ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

نکونام 3 بازی تا رکورد علی دایی


جواد نکونام کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران که امروز حضوری کوتاه مدت مقابل عراق داشت، صد و چهل و پنجمین بازی ملی خود را با پیراهن تیم‌ملی انجام داد.

ورزش سه: جواد نکونام که در حال حاضر شانس دارترین بازیکن برای شکستن رکورد علی دایی به شمار می‌رود، در این مدت 37 گل برای تیم‌ملی به ثمر رسانده که آمار قابل توجهی است. بیشترین بازی در تیم‌ملی متعلق به علی دایی است که 149 بازی ملی در کارنامه دارد. نکونام در صورت حضور در سه بازی مقدماتی و صعود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها، رکورد علی دایی را خواهد شکست.

نکونام اولین بار در سال 2000 در تیم‌ملی به میدان رفته است. او در حال حاضر عضو باشگاه اوساسوناست و رکورددار تعداد بازی یک بازیکن خارجی در یک باشگاه نیز هست.


ویدیو مرتبط :
تقلید صدای نکونام و علی دایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نکونام رکورد بازی های ملی دایی را می شکند؟/ کاپیتانی که خارج از زمین هم بار تیم را به دوش می کشداخبار,اخبار ورزشی ,جواد نکونام

 

اخبار ورزشی - نکونام رکورد بازی های ملی دایی را می شکند؟/ کاپیتانی که خارج از زمین هم بار تیم را به دوش می کشد

جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی نقشی پررنگ در این تیم ایفا می کند.

به گزارش خبرآنلاین؛ جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی طی چند روز گذشته تلاش زیادی کرد تا به طور موقت مشکل تیم ملی حل شود و مهرداد پولادی و سروش رفیعی همراه تیم به استرالیا بروند. او در این رابطه با وزیر هم صحبت کرد و از او خواست که پیگیر حل مشکل دو بازیکن مورد نظر باشد.


نکونام از طرفی با وزیر ورزش صحبت کرد تا پیش از پرواز تیم ملی به استرالیا، پاداشی برای اعضای تیم ملی در نظر گرفته شود. او می دانست که تعدادی از بازیکنان تیم ملی به دلیل مشکلات باشگاه های خود مدتی است که پولی دریافت نکرده اند. به همین دلیل از وزیر خواست که برای بازیکنان پاداشی در نظر گرفته شود.


نکونام به خوبی توانست وزن تیم ملی در بیرون از زمین را به دوش بکشد و این جدا از نقشی است که او به عنوان کاپیتان در داخل زمین دارد. اتفاقا به همین دلیل است که کروش رابطه خوبی با نکونام دارد و به عنوان یک مربی حرفه ای، به این موضوع اهمیت زیادی می دهد که کاپیتان تیمش توجه خاصی به مسائل اطراف تیم داشته باشد.


جواد نکونام در حال حاضر تنها 6 بازی ملی با بازی های ملی علی دایی فاصله دارد. رسیدن تیم ملی به فینال جام ملت های آسیا می تواند نکونام را به رکورد علی دایی برساند و بازی های ملی این دو چهره مطرح فوتبال ایران را برابر کند. البته در صورتی که بازی دوستانه تیم ملی با عراق لغو نشود و تیم ملی هم به فینال جام ملت های آسیا برسد، نکونام رکورد بازی های ملی دایی را می شکند.
اخبار ورزشی - خبرآنلاین