ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

شاهرخ بیانی: برای «پدر استقلال» دعا کنید


پیشکسوت تیم فوتبال استقلال از مردم درخواست کرد که برای پدر استقلال دعا کنند.

خبرگزاری تسنیم: شاهرخ بیانی پس از عیادت از منصور پورحیدری در ارتباط با وضعیت سلامتی سرپرست تیم استقلال گفت: حال منصور خان خیلی خوب نیست و او همزمان دچار مشکل ریه و بیماری قند شده است.

وی افزود: او ابتدا من را شناخت اما حرف‌های ضد و نقیضی می‌زد. شب گذشته (پنج شنبه) به مدت یک ساعت و نیم کنارش حضور داشتم, در آن لحظه هوشیار بود و در مورد استقلال صحبت می‌کرد. او می‌گفت نگران بازی استقلال مقابل تراکتورسازی تبریز در نیمه نهایی جام حذفی هستم. به او گفتم که تو را به خدا بس کند و استرس نداشته باشد.

آنالیزور پیشین تیم استقلال تصریح کرد: مردم نمی‌دانند کسی که روی نیمکت می‌نشیند چه استرسی دارد. به نظرم سرمای هوای تبریز باعث حاد شدن بیماری پورحیدری شده است. منصور خان عاشق استقلال است و بازهم دوست دارد کنار این تیم باشد.

بیانی اظهار داشت: کدام مربی را سراغ دارید که سرمربی تیم ملی باشد اما بخاطر استقلال از حضور در تیم ملی کناره‌گیری کند؟ پورحیدری اما این کار را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد:‌به پورحیدری گفتم که این همه مقام و عنوان برای استقلال کسب کرده‌ای و بهتر است که به سلامتی‌ات فکر کنی. او با تمام وجودش استقلال را دوست دارد و باز هم تاکید داشت که کنار تیم باشد.

بیانی گفت: از مردم می‌خواهم که برای پدر استقلال دعا کنند تا هرچه زودتر سلامتی‌اش را به دست آورد.


ویدیو مرتبط :
گل شاهرخ بیانی به استقلال سال 1365

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جان‌واریو: برای قهرمانی استقلال صبر کنید/ قلعه‌نویی مرد میانه جدول نیست

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

جان‌واریو: برای قهرمانی استقلال صبر کنید/ قلعه‌نویی مرد میانه جدول نیست

خبرگزاری فارس: هافبک برزیلی تیم فوتبال استقلال گفت: شخصیت قلعه‌نویی تغییر نکرده، او مرد میانه جدول نیست و همواره دراندیشه قهرمانی است.

فابیو جان‌واریو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال،وضعیت تیمش در لیگ برتر و مسائل مختلف صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:

ظاهرا مصدوم شده ای؟

کمی از ناحیه زانو احساس درد می کنم اما اصلا به این مصدومیت نمی گویند. قرار است بعد از بازی امروز از فردا در کنار سایر بازیکنان تمرین کنم. دیروز هم خوب تمرین کردم و مشکلی ندارم.

پس برای بازی بعد مشکلی نداری؟

خوشبختانه هیچ مشکلی نیست.

از عملکرد استقلال در این هفته هایی که از لیگ گذشته راضی هستی؟

من هم مثل تمامی بازیکنان نمی توانم از نتایج بدست آمده ابراز رضایت کنم. ما تیم خوبی هستیم و بازیکنان بزرگی داریم. اسم باشگاه نشان می دهد که هوادارانش تنها از آنها فقط قهرمانی می خواهند.قبول دارم که خوب نتیجه نگرفته ایم اما هدفگذاری ما از ابتدا قهرمانی در لیگ بود و امیدوارم با آغاز دوباره بازی ها برای قهرمانی قدم برداریم.اما باید توضیحی بدهم.

بگو...

درست است که ما خوب نتیجه نگرفته ایم اما از هدفمان که دور نشده ایم.فصل طولانی خواهد بود و راه زیادی در پیش است. ما نمی خواهیم در میانه جدول رقابت کنیم و در این راه طولانی به صدر جدول می رسیم. برای قهرمانی یک موضوع خیلی مهم است و آن تمرکز است. ما نباید تمرکزمان را از دست بدهیم. بازیکنان بزرگ استقلال و حتی خودم باید توان بیشتری خرج کنیم و در این بین مربی بزرگی هم داریم که می تواند خیلی به ما کمک کند.

