ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

صادق زیباکلام،رضازاده،دهکده المپیک و پیامی که خواسته وزنه برداران برای مردم آمریکا ببرند!اخبار,اخبار ورزشی, وزنه برداری

 صادق زیباکلام ، استاد سرشناس علوم سیاسی در یادداشتی از ملاقاتش با اعضای فدراسیون وزنه برداری نوشته است. دیداری که چند روز قبل اتفاق افتاده است.

زیباکلام در یادداشتی اختصاصی برای سرویس ورزشی خبرآنلاین،گزارشی از این ملاقات نوشته است.
سلام دوستان
وعده داده بودم در خصوص دیدار با مسئولین فدراسیون وزنه برداری توضیح دهم.چندی پیش بنده مصاحبه ای می کنم و در آن می گویم که "آقای حسین رضا زاده قهرمان هستند اما مرحوم غلامرضا تختی "پهلوان" بود".ظاهرا آن موقع که من این اظهار نظر را می کنم ریاست فدراسیون تغییر کرده بوده و ریاست جدید،آقای دکترعلی مرادی جای آقای رضا زاده آمده بودند.من نه این موضوع را آن موقع می دانستم ونه این واقعیت را که آقای رضازاده که به دستور آقای دکتر احمدی نژاد منصوب شده بودند خیلی کارنامه موفقی نداشتند.

آقایی بنام ابراهیم صادقی که بعدا متوجه شدم مشاور و از نزدیکان دکتر مرادی هستند چند بار تماس گرفتند که ملاقاتی با مسئولین فدراسیون وزنه برداری داشته باشم.ایشان هفته پیش تماس گرفتند واظهارداشتند که تیم ملی وزنه برداری برای مسابقات جهانی دارد می رود آمریکا و الان فرصت مناسبی هست برای دیدار.

باتفاق آقای صادقی رفتیم به دهکده المپیک و فدراسیون وزنه برداری.چقدر جای جالبی است دهکده المپیک . افسوس خوردم که چرا پیشتر نیامده بودم.آدم باورش نمی شود که در تهران شلوغ و آلوده جایی یا درست تر گفته باشم باغی و فضایی با آن آرامی باشد.یکراست رفتیم به دفتر ریاست فدراسیون.آقای مرادی درست دوبرابرمن می شدند.انسانی بغایت محجوب ومودب.گفتند من حتی می خواستم بیایم دانشگاه شما را ببینم.چند نفر دیگر هم از مسئولین فدراسیون ازجمله پزشک مخصوص تیم حضور داشتند.
آقای مردای و دیگران شروع کردند از کارهای آقای رضا زاده گفتن که .......ضمن اینکه آنها حرف می زدند برای یک لحظه ازخودم پرسیدم که ببین این مملکت این همه استاد علوم سیاسی و علوم انسانی دارد آیا یکنفرشان این کارهای تو را می کنند؟آخه تو ورزشکاری؟ ازوزنه برداری چیزی می دانی؟ از المپیک چیزی می دانی؟ از ورزش چیزی می دانی؟ همه اینها به کنار،الان که  به دیدن وزنه برداران آمده ای چه می خواهی به آنها بگویی؟ توی این فکرها بودم که یک مرتبه آقای محمد نصیری قهرمان جهان وقهرمان المپیک به اتفاق چند نفر دیگر آمدند داخل. یکی از آنها راحت دو سه برابر من بود و فکر می کنم حتی اگربا انگشت هم به من تلنگر می زد، چند متر پرت می شدم.دربغلش من مثل یک گنجشک بودم.اما دیدن نصیری برایم بسیار هیجان آور شد.مرا برد به چهل پنجاه سال پیش.برد به دبیرستان رهنما،برد به خیابان منیریه،خیابان امیریه،به چهار راه لشکروخیابان مخصوص.حالا نوبت نصیری بود که خیلی بیشتراز دکتر مرادی ازمدیریت آقای رضازاده انتقاد کند.

آقای مردای اصرار داشتند که ناهار باشیم اما به بهانه داشتن کلاس عذر آوردم.پزشک تیم ملی از بابت دیدار من با اعضای تیم عذر خواهی کرد و گفت با توجه به پرواز آنها به آمریکا وارد قرنطینه شده اند و به اصطلاح ممنوع الملاقات هستند.آقای دکتر مردای گفتند که ما سلام شما را به آنها خواهیم رساند، پس فردا پروازشان است.

در حالیکه همه مان ایستاده بودیم من به دکتر مرادی گفتم که "به وزنه برداران مان بگویید که به مردم آمریکا این پیام را بدهند که مردم ایران هیچ دشمنی با آنها ندارند {...} ."حسنی که این جملات داشتند این بود که دیگر آقای دکتر مرادی اصراری برای ماندن برای صرف ناهار نکردند.


بیست و هشتم آبان ۱۳۹۴
 

اخبار ورزشی -  خبر  انلاین 


ویدیو مرتبط :
مصاحبه انگلیسی وزنه برداران لحظاتی پس از کسب مدال المپیک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

10 روز تا المپیک 2012 لندن/جوان‌ترین و پیرترین وزنه‌برداران المپیک مشخص شدند10 روز تا المپیک 2012 لندن

جوان‌ترین و پیرترین وزنه‌برداران المپیک مشخص شدند/23 سال، میانگین سنی تیم ایران

با اعلام فدراسیون جهانی وزنه‌برداری جوان‌ترین و پیرترین وزنه‌برداران المپیک مشخص شدند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سایت فدراسیون جهانی خدیجه محمد، وزنه‌بردار زن دسته 75 کیلوگرم تیم ملی امارات متولد 19 ژوئن 1995 را به عنوان جوان‌ترین وزنه‌بردار حاضر در رقابت‌های المپیک 2012 لندن معرفی کرد.

همچنین با اعلام این سایت مارتین تسوویچ از اسلواکی و حریف نواب نصیرشلال در دسته 105 کیلوگرم مردان متولد 26 اکتبر 1974 نیز به عنوان مسن‌ترین وزنه‌بردار در المپیک روی تخته می‌رود.

وزنه برداری اسلواکیایی با 38 سال سن در استارت لیست اولیه در بین 19 وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم با رکورد 360 کیلوگرم در رده هفدهم قرار دارد.

 

تاریخ تولد وزنه برداران ایران به تاریخ میلادی به شرح زیر است:

کیانوش رستمی: 1991 (21 سال)

سهراب مرادی: 1988 (24 سال)

سعید محمدپور: 1993 (19 سال)

نواب نصیرشلال:  1989  (23 سال)

سجاد انوشیروانی: 1984  (28 سال)

بهداد سلیمی: 1989   (23 سال)

 

به این ترتیب محمدپور با 19 سال سن و انوشیروانی با 28 سال سن به عنوان جوان‌ترین و مسن‌ترین وزنه بردار ایرانی در المپیک شرکت می‌کنند و نکته قابل توجه اینکه میانگین سنی پولادمردان کشورمان 23 سال است.

رقابت‌های المپیک از تاریخ 6 مرداد ماه سال جاری در لندن با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود./فارس