ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

فتح‌الله‌زاده: قلعه‌نویی قطعاً در استقلال می‌ماند/ رحمتی: از استقلال می‌روماستقلال تهران,اخبار استقلال,مهدی رحمتی

خودم جای رحمتی درون دروازه می‌ایستم!

فتح‌الله‌زاده: قلعه‌نویی قطعاً در استقلال می‌ماند/ درخشش سومین ستاره را می‌بینم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: قلعه‌نویی کمی ناراحت است، اما قطعاً در استقلال می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی فتح‌الله زاده پس از قهرمانی تیم فوتبال استقلال در رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های ایران اظهار داشت: خوشحالم که پس از فراز و نشیب‌های فراوان توانستیم به قهرمانی برسیم.

وی در خصوص عدم حضور امیر قلعه‌نویی روی سکوی قهرمانی عنوان کرد: وی مشغول نماز خواندن بود و وقتی هم تصمیم داشت وارد زمین شود، جشن تقریباً تمام شده بود و وی در حلقه خبرنگاران گرفتار شد؛ البته قلعه‌نویی کمی دلگیر بود و که آن هم به زودی برطرف خواهد شد. قطعاً در استقلال می‌ماند و این تیم را می‌سازد. قلعه‌نویی در جشن تیم‌های قبلی خود در روی سکو نمی‌رفت.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد صحبت‌های رحمتی مبنی بر اینکه هنوز هیچکس برای فصل آینده از طرف باشگاه استقلال با من مذاکره نکرده است، با شوخی و خنده گفت: رحمتی را می‌خواهم چه کار کنم؟ خودم درون دروازه می‌ایستم!

وی ادامه داد: من هرچه دارم از تماشاگران است. برای گرفتن این جام پیر شدیم، اما خوشبختانه پایان شب سیاه، سفید بود. برای فصل آینده هم 90 درصد ترکیب کنونی را حفظ خواهیم کرد و چند بازیکن جدید را هم جذب می‌کنیم.

فتح الله زاده در مورد احتمال قهرمانی استقلال در آسیا تصریح کرد: درخشش سومین ستاره را از همین حالا می‌بینم؛ اگر بازیکنان کمی همت و تلاش کنند می‌توانیم با قهرمانی در آسیا سومین ستاره را هم بگیریم.

فتح‌الله‌زاده خودش نمی‌داند فصل بعد هست یا نه/ قلعه‌نویی هم می‌خواهد برود

رحمتی: از استقلال می‌روم/ ناراحتم که وزیر نیامد، مگر این تیم وزارت نیست!

دروازه‌بان استقلال گفت: از اینکه وزیر ورزش در جشن قهرمانی استقلال به ورزشگاه آزادی نیامد، ناراحت هستم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی رحمتی پس از قهرمانی استقلال در لیگ برتر گفت: سال پرفشار همراه با سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم در برنامه 90 از خیلی‌ها تشکر کردم اما یک نفر یادم رفت. میرشاد ماجدی شخصی بود که زحمات زیادی کشید همین‌طور که آقای پورحیدری که امسال تلاش زیادی کرد.

وی در مورد اینکه چرا با جام قهرمانی به بالای تیر دروازه رفت، گفت: جشن بسیار خوبی را برگزار کردیم، خدا را شکر می‌کنم هواداران خوشحال هستند. بگذارید هواداران و بازیکنان هر جور که دوست دارند خوشحالی خود را ابراز کنند. 

دروازه‌بان استقلال در مورد اینکه آیا پیشنهاد برای پیوستن به تیم دیگری دارد و یا اینکه در استقلال می‌ماند، اظهار داشت: هیچ پیشنهادی ندارم و اگر چیزی باشد حتما بیان می کنم. اگر بازیکنان دیگر پیشنهاد دارند ما نداریم.

رحمتی ادامه داد: خوشحالم با توجه به تمام فشارهایی که در این فصل روی ما بود قهرمان شدیم و هواداران خوشحال شدند.

