ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

فن‌خال: من یک مربی دوراندیشم


سرمربی شیاطین سرخ در آستانه دیدار تیمش برابر آرسنال تأکید کرد آنها کار دشواری برابر توپچی‌ها در پیش دارد.

خبرگزاری تسنیم: لوئیز فن‌خال در آستانه دیدار حساس عصر فردا (یکشنبه) شاگردانش برابر آسنال در هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس گفت: هیچ وقت جو تیمم را همانند جو بازی برگشت مقابل میتیلند ندیده بودم. همه بازیکنان از جمله آنهایی که نیمکت‌نشین بودند، آنهایی که بازی نکردند و حتی آنهایی که مصدوم بودند همه با هم صحبت می‌کردند و خوشحال بودند. در حالت عادی چنین شرایطی باعث ارتقای اعتمادبه‌نفس می‌شود. ما یکشنبه در اولدترافورد پذیرای یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر هستیم. همیشه این را گفته‌ام که آرسنال یکی از بهترین تیم‌های انگلیس است. بازی یکشنبه فراتر از یک چالش است، چون ما دو روز پس از بازی با میتیلند باید به مصاف آرسنال برویم و این کار دشواری است، ولی فکر می‌کنم بازیکنان‌مان باید بهتر از همیشه ریکاوری کنند.

وی در مورد وضعیت مصدومان تیمش هم عنوان کرد: مصدومیت مارسیال آن‌طور که همه فکر می‌کنند، جدی نیست. راشفورد هم اگر ریکاوری‌اش به موقع صورت بگیرد، یکی از گزینه‌های بازی کردن است. البته نمی‌دانم که او به این بازی می‌رسد یا خیر، چون پنجشنبه اولین بازی رسمی‌اش را برای منچستریوینایتد انجام داد و این برایش آسان نیست. آنتونی والنسیا و مروان فلینی در آستانه بازگشت به شرایط بازی هستند. در ماه مارس مصدومان بسیاری به ترکیب تیم باز خواهند گشت و دوباره ترکیب قدرتمندی پیدا خواهیم کرد. بنابراین این بازی برای بسیاری از بازیکنان اهمیت زیادی دارد. مارکوس روخو نباید بازی کند و شاید روی نیمکت بنشیند، ولی نمی‌توانم در مورد او ریسک کنم. من یک مربی دوراندیش هستم و فکر می‌کنم داوید دخه‌آ هم به بازی فردا برسد.

سرمربی شیاطین سرخ با انتقاد از رسانه‌ها که در هفته‌های اخیر بحث اخراج او و جانشینی ژوزه مورینیو را مطرح کرده‌اند، عنوان کرد: فوتبال همین است. شما می‌توانید به پیروزی برسید، مساوی کنید و یا حتی شکست بخورید. تنها رسانه‌ها متناقص هستند. به هر حال رسانه‌ها این‌طور هستند دیگر. در بازی مقابل ساندرلند که شکست خوردیم، رسانه‌ها بیش از اندازه موضوع را بزرگ جلوه دادند. منچسترسیتی با نتیجه 5 بر یک مغلوب چلسی شد، چه اتفاقی افتاد؟ تیم دوم آنها بود؟ و حالا من چه کار می‌کنم؟! ما اما با تیم دوم خودم شکست نخوردیم و این فرق می‌کند.

فن‌خال در ادامه تأکید کرد: شما باید نتیجه بازی‌های منچستریونایتد را تجزیه و تحلیل کنید. ما در تقابل با تیم‌های بزرگ تنها یک بازی را با نتیجه 3 بر صفر به آرسنال باختیم که آنهم به خاطر این بود که آنها در شرایط خیلی خوبی بودند. این طبیعی نیست که 14 بازیکن مصدوم در ترکیب تیم داریم. با این حال ما هنوز در مسابقات مختلف هستیم و باید برای موفقیت در آنها بجنگیم. ما در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس هستیم، به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا راه یافته‌ایم و در لیگ برتر هم مکان پنجم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده‌ایم. پس اوضاع آن‌گونه که رسانه‌ها به هواداران می‌گویند، بد نیست.

سرمربی هلندی شیاطین سرخ در پایان خاطرنشان کرد: وقتی در خیابان‌های محل اقامتم قدم می‌زنم، مردم همه مثبت هستند و این همیشه به من روحیه می‌دهد. هواداران بیشتر حقیقت را می‌گویند و نمی‌توان بر اساس جو ورزشگاه قضاوت کرد، چون ممکن است برخی دست به کارهایی بزنند که هواداران هم از آنها حمایت کنند، ولی در خیابان‌های منچستر اوضاع کاملاً متفاوت است.


ویدیو مرتبط :
تقلب مربی مصری از روی دست مربی ایران،آخر خنده است از دست ندین!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نام مربی تیم ملی در لیست دلال های هلندی 

 

 

 

 

«دی کارمو»؛ این نام ذهن مرا سوق می دهد به بازار پرنده فروش های خیابان مولوی. به آن روزها که سنم از سیزده چهارده سال فراتر نمی رفت و هر پنجشنبه یک گنجشک رنگ شده به جای جوجه قناری می خریدم و به صبح نرسیده، توی ظرف آب می افتاد و رنگ اش می پرید تا حقیقت بر ملا شود.

