ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

رویانیان و چالش بزرگی به نام علی کریمیرویانیان,علی کریمی,فوتبال ایران

رویانیان و چالش بزرگی به نام علی کریمی

علی کریمی در پرسپولیس می ماند؟ این سوال بزرگی است که ذهن هواداران این تیم را مشغول خود کرده است. شاید بهتر باشد بعد از اتفاقاتی که برای مهدوی کیا افتاد برای کریمی بهترین تصمیم گرفته شود.

همین چند روز پیش بود که علی کریمی در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد به زودی تیم آینده اش را انتخاب می کند. مصاحبه ای که هواداران این بازیکن را که پس از خداحافظی از فوتبال اظهار نظری نکرده بود، امیدوار کرد. شماره 8 سرخ ها بعد از شکست مقابل سپاهان در فینال جام حذفی به طور ناگهانی از فوتبال خداحافظی کرد و طرفداران پرسپولیس را که هنوز رفتن مهدوی کیا را هضم نکرده بودند در شوک دیگری فرو برد.

1- درست است که خداحافظی کریمی کاملا احساسی بود اما در حال حاضر این بازیکن تمرین های اختصاصی خود را به طور منظم انجام می دهد و مشخص است که درصدد بازگشت به فوتبال است. بیراه نیست اگر بگوییم بازگشت کریمی به میادین نه تنها به ضرر فوتبال نیست و حق جوان آینده داری را نمی گیرد، بلکه به این فوتبال بی ستاره رونق دوباره ای می دهد.

وقتی امثال کریمی، فرهاد مجیدی و مهدوی کیا هنوز دلخوشی هواداران هستند و با وجود سن زیاد خود همچنان می درخشند، دلیلی ندارد که ورزشگاه ها از وجود بازیکن محبوب و باتکنیکی مثل علی کریمی محروم شوند.

2- روزی که علی کریمی از فوتبال خداحافظی کرد یک جمله معنادار گفت "می روم تا دایه های مهربان تر از مادر به پرسپولیس بیایند". مسلما او از برخی مسائل در پرسپولیس ناراحت است. برخی از رسانه ها پس از این اتفاق از درگیری لفظی کریمی با سرپرست سرخپوشان در رختکن خبر داده بودند، اما با فرض نادرست بودن این اخبار هم نمی توان کتمان کرد که کاپیتان سرخ ها، در طول فصل گذشته بارها با مسئولان پرسپولیس دچار مشکل شد. اوج درگیری ها در زمان اخراج او بوسیله مانوئل ژوزه بود که فضای این تیم را برای دو، سه ماه کاملا ملتهب کرد.

سرمربی پرتغالی وقت سرخ ها در مصاحبه خود با ایسنا صراحتا گفت که رویانیان کسی بوده که به او صحبت های علی کریمی را گزارش کرده است. شاید اگر رابطه کریمی با مدیرعامل سرخ ها کمی خوب بود می شد تصور کرد که رویانیان مشکل به وجود آمده را بدون انتقال به ژوزه با صحبت رو در رو با کریمی رفع کند اما جریان به گونه دیگری پیش رفت. در این رابطه می توان به یکی از اظهار نظرهای رویانیان در برنامه ورزش و مردم هم اشاره کرد که گفته بود "کریمی ما را دوست ندارد".

3- از روزی که کریمی حرف از خداحافظی زد واکنش های مختلفی به این موضوع صورت گرفت. برخی کارشناسان تصمیم او را احساسی و عجولانه خواندند و گفتند او هنوز می تواند برای هر تیمی مفید باشد. عده ای دیگر از کارشناسان هم گفتند که کریمی باید در اوج خداحافظی می کرد و تصمیم خوبی گرفته است. در این میان اکثر مردم و فوتبالدوستان خواهان بازگشت شماره 8 به فوتبال هستند.

