ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

صحبت های مظلومی یک درس بزرگ داشت


پیشکسوت استقلال گفت: صحبت های مظلومی یک درس بزرگ داشت و این بود که اگر اتفاقی در تیم می افتد همان موقع جلویش را بگیریم و یا همان زمان همه چیز را به مردم بگوییم.

خبرگزاری فارس: سهراب بختیار‌ی‌زاده در مورد بیانیه پرویز مظلومی و اینکه در این بیانیه از مشکلاتی که در فصل گذشته رخ داده است گفت: مظلومی جزئی از بدنه و تاریخ استقلال است و هیچ وقت از این تیم جداشدنی نیست اما هر مربی حتی اگر فرگوسن هم باشد بعد از 22 سال به هر دلیلی باید از تیمش برود. من به مظلومی خسته نباشید می‌گویم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. ایشان مربی‌ام بوده و افتخار می‌کنم روزی شاگرد مظلومی بودم.

وی ادامه داد: استقلال امسال نسبت به داشته‌هایش بد نتیجه نگرفت. فراموش نکنیم اینجا استقلال است و انتظارات از تیمی که با خودش قهرمانی آسیا را یدک می‌کشد، زیاد است و طبیعی است که طرفداران استقلال انتظارات زیادی از این تیم داشته باشند و این موضوع امسال روی دوش مظلومی سنگینی خاصی را ایجاد کرد چراکه طرفداران هم از استقلال بازی زیبایی می‌خواستند و هم نتیجه خوب و عالی.

بختیار‌ی‌زاده یادآور شد: اگر استقلال را امسال به 2 بخش بازی پرقدرت و قرار گرفتن در کورس قهرمانی و کسب نتایج خوب تقسیم کنیم، باخت به پرسپولیس به اندازه‌ای سنگین و بد بود که تاثیر منفی‌اش را حتی در بخش نتیجه‌گرایی و اینکه استقلال هفته‌ها در صدر و کورس قهرمانی بود، گذاشت و به نوعی ذوق هواداران را کور کرد و باعث شد تا این تیم برای فصل بعد به دنبال تغییر کادر فنی برود.

وی افزود: باخت در دربی به نوعی تماشاگران را نا امید کرد و معتقدم که شاید شکست در دربی تاثیر خودش را گذاشت و باعث شد که مظلومی و کادر فنی نتوانند در سال جدید به کار خود ادامه دهند. به نظرم اگر استقلال قهرمان حذفی هم می‌شد باخت به آن شکل بازی و مسائل فنی که پیش آمد یک باخت سنگین برای این تیم بود و زمینه‌های رفتن پرویز مظلومی از استقلال را مهیا کرد. هر چند که این آمدن و رفتن‌ها و برد و باخت‌ها جزئی از فوتبال است و باید بار دیگر تکرار کنم که مظلومی را خیلی دوست دارم و جدای از فوتبال برای او احترام زیادی قائل هستم. مظلومی همیشه در این فوتبال است و مطمئنم دوباره با تیمی دیگر می‌آید و اثبات می‌کند که مربی بزرگی است.

پیشکسوت استقلال یادآور شد: موضوعی که الان مهم است این است که منصوریان امروز سرمربی استقلال است و امثال من که استقلال را دوست دارد هر چقدر هم که از این باشگاه دور باشیم باید به دنبال آن باشیم که مسائل فصل قبل را تمام کنیم و دیگر به آن دامن نزنیم.

بختیار‌ی‌زاده تاکید کرد: امروز از بیانیه مظلومی یک درس گرفتم و آن درس این بود که اگر اتفاقی می‌افتد همان لحظه باید جلوی آن اتفاق را بگیریم و اجازه ندهیم این اتفاق بزرگتر شده و به آینده موکول شود چون قطعا مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد. این در حالی است که اگر همان موقع آن را حل کنی شاید خیلی از مشکلات هم حل شود.

وی گفت: اگر هر لحظه احساس کنی بازیکنی و یا هر شخصی مداخله منفی می‌کند باید همان لحظه با او برخورد کرد و نباید آن را پشت گوش انداخته و به اما و اگر بسپارید. امیدوارم که خودمان همه مسائل ومشکلات را قبول کنیم و اول هم خودمان را مقصر بدانیم.

