ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

پرسپـولیس و تاکتیکی‌ترین مسابقه عمرش


پرسپولیس که در آخرین ثانیه‌های بازی اول، الهلال را شکست داد و برد سزاوارانه‌ای را صاحب شد، امشب در بازی دومش که حکم نیمه دوم مسابقه‌ای 180 دقیقه‌ای را دارد، چگونه از برتری شیرینش مراقبت و مواظبت می‌کند؟

خبر ورزشی: پرسپولیس که در آخرین ثانیه‌های بازی اول، الهلال را شکست داد و برد سزاوارانه‌ای را صاحب شد، امشب در بازی دومش که حکم نیمه دوم مسابقه‌ای 180 دقیقه‌ای را دارد، چگونه از برتری شیرینش مراقبت و مواظبت می‌کند؟ پرسپولیس که در تهران، بهترین بازیکنانش «صد هزار» نفر بودند، در ریاض از نیروی هوادارانش، از انرژی مثبت مردمش و از میل به پیروزی میلیون‌ها تماشاگر راه دورش، چگونه استفاده خواهد کرد؟

امشب خلوت خیابان‌های تهران و همه شهرهای بزرگ و كوچك ایران، دیدن دارد؛ آیا بازی پرسپولیس نیز به همین میزان و در همین اندازه دیدنی و نیز ستودنی خواهد شد؟ آیا برانكو ایوانكوویچ كه یكی از هنرهایش «خواندن» بازی حریفان و پیدا كردن بهترین راهكار برای یافتن راه‌های مقابله است، باز هم در انجام وظیفه‌ای كه دارد، مؤثر و موفق عمل خواهد كرد؟ آیا برانكو، ستاره مسابقه‌ای كه غرب و شرق آسیا را به خود می‌خواند خواهد شد؟ آیا برانكو راه بردن توپ و مال خود كردن بازی را به مردانش نیك خواهد آموخت؟

و آیا برانكو، از چهارشنبه هفته پیش تا دیروز و بلكه تا امروز از تمرینات سخت و كاهنده توان بدنی،‌كاسته است؟ آیا پرسپولیس خوب و درست‌ و دقیق و تمیز، ریكاوری شده است؟

پرسپولیس، خسته نباید باشد! پرسپولیس با حفره‌ای در قلب دفاعش - حتی روزنه‌ای و سوراخ كوچكی - مواجه نباید باشد! پرسپولیس محكم‌ترین دیواره چند نفره دفاعی‌اش را باید بسازد. با ماهرترین عناصر چابك و پرتحرك دفاعی‌اش! پرسپولیس در ریاض، حق یك اشتباه هم ندارد، به ویژه در فضای پیش‌رو و پشت‌سر مدافعان مركزی‌اش كه شاید سه نفره و حتی یك لوزی چهار نفره باشد!

شاید محسن بنگر و احمد نوراللهی دندانه‌های كلید پیروزی پرسپولیس در ریاض باشند! برانكو، بدون تردید می‌داند كه داور مسابقه فردا شب جور دیگری داوری می‌كند. پس نباید گزك به دستش داد، پس نباید بهانه‌ای برایش فراهم كرد!

پرسپولیس در نیمه دوم بازی‌اش با الهلال - از دقیقه 91 تا دقیقه 180 - نیازی وافر دارد به همه مردانش! در این میدان، محمد نوری كه حق ایستادن و حق خالی كردن جایش را ندارد، باید جور دیگری بدود. دویدن، آری دویدن! امشب از نوری، ندویدن به هر عذری ‌پذیرفته نیست! كاش برانكو برای بازی كردن گابریل - و نه بازی نگرفتن از او - تدبیری به كار می‌بست و راه‌حلی می‌جست كه در این صورت، مثلث نوروزی، گابریل، نوری مثلث تكنیك، حركت و سرعت می‌شد، مثلث پاس‌های تمام كننده! مثلث ضربه‌های راه دور؛ مثلثی با جنباندن و به تكاپو واداشتن طارمی! مثلثی در خدمت سلاح كوبنده پرسپولیس!

آیا پرسپولیس، باز هم قدر بازی پرفشار خود را خواهد دانست؟ آیا پرسپولیس سر بزنگاه با پرسینگ پرفشار دیگری، مردان الهلال را در منگنه و در تنگنا قرار خواهد داد؟ آیا خط حمله پرسپولیس دنبال زنده كردن توپ‌های مرده خواهند رفت؟ همان طور كه در بازی رفت، رفتند!

آیا خط آتش پرسپولیس به آتش بازی در لحظه‌های حساس و به فرصت‌طلبی در فرصت‌های كم‌شمار روی خواهد آورد!