این را می توان از نظرات آنها در اخبار سایت های مختلف فهمید. رویانیان که در انتخاب سرمربی به شدت به نظر مردم توجه کرد این بار هم باید درباره علی کریمی که بدون شک یکی از محبوبترین بازیکنان ایران است، بهترین تصمیم را بگیرد. نباید فراموش کرد که کریمی همیشه گفته دوست دارد با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کند و از سوی دیگر علی دایی هم گفته است باید شان این بازیکن حفظ شود.

4- کریمی در حال حاضر از چند تیم ایرانی و خارجی پیشنهاد دارد و همین نشان می دهد این بازیکن هنوز هم مورد قبول مربیان است و می تواند تاثیرگذار باشد. خاطره بد خداحافظی مهدوی کیا که باعث شد شماره 2 آرام هم عصبی شود و بگوید حتی در بازی خداحافظی با هامبورگ برای پرسپولیس بازی نمی کند، برای سرخ ها و هوادارانشان کافی است تا تجربه تلخ دیگری نداشته باشند.

کاری که با مهدوی کیا شد نهایت بی مهری به این بازیکن بود و بدون شک هواداران این تیم دوست ندارند مشابه این اتفاق برای اسطوره دیگرشان هم تکرار شود.

5- این بار کمی رک تر می گوییم. شاید مثل علی کریمی ها دیگر در فوتبال مان نداشته باشیم. اگر کمی فقط کمی از از کشورهای صاحب فوتبال و نحوه برخوردشان با ستاره ها و بزرگان یاد بگیریم، متوجه می شویم که الان وقت حمایت از کریمی است.

دو فصل پیش بود که علی دایی در حالی که محبوب سکوها بود از پرسپولیس رفت و جای خود را به استیلی داد. از همان سال نام علی دایی نماد اعتراض نه تنها پرسپولیسی ها بلکه همه تیم ها به وضع موجود تیم محبوبشان شد و این بار هم ممکن است با خروج کریمی از پرسپولیس اتفاق مشابهی رخ دهد.

با توجه به همه مسائل وظیفه سنگینی روی دوش رویانیان است که به بهترین وجه درباره بازگشت کریمی به تیم تصمیم بگیرد و در غیر این صورت عواقب ناشی از هرگونه رفتاری نا به جا لطمات بزرگی به پیکره پرسپولیس وارد می کند./ایسنا

 

 

 


ویدیو مرتبط :
عجب دست بزرگی داشتی زجر!! - حاج محمود کریمی - فاطمیه 1391

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قابل توجه همه پرسپولیسی ها؛ رویانیان، کاشانی، کریمی، دایی، استیلی و بازیکنان؛ مسببان اصلی وضعیت افتضاح پرسپولیساخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

قابل توجه همه پرسپولیسی ها؛

رویانیان، کاشانی، کریمی، دایی، استیلی و بازیکنان؛ مسببان اصلی وضعیت افتضاح پرسپولیس

نکات مطرح شده توسط اهالی فوتبال و هواداران باشگاه پرسپولیس می تواند کمک شایانی به روند کاری این تیم در فصل آینده کند. اگر مدیران این باشگاه و مسئولان ورزش کشور به دیدگاه های کارشناسی مردم فوتبالدوست ...

 

با پایان هفته سی و چهارم لیگ برتر فوتبال کشور و برگزاری آخرین دیدار آسیایی تیم فوتبال پرسپولیس، فصل یازدهم لیگ برتر برای سرخپوشان پایتخت به پایان می رسد تا کابوس تلخ ناکامی های این تیم نیز به اتمام رسد.

 

به گزارش «شفاف» همانگونه که بسیاری از مدیران، بازیکنان و مربیان فوتبالی برای احقاق حق خود مردم را بهترین قاضی برای انتخاب درست و غلط معرفی می کنند، سایت شفاف نیز برای مشخص شدن مسببان اصلی ناکامی های پرسپولیس در فصل جاری، طی یک نظر خواهی، آرای مردم فوتبالدوست را جمع آوری کرد که طی آن 2 مدیر غیر فوتبالی این فصل پرسپولیس، مربیان سابق این تیم، کاپیتان فعلی و بازیکنان اصلی ترین مقصران ناکامی های پرسپولیس در فصل جاری لقب گرفتند.

