ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

طالقانی: سعودی ها جوسازی می کنند


عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: قطعا ادعای رسانه های سعودی بی پایه و اساس است.

کاپ: کاظم طالقانی درباره اینکه رسانه های سعودی ادعا کرده اند به دلیل عدم صعود نمایندگان کشورمان به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا یک سهمیه از ایران در این رقابت ها کسر شده و از سه و نیم به دو و نیم تقلیل پیدا می کند اظهار داشت: علاقه ای به مطالعه رسانه های عربی ندارم و این را می دانم که این رسانه ها با شرایط خاص و اهداف مدنظرشان مطالب خود را منتشر می کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد که بعید به نظر می رسد بنابراین خود عربستان و استرالیا هم شامل این کسر سهمیه خواهند شد چون آنها هم نماینده ای در مرحله یک چهارم ندارند. نباید به این جوسازی ها توجه کرد. چون مشخص است منبع این اخبار کجاست.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می شود این هفته هیات رئیسه تشکیل جلسه خواهد داد گفت: تا این لحظه خبری در این باره به ما داده نشده ضمن اینکه اگر هم جلسه ای بخواهد برگزار شود باید عصر باشد تا ما بتوانیم بعد از نماز ظهر راهی تهران شویم و شب هم به اهواز برگردیم. از سه شنبه ماه رمضان شروع می شود و خروج از شهر اهواز باعث می شود تا نتوانیم روزه بگیریم.

طالقانی درباره نمایندگان خوزستان در لیگ برتر گفت: هر سه تیم مشغول یارگیری و عقد قراردادهای داخلی شان با بازیکنان هستند. اتفاق خوبی که رخ داده استفاده دو نماینده خوزستان از مربیان بومی است. حضور سعداوی در فولاد و پورموسوی در استقلال خوزستان نشان از اعتماد این دو باشگاه از مربیان بومی دارد. ما به عنوان هیات فوتبال هر کمکی از دست مان بر بیاید به نمایندگان استان خواهیم کرد.

وی همچنین درباره شرایط ورزشگاه تختی اهواز و اینکه آیا شرایط میزبانی مسابقات لیگ برتر را دارد توضیح داد: طبق دستور مسئولان استان پیش از هر چیز باید نواقص و مشکلات این ورزشگاه مرتفع شود. مسئولان شورای تامین گفته اند مادامی که این نواقص برطرف نشده مسابقات فوتبال در آن برگزار نشود. ما هم البته مشکلی از این نظر نداریم و می توانیم رقابت های نمایندگان استان را در ورزشگاه غدیر برگزار کنیم.


ویدیو مرتبط :
گفتگوی متفاوت با مهدی طالقانی فرزند آیت الله طالقانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سعودی ها خود را آماده ی شنیدن این خبر تراژدیک می کنند؟اخبار,اخبارسیاست  خارجی,ائتلاف ایران و آمریکا علیه داعش

 
 اخبار سیاست  خارجی  - سعودی ها خود را آماده ی شنیدن این خبر تراژدیک می کنند: ائتلاف ایران و آمریکا علیه داعش!

واشنگتن متهم به آن شد که قصد کرده به ضرر عربستان سعودی، با ایران به سازش برسد.

 این موضوع کاملاً درست است، چرا که مقامات آمریکایی مذاکراتی را در عمان به صورت پنهانی، یا به عبارت دیگر به صورت محرمانه، با نمایندگان حکومت ایران انجام داده بودند.


نشریه فرانسوی لوپوئن نوشت: درست یک سال پیش، زمانی که "کنفرانس سیاست جهانی" ازسوی مؤسسه روابط بین المللی فرانسه [به عنوان اولین محفل فکری این کشور] در موناکو برگزار شد، ترکی الفیصل، شاهزاده سعودی و رییس سابق دستگاه اطلاعاتی پادشاهی آل سعود و همچنین سفیر سابق این کشور در واشنگتن، در کمال تعجب حضار حاضر در سالن، خیلی بی پروا نسبت به سیاست باراک اوباما جبهه گرفت.

به گزارش تیک ، واشنگتن متهم به آن شد که قصد کرده به ضرر عربستان سعودی، با ایران به سازش برسد. این موضوع کاملاً درست است، چرا که مقامات آمریکایی مذاکراتی را در عمان به صورت پنهانی، یا به عبارت دیگر به صورت محرمانه، با نمایندگان حکومت ایران انجام داده بودند.

یک سال بعد، روابط هنوز میان واشنگتن و ریاض بهتر نشده. دو متحد سابق درتلاش اند تا واقعیت را به شکل دیگری نشان دهند، زیرا هیچ یک نمی خواهد و نمی تواند از دیگری بگذرد. آنها یک دشمن مشترک جدید دارند: جهادگرایان داعش. ولی اطمینان در جناح سعودی ازبین رفته است.

خواست شش کشور حوزه خلیج فارس [عربستان سعودی، امارت متحده عربی، قطر، بحرین، عمان و کویت] در جریان نشست اخیرشان در دوحه، پایتخت قطر، برای ایجاد یک پلیس منطقه ای و مشابه با اینترپل به خوبی نشان از نگرانی این کشورها دارد که درتلاش اند تا استقلال شان را در برابر متحدان غربی، به ویژه آمریکایی ها که تاکنون امنیت خود را به آنها واگذار کرده بودند، تقویت کنند.

