ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

شکست ناپذیرها به هم رسیدند/ استقلال ایران به فکر فینالزمان  بازی سئول کره و استقلال تهران , لیگ قهرمانان آسیا

شکست ناپذیرها به هم رسیدند/ استقلال ایران به فکر فینال

اف‌سی سئول کره و استقلال تهران درحالی به مصاف یکدیگر می‌روند که میزبان این دیدار، هیچگاه در خانه شکست نخورده و نماینده ایران نیز هیچگاه و در خارج از خانه، دست خالی به کشورش بازنگشته است.

 از چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و از مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها، روز چهارشنبه دو تیم اف‌سی سئول کره و استقلال تهران به مصاف یکدیگر می‌روند. آبی‌های ایرانی که با حذف مقتدرانه‌ی بوریرام تایلند پای در این مرحله گذاشته‌اند، آماده هستند تا خود را به فینال برسانند. آنها پر از انگیزه و در آمادگی کامل هستند. هرچند که خبر بد برای آنها غیبت خسرو حیدری است.

از سویی دیگر جواد نکونام، ساموئل، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، فرهاد مجیدی و آندرانیک تیموریان بازیکنانی هستند که در صورت دریافت کارت زرد، بازی بعدی را از دست می‌دهند و همین امر کار را برای آبی‌پوشان سخت‌تر می‌کند.

استقلال که خسرو حیدری را در اختیار ندارد، احتمالا در دفاع با ترکیب، بیک زاده، صادقی، عمران‌زاده و منتظری به میدان می‌رود. از آن سو اف‌سی سئول که سابقا با نام آنیانگ برابر استقلال به میدان رفته و یکبار تجربه قهرمانی در رقابت‌های آسیایی را هم دارد درحالی به مصاف استقلال می‌آید که آمارهای‌ آنها نشان می‌دهد که جز یک تساوی، آنها همیشه در خانه پیروز از میدان خارج شده‌اند. دریافت تنها دو گل در نیمه نخست، در کل رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، نشان از تمرکز بالای دفاعی آنها دارد. آنها در سال‌های 1985، 1990، 2000، 2010 و2012 قهرمان رقابت‌های لیگ کره شده‌اند.

استقلال که در فصل 2001-2002 برابر آنیانگ به میدان رفته بود، با از دست دادن یک پنالتی در ورزشگاه باتلاقی آزادی، تن به شکست دو بر یک برابر این تیم داد و از حضور در فینال بازماند. دیداری که منجر به ترمیم چمن ورزشگاه آزادی شد. با این همه خاطره تلخ دیدار استقلال و آنیانگ هنوز از اذهان فوتبال دوستان ایرانی خارج نشده و شاید به همین دلیل است که علی فتح‌الله زاده این دیدار را نوعی تسویه حساب می‌داند.

به نظر، آنچه که خیال آبی‌پوشان را کمی آسوده می‌کند، شکست ناپذیری آنها در دیدارهای خارج از خانه بوده است. استقلال هیچگاه در این فصل رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بیرون از آزادی شکست نخورده و اگر بتواند در این دیدار با تساوی هم از میدان خارج شود، دست به کار بزرگی زده است. از سویی دیگر قلعه‌نویی به طور قطع، تلاش می‌کند تا کار را به تهران بکشاند و از حضور هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی، نهایت نفع را ببرد.

آنطور که خبر می‌رسد، آبی‌های ایرانی در آمادگی کامل برای این دیدار بسر می‌برند و با انگیزه‌ی بالایشان می‌خواهند دست پر به تهران بازگردند. به نظر می‌رسد برگ برنده آبی‌ها در این دیدار، کمربند میانی‌شان و در راس آنها، تیموریان باشد. بهترین بازیکن اف‌سی سئول، دژان دمجانوویچ است. این بازیکن تاکنون ده گل در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسانده و بسیار زهردار نشان داده است.

بنظر می‌رسد اگر استقلال بتواند در نیمه اول دروازه‌اش را بسته نگاه دارد، می‌تواند با اعتماد به نفس بیشتر و در نیمه دوم با انگیزه و ریتمی متفاوت پای در میدان بگذارد. استقلال که با وجود مشکلات مالی و مسائل زیاد، توانسته پای تا این مرحله بگذارد، نمی‌خواهد به این سادگی فرصت پیش رویش را از دست بدهد و باید دید امیر قلعه‌نویی و شاگردانش می‌توانند به روند موفقیت آمیز و غرور آفرین خودشان در رقابت‌های آسیایی ادامه دهند یا خیر، هرچند که به گواه اکثر کارشناسان، آنها لیاقت حضور در فینال و کسب ستاره سوم در رقابت‌های آسیایی را دارند.

دیدار دو تیم اف‌سی سئول کره و استقلال تهران روز چهارشنبه، ساعت 14 به وقت تهران و در ورزشگاه 66 هزار نفری سئول برگزار می‌شود. /ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
شکست تلخ ایران در فینال کشتی فرنگی(علیزاده)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حاج‌رضایی:شکست ذوب‌آهن در فینال یادآور فاصله فوتبال ایران و کره‌جنوبی است 

 

 

حاج‌رضایی:شکست ذوب‌آهن در فینال یادآور فاصله فوتبال ایران و کره‌جنوبی است

 

کارشناس فوتبال گفت: با وجودی که باخت ذوب‌آهن چیزی از ارزش‌های این تیم کم نمی‌کند اما این شکست یاد‌آور فاصله ایران و کره‌جنوبی است.

امیرحاج‌رضایی در مورد نایب قهرمانی ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در گام پایانی همه دوست دارند برنده باشند. هر چند که نایب قهرمانی هم ارزش دارد اما این شکست یادآور فاصله هاست. کره جنوبی بار دیگر در آسیا قهرمان شد تا ما متوجه شویم با فوتبال روز دنیا فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه ذوب‌آهن برای رسیدن به این فینال تمام تلاش خود را به کار گرفته بود، عنوان کرد: اگر عمیق تر به فوتبال نگاه کنیم و از شور و احساسات فاصله بگیریم می بینم که رسانه های نوشتاری پس از راهیابی ذوب‌آهن به فینال خیلی احساساتی درباره این حادثه نوشتند و تیترهای حماسی زدند. اما بازی فینال نشان داد که چه فاصله هایی داریم. البته این شکست چیزی از ارزش های ذوب‌آهن کم نمی کند.

حاج رضایی تاکید کرد: چنین باخت هایی باید ما را متوجه واقعیت های فوتبال‌مان کند. شاید در این بازی ذوب‌آهن فرصت هایی داشت و آنها را از دست داد اما موفقیت یک تیم فقط به بازی خوب باز نمی گردد. عوامل بیرونی هم در نتیجه گیری بسیار تاثیر گذار هستند. فاصله ایران و کره جنوبی در مدیریت و بحث امکانات زیاد است. تیم های اصفهانی به لحاظ مدیریت در شرایط خوبی قرار دارند اما باز با کشورهای دیگر فاصله داریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال من از این نتیجه متاثر شدم. پیروزی در این مسابقه می توانست به نفع فوتبال ملی ما باشد.