دی کارمو؛ این اسم باز هم بازار پرنده فروش ها را در ذهنم تداعی می کند البته نه فقط به خاطر جوجه گنجشک های رنگ شده ای که جای قناری قالب می کردند. روز شنبه خبری خنده دار که عمق فاجعه را نشان می داد در صفحات روزنامه ها چاپ شد: «دی کارمو در برزیل مغازه پرنده فروشی باز کرد! »

اگرچه داریوش مصطفوی در مصاحبه ای برای توجیه این خرید اعجاب انگیز گفت: «در دوران مدیریتم دو اشتباه بزرگ مرتکب شدم، یکی آوردن قطبی بود و دیگری خرید دی کارمو» اما این حرف ها هرگز مرهمی نمی شود برای ما که احساس می کنیم به جای قناری، جوجه گنجشک رنگ شده را به ما قالب کرده اند؛ اگر یک بار در بازار پرنده فروش ها چنین بلایی سرتان آمده باشد، خیلی خوب درک می کنید که این کلاهبرداری بزرگ چقدر عذاب آور است؛ البته این تنها مورد استثنایی فوتبال ایران نیست که پیش از این هم دلال ها از ساده لوحی- یا شاید خوشبینی ما- سؤ استفاده و بازیکنان و مربیان درجه چندم را به فوتبالمان قالب کرده اند که بسی جای تأسف دارد.

اینها در واقع مقدمه ای برای باز کردن بحثی تازه است که باید خیلی زودتر از اینها مطرح می شد؛ یادمان می آید که افشین قطبی در زمان مصطفوی، از برزیل یک دستیار به ایران آورد که مارکو نام داشت. این مربی اواسط فصل رفت و علاوه بر ماجراهای دستمزد بالایش که نقل رسانه ها بود، داستان دی کارمو را هم به او ربط می دادند. همان روزها تعدادی از خبرنگاران در تمرین پرسپولیس مارکو را به دلالی متهم کردند که واکنش افشین قطبی بسیار عجیب بود و گفت کاری که شما انجام می دهید، حیوان با حیوان انجام نمی دهد.

این بحث ها از آن روز پیرامون قطبی وجود داشت و حتی زمانی که او هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت، شکل دیگری به خود گرفت و این بار انگشت انتقادها «بیوتر» دستیار هلندی قطبی را نشان می داد.

با گذشت زمان این مباحث به دست فراموشی سپرده شد تا دوباره از سوی کمیته فنی بحث دستیار ایرانی مطرح شد و تعدادی از اعضای کمیته فنی نسبت به این مسأله واکنش نشان دادند و در محافل دوستانه به بیوتر اشاره کردند که صلاحیت نشستن روی نیمکت تیم ملی را ندارد.

آنها معتقدند که بیوتر در حوزه نقل و انتقالات فعال است و چنین فردی نمی تواند به عنوان مربی روی نیمکت تیم ملی بنشیند. وقتی به کارنامه بیوتر در اینترنت مراجعه می کنیم، تا حدود زیادی این مسأله تایید می شود.

نام بیوتر ( Piet Buter ) در لیست ایجنت هایی قرار دارد که از کشور هلند رجیستر شده اند. سایت اسپورت ترانسفر در بخش ایجنت لیست خود نام بیوتر را هم قرار داده که همین مسأله تایید می کند این مربی هلندی در حوزه نقل و انتقال بازیکن فعالیت داشته که نامش در این سایت معتبر وجود دارد.

از سوی دیگر سایت ترانسفر مارکت هم نام بیوتر را در میان ایجنت های فعال قرار داده که باز هم به نوعی تایید کننده این مسأله است.

وقتی نام بیوتر را در دانشنامه ویکی پدیا جست و جو می کنیم، توضیحات جالبی در مورد این مربی یافت می شود. مراجعه به ویکی پدیا و البته انتخاب زبان هلندی، این توضیحات را در مورد بیوتر به ما می دهد: «اخبار منفی در مورد ارتباط نزدیک بیوتر با شرکت گرانداستند منتشر شده که او هم از ارتباط با این شرکت سود برده. در زمانی بیوتر که مدیر فنی تیم اوترخت هلند بود، ۳ بازیکن به نام های لوسیان سن مارتین، اریک پیترز و میشل ورم از طریق شرکت گرانداستند به این تیم آورده شدند اما باشگاه اخبار منفی و ارتباط آنها با بیوتر را تکذیب کرد و مدیر اوترخت هم گفت، ما این بازیکنان را پیش از آنکه بیوتر را به خدمت بگیریم استخدام کرده بودیم! »

به هر حال این شائبه ها همچنان پیرامون همراهان قطبی وجود دارد و به نظر می رسد که یکی از مشکلات کمیته فنی با سرمربی تیم ملی، مسأله دستیار هلندی است و به همین خاطر آنها تاکید می کنند که قطبی از دستیار ایرانی استفاده کند؛ چیزی که قطبی تا الان به آن تن نداده است. به هر حال امیدواریم در مورد بیوتر، داستان رنگ کردن گنجشک و فروش آن به جای قناری اتفاق نیفتاده باشد تا این بار ذهنمان به سمت بازارپرنده فروشها سوق پیدا نکند.