ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

شواین اشتایگر: زین الدین زیدان الگو و سمبل من است 

 

شواین اشتایگر: زین الدین زیدان الگو و سمبل من است

 

باستین شواین اشتایگر، ستاره آلمانی بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان در صحبتهایی از انگیزه هایش برای بازی کردن می گوید.

شواین اشتایگر در صحبتهایی گفت:« من از شکست ها انگیزه می گیرم. در مرحله نیمه نهایی جام جهانی مقابل اسپانیا و یا با شکست مقابل اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا انگیزه های زیادی می گیرم.»

شواین اشتایگر در پاسخ به پرسشی در رابطه با افرادی که برزندگی فوتبالی او تاثیرگذار بوده اند، در کمال تعجب با نادیده گرفتن اسطوره هایی مثل لوتار ماتئوس و میشائیل بالاک از زین الدین زیدان به عنوان منشایی برای الگوگرفتن نام برد و گفت:« قطعا زیدان. اریک کانتونا هم همین طور ولی من همیشه آرامشم را حفظ می کنم.او هم اشتباه عجیبی انجام داد ولی مجبور بود.»

شواین اشتایگر با اندکی بدشانسی شانس قهرمانی با تیم ملی آلمان در رقابتهای جام جهانی 2006 و 2010 و یورو 2008 را از دست داد ولی در بوندس لیگا و باباشگاه بایرن مونیخ موفقیتهای زیادی را کسب کرد.


ویدیو مرتبط :
انزو زیدان پسر زین الدین زیدان در رئال مادرید ب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شواین‌اشتایگر چهره برتر سال 2010 فوتبال آلمان شد 

 

 

شواین‌اشتایگر چهره برتر سال 2010 فوتبال آلمان شد

 

در رای‌گیری کیکر

شواین‌اشتایگر چهره برتر سال 2010 فوتبال آلمان شد

هافبک ملی‌پوش بایرن‌مونیخ عنوان چهره برتر فوتبال آلمان را به خود اختصاص داد.

در رای‌گیری نشریه هفتگی و معتبر کیکر، باستین شواین‌اشتایگر صاحب بیشترین آرا شد و توانست عنوان مذکور را به خود اختصاص دهد.

این بازیکن در سال گذشته همراه با تیم باشگاهی‌اش درخشش خیره‌کننده‌ای دررقابت‌های بوندس لیگا و جام حذفی داشت و در پیکارهای جام‌جهانی 2010 نیز یکی از ارکان اصلی کسب پیروزی‌های تیم تحت رهبری یواخیم لو و کسب عنوان سومی بود.

بدین ترتیب شواین‌اشتایگر جای در پای فلیکس ماگات، سرمربی شالکه گذاشت که در پایان سال 2009 به این افتخار رسیده بود.

این هافبک 26 ساله پس از فرانک ریبری(2008)، میشائیل بالاک(2002)، اولیور کان(2001)، لوتهار ماتیوس(1999)،توماس هلمر(1996) و اریش ریبک(1992) هفتمین بایرنی است که تاکنون چنین افتخاری را کسب کرده است.