وی در خصوص این سؤال که شرایط استقلال برای فصل آینده چه می‌شود، عنوان کرد: واقعا برای این فوتبال متاسفم که هیچ کس نمی‌داند فصل بعد در استقلال هست یا خیر، قرارداد تعدادی از بازیکنان ما تمام شده است، اما هنوز پیشنهادی به آنها داده نشده است. فتح‌الله‌زاده خودش نمی‌داند هست یا خیر و قلعه‌نویی هم می‌گوید می‌خواهد برود.

وی ادامه داد: ما به مرحله دوم لیگ قهرمانان راه پیدا کردیم اما وضعیت‌مان برای فصل بعد مشخص نیست. نباید اینطور باشد که برای فصل بعد بازیکنان تغییر کنند و در آسیا نتوانیم نتیجه بگیریم.

دروازه‌بان استقلال اظهار داشت: مسئولان باید این مردم را ببینند که چقدر خوشحال هستند بیایند و مشکلات استقلال و پرسپولیس برطرف کنند.

وی در خصوص اظهارات قلعه‌نویی گفته است از استقلال خواهد رفت، عنوان کرد: به هرحال او هم مشکلات خاص خودش را دارد. یک سال تمام زیر فشار بوده است مشکلات مالی و امکانات او را اذیت کرده است.

رحمتی در خصوص اینکه وزیر ورزش به ورزشگاه آزادی نیامده است، عنوان کرد: نمی‌دانم چرا هیچ‌کس از وزارتخانه نیامد. من ناراحتم که وزیر در ورزشگاه حضور پیدا نکرد. مگر این تیم برای وزارت ورزش نیست چرا آن را در نمی‌یابند؟

دروازه‌بان استقلال در پاسخ به این سوال که فتح‌الله‌زاده گفته رحمتی را می‌خواهیم چه کار خودم درون دروازه می‌ایستم، عنوان کرد: اگر فتح‌الله‌زاده این حرف را زده باشد، قطعا از استقلال می‌روم./فارس

 

 

 


ویدیو مرتبط :
آیا قلعه نویی سرمربی استقلال می ماند؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فتح‌الله‌زاده: خداحافظی مجیدی شایعه است/ قلعه‌نویی سال بعد هم در استقلال می‌ماندپاداش 15 میلیونی برای قهرمانی در لیگ برتر

فتح‌الله‌زاده: خداحافظی مجیدی شایعه است/ قلعه‌نویی سال بعد هم در استقلال می‌ماند

مدیرعامل باشگاه قهرمان لیگ برتر می‌گوید استقلال می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا هم پیش برود. او خیلی سفت و محکم از ماندن امیر قلعه‌نویی حرف می‌زند و البته بحث خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال پس از بازی جمعه را هم یک شایعه می‌داند.

 

امیر قلعه نویی,استقلال تهران,علی فتح الله زاده

علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک قهرمانی تیم فوتبال استقلال در لیگ برتر به تمامی عوامل باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و هواداران این تیم، گفت: خدا را به خاطر این موفقیت شکر می‌کنیم و من از هیات مدیره باشگاه، معاونین و پرسنل باشگاه، کادر فنی تیم به ویژه امیر قلعه‌نویی و بازیکنان با غیرتی که با همه وجود امسال برای ما بازی کردند تشکر می‌کنم.

در این روزگاری که همه به دنبال پول هستند، بازیکنان ما با دریافت مبالغی بسیار کمتر توانستند عنوان بزر گی را رقم بزنند. از رسانه‌ها که هر بار لازم بود از ما حمایت کردند هم قدردانی کرده و تشکر ویژه‌ای هم از همه هواداران استقلال می‌کنم؛ هوادارانی که ما مدیونشان هستیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان این که قهرمانی این تیم در لیگ برتر را به مرحوم "رضا داودی" دروازه‌بان سابق استقلال اهواز تقدیم می‌کنیم، افزود: امیدواریم فوتبال استقلال همین روند را ادامه داده و در لیگ قهرمانان آسیا هم ضمن صعود از مرحله پیش‌رو، به موفقیت‌های بزرگی برسد.

