ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

لیگ برتر بدمینتون، عجیب‌ترین لیگ ایران!اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

لیگ برتر بدمینتون، عجیب‌ترین لیگ ایران!

در حالی که لیگ برتر اکثر رشته‌های ورزشی کم‌کم نفس‌های آخر خود را می‌زند، برگزاری هجدهمین دور لیگ برتر بدمینتون به یک طلسم شکست ناپذیر تبدیل شده است.

امسال بدمینتون در میان رشته‌های ورزشی منحصر به فردترین لیگ برتر را دارد و زمانی که انتظار داریم طبق زمان اعلام شده رقابت‌ها برگزار شود، با به وقوع پیوستن اتفاق تازه‌ای زمان برگزاری بازی‌ها به تعویق می‌افتد. به طوری که در ابتدا قرار بود هجدهمین دوره لیگ برتر بدمینتون از بیست و سوم آذر ماه با حضور شش تیم گاز تهران، شهید رجایی قزوین، نماینده کرمانشاه، نماینده خوزستان، شهید شهریاری زنجان و لوله پاسارگاد اصفهان برگزار شود، البته هفته‌ اول آن تنها با یک دیدار برگزار و سایر بازی‌ها به دلیل آماده نبودن تیم‌ها به زمان دیگری موکول شد.

در این میان تیم لوله پاسارگاد اصفهان با گله مندی فراوان نسبت به بی‌توجهی رییس هیات بدمینتون این استان از حضور در لیگ برتر انصراف داد تا با کاهش تیم‌ها و به دلیل برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هفته‌ دوم لیگ برتر به تعویق بیافتد، البته پس از آن سه تیم نماینده سمنان، نماینده گیلان و ابتکار ملی زنجان به جمع تیم‌های حاضر در لیگ برتر اضافه شدند و تعداد تیم‌ها به عدد هشت رسید.

بنابراین کمیته‌ لیگ بدمینتون اعلام کرد، دور رفت رقابت‌ها در روزهای پنجم و دوازدهم بهمن و سوم،‌ دهم و هفدهم اسفندماه پیگیری می‌شود که باز هم این اتفاق رخ نداد تا طلسم برگزار نشدن هفته‌ دوم لیگ برتر شکست ناپذیر باشد و نکته جالب در این میان ادامه داشتن رفت و آمد تیم‌ها به لیگ برتر بود، به طوری که تیم سمنان و شهید شهریاری زنجان هنوز از گرد راه نرسیده انصراف خود را اعلام کردند و تعداد تیم‌ها بار دیگر به عدد شش رسید.

به گزارش ایسنا، در حالی که برگزاری هفته‌ دوم لیگ برتر کم‌کم داشت به خاطر‌ه‌ها تبدیل می‌شد، رییس کمیته‌ لیگ بدمینتون اعلام کرد هفته‌ دوم و سوم لیگ برتر ، دهم و هفدهم اسفند ماه پیگیری خواهد شد و ادامه دور رفت رقابت‌ها به بعد از تعطیلات عید نوروز موکول می‌شود.

در واقع در حالی که اکثر رشته‌های ورزشی یک برنامه‌ریزی و زمان بندی مشخصی برای لیگ برتر خود دارند، نبود برنامه‌ریزی معین و مشخص نبودن تکلیف تیم‌ها با خودشان در لیگ برتر بدمینتون به وضوح دیده می‌شود و حال باید دید با این نحوه برگزاری لیگ برتر، کارایی لازم را خواهد داشت یا به آن تنها برای پر شدن تقویم ورزشی فدراسیون نگاه می‌کنند. بر همین اساس چند تن از ملی‌پوشان حاضر در لیگ برتر نظرات خود را پیرامون کیفیت این دوره از رقابت‌ها بیان کردند.

سروش اسکندری، ملی‌پوش تیم گاز تهران در این مورد به ایسنا گفت: تمام بازی‌ها به بعد از تعطیلات عید نوروز موکول شده که این موضوع یک مشکل بزرگی است، یکی از ویژگی‌های مثبت لیگ برتر آماده نگه داشتن بازیکنان در طول سال است، اما متاسفانه این نحوه برگزاری، بیشتر باعث خسته شدن بازیکنان می‌شود، چرا که سال تمام می‌شود، اما بازی‌های لیگ برتر باقی مانده و بدمینتون بازها دوره استراحت ندارد که این مساله مشکل ساز خواهد بود.

ملی‌پوش تیم نماینده خوزستان نیز بیان این که تقویم ورزشی بدمینتون درست اجرا نمی‌شود، گفت: باید آیین‌نامه‌ای برای مسابقات داشته باشند و طبق آن مسابقات قهرمانی کشور، لیگ برتر و رقابت‌های برون مرزی برگزار شود تا بازیکن هم تمرین‌های بدنسازی خود را داشته باشد و هم کارهای توپی و تکنیکی انجام دهد.

امید کرمی ادامه داد: از سوی دیگر فکر نمی‌کنم با حضور شش تیم نتیجه‌ خوبی از لیگ برتر به دست آوریم و حداقل باید بازیکنان در تیم‌ها پخش شوند تا رقابت نیز بهتر شود، البته این موضوع مستلزم این است که باشگاه‌ها شرایط مالی این کار را داشته باشند.

علی شاه حسینی، ملی‌پوش تیم گاز تهران فدراسیون بدمینتون را مقصر این اتفاقات ندانست و تصریح کرد: بهتر بود سازمان لیگ به جای این که از آبان و آذر ماه برای برگزاری لیگ برتر تلاش کند از مرداد ماه این کار را انجام می‌داد، چرا که با پایان سال، شرکت‌هایی که اسپانسر شده‌اند بودجه خود را می‌بینند و در این میان مشکلاتی به وجود می‌آید.

با توجه به صحبت‌هایی که مطرح شد کمیته‌ لیگ بدمینتون باید برنامه‌ریزی اساسی برای دوره بعدی لیگ برتر داشته باشد تا دیگر شاهد بی‌برنامگی در نحوه برگزاری رقابت‌ها نباشیم. البته در این میان تیم‌ها نیز باید از ابتدا تکلیف خود را مشخص کنند تا رفت و آمدشان باعث به هم ریختن برنامه‌ها و از بین رفتن سطح کیفی رقابت‌ها نشود./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
عجیب ترین و خنده دار ترین رقص دنیا در ایران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

این عجیب ترین لباس لیگ برتر ایران است؟ +عکسصبا سه هفته متوالی است که سه مساوی پشت سر هم به دست می آورد.

 البته چیز دیگری که درباره صبایی ها خیلی جلب توجه می​کند پیراهن آنها برای این فصل است. تیم صبای قم با پیراهن های جدید مارک دایی در بازی مقابل گسترش به میدان رفت.

 

این پیراهن با طراحی عجیب و غریب طراحان شرکت دایی می تواند عجیب ترین پیراهن این فصل لیگ برتر فوتبال ایران لقب بگیرد.

 

اخبار,اخبار ورزشی,عجیب ترین لباس لیگ برتر ایران

 

اخبار,اخبار ورزشی,عجیب ترین لباس لیگ برتر ایران

 


اخبار ورزشی - جام جم