ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

پرسپـولیس و تاکتیکی‌ترین مسابقه عمرش


پرسپولیس که در آخرین ثانیه‌های بازی اول، الهلال را شکست داد و برد سزاوارانه‌ای را صاحب شد، امشب در بازی دومش که حکم نیمه دوم مسابقه‌ای 180 دقیقه‌ای را دارد، چگونه از برتری شیرینش مراقبت و مواظبت می‌کند؟

خبر ورزشی: پرسپولیس که در آخرین ثانیه‌های بازی اول، الهلال را شکست داد و برد سزاوارانه‌ای را صاحب شد، امشب در بازی دومش که حکم نیمه دوم مسابقه‌ای 180 دقیقه‌ای را دارد، چگونه از برتری شیرینش مراقبت و مواظبت می‌کند؟ پرسپولیس که در تهران، بهترین بازیکنانش «صد هزار» نفر بودند، در ریاض از نیروی هوادارانش، از انرژی مثبت مردمش و از میل به پیروزی میلیون‌ها تماشاگر راه دورش، چگونه استفاده خواهد کرد؟

امشب خلوت خیابان‌های تهران و همه شهرهای بزرگ و كوچك ایران، دیدن دارد؛ آیا بازی پرسپولیس نیز به همین میزان و در همین اندازه دیدنی و نیز ستودنی خواهد شد؟ آیا برانكو ایوانكوویچ كه یكی از هنرهایش «خواندن» بازی حریفان و پیدا كردن بهترین راهكار برای یافتن راه‌های مقابله است، باز هم در انجام وظیفه‌ای كه دارد، مؤثر و موفق عمل خواهد كرد؟ آیا برانكو، ستاره مسابقه‌ای كه غرب و شرق آسیا را به خود می‌خواند خواهد شد؟ آیا برانكو راه بردن توپ و مال خود كردن بازی را به مردانش نیك خواهد آموخت؟

و آیا برانكو، از چهارشنبه هفته پیش تا دیروز و بلكه تا امروز از تمرینات سخت و كاهنده توان بدنی،‌كاسته است؟ آیا پرسپولیس خوب و درست‌ و دقیق و تمیز، ریكاوری شده است؟

پرسپولیس، خسته نباید باشد! پرسپولیس با حفره‌ای در قلب دفاعش - حتی روزنه‌ای و سوراخ كوچكی - مواجه نباید باشد! پرسپولیس محكم‌ترین دیواره چند نفره دفاعی‌اش را باید بسازد. با ماهرترین عناصر چابك و پرتحرك دفاعی‌اش! پرسپولیس در ریاض، حق یك اشتباه هم ندارد، به ویژه در فضای پیش‌رو و پشت‌سر مدافعان مركزی‌اش كه شاید سه نفره و حتی یك لوزی چهار نفره باشد!

شاید محسن بنگر و احمد نوراللهی دندانه‌های كلید پیروزی پرسپولیس در ریاض باشند! برانكو، بدون تردید می‌داند كه داور مسابقه فردا شب جور دیگری داوری می‌كند. پس نباید گزك به دستش داد، پس نباید بهانه‌ای برایش فراهم كرد!

پرسپولیس در نیمه دوم بازی‌اش با الهلال - از دقیقه 91 تا دقیقه 180 - نیازی وافر دارد به همه مردانش! در این میدان، محمد نوری كه حق ایستادن و حق خالی كردن جایش را ندارد، باید جور دیگری بدود. دویدن، آری دویدن! امشب از نوری، ندویدن به هر عذری ‌پذیرفته نیست! كاش برانكو برای بازی كردن گابریل - و نه بازی نگرفتن از او - تدبیری به كار می‌بست و راه‌حلی می‌جست كه در این صورت، مثلث نوروزی، گابریل، نوری مثلث تكنیك، حركت و سرعت می‌شد، مثلث پاس‌های تمام كننده! مثلث ضربه‌های راه دور؛ مثلثی با جنباندن و به تكاپو واداشتن طارمی! مثلثی در خدمت سلاح كوبنده پرسپولیس!

آیا پرسپولیس، باز هم قدر بازی پرفشار خود را خواهد دانست؟ آیا پرسپولیس سر بزنگاه با پرسینگ پرفشار دیگری، مردان الهلال را در منگنه و در تنگنا قرار خواهد داد؟ آیا خط حمله پرسپولیس دنبال زنده كردن توپ‌های مرده خواهند رفت؟ همان طور كه در بازی رفت، رفتند!

آیا خط آتش پرسپولیس به آتش بازی در لحظه‌های حساس و به فرصت‌طلبی در فرصت‌های كم‌شمار روی خواهد آورد!

حرف اول - حرف آخر

حرف اول را از سوشا مكانی خواهیم شنید! سوشا باید باز هم بهترین بازیكن میدان باشد، همان طور كه در تهران بود و باعث خوشحالی و رضایت خاطر 100 هزار نفر شد! حرف آخر را هم از زبان سوشا باید شنید. او كه هنوز حق استعداد بزرگ خودش را ادا نكرده است! او كه به خودش بدهكار است!

سوشایی كه باید مكمل دفاع تیمش باشد! سوشایی كه باید دفاع آخر و سوئیپر تیمش باشد!
دفاعی كه عبارت از زیر توپ زدن نیست! دفاع توپ‌گرا و توپ‌محوری كه اهل توپ و توپ‌كشی نیست!

حمله‌های پرسپولیس هم بو و طعم دفاع دارد! دفاعی توپ نگهدار! دفاعی توپ نده!


ویدیو مرتبط :
پرسپـولیس یـا اسـتـقـلـال ؟؟؟؟؟ ( نبینی از دستت رفته ) .

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مسابقه خلاقانه‌ترین کیک‌های دنیا +عکس


مسابقه آنلاین کیک های خلاق در 3 نوامبر امسال برگزار شد و خلاقانه ترین کیک های دنیا در این مسابقه به نمایش گذاشته شدند.