ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

عجیب ترین ورزش هایی که در المپیک نیستند +عکسعجیب ترین ورزش هایی که در المپیک نیستند +عکس

هاکی زیر آب، مسابقه رالی با ماشین چمن زنی و سقوط آزاد با تخته از جمله عجیب ترین ورزش هایی هستند که در بازی های المپیک حضور ندارند.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، مسابقات المپیک تابستانی که هر 4 سال یک بار در جهان برگزار می شود مجموعه ای از تعداد زیادی از رشته های ورزشی است . رشته هایی به مانند دو و میدانی ، شنا، تیراندازی، کشتی و...... . اما همان طور که بسیاری از شما خوانندگان گرامی اطلاع دارید بسیاری از رشته ها نیز وجود دارند که در بازی های المپیک حضور ندارند. در این رشته ما قصد داریم تا شما را با بعضی از این رشته ها که تعدادی از آنها نیز تا حدودی عجیب هستند آشنا کنیم.

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

ماراتن کبوترها

در این رقابت تعدادی کبوتر تعلیم دیده با هم به رقابت می پردازند و پس از رسیدن به نقطه خاصی تغییر مسیر داده و به سمت خانه خود بازمی گردد. زمانی که هر کدام از پرنده ها برای حرکت بین مبدا، مقصد و برگشت صرف می کنند حساب شده و کبوتری که سریعتر بازگشته است به عنوان برنده شناخته می شود.

 

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

اسکی روی آب با پای عریان

اولین بار در سال 1947 میلادی و در ایالت فلوریدای آمریکا شخصی به نام " دیک پاپ جونیور" اقدام به انجام اسکی روی آب با پاهای عریان کرد . از آن سال به بعد افراد مختلفی سعی در ارتقاء و یا ابداع روشهایی برای تنوع دادن به این ورزش هستند. نمونه هایی مثل پرش های دو نفره و یا شروع از ساحل و یا آبهای عمیق از جمله تکنیکهای به کار رفته در این ورزش است.

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

هاکی زیر آب

یکی دیگر از رشته های ورزشی عجیب در لیست ما رشته حاکی زیر آب است. در این رشته دو تیم که به وسایلی همچون ماسک و لوله تنفسی و همچنین دستکش و آلتهای پلاستیکی خاص مجهز هستند تا گوی کوچک مورد نظر را در کف استخر حرکت داده و به دروازه حریف برسانند. این رشته ورزشی به خاطر انجام شدن آن در زیر آب از جمله رشته های ورزشی سخت و پرفشار است.

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

سقوط آزاد

گونه خاصی از پرش سقوط آزاد وجود دارد که در طی آن یک تیم دو نفره اقدام به پرش سقوط آزاد می کنند و یکی از دو نفر اقدام به اجرای حرکات اکروباتیک کرده و نفر دیگر با دوربینی که بر روی کلاه خود نصب کرده است به دقت از نفر مقابل فیلم برداری می کند. این فیلم ها سپس توسط توسط داوران مورد بازبینی و داوری قرار می گیرد . فدراسیون جهانی ورزش های هوایی از سال 1996 میلادی به این سو این رشته را به عنوان یک ورزش هوایی به رسمیت شناخته است.

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

سقوط آزاد با تخته

گونه دیگری از پرش سقوط آزاد ، مدلی است که فرد پرش کننده در زمان پرش سقوط آزاد یک تخته شبیه به تخته های اسکی و یا موج سواری را به زیر پای خود بسته و پس از پرش به انجام حرکات آکروباتیک می پردازد. در بعضی از موارد این افراد پس از باز کردن چتر خود بر روی سطوح کوهستانی و برفی فرود آمده و به وسیله اسکی به پایین کوه عزیمت می کنند. البته این تخته قابل جدا شدن از پا در آسمان را دارد و به محض احساس خطری از طرف شخص پرش کننده می توان آن را جدا کرد.

 

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

حل پازل های مکعبی

پازل های مکعبی که امروزه در بازار به اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند و طرفداران بسیار زیادی را برای خود دارند. مسابقات رکوردگیری زیادی در سطح جهانی برای حل این گونه از پازل ها هر ساله برگزار می شود و علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کند.

 

المپیک, رشته های ورزشی المپیک, مسابقه رالی

 

مسابقه رالی با ماشین چمن زنی

مسابقه های رقابتی با وسایل موتوری از جمله رقابتهای جذاب در سطح دنیا هستند که هر ساله توجه افراد زیادی را به خود جلب می کنند. انواع و اقسام متفاوتی از خودروها و موتورسیکلت ها در این گونه رقابت ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما یکی از رقابتهایی که اخیر مورد توجه قرار گرفته است مسابقه با ماشین های چمن زنی است. این مسابقه بیشتر در زمین هایی با پوشش گیاهی برگزار می شود..../باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
10تا از عجیب ترین ورزشهای سابق المپیک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عجیب ترین وصیت نامه‌هایی که نوشته شده اند!! 

