ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

ویا: اسپانیا شانس بالایی برای قهرمانی دارد


مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال اسپانیا تاکید کرد لاروخا شانس نخست قهرمانی در یورو 2016 است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از آس، داوید ویا به والنسیا سفر کرد تا مدرسه‌ای به نامش است (DV7 soccer Academy) را معرفی کند. او در این مراسم درباره تیم ‌ملی فوتبال اسپانیا و بازیکنانش که خود را برای یورو 2016 آماده می‌کنند صحبت کرد.

برترین گلزن تاریخ اسپانیا در مورد نولیتو، مهاجم ملی‌پوش تیم ‌ملی گفت: امیدوارم نولیتو شانسی که من در هنگام حضورم در تیم ‌ملی داشتم را داشته باشد. او خیلی خوب با دیگر ملی‌پوشان کار می‌کند. شنیدم مشتاق گلزنی است و در بازی‌های اخیر دو گل به ثمر رسانده است. نولیتو را زمانی که در بارسلونا حضور داشتم می‌شناسم. برای او بهترین ها را آرزو دارم.

ویا درباره شانس اسپانیا یورو 2016 فرانسه گفت: اسپانیا یکی از بخت‌های قهرمانی است. این تیم قهرمان کنونی این ر‌قا‌بت‌ها است. شانس قهرمانی داشتن یا نداشتن اهمیتی ندارد چون همه تیم‌ها در ابتدا از این شانس برخوردارند اما اگر یک تیم شانس داشته باشد آن اسپانیا است.


ویدیو مرتبط :
داوید ویا زاده ی اسپانیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چه کسی شانس بالایی برای ریاست جمهوری عراق دارد؟اخبار,اخبار بین الملل , ریاست جمهوری عراق

 

اخبار بین الملل - چه کسی شانس بالایی برای ریاست جمهوری عراق دارد؟

سخنگوی سابق فراکسیون ائتلاف کردستان، اعلام کرد که مسعود بارزانی ظرف 24 ساعت آتی نام نامزد کردها برای تصدی پست ریاست جمهوری را اعلام می‌کند.

به گزارش (ایسنا)، موید طیب، سخنگوی سابق فراکسیون ائتلاف کردستان در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط عنوان داشت: فاضل میرانی، دبیر حزب دموکرات کردستان تاکید کرده است که گروه‌های سیاسی کرد مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق را موظف کردند تا نام نامزد کردها برای تصدی پست ریاست جمهوری را اعلام کند.

وی تاکید کرد، برهم صالح، نامزد کردها برای تصدی پست ریاست جمهوری است و وی با نجم‌الدین کریم، از رهبران ائتلاف میهنی کردستان و استاندار کنونی کرکوک رقابت کرده بود، اما برهم صالح شانس بیشتری در رقابت برای تصدی این پست دارد.

از سوی دیگر، طیب خاطرنشان کرد، گروه‌های سیاسی کردستان بارزانی را موظف کرده‌اند تا موضع یکپارچه کردها را اعلام کند که براساس آن، گروه‌ها و احزاب مختلف کرد به صورت نهایی تصمیم گرفته‌اند در دولتی که نوری مالکی ریاست آن را برعهده دارد، مشارکت نداشته باشند.

وی افزود: تلاش‌های مالکی برای جلب نظر طرف‌های کرد کاملا شکست خورده است.

پیش‌تر نیز نام سلیم الجبوری، رهبر ائتلاف "دیالی هویت ماست" برای تصدی پست ریاست پارلمان عراق مطرح شده بود.

این در حالی است که محمد خالدی، از رهبران ائتلاف متحدون به رهبری اسامه نجیفی در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت: اهل تسنن هنوز تصمیم قطعی در مورد این کاندیداتوری نگرفته‌اند، پس از این که اسامه نجیفی بر اساس توافق با ائتلاف اتحاد ملی اعلام کرد که برای تصدی پست ریاست پارلمان نامزد نمی‌شود اما نوری مالکی با این وجود بر کاندیداتوری خود برای پست نخست وزیر تاکید کرد، شرایط تغییر کرده است و اسامه نجیفی دیگر خود را به این تعهدات پایبند نمی‌بیند.

وی افزود: با وجود تمام اختلافاتی که میان طرف‌های مختلف از جمله اهل تسنن وجود دارد اما تقریبا توافقی بر سر نامزد اهل تسنن برای ریاست پارلمان وجود دارد و مانعی در مقابل روند قانون اساسی وجود نخواهد داشت.

خالدی تصریح کرد: مشکل در حال حاضر در داخل ائتلاف اتحاد ملی است که نتوانسته است نوری مالکی را از کاندیداتوری منصرف سازد و این مساله منجر شد تا جلسه پارلمان به پس از عید فطر موکول شود تا طرف‌ها به راه‌حلی برای این بحران دست یابند. 

اخبار بین الملل - ایسنا