ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

سپاهان0 -0الاهلی؛ صعود در دستان عبدالله فیصل ،جده!سپاهان0 -0الاهلی؛ صعود در دستان عبدالله فیصل ،جده!

پرتاب ترقه از سوی تماشاگران سپاهان باعث شد که تیم اصفهانی برای دقایقی در شوک فرو رود و خبری از بازی‌های خوب این تیم نباشد

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

مرحله 1/4 نهایی لیگ قهرمانان اسیا

ورزشگاه ، فولادشهر ،

تماشاگر 10000 نفر

داور ؛ لیوکوک مان (هنگ گنگ )

کمکها ؛ چونگ مینگ ، چوچون کیت

ناظر بازی ؛ مازن رمضان (لبنان )

اخطار ؛ موتاز الموسی (13)الاهلی ، محرم نوید کیا (40) سپاهان 

سپاهان

رضا محمدی ، حسن اشجاری ، فرشید طالبی ، علی احمدی ، مهدی جعفر پور ، محرم نوید کیا (محمد غلامی 86)، امید ابراهیمی (احمد جمشیدیان 60)، اروین بولکو ، عادل کلاه کج ، محمدرضا خلعتبری ،(سوکای 78)جالوویچ

سرمربی ، زلاتکو کرانچار

الاهلی

عبدالله ، کمیل عمد ، ولید ، کمیل الموسی ، منصور الهربی ، پالمینو،موتاز الموسی ، الجاسم ، دیگو مورالس(محسن عیسی 90) ،

(عیسی المهیانی 97)عبدارحیم جزاوی (یحی محمد 80)، احمد الحسین

سرمربی ؛ یارولیم (چک ) 

شرح بازی :

طلایی پوشان ایران برای اعاده حیثیت فوتبال ملی ای و باشگاهی در شرایطی رودروی الاهلی عربستان در فولادشهر قرار گرفت ریال که هواداران اصفهانی به طور خود جوش تیم اول شهرشان را تنها نگذاشتند . در انسو عربستانیها برای پایان کشیدن خط بطلان بر تمام ناکامی ها با حضور سه نماینده خود در این مرحله بطور مضاعف در تکاپو اند تا بالاخره یکی از سه نماینده خود بتواند کاپ قهرمانی قاره کهن را بدست اورند.

نیمه اول 

شروع مسابقه با چند پاس کوتاه از سوی تیم فوتبال الهلی توام شد که در همان دقایق ابتدایی می توان به سانتر ارسالی مدافع کناری الاهلی اشاره کرد که با ضربه سر خطرناک پالمینو به شکل خطرناکی به بیرون رفت تا سپاهان ایران حساب کار بدستش بیفتد که در لیگ قهرمانان حق هیچگونه اشتباه کاری را ندارند .

 بهر حال بعد از خلق این موقعیت خطرناک توسط شاگردان یارولیم چک تبار طلایی پوشان با حفظ توپ و حرکات رو به جلو نبض و مالکیت مسابقه را در دست گرفتند . شاگردان کرانچار با بازیسازی محرم نوید کیا و حرکات جالوویچ و خلعتبری عرصه را بر یاران الاهلی تگ و تنگ تر کردند تا جایی که اگر کمی شانس با زردپوشان یار بود شوت سهمگین محمدرضا خلعتبری بجای نشستن بر روی تیر دروازه به داخل دروازه می نشست .

سپاهان ایران بعد از این موقعیت "شگرف "که تماشاگران حاضر در ورزشگاه را به وجد آورد دست از حملات خود نکشیدند و دوباره از جناح راست با دیدی باز و ارسال پاسهای صحیح توانستند جالوویچ را صاحب موقعیت کنند که در یکی از این یورش ها اگر فداکاری دروازه بان الاهلی نبود چه بسا شوت جالوویچ در قعر دروازه جای می گرفت که این مهم به وقوع نپیوست . 