حرف اول - حرف آخر

حرف اول را از سوشا مكانی خواهیم شنید! سوشا باید باز هم بهترین بازیكن میدان باشد، همان طور كه در تهران بود و باعث خوشحالی و رضایت خاطر 100 هزار نفر شد! حرف آخر را هم از زبان سوشا باید شنید. او كه هنوز حق استعداد بزرگ خودش را ادا نكرده است! او كه به خودش بدهكار است!

سوشایی كه باید مكمل دفاع تیمش باشد! سوشایی كه باید دفاع آخر و سوئیپر تیمش باشد!
دفاعی كه عبارت از زیر توپ زدن نیست! دفاع توپ‌گرا و توپ‌محوری كه اهل توپ و توپ‌كشی نیست!

حمله‌های پرسپولیس هم بو و طعم دفاع دارد! دفاعی توپ نگهدار! دفاعی توپ نده!


ویدیو مرتبط :
تاکتیکی ترین گل لیگ 12

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عجیب ترین مسابقه های دنیا +عکسدر سرتاسر دنیا مسابقه های ورزشی بسیار زیادی در حال برگزاری است اما در بین آن ها چند مسابقه وجود دارد که واقعا غیر معمول و عجیب است.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، این مسابقات عجیب در نقاط مختلف جهان در حال برگزاری است و تعداد بسیار زیادی از مردم این منطقه ها نیز در آن شرکت می کنند. در ادامه به این مسابقات می پردازیم.

 

مسابقه های دنیا,عجیب ترین مسابقه های دنیا

 

کرم یابی:

 

در یکی از مناطق انگلستان مسابقه ای وجود دارد که در آن شرکت کننده ها باید به دنبال کرم بگردند. در این مسابقه شرکت کننده ها 30 دقیقه مهلت دارند تا هر چقدر که می توانند کرم پیدا کنند و آن ها را در یک مکان مخصوص قرار دهد. شاید در ایتدا سخت به نظر برسد اما افرادی هستند که در کرم یابی مهارت دارند و گاهی اوقات تا بیش از 200 کرم پیدا می کنند.

 

مسابقه های دنیا,عجیب ترین مسابقه های دنیا

 

شلیک نخود:

 

یکی از تفریحات دوران بچگی ما شلیک کردن نخود و یا کاغذ با استفاده از لوله خودکار بود. اما این مسابقه در یک روستای کوچک اجرا می شود و هر ساله تعداد بسیار زیادی از مردم برای شرکت در این مسابقه یه آنجا می روند. در این مسابقه هدف این است که چه کسی مسافت بیشتری یک نخود را پرتاب می کند. البته شرکت کننده های این مسابقه تجهیزات کاملی را نیز در اختیار دارند مانند دوربین لیزری یا صدا خفه کن.

 

مسابقه های دنیا,عجیب ترین مسابقه های دنیا

 

کشتی شست پا:

 

در یکی از شهر های کانادا این مسابقه برگزار می شود و در آن شرکت کننده ها باید با استفاده از شست پا با یکدیگر کشی بگیرند. این مسابقه از دهه 70 آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد. یکی از قهرمانان این رشته اعتقاد دارد که این مسابقه از جمله هیجان انگیزترین ها است. او گفته است که در این مدت 5 بار شست پایش شکسته است.

 

مسابقه های دنیا,عجیب ترین مسابقه های دنیا

 

فوتبال لجنی:

 

فنلاند نیز مانند انگستان یکی از مراکز مسابقات بسیار عجیب است. یکی از معروف ترین مسابقات در این کشور فوتبال در داخل یک گودال پر از لجن و گل و لای است. این مسابقه به مدت سه روز در یکی از شهرهای این کشور برگزار می شود. نکته جالب اینجاست که بازیکن ها باید در این شرایط 50 دقیقه نیز به بازی بپردازند. تیم های مختلفی از سراسر دنیا در این مسابقات شرکت می کنند.

 

مسابقه های دنیا,عجیب ترین مسابقه های دنیا

 

مسابقه اتوکشی:

 

یکی از خنده دار ترین و جالب ترین مسابقات دنیا توسط یک بچه 14 ساله پایه گذاری شد . منشا آن نیز در استرالیا است. در این مسابقه هر فرد باید در سخت ترین حالت ممکن که می تواند لباسش را اتو کند. افرادی که در این مسابقات شرکت می کنند لباسایشان را بالای کوه، در استخر تمساخ ها و جاهای عجیب دیگر اتو می کنند./مشرق