ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

پرسش جالب وزارت ورزش از مهرعلیزاده: شما که با دادکان رفیقی چطور می شود راضی اش کرد برگردد؟پرسش جالب وزارت ورزش از مهرعلیزاده: شما که با دادکان رفیقی چطور می شود راضی اش کرد برگردد؟

 همزمان با انتصاب محمدرضا طالقانی به سمت سرپرست فدراسیون زورخانه ای مسئولان وزارت ورزش سراغ از محمد داکان گرفتند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

به گزارش خبرآنلاین ؛ در جلسه ای که در روز نخست هفته جاری برای انتصاب محمدرضا طالقانی در وزارت ورزش برگزار شد ، وزیر و معاونانش در کنار محسن مهرعلیزاده و معاونانش در فدراسیون جهانی زورخانه ای نشستند.

بعد از تعیین تکلیف برای فدراسیون زورخانه ای و پایان دادن به جنگ های همیشگی میان فدراسیون جهانی و تشکیلات فدراسیون ایران ، محمد عباسی و معاونانش که در کنار مهرعلیزاده نشسته بودند ، از او در این باره پرسیدند که چطور دادکان این قدر همیشه از شما تعریف می کند؟ مسئولان وزارتی خیلی غیر رسمی از مهرعلیزاده و دوستانش می خواهند تا از دادکان بپرسند آیا در صورت ایجاد تغییر در فدراسیون فوتبال ، حاضر به همکاری هست یا نه.

اگرچه به نظر نمی رسد محمد دادکان گزینه وزارت ورزش برای رسیدن به فدراسیون فوتبال باشد اما پرسیدن از تیم مهرعلیزاده در این باره اتفاقی جالب است.

این روزها بحث رفتن علی کفاشیان داغتر از همیشه پیگیری می شود و خود او تصمیم به رفتن دارد ولی در صورت رفتن رئیس هم بی شک این اجازه در اختیار وزارت ورزش قرار نمی گیرد تا برای فدراسیون سرپرست انتخاب کند چون قانون صراحت دارد پس از کفاشیان نایب رئیس اول او یعنی هادی آیت اللهی می تواند هدایت فدراسیون را در دست بگیرد./خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
دکتر محمد دادکان:برخی نهادها نمی گذارند ورزش خصوصی شود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

انتقاد دادکان از وزارت ورزش و تن دادن کفاشیان به ذلتاخبار,اخبار ورزشی ,وزیر ورزش

محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یکبار دیگر وزارت ورزش و ارکان تصمیم گیر برای ورزش کشور را برای ضعف شان به باد انتقاد گرفت.

به گزارش خبرآنلاین محمد دادکان در گفت و گو با سایت برنامه 90 با انتقاد از شیوه واگذاری استقلال و پرسپولیس و انتقاد از مسئولان وزارت ورزش به این نکته پرداخت که قرار نیست به پرسپولیس بیاید مدیر بشود. او خیلی صریح از وزارت ورزش انتقاد کرد و کفاشیان را هم متهم کرد که برابر فشارهای وزارت ورزش تن به ذلت داده است.

 

او با پذیرش پیشنهادهای وزارت ورزش برای پست های نایب رئیسی و ذبیرکلی فدراسیون از کسانی گذشته که او را به ریاست فدراسیون رساندند و خودش برای ماندن ، رفقایش را فروخته است. بخشی از حرف های دادکان درباره کفاشیان و کارلوس کروش را در ادامه می خوانید:«امثال نبی و آیت اللهی چون خودشان شرایط احراز را ندارند، می گویند حالا من بروم یک کاری کنم و به یکی دیگر رای بدهم و کاری کنم که او هم من را بیاورد. شما نایب رئیسی که تلاش کرد شما رای بیاوری گذاشتی کنار و نایب رئیسی که خودت نمی خواستی آوردی، بعد هم می گویی استقلال فدراسیون؟ دبیرفدراسیون را شما آوردی؟ نایب رئیس خانمها را شما آوردی؟ الان هم همه اینهایی که راجع به آقای کروش می گویند سفت از طرف من بنویس، همه دروغ است. جنگ زرگری بین وزارت و فدراسیون است. هیچ کدامشان کروش را نمی خواهند. به ولله کروش را نمی خواهند. دیگه بالاتر از ولله هست؟»

شما بندهای قرارداد کروش را دیدید؟
شنیدم و همانهایی بود که نوشت شده بود.

خوب تنظیم شده بود؟
نه

بعضی منتقدان می گویند ترکمن چای بود، شما موافقید؟
اصلا همچنین چیزی توی قراردادها نیست. ولی چرا؟ ضعف من باعث می شود همه امتیازها را بدهم.

الان مالیات کروش هم محل بحث است. خیلی بیشتر از آن چیزی است رسانه ها می گویند. جرات نمی کنند رقمش را اعلام کنند. مالیات برانکو در تیم ملی را هم شما می دادید؟
بله فدراسیون فوتبال می داد. البته می توانی قبول نکنی،در تعهداتت است، می بندی مالیات را من می دهم یا نمی دهم

می گویند اداره مالیات گفته قانونی هست ارگانهایی مثل فدراسیون یاباشگاهها مالیات مربی ها را ندهند و خود مربی ها باید پرداخت کنند...
خب قرارداد اینطور بوده که فدراسیون مالیات قرارداد آقای کروش را پرداخت کرده است.یا چک بین راهی داد. مهم این است که مالیات پرداخت شود. حالا مسئولیتش را یکی می پذیرد.