مدافع اسبق استقلال در مورد اینکه دخالت‌های وزارت ورزش تا چه اندازه در عملکرد منفی امسال استقلال نقش داشت، گفت: امسال در تماس مستقیمی با استقلال نبودم که ببینم چقدر بین این تیم و وزارت ارتباط وجود دارد و اینکه رابطه بین کادر فنی و وزارت ورزش چگونه است اما اعتقاد دارم هر کاری و هر سازمانی باید درست و منظم و البته سازمان یافته کار کند. اینکه به هم کمک کنیم و به هم مشاوره بدهیم، بد نیست اما اینکه احساس شود در کار هم دخالت می‌کنیم این یک امر غیرحرفه‌ای و دور ازمنطق و اصول است و معتقدم که این موضوع فقط در فوتبال صدق نمی‌کند و در هر کاری باید سازماندهی و نظم وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر وزارت مقصر تخریب استقلال در امسال بود باید زودتر جلویش را می‌گرفتند و باید کادر فنی در همان شرایط لیگ خیلی رساتر اعتراض خود را اعلام می‌کرد و جلوی این مسائل گرفته شود نه الان که کار از کار گذشته است. حالا هم باید برای منصوریان کمک‌ حال باشیم. اگر در شرایط مسابقه نخواستیم به خاطر حال و روز تیم مسائل را افشا کنیم مگر بدتر از شکست به پرسپولیس هم وجود داشت که حتی بعد از آن هم سکوت کرده و حرفی نزدیم.

بختیار‌ی‌زاده گفت: باز هم تاکید می‌کنم اگر اتفاقی افتاد باید همان موقع جلویش را گرفت و نباید کار را به اما و اگر سپرد. چون تیم ضربه می خورد. مگر ما دیگر سنگین‌تر و تلخ‌تر از شکست در دربی در سال‌های اخیر داشتیم و استنباط‌م از این بیانیه این بود و تمام.

بختیاری‌زاده در خصوص اینکه مظلومی در صحبت های خود  اعتقاد دارد افشارزاده و تیم مدیریتی استقلال در نتایج این تیم مقصر بود، گفت: وقتی تیمی نتیجه می‌گیرد تمام ارکان آن دخیل هستند از مدیریت گرفته تا هیأت مدیره و ذره ذره همه در آن لحظات و دستاوردها شریک می‌شوند. بنابراین وقتی تیم مثل استقلال تا هفته آخر به دنبال جام است در نهایت جامی به دست نمی‌آورد و دربی و  جام حذفی را به آن شکل از دست می‌دهد حتماً مشکلات و بی‌نظمی‌هایی در مدیریتش وجود دارد.

وی گفت: نمی‌خواهم اسم شخص خاصی را ببرم و کسی را مقصر بدانم اما مسائل مدیریتی هم مثل مسائل فنی است و همه در آن دخیل هستند. در واقع آنها هستند که لحظه به لحظه اتفاقات و سرنوشت باشگاه را با تصمیمات و اختیارات‌شان رقم می‌زنند بنابراین اگر استقلال نتیجه نگرفت حتماً مدیریت هم به اندازه خودش هم مقصر بوده و اشتباهاتی داشته است.


ویدیو مرتبط :
صحبت های مظلومی پس از تساوی در برابر سایپا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رویانیان: با 4 مربی بزرگ صحبت کرده‌ام 

 

رویانیان: با 4 مربی بزرگ صحبت کرده‌ام

 

رفتن یا ماندن استیلی جزء اسرار باشگاه است

رویانیان: با 4 مربی بزرگ صحبت کرده‌ام

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تایید مذاکره با دنیزلی گفت: در 20 روز گذشته با 4 مربی بزرگ برای فصل آینده صحبت کرده‌ام.