من از وزیر ورزش و جوانان که به بنده اطمینان کرد و مرا در این جایگاه حفظ و حمایت کرد هم تشکر می‌کنم و امیدوارم که با این عنوان توانسته باشم ادای دین کنم.

وی با بیان این که به خاطر قهرمانی در لیگ برتر به هر کدام از بازیکنان و مربیان این تیم 15 میلیون تومان پاداش قهرمانی اعطا می‌کند درباره پرداخت مطالبات بازیکنان استقلال پس از قهرمانی‌شان در لیگ برتر، گفت: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بقیه مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم. آنها زحمت کشیدند و تا آخرین روز دست از تلاش بر نداشتند.

البته میانگین پرداختی‌های ما اکنون حدود هفتاد درصد بوده است. تعداد بازیکنانی که 50 درصد از پولشان را گرفته‌اند کم است و تعداد کمی هم بیش از 70 درصد گرفته‌اند. مطمئنا تا وقتی من هستم با تمام وجود تلاش می‌کنم تا تمامی مطالبات آنها هر چه زودتر پرداخت شود.

فتح‌الله‌زاده از برنامه ویژه استقلال برای مراسم اهدای کاپ قهرمانی لیگ برتر در روز جمعه خبر داد و گفت: ما برای این روز حتما برنامه ویژه‌ای داریم و از هواداران می‌خواهیم که حضور حداکثری در ورزشگاه داشته باشند تا یک جشن تمام عیار برگزار کنیم.

جشن بدون هوادار به درد نمی‌خورد. آنها بیایند تا با بردی که مقابل داماش به دست می‌آوریم به امتیاز 70 رسیده و در این زمینه هم رکورد بزنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی قصد دارد پس از بالا بردن کاپ قهرمانی لیگ از فوتبال خداحافظی کند؟ گفت: چنین موضوعی صحت ندارد. مجیدی می‌خواهد فعلا به فوتبالش ادامه دهد. او جام را بالای سر می‌برد، اما فصل بعد هم در استقلال حضور دارد و می‌تواند به ما کمک کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره ماندن یا رفتن امیر قلعه‌نویی از استقلال با توجه به این که او خودش بعضا صحبت از رفتن از استقلال می‌کند، گفت: امیر قلعه‌نویی فصل آینده قطعا در استقلال می ماند. البته او دوست دارد در مسائل فنی و تاکتیکی تیم همان طور که در حوزه اختیارات خودش هم هست، تصمیم گیرنده اصلی او باشد و هواداران هم ضمن احترام به تصمیم‌هایش از تیم حمایت کنند اما متاسفانه تعدادی از هواداران در بعضی از بازی‌های امسال حمایت کمتری داشته‌اند و این باعث ناراحتی قلعه‌نویی شد. قلعه‌نویی و ما خودمان را مدیون هواداران می‌دانیم و انتظار داریم وقتی کار به دست مسئولانی سپرده می‌شود از مجموعه تیم حمایت کنند تا موفق شویم. دیدید که موفق هم شدیم.

 

فتح‌الله‌زاده در واکنش به این که با توجه به اتمام قرارداد تعداد قابل توجهی از بازیکنان استقلال در پایان این فصل، چه برنامه‌ای برای تیم فصل آینده دارید؟ به ایسنا گفت: بعد از بازی جمعه جلسه‌ای با امیر قلعه‌نویی داریم و درباره بازیکنانی که ممکن است از تیم جدا شوند و نفراتی که می‌خواهیم به استقلال اضافه کنیم بحث خواهیم کرد.

پیش‌بینی می‌کنم که این جلسه شنبه یا یکشنبه برگزار شود و درباره تمامی مسائل صحبت کنیم. استقلال وقتی از این مرحله لیگ قهرمانان آسیا عبور کند و به جمع هشت تیم پایانی برسد، در مرحله بعد با تیم فصل آینده بازی خواهد کرد بنابراین ما باید تیم قوی تری نسبت به امسال ببندیم.