 دو مسأله باعث شده تا روابط میان ریاض و واشنگتن روز به روز تیره تر شود. و این درحالی است که هنوز راه حل مناسبی برای آنها یافت نشده.

اولین مورد به اختلاف نظر آنها درخصوص سوریه و مبارزه علیه داعش مربوط می شود. اولین نگرانی عربستان سعودی و امارات متحده عربی سرنگونی بشاراسد است. از دید عربستان سعودی، مشکل در دمشق است، نه در بغداد. هواپیماهای سعودی و اماراتی در میان نیروهای ائتلاف بین المللی فعال اند، ولی آنها داعش را صرفاً بر فراز سوریه بمباران می کنند.

آمریکایی ها و اروپایی ها سیاست دیگری را پیش گرفته اند. سرنگونی بشاراسد دیگر در دستور کار نیست. اکنون اولویت با جنگ علیه تروریست ها است. هواپیماهای فرانسوی و بریتانیایی صرفاً زیرساخت های جهادگرایان در عراق را بمباران می کنند. ایالات متحده در هر دو جبهه فعال است، ولی به نظر می رسد که اخیراً بمباران بر فراز عراق را ترجیح می دهد. واشنگتن معتقد است که اکثر نیروهای داعش عراقی اند و در خاک خود می جنگند و رییس شان البغدادی نیز عراقی است. درست است، ولی جهادگرایان به سوریه پناه برده اند و پایگاه های پشتیبانی شان در خاک سوریه است. پاتریک کاک برن، گزارشگر اعزامی روزنامه "ایندیپندنت" در خاورمیانه، در کتابی تحت عنوان "بازگشت جهادگرایان؛ ریشه های دولت اسلامی" که اخیراً منتشر شده می نویسد: "جنگ در عراق تا زمانی که صلح در سوریه برقرار نشود پایان نخواهد یافت."

دومین مورد اختلاف میان آل سعود و آمریکا به موضوع ایران بازمی گردد. عربستان سعودی یک نگرانی مضاعف دراین خصوص دارد. ازیک سو، تهدید تروریست ها برای ریاض به یک مشکل سیاسی داخلی تبدیل شده که ممکن برای این پادشاهی ایجاد بی ثباتی کند. ۱۳۵

 

تروریست که گفته می شود از طرفداران داعش اند طی روزهای اخیر در این کشور دستگیر شده اند و این درحالی است که برخی فرقه های اقلیت ساکن عربستان از پیروزی های به دست آمده توسط تروریست ها استقبال کرده اند. ازسوی دیگر، جنگ علیه داعش در عراق باعث افزایش نفوذ نظامی ایران در این کشور شده و ایالات متحده را مجبور کرده تا خصومت شدید خود در قبال تهران را به دست فراموشی بسپارد. و این به هیچ وجه خوشایند سعودی ها نیست. از دید آنها، ایران یک دشمن سنتی شیعه و کشوری است که با عربستان بر سر تفوق و تسلط بر منطقه رقابت دارد.

 کمک نظامی ایران در عراق ازاین پس جنبه رسمی گرفته است. در ماه اکتبر، ابراهیم الجعفری، وزیر امور خارجه عراق، اعلام کرد: "ما ازاینکه بگوییم در جنگ علیه داعش خواهان کمک ازسوی همسایه مان ایران شده ایم هیچ واهمه ای نداریم." پیشتر نیز محمود بارزانی، رهبر کردستان خودگردان، گفته بود که "ایران از اولین کشورهایی بود که برای پیکارجویان کرد تسلیحات فرستاد."

در ماه نوامبر گام جدیدی در مداخلات ایران در عراق برداشته شد: جنگنده های ایرانی مواضع جهادگرایان را در نزدیکی مرز این کشور با عراق بمباران کردند. واشنگتن از "حملات هوایی با جنگنده های اف-۴ فانتوم" سخن گفت و جزئیات دیگری ارائه نکرد. تهران ابتدا تکذیب و سپس سکوت اختیار کرد. این اقدام ایران باعث عقب نشینی گسترده داعش از شرق و شمال شرقی عراق شد. تهران دیگر امروز این موضوع را که درواقع ایران را در کنار آمریکایی ها قرار می دهد، پنهان نمی کند.

این شرایط به هیچ وجه برای سعودی ها مناسب نیست. در زمانی که متحد آمریکایی شان به دلیل ذخایر سرشار گاز طبیعی، نیاز کمتری به نفت سعودی دارد، آنها بیم آن دارند که این همزیستی [هنوز صحبت از هماهنگی نیست] میان ایالات متحده و ایران در صحنه نبرد علیه دشمن مشترک شان، داعش، درنهایت به ضرر آنها تمام شود. به هرحال، آنها با ایجاد انسجام و همبستگی در اردوگاه وهابیت ها، خود را برای بدترین سناریوها آماده می کنند.


  اخبار سیاست  خارجی  - تیک