محمد رویانیان در خصوص وضعیت پرسپولیس اظهار داشت: اینکه پرسپولیس روزهای سختی می‌گذراند را تایید می‌کنم و باید واقعیت را قبول کنیم ولی اینکه تیم به بن بست رسیده باشد را قبول ندارم. پرسپولیس خودش را پیدا می‌کند. ما برنامه‌های درست را اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: باید دو سه نکته را بگویم همه می‌دانند که من یک ماه است که پرسپولیس آمده‌ام و زمانی که این تیم را تحویل گرفتم اساس و زیر بنای ساختار باشگاه دچار آسیب شده بود و اکنون هم مشکلاتی هست. ما چهار بحث چالشی را شناسایی کردیم. اول اینکه از نظر مالی پرسپولیس دچار مشکل بود و پول موجود نبود. دوم ساختار خود باشگاه بود. وقتی من آمدم 9 نفر استعفا کردند و باشگاه ساختار محکمی نداشت. سوم از نظر فرهنگی و اجتماعی تیم دچار مشکل شده بود و یک سری اتفاق برای تماشاگران رخ داده و احساس کرده بودند با این گونه شعارها می‌توانند مربی عوض کنند و مشکل چهارم خود تیم بود. از کادر فنی تا بازیکنان مشکل داشتند که ما در حال رفع این مسائل هستیم.

رویانیان تصریح کرد: در حال حل کردن بحث مالی هستیم. ساختار باشگاه را هم حل کردیم اما موضوع سوم و تنها چالش تیم در بعد فنی و کادر فنی است که این مسئله را هم پیگیری می‌کنیم. استیلی این روزها به لحاظ روحی نسبت به قبل بهتر شده است. ما با هم صحبت کردیم و مطمئن باشید که او تا زمانی که سکاندار پرسپولیس است حمایت می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که استیلی تا چه زمانی قرار است حمایت شود و بماند و آیا با گزینه‌ای صحبت کرده‌اند، گفت: این جزء اسرار باشگاه است. من می‌توانم 2 جواب بدهم یکی اینکه به صورت کامل حمایت می‌شود دوم اینکه دنبال گزینه دیگری هستیم. اینکه نظرم را به شما بگویم که با چه مربی‌ای در حال مذاکره هستیم جز اسرار باشگاه است. استیلی خودش اینها را می‌داند. ما با هم راحت حرف می‌زنیم.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه در مصاحبه‌ ای گفته بود اکنون دیگر باشگاه محل رفت و آمد‌های لیدرها نیست، اظهار داشت: من به عنوان مدیر عامل این حرف را نمی‌گویم بلکه من مسئول احساسات طرفداران میلیونی پرسپولیس هستم. مخلص طرفداران این تیم هستم. آنها به من اطمینان داشته باشند. پرسپولیس را درست می‌کنیم اما راجع به استیلی بدانید با او زمانی قرارداد بسته شده که توسط کمیته فنی برگزیده شده بود. در این کمیته فنی پنجعلی، زادمهر و ذوالفقارنسب حضور داشتند و حتی پروین هم نبود. زمانی من به باشگاه پرسپولیس ورود کردم هم مربی و تیم بسته شده بود. پس اگر همه چیز را به گردن کادر فنی بیندازیم منصفانه نیست.

وی در خصوص اینکه معنای مدیر راهبری چیست گفت: ما در حال انجام دادن کارهایی هستیم که باید مفصل در مورد آن صحبت کنم. مشکلات متعددی است که باید کامل راجع به آنها بحث شود. باید قبول کنیم که استیلی در بحث فنی از چینش مدیران قبلی بوده و دوست عزیزمان پنجعلی یک سری صحبت‌های مطرح کرده است. استعفای اعضای هیئت مدیره را من نباید قبول کنم و این رئیس مجمع است که باید درمورد آن صحبت کند. پنجعلی خودش عضو کمیته فنی بوده و استیلی را انتخاب کرده است.

رویانیان تصریح کرد: پنجعلی برای من محترم است. درست است که من متعلق به دنیای فوتبال نبودم اما هیئت مدیره داریم و از آنها خواسته بودیم اظهار نظری نکنند و اگر حرفی زده می‌شود به مدیر عامل بگویند. حتی دیروز به پنجعلی گفتم که تیم نیاز به آرامش دارد و اگر نظری دارد در آرامش آن را مطرح کند.