فتح‌الله‌زاده در واکنش به این که با توجه به مشکلات مالی که امسال داشتید، فکر می‌کنید بازیکنانی باشند که در این شرایط بخواهند به استقلال بیایند؟ گفت: خیر.

این طور نخواهد بود. به هر حال استقلال اعتبار خودش را دارد. البته من دو سال پیش که به استقلال آمدم با دست خالی آن را بستم. نمی‌دانم چرا هر وقت من به استقلال می آیم چشمه خشک می‌شود. این هم از شانس من است. دو سال پیش بالای دو میلیارد تومان از چک شخصی‌ام استفاده کردم و بدون دریافت یک ریال اعتبار تیم را بستم.

این موضوع قابل باور نیست، اما خدا کمک کرد و مشکلات حل شد. مطمئن هستم که بچه‌ها در این چند ساله فتح‌الله‌زاده را به خوبی شناخته‌اند و می دانند سعی می‌کند مطالبات را بپردازد. در دستگاه ما دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز وجود ندارد.

وی در واکنش به این که اگر مشکلات مالی همچنان ادامه داشته باشد، آن موقع چه می‌کنید؟ گفت: با هیات مدیره باشگاه صحبت کرده‌ام و گفته‌ام که بدون بودجه نمی‌شود کار کرد. ما باید حداقل‌ها را دریافت کنیم. امروز با کمترین میزان پرداختی نسبت به تیم‌های لیگ قهرمان شدیم. اما تداوم این وضع نمی‌تواند ما را به عناوین دیگر برساند.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که اگر وضع همین گونه باشد، در استقلال می‌مانید، به ایسنا گفت: از همین جا می‌خواهم اعلام کنم که وزارت ورزش و جوانان برای فصل آینده 20 درصد کمتر از پرسپولیس به ما پول بدهد، اما واقعا این پول را بدهد. ‌

ما حاضریم با دریافت اعتبار 20 درصد کمتر از پرسپولیس فصل آینده را آغاز کنیم. اما اگر همین حداقل ها را هم ندهند، من چطور در استقلال بمانم؟ بمانم که آبرویم برود؟!

وی تاکید کرد: من دیگر آن قدرت و توانی که در جوانی داشتم را ندارم. تحمل این شرایط واقعا سخت است. این فصل فشار زیادی به ما وارد شد و من 10 سال پیرتر شدم. باور کنید برخی شب‌ها وقتی که می خوابیدم احتمال می‌دادم صبح بیدار نشوم. خیلی وقت‌ها شد که گفتم الان سکته می‌کنم. واقعا شرایط عذاب آور بود.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش و جوانان متعهد شد 50 درصد از اعتبار شما را تامین کند؟ گفت: قرار بود 60 درصد تامین کنند، اما من گفتم 50 درصد بدهید، مابقی را خودمان درآمدزایی می‌کنیم. ما امسال بیش از 50 درصد درآمدزایی ‌کرده‌ایم.

وی اعتبار امسال استقلال را حدود 17 میلیارد تومان اعلام کرد و به ایسنا گفت: از این میزان اعتبار باید حدود 8.5 میلیارد تومان درآمدزایی می‌کردم، اما بالای 9 میلیارد تومان در آوردیم. من در روزهای آینده ارقام مستند را به طور رسمی اعلام می‌کنم.

فتح‌الله‌زاده با بیان این که مدیریت کردن بازیکنان بزرگ استقلال باید از عهده امیر قلعه‌نویی بر می‌آمد، گفت: بازیکن بزرگ، خواسته‌های بزرگ دارد.