با این یارگیری توقع می رفت استقلال از هفته های ابتدایی صدرنشین باشد اما چرا این اتفاق نیفتاد؟

اگر دلیل این موضوع را می دانستم واقعا شرایط را تغییر می دادم.(می خندد). نظر من این است که تیم ما بازیکنان بزرگی جذب کرده و در بزرگ ترین تیم های دنیا وقتی چیدمان تیم ها عوض می شود زمان می برد تا بازیکنان با هم هماهنگ شوند. ما هم باید همین شرایط را تجربه کنیم و همه جوره هماهنگ شویم. من می توانم اسم تیم استقلال را تیم جدید بگذارم. شکل گیری تیم جدید با سرعت انجام نمی‌شود درست مثل خیلی از باشگاه های حرفه ای دنیا.

هر چه زمان می گذرد بازیکنان بهتر می شوند و مربی هم بهتر می تواند از لحاظ تاکتیکی به تیم کمک کند. صبر و تحمل بهترین راهکار برای استقلال است و وقتی زمان گذشت می بینید که تیم خوبی خواهیم شد و فوتبالی زیبا به نمایش می گذاریم.

 تو قبلا تجربه کار با قلعه نویی را داشتی. او چقدر نسبت به گذشته تغییر کرده است؟

او مربی بزرگی است و تجارب زیادی دارد.چه در سطح باشگاهی و چه ملی. مهمتر از همه این است که او توانایی بازیکنانش را خیلی خوب می شناسد.

اما می گویند سرمربی استقلال نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده؟

اگر می خواهید در مورد قلعه نویی قضاوت کنید به کارنامه او نگاه کنید. او در هر جایی حضور داشته به میانه جدول نگاه نمی کند و همیشه برای قهرمانی می جنگد. او بهترین ها را می خواهد و روی موفقیتش تاکید دارد. یک جمله را می توانم در مورد قلعه نویی بگویم و این است؛ او راه قهرمانی را خوب بلد است.

یعنی با این مشخصات او تغییری نکرده؟

اصلا. این را قویا می گویم، من مدت ها با او کار کردم و با خصوصیات او آشنایی دارم. قلعه نویی هرگز نسبت به گذشته تغیری نکرده است. او هنوز هم قهرمانی می خواهد و با همان شخصیت چند سال پیش به دنبال قهرمانی است.

خیلی ها به استقلال کهکشانی می گویند. به خصوص در خط هافبک، نطر تو چیست؟

در هر تیمی باید همه نقاط قوی باشد تا در موردش نظر داد. در تیم ما هم نقاط ضعف و قوت وجود داشت چون ما یک تیم هستیم. اما خط هافبک ما خوب کار کرده است.

فارس: غیبت جباری چقدر در تیم شما تاثیر دارد؟ اگر او بود استقلال بهتر نتیجه نمی گرفت؟

جباری در این  چند سال تاثیر خود را نشان داده است. من باور دارم او بازیکن بزرگی است. جباری سالها در استقلال باری کرده و اگر به تیم برگردد خیلی به ما کمک می کند و مطمئنا نتایج خوبی می گیریم.

چرا  در استقلال اینقدر بازیکنان مصدوم می شوند؟

من نمی توانم به این سوال جواب بدهم چون دلیلش را نمی دانم. واقعا تاکید و دوباره تاکید می کنم که دلیلش را نمی دانم.

این آسیب دیدگی ها ربطی به تمرینات بدنسازی پیش از فصل ندارد؟

نه اینگونه نیست. فوتبال ورزشی درگیرانه است و هر لحظه ممکن است اتفاقی تلخ رخ دهد.مصدومیت جزو قانون نانوشته فوتبال است.

فارس: کمی به عقب برگردیم و در مورد دربی 75 صحبت کنیم. این بازی را چطور دیدی؟

ما اصلا نباید از عملکردی که داشته باشیم راضی باشیم. می خواستیم خوب بازی کنیم. در آن روز اصلا نمایشی از فوتبال ندیدیم و من از بازی راضی نیستم.توان واقعی استقلال به نمایش گذاشته نشد و هواداران هم راضی نشدند اما یک درس بزرگ از آن بازی گرفتیم که به آینده نگاه کنیم و باید تلاشمان را بیشتر کنیم.

 اما بعد از دربی سرمربی استقلال گفت با این عملکرد به قهرمانی استقلال امیدوارتر شده است؟

من اعتراف کردم که خوب نبودیم اما اعتقاد دارم که قهرمان می شویم.در این فصل بازیکنانی داریم که سرنوشت هر بازی را می توانند تغییر دهند. من هم با قلعه نویی هم عقیده هستم که قهرمان می شویم.

ظاهرا باشگاه با مشکلات مالی مواجه است. تا به حال پولی گرفته ای؟

هیچ پولی نگرفته ام.اما به عنوان یک بازیکن حرفه ای صبور هستم و زندگی می کنم.باشگاه قول داده تا به زودی درصدی از قراردادم را پرداخت کند و دوست ندارم در این مورد زیاد صحبت کنم. با فتح الله زاده هم صحبت کردم و همه چیز به زودی حل خواهد شد./فارس