 

نکات مطرح شده توسط اهالی فوتبال و هواداران باشگاه پرسپولیس می تواند کمک شایانی به روند کاری این تیم در فصل آینده کند. اگر مدیران این باشگاه و مسئولان ورزش کشور به دیدگاه های کارشناسی مردم فوتبالدوست احترام قائل شوند، یقینا سال آینده پرسپولیس در جایگاهی خواهد ایستاد که شایسته میلیون ها هوادار این تیم باشد. در ذیل بخشی از نظرات کاربران شفاف به صورت جداگانه انتشار یافته که می تواند برای هر یک از مسببان اصلی ناکامی پرسپولیس جالب توجه باشد.

 

رویانیان:

-    باسلام ،من معتقدم تا زمانی که یک مدیریت منطقی ومناسب ومتخصص در پرسپولیس مسلط نشود واین تیم بزرگ وپرطرفدار از باند بازی وسیاسی بازی وفامیل پروری مقامات دولتی خلاص نشود وتا زمانی که آقای خنذانیان ...(کفاشیان)در راس فوتبالند از این بدترش را همخواهیم دید.

-    کجا دنیا دید یک نفر هم مدیر عامل باشه هم مدیرسوخت هم رئیس راهنمایی و رانندگی و ...به قول قدیمیها:مردکاری،زن کاری تا بگردد روزگاری

-    مقصر اصلی مدیریت نااشنای رویانیان با فوتبال اینجا را با نیروی انتظامی اشتبا ه گفتند ایشنا باید بروند دنبال سیاست همون بلای در سوخت برسرمردم اوردن سراین باشگاه مردمی دارن میارند بهتراست ایشان بروند دنبال همون سیاست نابش باتشکر یک هودار

-    رو ی کار آمد یک مدیر غیر فوتبالی

-    تارویانیان غیر فوتبالی هست وضع همین است

-    رویانیان مقصر است

-    دخالتهای بی جای رویانیان و علی پروین

-    پلیسی شدن پرسپولیس

-    رویانیان . اگه ما نظامیان را در ورزش نخواهیم باید چه کسی رو ببینیم؟

-    مدیریت ناکار آمد رویانیان و داد و بیداد های الکی و عوام فریبی ایشان تنها دلیل ناکامی های پرسپولیس بوده است

-    اقای رویانیان خودت رو واسه فحش خوردن تو اولین بازی لیگ آینده آماده کن

-    علت اصلی سیاسی کاری آقایان است که یک نظامی سراپا ... را مدیر عامل محبوب ترین تیم ایران می کنند

-    رویانیان چه به فوتبال اصلا ایشان ریشه اش کجاست وچطور سراز فوتبال درآورد

 

کاشانی:

- باسلام خدمت دوستان به نظر من دلایل نا كامی یكی بازیكنان دوم اختلاف دایی با آقای كاشانی و حواشی آن

برکناری علی دایی

-    مقصر اصلی حبیب کاشانی. خدا ازش نگذره

-    مقصر اصلی این فجایع فقط و فقط و فقط حبیب کاشانی

-    مقصر اصلی فقط و فقط کاشانی است که با آن سناریوی اول فصل چیزی جز خراب کردن دایی در سر نداشت ولی خواست خدا بود که خودش خراب شد.

-    دعوای کاشانی ودایی که باعث شد تیم خوب بسته نشود . همه تیمها درحال یارگیری بودند دایی وکاشانی دعوا میکردند .

-    کاشانی + استیلی

-    لجبازی كاشانی با دایی فقط همین

-    مدیریت افتضاح کاشانی. آخه دنیزلی یا حتی استیلی چیکار میتونستن بکنن وقتی تیم رو یکی دیگه بسته(علی دایی)ترکیب تیم اصلا خوب نبود.