این تدبیر امیر قلعه‌نویی بود که به خوبی بازیکنان را مدیریت کرد. شاید خیلی از مربیان وقتی در تیمشان یکی، دو بازیکن بزرگ وجود دارند، نتوانند همه مسائل را کنترل و مدیریت کنند. من اعتقاد دارم پرسپولیس نفرات بزرگی را داشت و دیدید وقتی جا افتادند، توانستند نبرد خوبی با سپاهان داشته و بازی را به پنالتی برسانند. بازیکنان پرسپولیس اگر امسال خوب مدیریت می‌شدند نتیجه‌ بهتری می گرفتند.

وی افزود: اما در جدال با آسیایی‌ها جنگ نابرابر می‌شود. بعضی از بازیکنان آنها 10 میلیون یورو قیمت دارند و ما با وضع فعلی نمی‌توانیم با آنها مقابله کنیم. ما باید واقعیت را بپذیریم. اگر حداقل ها هم نباشد، نمی‌توان کار کرد. در آن صورت اگر فوتبال را تعطیل کنیم بهتر است.

 

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که با توجه به ابراز پشیمانی جواد نکونام به خاطر جدایی‌اش از اوساسونا، ممکن است او فصل آینده در استقلال نباشد، اظهار کرد: جواد درست می‌گوید. او از یک تیم کاملا حرفه‌ای با زیر ساخت‌های درست و منطقی به اینجا آمده و وقتی فوتبال فشل ما را می‌بیند معلوم است که اظهار پشیمانی می‌کند.

باشگاه‌های اروپایی سرمایه‌گذاری هنگفتی داشتند. آنها می دانند که هر چقدر در ورزش هزینه کنند در بخش‌های سیاسی، اجتماعی و غیره نتایجش را می‌گیرند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی نیز گفت: من دوست داشتم که پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود، چون اگر آنها به این موفقیت می‌رسیدند، سال آینده در لیگ قهرمانان آسیا نتایج چشمگیری را کسب می‌کردند.

با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی سپاهان هم سهمیه آسیایی‌اش را از دست نمی داد و در رقابت‌های داخلی به دو نایب قهرمانی می‌رسید که بد نبود.

وی افزود: حیف شد آن همه هوادار ناراحت استادیوم آزادی را ترک کردند، اما به هر حال ما هم حقیقتا ناراحت شدیم، اما هواداران پرسپولیس بدانند که فوتبال همین است و الان تیمشان ضربه خورده و باید حمایت کنند. رویانیان دو سال در پرسپولیس تجربیات خوبی را به دست آورده است و اگر بماند پرسپولیسی مقتدری را فصل بعد می‌بندد. هواداران پرسپولیس بدانند بارسلونا تیم بزرگی بود که در دو بازی هفت گل خورد، اما هوادارانش تا آخرین دقایق از تیمشان حمایت کردند. حمایت هواداران تیم را از زمین بلند می‌کند.

فتح‌الله‌زاده درباره خداحافظی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا نیز به ایسنا گفت: این دو ملی‌پوش از سرمایه‌های فوتبال ما بودند، ‌البته فکر می‌کنم علی آقا به خاطر تعصبی که به قرمزها دارد از باخت ناراحت بوده و خواسته با هواداران تیمش ابراز همدردی کند. او می‌تواند همچنان بازی کند و پرسپولیس هم به علی کریمی نیاز دارد. کریمی تمام نشده و همچنان تاثیر گذار است.

وی افزود: اما باید از تمام زحمات مهدی مهدوی کیا برای فوتبال ایران تشکر کرد. خودم در تهران نبودم، اما از علیرضا منصوریان خواستم که به استادیوم آزادی برود و هدیه ای که تهیه شده بود را از سوی باشگاه و هواداران استقلال به مهدوی کیا اهدا کند.

البته کاش هواداران پرسپولیس موقع خداحافظی مهدوی کیا در استادیوم می‌مانند، تعدادی از آنها کم لطفی کردند که رفتند. آنها باید مهدوی کیا را در استادیوم می‌چرخاندند. البته به خاطر باخت ناراحت بودند، اما باید یک برنامه ویژه برای خداحافظی مهدوی کیا در نظر گرفته شود./ایسنا