ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

غیرت دینی «محمدعلی کلی» +عکس


محمدعلی کلی رفت ولی غیرت مثال زدنی‌اش در دین زبان زد خاص و عام است و خواهد ماند.

خبرگزاری فارس: امروز صبح جهان ورزش و اسلام پهلوانی را از دست داد که نمادی از مقاومت و ظلم ستیزی بود. محمد علی مشت‌زن اسطوره‌ای مسلمان بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری پارکینسون(لرزش بدن) جان به جهان آفرین داد.

منش و رفتار این پهلوان واقعی چیزی نیست که قابل توصیف باشد. یاد مشت‌های سنگین او بر حریفانش در ذهن‌های تک تک ما ایرانی‌ها نقش بسته است. او کسی بود که یک تنه برابر آمریکا ایستاد و حاضر نشد تا به جنگ با ویتنام برود حتی حاضر شد به زندان برود ولی مقابل ظلم آمریکا سر خم نکند.

غیرت دینی «محمدعلی کلی» +عکس

غیرت دینی و تعصب خاص او به اسلام زبانزد خاص و عام بود. او تنها در رینگ بوکس قهرمان نبود بلکه در میان مردم شخصیتی والاتر از یک قهرمان داشت. در هالیوود خیابانی هست به اسم خیابان نامداران، که در این خیابان برای قدردانی از افراد مشهور اسمشان داخل یک ستاره نوشته می‌شود تا مردم هر روز نام آنها را در زمان رد شدن نظاره کنند.

از او درخواست کردند تا نامش را در یکی از ستاره‌ها بنویسند اما محمدعلی در عین ناباوری این درخواست را رد کرد زیرا نمی‌خواست نام پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم در کف خیابان باشد و مردم از روی آن بگذرند و این تعجب آمریکایی‌ها را برانگیخته بود زیرا هیچ کس حاضر نبود این افتخار را از دست دهد.

غیرت دینی «محمدعلی کلی» +عکس

زمانی که از او پرسیدند چرا راضی به انجام این کار نشده است، در پاسخ قاطعانه گفت : اسم من ، همان نام پیامبرم محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) است ، و من به هیچ وجه حاضر نخواهم بود که نام پیامبر اسلام بر روی زمینی نوشته شود که هر روز مردم بر روی آن پا میگذارند.

غیرت دینی «محمدعلی کلی» +عکس

هالیوود در نهایت برای او دیواری را ساخت و نامش را روی دیوار حک کرد تا تنها ستاره هالیوودی باشد  که نامش بر روی دیوار حک شود.


ویدیو مرتبط :
عکس العمل پسر بعد از دیدن قهرمانش محمدعلی کلی!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

معاون رییس جمهور: چرا پس از گذشت 9 سال از شهرداری قالیباف تفکیک جنسیتی اجرا شده است؟/تا به حال غیرت دینی کجا رفته بود؟اخبار,اخبار اجتماعی ,تفکیک جنسیتی کارمندان

 

اخبار اجتماعی - معاون رییس جمهور: تا به حال غیرت دینی کجا رفته بود؟

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: تفکیک جنسیتی ابلاغیه کمیته صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب مستقر در شورای اجتماعی کشور است و این موضوع سه سال پیش ابلاغ شده بود و از اردیبهشت‌ماه در شورای معاونین شهرداری تهران مطرح شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تفکیک جنسیتی کارمندان، اظهارکرد: چرا پس از گذشت 9 سال از شهرداری آقای قالیباف تفکیک جنسیتی اجرا شده است؟ تا به حال غیرت دینی کجا رفته بود؟ چرا در سه سال اخیر این طرح به اجرا در نیامده است؟ که اینها پرسش‌های موجود در جامعه است.

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران که صبح امروز یکشنبه در معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: اگر به پرسش‌های مطرح شده در زمینه بخشنامه تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران پاسخ داده شود می‌توانیم به راهکارهایی دست یابیم. اگرچه ناهنجاری‌هایی ممکن است در روابط زنان و مردان وجود داشته باشد؛ اما نباید استثناها را به قاعده تبدیل کنیم.

وی با اشاره به موضع‌گیری‌های خود در زمینه تفکیک جنسیتی، اظهارکرد: در ابتدا مصاحبه کوتاهی با ایسنا داشتم و با انجام لابی چند تن از اعضای شورای شهر در این زمینه موضع‌گیری کردند. رییس جمهور نیز در شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری صحبت‌های خوبی در زمینه تفکیک جنسیتی کرده‌اند و تکلیف اعضای دولت را در این زمینه روشن کرده‌اند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: تفکیک جنسیتی ابلاغیه کمیته صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب مستقر در شورای اجتماعی کشور است و این موضوع سه سال پیش ابلاغ شده بود و از اردیبهشت‌ماه در شورای معاونین شهرداری تهران مطرح شد.

مولاوردی در ادامه گفت: شورای انقلاب فرهنگی نیز در سال 84 مصوبه‌ای در این زمینه داشته و شورای فرهنگ عمومی متولی آن بوده است که پس از مدتی به شورای اجتماعی سپرده شده و بخشنامه تفکیک جنسیتی نوشته شده است و شورای اجتماعی کشور طبق روال موجود بازرس‌هایی دارد که این بازرس‌ها اجرای بخشنامه‌ها را بررسی می‌کنند.

وی افزود: رییس کارگروه تحکیم خانواده شورای اجتماعی کشور، معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری است و تاکنون دو جلسه برگزار کرده‌ایم.

معاون رییس در امور زنان و خانواده با اشاره به دیدگاه‌های فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در زمینه تفکیک جنسیتی گفت: اعضای این فراکسیون اظهار کردند که اگر از نظر ما قانون ایراد دارد برای اصلاح آن لایحه‌ای را به مجلس ارائه کنیم. ما نیز بررسی این قانون را آغاز کرده‌ایم چراکه لازم است در قانون مربوط به تفکیک جنسیتی در محل کار بازنگری شود.

وی با بیان اینکه امکان ورود به عرصه اجرا را نداریم، اظهارکرد: عملکرد گذشتگان موجب شده که از معاونت امور زنان انتظار ورود به عرصه اجرا وجود داشته باشد، این در حالی است که وظیفه ما نظارت بر حسن جریان امور، گزار‌دهی و پیگیری است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات امور زنان و خانواده در زمینه حضور دختران در ورزشگاه‌ها، اظهارکرد: قصد داریم به صورت منطقی در این زمینه عمل کنیم و در حال حاضر با مشارکت وزارت ورزش و جوانان به ویژه حراست این وزارتخانه و معاونت ورزش بانوان به یافته‌های آنان در زمینه حضور زنان در فدراسیون‌ها بپردازیم و به ساز و کار و مناسب در این زمینه دست یابیم. علاوه بر آن پیگیری‌هایی برای ادامه پیدا نکردن برخوردهایی با زنان متقاضی حضور در ورزشگاه‌ها مانند گذشته انجام داده‌ایم. 

اخبار اجتماعی - ایسنا