ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

سپ بلاتر بعد از انتخاب دوباره برای ریاست فریاد زد:بزن بریم فیفا!اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سپ بلاتر بعد از انتخاب دوباره برای فیفا ، گفت به مسیرش ادامه می دهد.

سپ بلاتر بعد از اینکه دوباره رای آورد ، فریاد زد:بزن بریم فیفا! او در سخنانی کوتاه بعد از انتخابش گفت:«از همه تشکر می کنم که برای 4 سال دیگر به من رای  دادند. من فرمانده کشتی فیفا هستم و سعی می کنم دوباره آن را به ساحل برگردانم. ما احتیاج به بانو داریم. من یک آدم معتقدم ، به خدا ، الله یا هرچیز دیگر که شما صدایش می کنید ، او کمک می کند به ما که فیفا را به سر جایش برگردانیم.

 

از امروز تلاش می کنم این دوره 4 ساله ام در فیفا ، مهمترین دوره کاری ام باشد. من کارم را دوست دارم ، خیلی آدم کاملی نیستم اما باید با هم پیش برویم. پس بیایید فریاد بزنیم : بزن بریم فیفا!»

 

اخبار ورزشی - خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
صحبت های سپ بلاتر در هنگام استعفا از ریاست فیفا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واکنش‌های جهانی به انتخاب دوباره بلاتر به ریاست فیفااخبار,اخبارورزشی,ریاست فدراسیون بین‌المللی فوتبال

انتخاب مجدد سپ بلاتر ۸۰ ساله در نشست سالیانه فیفا و ادامه ریاست او بر فدراسیون جهانی فوتبال برای پنجمین دوره پی‌در‌پی در میانه‌های بزرگ‌ترین رسوایی فساد مالی این سازمان٬ واکنش‌های گسترده‌ای را در سراسر جهان برانگیخت.

  سپ بلاتر برای پنجمین بار پیاپی جمعه‌شب‌ گذشته به ریاست فدراسیون بین‌المللی فوتبال گزیده شد. انتخاب مجدد او برای یک دوره چهارساله دیگر در میانه یکی از پرسروصداترین رسوایی‌های فساد مالی سال‌های اخیر جهان و در حالی که کار به بازداشت دو تن از معاونان او و چند تن دیگر از مقامات بلندپایه سازمان یاد شده رسید٬ واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشته است.

میشل پلاتینی٬ رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا که از جدی‌ترین مخالفان انتخاب مجدد بلاتر در مقام ریاست فیفا بود٬ پس از اعلام نتایج رای‌گیری گفت: ایجاد تغییر در فیفا حیاتی است و من به این‌که یوفا حامی و منادی جنبش تغییر در فیفا بود افتخار می‌کنم.

پلاتینی پیش‌تر از 209 عضو رای‌دهنده فیفا خواسته بود که به پرنس علی بن حسین اردنی، تنها رقیب بلاتر در انتخابات ریاست فیفا رای دهند. به گفته میشل پلاتینی بازیابی آبرو و اعتبار فیفا بدون ایجاد تغییر ممکن نخواهد بود.


خبرگزاری رویترز هم گزارش داده که کاخ سفید٬ ساعاتی پس از اعلام نتایج رای‌گیری نشست فیفا اعلام کرد که نسبت به انتخاب مجدد بلاتر واکنشی فوری نشان نخواهد داد. جاش ارنست٬ سخنگوی کاخ سفید٬ در این باره گفت: این تصمیمی درون‌سازمانی است که در چنین شرایط بحرانی و آشفته‌ای اتخاذ شده و ما این آزادی را به آن‌ها می‌دهیم که چنین تصمیمی بگیرند.

ویتالی موتکو٬ وزیر ورزش روسیه٬ که کشورش میزبان جام جهانی 2018 و از حامیان سپ بلاتر است٬ گفت که از انتخاب مجدد او به عنوان رئیس فیفا خشنود است٬ اما تاکید کرد که بدنه فدراسیون بین‌المللی فوتبال نیاز به اصلاحات دارد. او گفت: به عنوان اعضای خانواده اروپا٬ به نظر ما ضروری است که از این ماجراها درس‌های جدی بگیریم و راه را برای تغییر باز کنیم.

ولادیمیر پوتین٬ رئیس‌جمهور روسیه هم گفت که بازداشت مقامات ارشد فیفا دو روز پیش از رای‌گیری تلاش آشکاری برای سد کردن راه انتخاب مجدد سپ بلاتر بود که ناکام ماند. پوتین پیش‌تر هم از اعمال فشار بر سپ بلاتر برای بازپس‌گیری میزبانی جام جهانی 2018 از روسیه شکایت کرده بود.
قرار است در جریان رسیدگی به اتهامات فساد مالی٬ 10 عضو کمیته اجرایی فیفا که در رای‌گیری مرتبط با اعطای میزبانی جام‌های جهانی 2018 و 2022 شرکت کرده بودند٬ مورد بازجویی قرار گیرند٬ که ویتالی موتکو٬ وزیر ورزش روسیه٬ به احتمال قریب به یقین یکی از آن‌ها خواهد بود.

جرج دایک رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس هم در اظهار نظری تاکید کرد که احتمال فراوان دارد که حضور در جام جهانی 2018 را تحریم کنند. دایک اعتقاد دارد که روسیه به منظور کسب امتیاز میزبانی جام جهانی 2018، مراتب قانونی را طی نکرده است.

پلیس سوئیس روز چهارشنبه در پی شکایت مقامات آمریکایی چندین تن از رهبران فیفا را که به دریافت چند ده میلیون دلار رشوه متهم‌اند٬ بازداشت کرد. این پرونده‌ای است که به نظر می‌رسد دامنه گسترده‌ای خواهد داشت و ابعاد جدیدی از فساد در بدنه فدراسیون جهانی فوتبال را فاش خواهد کرد. فیفا در تاریخ 111 ساله‌اش هرگز شاهد چنین روزهای سخت و طاقت فرسایی نبوده است.

پلیس سوئیس همچنین مشغول بررسی اعطای میزبانی جام‌های جهانی 2018 و 2022 به روسیه و قطر است که گفته می‌شود تصمیمات مرتبط با آن در روندی مشکوک و بحث‌برانگیز و تحت تاثیر رشوه‌های نجومی مقامات مسکو و دوحه به مقامات فیفا گرفته شده است.

 

 اخبار ورزشی   - فارس