ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

ضعف و قوت‌هایی که مظلومی در استقلال داشت / عمل به وعده ابتدای فصل!اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

آمار پرویز مظلومی نسبت به قولی که در برنامه‌اش داده بود، اصلا بد نیست و اگرچه استقلال در نهایت باید به سمت داشتن استراتژی بهتر برود اما برخی نقدها در مورد این مربی منصفانه به نظر نمی رسد.

به گزارش مهر، خیلی‌ها این روزها پرویز مظلومی را نقد می‌کنند، نقدهایی که برخی از آنها کاملا درست است، به عنوان مثال کوچینگ تیم و افت بدنی استقلال در دربی و در اواخر لیگ کاملا دیده می‌شد و در برخی تصمیم ها هم تردید و عدم خاصیت فرماندهی را می‌توانستید در صورت پرویز مظلومی ببینید. با این وجود اما همه انتقادها وارد نیست و به نظر می‌رسد باید مظلومی را همانگونه که هست نقد کرد نه بیشتر و نه کمتر.

وفای به عهد و کسب سهمیه
در دفاع از سرمربی بی دفاع این روزهای استقلال ابتدا باید نوشت، او پرویز مظلومی تنگستانی سرمربی کنونی استقلال در روزی که برنامه‌اش را به هیات مدیره برد اعلام کرد که برای سال اول او سهمیه آسیایی می‌گیرد.

...و تنگستانی استقلالی‌ها چنین هم کرد، او امروز سهمیه آسیایی گرفته که تراکتورسازی با یکی دوجین بازیکن و ذوب آهن با ثبات کامل مدیریتی و سپاهان با امکانات بی پایان نتوانستند آن را به دست بیاورند. اینکه هیات مدیره استقلال امروز زیرحرفشان در ابتدای فصلی که برنامه مظلومی را قبول کردند و او را برای سرمربیگری انتخاب کردند زده‌اند، ماجرای دیگری است.

بهتر از امیر قلعه نویی
در سوی دیگر ماجرا باید نگاهی کرد به جایگاه قبلی استقلال که با امیر قلعه نویی سال قبل ششم شد و سال قبل‌تر پنجم در لیگ برتر. استقلال اما با پرویز مظلومی در نهایت سوم شد. استقلال با امیر قلعه نویی دو دربی سال قبل را باخت اما با پرویز مظلومی یک باخت و یک مساوی از خود به جا گذاشت و سهمیه آسیا را هم گرفت.

ضعف‌های باشگاه
از نتایج که عبور کنیم می‌رسیم به اتفاقات درون استقلال. مظلومی البته در آخرین مصاحبه‌اش در لیگ برتر به مواردی اشاره کرد که بعدها بیشتر در مورد آنها خواهیم شنید، مواردی مثل قهر کرار، رفتن ریوالدو، مصدوم بودن شیحی و عدم جذب حتی یک بازیکن از لیست شش نفره نیم فصل.

پرویز مظلومی البته در این مسیر پراختلاف‌ترین هیات مدیره را هم داشت تا جایی که با وجود شانس قهرمانی در دو جام برخی اعضا حرف از برکناری وی می‌زدند.

مظلومی البته ادامه داد و هنوز هم می‌تواند قهرمان حذفی شود اما او با وجود فینالیست شدن تیمش در جام حذفی اجازه می‌دهد که دیگران همچنان حرف بزنند و این البته ضعف کاریزمای فرماندهی او را می رساند.

بدتر از امیر قلعه نویی
اگر مقایسه ای داشته باشید بین مظلومی و امیر قلعه نویی متوجه می شوید تسلیم شدنی که مظلومی امروز و در حالی که سهمیه گرفته – به قول خودش وفا کرده – و در فینال جام حذفی هم هست، نشان می‌دهد را امیر قلعه نویی بعد از ششم شدن در لیگ هم از خود نشان نمی‌داد. در واقع باید گفت مظلومی لایق این همه انتقاد فنی نیست اما مستحق انتقاد در بعد فرماندهی و سخنوری هست.

در نهایت اینکه اگر چه استقلال هم مجبور است روی ریل علم گرایی لیگ برتر حرکت کند و با مظلومی استراتژی کاملی ندارد اما نقدها و رفتار امروز هم با مظلومی منصفانه به نظر نمی رسد.

 


ویدیو مرتبط :
نقاط قوت و ضعف ما

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

در مقابل رفتار کرار مرغ باشگاه استقلال هم یک پا خواهد داشت / حتی در ذهن هم مظلومی را با قلعه نویی مقایسه نمی کنماخبار,اخبار ورزشی,جاسم کرار

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: «اگر هر بازیکنی بتواند با تهدید و ارعاب باشگاه را در موضع انفعالی قرار دهد و مطالبات مالی‌اش را وصول کند خب در چنین شرایطی سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

پس از تساوی ناپلئونی استقلال مقابل راه‌آهن، بهرام افشارزاده در یک اظهارنظر جنجالی گفت: «مظلومی نباید به ترکیب تیم برنده دست می‌زد.»