مدیر عامل پرسپولیس خاطرنشان کرد: استیلی یک مربی و یک انسان است، نمی‌شود به خاطر نتیجه گرفتن، زنده زنده او را پوست کند. در این چند روز چند جلسه با استیلی داشتم. مطمئن باشید اگر به این نتیجه برسم که استیلی باید برود بدون تعارف می‌گویم. شوخی نداریم چون با مردم نمی‌شود شوخی کرد. تیم امروز بازی دارد و استیلی در حال شنیدن سخنان من است. نباید پیام من را از طریق رسانه متوجه شود. اگر او این صحبت‌ها را بشنود چطور می‌تواند تیمش را ارنج کند.

وی در مورد اینکه از قول او مطرح شده به مربی واحد اعتقاد ندارد گفت: این جمله را اگر از قول من نوشتند غلط است. من گفتم اگر سرمربی عقیده خود را بدون در نظر گرفتن شرایط مختلف اعمال کند کافی نیست. نظر من این است که مربیگری سنتی را قبول ندارم. اگر این جمله را گفته باشم شجاعت دارم و می‌گویم گفته‌ام.

رویانیان در جواب به این پرسش که آیا پرسپولیس در وضعیت اورژانسی هست یا خیر، عنوان کرد: پرسپولیس هنوز به وضعیت اورژانسی نرسیده است اما مشکلات اساسی دارد. می‌شود گفت که پرسپولیس بیماری حاد دارد، مداوای بیمار حاد با اورژانسی متفاوت است. این تیم می‌تواند خودش را پیدا کند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر پرسپولیس در بحران قرار گرفت آیا با مربیان خارجی مذاکره می‌کنید یا خیر گفت: من با چهار مربی بزرگ صحبت کردم که این صحبت‌ها در ظرف 20 روز گذشته بوده است.

رویانیان در مورد اینکه شما در شرایطی که شاید استیلی می‌توانست نتیجه بگیرد با مربیان خارجی صحبت کردید، اظهار داشت: من نگفتم استیلی را کنار می‌گذارم. ما فصل بعدی را هم پیش رو داریم. من ریشه‌ای دنبال مسائل هستم. یک کارگروهی از اهالی فوتبال تشکیل دادم و قرار است اسم آنها را نیاورم. دوست دارم مربی فصل بعد را از اکنون انتخاب کنم. یکی از گزینه‌های ما دنیزلی بود.

مدیر عامل پرسپولیس در مورد اینکه پاسخ دنیزلی چه بوده، گفت: خیلی ممنون که من را ساده لوح گیر آورده‌اید. من با چهار مربی بزرگ برای فصل بعد صحبت کرده‌ام.

رویانیان در مورد اینکه کدام یک از این مربیان پاسخ مثبت داده‌اند، اظهار داشت: پاسخ دو گزینه مثبت بوده است.

وی در خصوص اینکه آیا پاسخ مثبت آنها برای این روزهای پرسپولیس است، گفت: من گفتم برای فصل بعد.

رویانیان در خصوص اینکه دغدغه‌ هواداران پرسپولیس برای این فصل است، خاطرنشان کرد: این دغدغه را برطرف خواهیم کرد. قبول دارم که فوتبالی نیستم و اصطلاحات فوتبالی را هنوز یاد نگرفته‌ام اما اکنون در راس باشگاه پرسپولیس قرار دارم و یک سری برنامه‌های را طراحی کردم و می‌خواهم علمی‌تر این برنامه‌ها را بیان کنم.

وی افزود: استیلی یکی از بهترین بازیکنان ایران بوده است. با او به راحتی و بدون حاشیه صحبت می‌کنیم و مسائلی که کمیته فنی و خودم به عنوان نقطه ضعف احساس می‌کنیم را به او انتقال می‌دهیم.

رویانیان تصریح کرد: شما بحث در تیم را مطرح کردید که مطمئن باشید با سابقه مدیریتی که دارم می‌فهمم که من یا مدیر راهبری هر دخالتی به صورت ناپخته انجام دهیم به ضرر تیم تمام می‌شود.

وی درباره نظر سنجی سایت باشگاه پرسپولیس برای بازی امروز که هواداران که اکثرا به باخت این تیم مقابل مس رفسنجان رای داده‌اند، گفت: این هم نشان دهنده بیماری حاد است. ما با تمام توان به بازسازی تیم فکر می‌کنیم. از هواداران می‌خواهیم تیم را حمایت کنند و اقداماتی که برای اصلاح پرسپولیس شده را در نظر بگیرند.