت‌ها را از دست دادم.

یعنی باور كنیم؟

من حقیقت را گفتم. باور كنید! هیچ اختلاف و حاشیه دیگری هم در كار نبود.
عراق و ایران در مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا به هم رسیدند.
اگر راستش را بخواهید دوست داشتم دو تیم ملی عراق و ایران در فینال جام ملت‌ها به هم می‌رسیدند. این جدال حساس، زیبا، جذاب و البته بسیار مشكلی است. هر دو تیم خوب هستند و می‌خواهند با شكست دادن دیگری به جمع 4 تیم پایانی صعود كنند.

قبول داری شانس پیروزی ایران بیشتر است؟ قبل از جام ملت‌ها در بازی دوستانه به ایران باختید!

آن یك بازی دوستانه بود و اگر در خاطرتان باشد، بسیاری از بازیكنان فیكس عراق در زمین نبودند. آن بازی معیار خوبی برای بازی فردا نیست. البته ایران تیم قوی و بسیار خطرناكی است. بازیكنان حرفه‌ای، باتجربه و بزرگی دارید و از یك مربی كاربلد به نام كروش بهره‌مند هستید اما عراق نیز دو پیروزی و یك باخت دارد و تیم قدرتمندی است.

فكر می‌كنی چه تیمی قهرمان شود؟

استرالیا كه میزبان جام است، ژاپن، كره‌جنوبی، عراق و ایران نیز برای قهرمانی شانس دارند. متأسفانه در بازی فردا از بین عراق و ایران یك تیم با جام خداحافظی می‌كند. من فكر می‌كنم برنده این جدال شانس فینالیست شدن را دارد.

اگر بودی می‌توانستی به عراق برای رسیدن به قهرمانی كمك كنی؟

نمی‌دانم چه بگویم؟! من هر وقت برای تیم ملی عراق به میدان رفته‌ام، با تمام وجود بازی كرده‌ام و لحظه‌ای كم نگذاشته‌ام.

از اینها بگذریم. درباره استقلال حرف بزن.

ما یك اردوی خوب را در كیش پشت ‌سر گذاشتیم. اگرچه من چند روز دیرتر به اردو رفتم اما با تمرینات ویژه‌ای كه انجام دادم، به شرایط خوبی رسیده‌ام و الان هم در تهران تمرینات‌مان را ادامه می‌دهیم تا حضوری متفاوت در نیم‌فصل دوم لیگ برتر داشته باشیم.

پیش‌بینی تو از نیم‌فصل دوم لیگ برتر چیست؟

طبیعی است كه دنبال جبران كمبود‌ها و ناكامی‌های نیم‌فصل اول باشیم. می‌خواهیم با جبران امتیازات از دست رفته دوباره صدرنشین شویم. من به شخصه امیدواری زیادی به این استقلال دارم.

كرار برای نیم‌فصل دوم دنبال چیست؟

می‌خواهم هم بیشتر گل بزنم و هم بیشتر پاس گل بدهم. دوست دارم بهترین نمایش‌ها را به اجرا بگذارم، همین ...