شما با حضور آقای کروش موافقید؟ البته اگر کروش را پکیج ببینیم، در بخش فنی و مدیریتی که البته انتقاد وزارت بیشتر به بخش مدیریتی کروش است یا مسایلی که اسدی دبیرکل فدراسیون به کروش گفته که سرپرست تیم ملی را باید فدراسیون بگذارد یا چه کسانی اطراف تیم ملی باشند را باید فدراسیون تعیین کند و مترجم باشد یا نباشد،مشاورهای کروش باید بروند، اینها درست است؟
اینکه سرپرست بگذارند حق فدراسیون است حق وزارت ورزش نیست. حق فدراسیون فوتبال است اما شما از دبیر فدراسیون این سوال را بپرسید اینی که می گویی حق ماست،حق فدراسیون این بوده که شما از وزارت تحمیل بشوید؟این را هم بگویید، چه اشکالی دارد؟ اما من حرف حقیقت را می پذیرم. حق فدراسیون است که سرپرست بگذارد.ولی حق فدراسیون نیست کمک مربی بگذارد، می تواند پیشنهاد بدهد. سرمربی است که باید انتخاب کند.

شما در کل موافق هستید با حضور آقای کروش؟
فنی با حضور کروش موافقم.

با اینکه منتقدانش می گویند در جام ملتها و جام جهانی نتیجه نگرفته ایم؟
نتیجه نگرفته ایم  در جام ملتها و جام جهانی. دوره ما در جام جهانی آلمان ما ۲۵ ام شدیم منفورشدیم من و برانکو، الان ۲۸ ام شدند، آن وقت شدند سپاه ملی. آن محیط جو است که درست می کنند. من می خواهم این سوال را بپرسم. کروش فوتبال را بلد است اما اختیاراتش این نیست.  من همیشه گفته ام. آن موقع که همه ایران دنبال این بودند که کروش را بردارند من گفتم بماند. شما مصاحبه من را بخوان.

بعد از لبنان در مقدماتی جام جهانی؟
زنگ زدم به آقای کفاشیان، داره ضبط می شه شما برو از خودش بپرس.

البته خودش هم تایید کرده بود همان زمان...
گفتم به کفاشیان گول نخوری کروش را برداری، این فشارها همیشه هست، پایش وایستا.و وایساد و موفق شد. کروش خدایی کار بلد است. نظم و دیسیپلین را نه با کلانتری، نه با زور، نه بار جنگ، به تیم داده است.

شما خودتان از کسانی بودید که بازیکن سالاری مبارزه کردید، فکر کنم کروش یک دوجین بازیکن را از تیم به خاطر همین مساله کنار گذاشت...
خدایی اش این کارش درست بود. ولی اختیاراتش خارج از مسایل فنی است. مثلا همین که کروش بگوید سرپرستش کی باشد، یا بازی تدارکاتی جور کند، چون باید پیشنهاد بدهد تا فدراسیون قبول کند. اما اینقدر ما کند ذهن هستیم و فشل عمل کردیم که ایشان فهمیده است شتر را دم کدام خانه بخواباند. همه امتیازات را هم گرفته است ولی حالا وزارت ورزش آمده است که این امتیازات را بگیرد. اصلا به وزارت ورزش ارتباط ندارد. از اختیارات وزارت ورزش نیست. به ولله نه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال کروش ر ا نمی خواهند و دارند با مردم بازی می کنند و جرات این را ندارند که بگویند کروش برود.

کروش به نظر شما می رود یا می ماند؟
به نظر من با شرایطی که هست نباید بماند. برای کی بماند؟ نه وزارت ورزش می خواهدش نه فدراسیون فوتبال، یک موقع برای من تیتر زدند قبل از جام جهانی دوست دارم بروید و در بیاورید. تیتر زدند که تیم ملی باید با مربی ایرانی به جام جهانی برود. دو تا از مربی ها به رئیس جمهور نامه نوشته بودند که تیم دارد بدون مربی ایرانی به جام جهانی می رود. من هم در روزنامه جواب دادم مربی ایرانی سه چهار نفر روی نیمکت است. فرکی سجادی و شاهرخی.ولی تا من هستم برانکو هم هست. بروید تیتر را بخوانید و وایسادم.شما فدراسیون فوتبال نمی خواهی کروش را؟ قشنگ صدایش کن، تمام کن برود پی کارش. این بازیها چیه با وزارت ورزش درست کردی؟

کروش را ممنوع الخروج هم کردند...
اصلا این بازیها یعنی چه؟چرا این همه باعث می شوی ایران در دنیا کوچک شود؟ چرا؟ قشنگ کروش در اتاق، آقا ما شما را نمی خواهیم. خداحافظ.چند وقت است می گویی ما می خواهیم، هیات رئیسه نمی خواهد می خواهد، وزارت می خواهد وزارت نمی خواهد، دارم به شما می گویم ولله نه وزارت ورزش و نه فدراسیون فوتبال کروش را نمی خواهند. حالا کروش چطور می خواهد بماند؟

 

اخبار ورزشی - خبرآنلاین