پس از چند روزی که حواشی مربوط به این مسئله تا حدی فروکش کرده، مدیرعاملی که حالا سرپرست استقلال هم شده درباره این قضیه و سایر مسائل اطراف تیم صحبت کرده است.

اظهارات افشارزاده در ادامه پیش روی شماست:

* کمی عجولانه از کادر فنی انتقاد نکردید؟
- از کدام انتقاد صحبت می‌کنید؟!

* همین که گفتید مظلومی نباید به ترکیب تیم برنده دست می‌زد؟
- اتفاقا به مورد خوبی اشاره کردید. من این مصاحبه را تکذیب نمی‌کنم حتی صحبتم در مورد ترکیب تیم برنده را هم کتمان نمی‌کنم اما واقعیت مطلب این است که سئوالی که از من پرسیده شد با سئوالی که در مصاحبه من نوشته بودند تفاوت داشت.

 

از من سئوال شد آیا در فوتبال معمولا به ترکیب تیم برنده دست می زنند؟ من گفتم خیر معمولا به ترکیب تیم برنده دست نمی‌زنند.

 

بعد دیدم از قول من نوشته‌اند مظلومی نباید به ترکیب تیم برنده دست می‌زد. این تفاوت در طرز بیان سئوال مقداری حاشیه ایجاد کرد که خدا را شکر با توضیحات من سوء‌‌تفاهمات برطرف شد.

* انتقاد بعضی از رسانه‌ها این بود که چرا در بحث فنی تیم ورود کردید اما فصل پیش و در شرایط مشابه از صدرنشینی استقلال تعریف و تمجید کرده بودید؟
- ببینید بدون تعارف بگویم قصد ورود در مباحث فنی تیم را نداشتم و همانطور که توضیح دادم فقط پاسخ سئوال خبرنگاری را دادم که از من در خصوص ترکیب تیم برنده سئوال کرده بود.

 

در ضمن کسانی که فصل گذشته را به یاد دارند من به موقع خودش هم از موضوع مشکلات بدنسازی تیم صحبت کردم و خواستار اصلاح این قضیه شدم همانطور که در طول رقابت‌های فصل جاری هم اگر حس کنم تیم مشکلی دارد پیرامون آن با مظلومی گفتگو خواهم کرد.

 

اگر از صدرنشینی استقلال در فصل گذشته تعریف و تمجید کرده‌ام حالا هم به شهادت مصاحبه‌‌های اخیرم از عملکرد مظلومی تشکر کرده‌ام و در بسیاری از موارد از زحماتی که او برای آمادگی تیم کشیده قدردان بوده‌ام.

* یعنی بین امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی تفاوت قائل نیستید؟
- من فکر می‌کنم نه به نفع استقلال است و نه به نفع پرویز مظلومی یا امیر قلعه‌نویی که این دو مربی به دفعات با یکدیگر مقایسه شوند و رفتارها در قبال کارهای مشابه آنها به سنجش گذاشته شود.

 

من در سی و اندی سال مدیریت ورزشی‌ام همیشه از کار نیکو و درست تقدیر کرده ام و کار اشتباه از دید من تقبیح شده است. حکایت مظلومی هم همین است و حتی سرمربی تیم توانسته استقلال را به صدر جدول برساند که این اتفاق باید مورد تقدیر قرار بگیرد، حالا سرمربی تیم هر کسی که باشد تفاوت نمی‌کند.

 

من هم هیچ‌گاه حتی در ذهن بین قلعه‌نویی و مظلومی مقایسه انجام ندادم که بخواهم حساب شده در این زمینه عمل کنم.

* کرار پیغام فرستاده تا پولم را ندهند به ایران برنمی‌گردم؟
- از داستان تکراری حرف و حدیث‌های پیرامون جاسم کرار خسته شده‌ام. فقط در این مورد یک اشاره می‌کنم همانطوری که در فوتبال قانون و مقررات حاکم است و نمی‌توانید خارج از این قوانین حرکت کنید مناسبات، روابط البته قراردهای پیرامون یک باشگاه هم تابع قانون است و شما نمی‌توانید از این قوانین تخطی کنید.

 

کرار هم از این قاعده مستثنی نیست و باید در چهارچوب قراردادی که بسته حرکت کند اگر غیر از این باشد باشگاه با وی برخورد می‌کند و تداوم این حرکت برای جاسم تبعات زیادی خواهد داشت.

* چه تبعاتی؟
- گفتم در صورت تداوم این روند، مطمئن باشید اگر کرار همچنان با این شیوه برخورد کند در مقابل این بازیکن مرغ باشگاه استقلال هم یک پا خواهد داشت.

 

شما تصور کنید هر بازیکنی بتواند با تهدید و ارعاب باشگاه را در موضع انفعالی قرار دهد و مطالبات مالی‌اش را وصول کند خب در چنین شرایطی سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

اخبار ورزشی - راد نیوز