ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

کارلوس کروش:رفتار علی کریمی باید الگو باشد/ او ظرفی که در آن غذا خورده بود را نشکستاخبار,اخبارورزشی,فوتبال ایران

کارلوس کروش مهمان مجموعه رسانه ای خبر در پنج شنبه هفته گذشته بود.

 سرمربی تیم ملی مهمان مجموعه رسانه ای خبر.مردی كه مفاهیمی چون جرأت، شهامت، مبارزه تا آخرین لحظه و جنگندگی را با تفسیری تازه و به شكلی متفاوت به فوتبال ملی ما عرضه كرد. به خبرورزشی آمد تا معرفت، جوانمردی و قدرشناسی را هم تعریف كند.

آن مرد آمد، آن مرد آمد تا مراتب تشكر و امتنان خود را از روزنامه ما بابت حمایت از تیم ملی در طول برگزاری جام ملت‌های آسیا رسماً اعلام كند. كروش تأكید كرد آنچه من را به روزنامه خبرورزشی كشاند، وطن‌پرستی شماست كه حامی تیم ملی كشورتان بودید.

كارلوس كروش روز پنج‌شنبه هفته گذشته- بخوانید یك روز تعطیل- به خبرورزشی آمد در حالی كه تحریریه روزنامه شلوغ‌تر از روزهای عادی همیشگی شده بود!


همكاران ما در خبرورزشی اغلب با خانواده و فرزندان خود به تحریریه آمدند، كارلوس كروش هم خوش‌خلق و باحوصله به ویژه با كودكان عكس انداخت، شوخی كرد و خصوصیات اخلاقی و شخصیت خاص و دوست‌داشتنی خود را به نمایش گذاشت. قراری هم برای انجام مصاحبه گذاشته نشده بود. در واقع در طول این 4 سال كه كارلوس كروش به ایران آمده، كم مصاحبه كرده و هرگز به دفتر روزنامه‌های ورزشی نرفته بود و پنج‌شنبه برای اولین‌بار به خبرورزشی آمد.

از قبل می‌دانستیم انجام گفت‌وگو با سرمربی پرتغالی تیم ملی سخت است و به آسانی تن به مصاحبه نمی‌دهد، خاصه آن كه این ‌بار قرار بر یك دید و بازدید ساده و به قول آرین قاسمی مترجم كروش فقط یك تشكر بود و نه مصاحبه!


اما مگر می‌شود خبرنگار باشی، همه وقایع تیم ملی و حواشی مرتبط با آن را دنبال كرده باشی، كارلوس كروش هم جلوی چشمانت باشد و مصاحبه نكنی؟!


نه، امكان نداشت! همین كه كارلوس بالای تحریریه روی صندلی نشست، سردبیر استارت گفت‌وگو را زد و سایر همكاران نیز ادامه دادند تا مصاحبه‌ای جالب شكل بگیرد.

مرد پرتغالی در این گفتمان با صراحتی كم‌نظیر، نگاهی ژرف و منحصر به فرد و به شكلی خاص درباره تیم ملی، جام ملت‌های آسیا، دست‌اندركاران كنفدراسیون فوتبال آسیا و چهره‌های شاخص فوتبال ایران حرف زد كه برای خودمان هم جالب توجه بود. به طور مثال وقتی بحث ما و كارلوس كروش به علی كریمی، جدایی ناگهانی او از تیم ملی و سكوت یك ماه اخیر او رسید، سرمربی محبوب و دوست‌داشتنی كشورمان شمرده شمرده و با طمأنینه گفت: «راجع به علی كریمی یك علامت سؤال در ذهن بنده نقش بسته كه چرا او از جمع ما جدا شد؟ او یك تصمیم خاص گرفت و احساساتش را هم با ما در میان نگذاشت.

 

به تصمیم علی كریمی احترام می‌گذارم. از لحاظ شخصی معتقدم خیلی حیف شد كه او از جمع ما جدا شد و رفت. خیلی هم متأسف شدم كه چرا علی كریمی دلایل این تصمیم خود را به من نگفت! اگر مرا در جریان می‌گذاشت، شاید می‌توانستم كاری كنم اما به هر حال چنین نكرد و من هم به این تصمیم او احترام می‌گذارم. با این وجود معتقدم علی كریمی با سكوت خود در این مدت الگوی مناسبی از خود بر جای گذاشت. كریمی با همین سكوت خود درس بزرگی به همه داد. او ثابت كرد آدمی نیست كه امروز از ظرفی غذا بخورد و بعد ظرف غذا را بشكند و این رفتار او جای تقدیر دارد.»


 اخبار ورزشی  -  خبر  آنلاین  


ویدیو مرتبط :
شادی کارلوس کروش در میان هواداران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کارلوس کروش جمعه تهران را ترک می کند/ رفتنش شاید برگشتی نداشته باشداخبار,اخبارورزشی,فوتبال ایران

 

 اخبار ورزشی - کارلوس کروش جمعه تهران را ترک می کند/ رفتنش شاید برگشتی نداشته باشد

 کروش که منتظر جواب نهایی مسئولان فدراسیون بود تصمیم به ترک ایران گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین؛سرمربی تیم ملی که برای توافق نهایی با علی کفاشیان به تهران آمده بود صبح جمعه پایتخت را ترک می کند.این اتفاق در حالی می افتد که این رفتن شاید برگشتی نداشته باشد.طرفین در طول هفته ای که گذشت مذاکرات زیادی را با هم انجام دادند.

 

آنها حتی از رسیدن به توافق هم حرف زدند و آماده امضای قرارداد بودند اما به نظر وزارت ورزش موافق بستن این قرار داد نبود و مسئولان فدراسیون فوتبال هم نتوانستند توافقات خودشان با مربی پرتغالی را نهایی کنند.به همین دلیل کروش که چند روز در ایران منتظر جواب نهایی کفاشیان بود تصمیم به ترک ایران گرفته است.

او صبح جمعه از ایران می رود و احتمالا دیگر برنمی گردد.

 اخبار ورزشی - خبرآنلاین