الاهلی ها که به گماردن بازیکنان اصلی خود در ابتدای بازی می بالیدند وقتی دیدند سپاهان همان شیر خفته فوتبال ایران بی محابا به سمت دروازه انها حمله می برد با بسته بازی کردن در منطقه دفاعی خود وتصاحب توپ در استفاده از ضد حملات انتحاری قصد ضربه زدن به تیم سپاهان را داشتند که در این کار موفق نشدند تا نیمه مربیان تعیین کننده سرنوشت ایم مسابقه حساس و پرهیجان شود . 

نیمه دوم 

عطش الاهلی ها در شروع نیمه دوم برای باز کردن دروازه سپاهان سبب شد تا انان روزنه های نفوذ به دروازه محمدی را از جناح چپ پیدا کنند و حملات گاز انبری خود را از انجا تدارک ببینند ، اما دفاع چند لایه زرد پوشان اجازه هرگونه کاریی را به عربستانیها ندادند .

کرانچار در اقدامی غیر منتظره امید ابراهیمی را از بازی بیرون کشید و احمد جمشیدیان که حالت تهاجمی بیشتری دارد را به بازی فرا خواند . اما طلایی پوشان نتوانستد با ضرب اهنگی که برای فتح دروازه الاهلی در پیش گرفته بودند بعنوان فاتح لقب بگیرند . بهر حال سرنوشت صعود از این مرحله در دستان عبدالله فیصل ورزشگاه اختصاصی الاهلی عربستان در جده اتفاق خواهد افتاد . 

دقایق کلیدی

7-سانتر ارسالی مدافع راست الاهلی با ضربه سر پالمینو به شکل خطرناکی به بیرون رفت 

13 -پیشروی محمدرضا خلعتبری و شوت وی در پشت محوطه جریمه الاهلی به تیر افقی دروازه عبدالله ابراهیم برخورد کرد 

16- وقتی جالوویچ از کمد خط افساید گیری مدافعان الاهلی فرار کرد با شوتی سرکش دروازه بان الاهلی را به واکنش وا داشت که دفع عبدالله به کرنر رفت . 

53-شوت عادل کلاه کج از فاصله 20 متری غلطان علطان به بیرون از چارچوب دروازه رفت 

57-وقتی الجاسم با فراری سریع شوت سهمگین اش را به سمت دروازه محمدی شوت کرد با برخورد به دست دروازه بان سپاهان راهی کرنر شد .

70- ارسال مواج مهدی جعفر پور با ضربه سر احمد جمشیدیان به کرنر رفت 

77-فرار خلعتبری وشوت از زاویه بسته این بازیکن به هدر رفت 

78-الجاسم در بین مدافعان سپاهان وقتی مبادرت به توپگیری کرد با بی دقتی انرا به بیرون از دروازه سپاهان کوباند

بهترین بازی

محمدرضا خلعتبری در نقش مهاجم کاذب و خلق موقعیتهای متعدد برای خود ودیگر بازیکنان سپاهان بهترین و موثرترین بازیکن میدان انتخاب شد 

اتفاق ویژه

امید ابراهیمی وقتی تابلو تعویض را دید که شماره پیراهنش بر روی ان حک شده و باید جایش را به احمد جمشیدیان بدهد با غرولند کردن مضاعف کادر فنی و هواداران را بابت این تعویض آگاه و هوشیار کرد.

یکی از تماشاگران سپاهان در دقیقه ۶۳ بازی با پرتاب ترقه درون زمین، بازی را به حاشیه کشاند. مسئولان بازی در ابتدا فکر کردند که اشیای پرت شده از سوی تماشاگران سنگ است اما بعد از آنکه عادل کلاه‌کج یکی از سنگ‌ها(!) را به بیرون از زمین پرتاب کرد، آن سنگ با صدای بلندی منفجر شد و باعث شد کمک داور بازی با ترس به سمت میانه زمین فرار کند!