 

عجیب ترین وصیت نامه‌هایی که نوشته شده اند!!


حضور در مراسم تشییع جنازه خود:

انجل پانتوجا، جوان 24 ساله آمریكایی، وصیت كرده بود كه پس از مرگش در مراسم تشییع جنازه خود حضور داشته باشد. مادر آنجل از مسئولین غسال خانه خواسته بود تا آخرین آرزوی پسرش را بر آورده كنند. به این ترتیب آنها برای اجرای وصیت عجیب این جوان، او را به حالت مومیایی در آوردند تا بتواند ایستاده در طول مراسم تشییع جنازه در كنار تابوت خود قرار بگیرد و مهمانان با او وداع كنند. پس از مراسم تشییع جنازه وی را در تابوت قرار دادند و دفن كردند.


ارثیه 12 میلیون دلاری برای سگ:

هلمسلی، یكی از میلیادر ها ی معروف آمریكایی قبل از مرگش در سن 87 سالگی برای سگ خود، ترابل، 12 میلیون دلار ارث باقی گذاشت تا این سگ بتواند تا آخر عمر به زنگی اشرافی خود ادامه بدهد. اما جالب این جاست كه این زن میلیادر در مورد نوه های خود این قدر دست و دل باز نبوده است. وی دو تن از آنها را از ارث محروم كرده و برای دو نو ه ی دیگرش تنها 5 میلیون دلار ارث گذاشته است، آن هم به شرط اینكه حداقل یك بار در سال به قبر پدر خود ( تنها فرزند هلمسلی) سر بزنند. او همچنین وصیت كرده كه پس از مرگ ترابل، جسد او را در كنار قبر خودش دفن شود.


330 هزار پوند برای همسر به شرط اینك هر روز یك نخ سیگار مصرف كند:

همسر برات هرگز اجازه نمی‌داد كه شوهرش سیگار مصرف كند، او هم به تلافی این كار همسرش، وصیت كرد كه 330 هزار پوند به همسرش برسد به شرط اینكه او هر روز یك نخ سیگار مصرف كند.

 

وقف همه ی دارایی برای ساخت یك كتابخانه ضد زن!

ایوا زینك به قدری از زنان متنفر بود كه قبل از مرگش در سال 1930، وصیت كرد كه تمام دارایی اش وقف ساخت كتابخانه ای شود كه در آن كتاب های هیچ یك از نویسندگان، ناشران و مترجمان زن وجود نداشته باشد، تمام كاركنان مرد باشند و بر سر در آن عبارت " ورود زن ها ممنوع " نوشته شود. اما یكی از دختران زینك مانع از اجرای این وصیت پدرش شد.

 

همه ثروت برای همسر به شرط اینكه مجددا ازدواج كند:

در سال 1841 هنریچ هین یك شاعر آلمانی با اوژنی میرات ازدواج كرد و در وصیت نامه خود تمام ثروت و دارا یی اش را از آن همسرش كرد به این شرط كه پس از مرگ هین، او دوباره ازدواج كند.
وقتی از او پرسیدند كه چرا چنین شرطی گذاشتی جواب داد: "در این صورت حداقل یك مرد از مرگ من افسوس خواهد خورد ". هین در سال 1856 فوت كرد.

 

سوزاندن جنازه و فرستادن خاكستر آن به فضا:

رادنبری، خالق مجموعه تلویزیونی" استار ترك "، به قدری داستان ها علمی تخیلی و فضا نوردی را دوست داشت كه وصیت كرد پس از مرگش جسد او سوزانده شود و خاكستر آن به فضا فرستاده و در آنجا پراكنده شود. در سال 1997 آرزوی او بر آورده شد و خاكستر او با یك ماهواره اسپانیایی به فضا فرستاده و در آنجا پخش شد.

 

هر روز یك شاخه گل برای همسر:

جك بنی و ساید ماركس عاشقانه یكدیگر را دوست داشتند، اما پس از 48 سال زندگی مشترك، جك در سال 1974 فوت كرد. جك پیش ار مرگش با یكی از گل فروشی ها محل سكونت خود به توافق رسیده بود تا او پس از مرگ جك، هر روز یك شاخه گل رز قرمز برای همسرش ببرد.

 

اهدا دستگاه تنظیم كننده ضربان قلب به یك سگ:

دوروتی ادوارد قبل از مرگش وصیت كرد كه دستگاه تنطیم كننده ضربان قلب او را به یك سگ اهدا كنند. پس از مرگ دوروتی، خانواده ی او به وصیتش عمل كردند. این دستگاه از داخل بدن او برداشته شد و تحت اختیار دانشكده دام پزشكی جورجیا قرار گرفت تا آن را به یك سگ اهدا كنند.. آنها نیز این دستگاه را درون بدن سگی به نام سانشاین كه از ناراحتی قلبی رنج می‌برد، كار گذاشتند.