گل

 


ویدیو مرتبط :
عبدالله الرضیع -ماذنب طفلی-فیصل لطیفی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

درخواست کمک سعود فیصل و پسر ملک عبدالله از ایران / فیصل در آخرین تماس تلفنی خود با ظریف چه گفت؟اخبار,اخبار سیاست  خارجی,روابط  ایران  وعربستان

یک روزنامه عرب زبان اعلام کرد که وزیر گارد ملی عربستان سعودی و وزیر امور خارجه برکنار شده این کشور در تماس با مقامات جمهوری اسلامی از ایران درخواست کرده بودند که کشورشان را از بازی بچه گانه ولیعهد و جانشین ولیعهد نجات دهد.

به گزارش «انتخاب»، روزنامه «البناء» لبنان نوشت: منابع ویژه در داخل حاکمیت عربستان سعودی اطلاع دادند که متعب بن عبدالله آل سعود، وزیر گارد ملی، نماینده ای را به جمهوری اسلامی ایران فرستاده و از آن درخواست کرده بود تا برای پایان دادن به گستاخی و بی پروایی محمد بن سلمان (جانشین ولیعهد) و محمد بن نایف (ولیعهد) کمک کند. این دو فرد یک شبه در یک کودتای سفید و پس از بالاگرفتن اختلاف های داخلی در داخل خاندان آل سعود، حکومت را به دست گرفتند.

شاهزاده متعب بن عبدالله وزیر گارد ملی با اعزام نیروهای گارد ملی به مرزهای یمن برای استقرار و مشارکت در حمله به خاک یمن مخالفت کرده است.

به نوشته روزنامه البناء، همچنین، سعود الفیصل، وزیر امور خارجه برکنار شده، پیش از برکناری اش با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران تماس گرفت و به او گفت «ما را از این مشکل بچه گانه ی محمد بن سلمان و محمد بن نایف نجات دهید. آنها ما را درگیر جنگی کرده اند که می دانیم در آن شکست خواهیم خورد. از شما می خواهیم که برای یافتن راه حل به ما کمک کنید.»

به نوشته این روزنامه، پس از این تماس، وزیر امور خارجه عربستان در سخنانی درباره طوفان قاطعیت از اصطلاح «جناب امام خامنه ای» استفاده کرد. گفتگوی وی با ظریف و اینگونه سخنان او از علل برکناری او بود. البته، برکناری او دلایل دیگری نیز داشت که از آن جمله این بود که هر کسی با عبدالله پادشاه متوفی و خالد التویجری که قوی ترین فرد در عربستان در زمان عبدالله بود ارتباط قوی داشت کنار گذاشته می شد.

آمریکا از فضای این کودتا بی خبر نبود بلکه عادل الجبیر سفیر پیشین عربستان در آمریکا را که عامل سازمان اطلاعات آمریکا نیز بود و با وجود اختلاف های شدیدی که الجبیر با محمد بن نایف و محمد بن سلمان داشت، به جای سعود الفیصل تحمیل کرد.

گزارش ها حاکی است که با توجه به اینکه ولی عهد و جانشین ولی عهد از او (الجبیر) ناراضی هستند، او در سمت خود باقی نخواهد ماند و ممکن است آنها آمریکا را متقاعد کنند که فرد دیگری را از خاندان پادشاهی که به نفع سازمان اطلاعات آمریکا نیز فعالیت کند به وزارت امور خارجه منصوب شود زیرا برای حاکمان عربستان عامل دستگاه اطلاعات آمریکا بودن عیب نیست و بلکه برای آنها امری مطلوب است.

در گذشته، سعد الحریری، رئیس جریان چهارده مارس در گفتگو با بازرس دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به ترور رفیق الحریری، محمد بن نایف ولیعهد کنونی، را «سفاح» (خون ریز) توصیف کرده بود. این سخن وی آن روز سبب خشم شدیدی در عربستان شد و محمد بن نایف دیدار با سعد الحریری را رد می کرد تا اینکه عبدالله پادشاه متوفی و بندر بن سلطان میانجیگری کردند. سعد الحریری در این توصیف به حق و بجا بود زیرا او در منطقه العوامیه و القطیف عربستان عامل سرکوب و ترور بود.

 

 اخبار  سیاست  خارجی  -  انتخاب