-    رفیق بازی استیلی و کاشانی

 

علی کریمی:

- علی كریمی و استیلی و مهدوی كیا و لیدرهای هوادار این باند كه پارسال استیل آذین را فرستادند دسته اول امسال نوبت پرسپولیس بود ولی موفق نشدند.

- علل ناکامی پرسپولیس = دخالتها و دست اندازی های علی پروین ، علی کریمی و ...

- نتایج اخیر هم را که آقای کریمی تیم را با یک مصاحبه به حاشیه برد و سپس ادای غیرت رو تو زمین در میاره !

- علی كریمی عامل بی نظمی و شكستن حرمت مربی

- علی کریمی به دلیل بردن تیم به حاشیه.

- علی كریمی = بازیكن سالاری => فوتبال علی اصغری

- علی کریمی که با باند بازی وحرمت شکنی مربی تیم را به حاشیه برد.و بعد با پول کاری کرد که او را تشویق کنند .

- علی كریمی معضل تیم و باعث بی نظمی و بی انظباطی تیمی شده

- همین. كرمی تو استیل آذین هم حاشیه درست كرد و رفت هرجا كریمی باشه همینه . جز انیكه خود علی كریمی هم مربی باشه و هم بازیكن

- علی رغم میل باطنیم باید بگم تزریق بی دلیل بحران در تیم توسط علی کریمی ! اون هم بعد از یه مساوی که هنوز صدر گروه بودیم.

- مصاحبه های تیم خراب کن علی کریمی

 

دایی:

-    تمام تقصیر داییه که اول فصل با میام و نمیام تیم رو برد تو حاشیه و فصلی که همه بازیکن خوب میگرفتن تمام انرژی پرسپولیس صرف بازیهای آقای دایی شد

-    دخالتهای بی جای رویانیان و علی پروین

-    دایی و دایی و باز هم دایی

-    دعوای کاشانی ودایی که باعث شد تیم خوب بسته نشود . همه تیمها درحال یارگیری بودند دایی وکاشانی دعوا میکردند .

استیلی:

-    انتخاب استیلی و روی کار آمدنش از روی رفاقت با کاشانی و عدم جذب بازیکنان شاخص توسط مدیر وقت ضمنا تنها مرد تیم علی کریمی است

-    اینكه تیم رفاقتی استیلی كاشانی خوب بسته نشده و بازیكنان مسن در این تیم كارایی لازم را نداشتند

-    کاشانی + استیلی

-    رفیق بازی استیلی و کاشانی

-    بد بسته شدن تیم توسط استیلی /سطح فنی بسیار پایین استیلی

-   

بازیکنان:

- علت ناکامی دروغ.دزدی.خیانت.عدم مدیریت.گردنکشی بازیگران.مفت خوری بازیگران.و.....جواب این --- جوانان بی گناه ملت ایران عزیزوکی بایدبده که دنبال اینهاوبه عشق وطن به ورزشگاهها میاند.

- بازیکنان مخصوصا دروازه بان، که به شکل عجیبی دچار افسردگی شدن

- خرید بازیكنانی كه فوتبالشان تمام شده و سال گذشته نیز عامل سقوط استیل آذین به لیگ یك شده بودند

- طرفی بازیکن سالاری هم تو پرسپولیس زیاد شده و بازیکن ها زیر تمرینات سخت نمی رنند بهمین دلیل تو مسابقات کم می آرند

- بازیکنان بی انگیزه و پیر و فرتوت

- مشکل گشاد بودن پیراهن پرسپولیس برای تن تعدادی از بازیکنان این تیم است که باید فوراً آنرا از تن دربیاورند .

- وجود بازیکنایی امثال محمد نوری و غلام رضایی که برای برگشت علی دایی همه کار دارن میکنن

- مشکل از انتخاب بازیکنانی است که سن بالایی دارند مثل آقای کریمی، مهدوی کیا، نصرتی، بادامکی، هاشمیان و خیلی های دیگر

- همچنین پول مفت بیت المال به بازیکنان ثروتمند وبی انگیزه

 

علی پروین:

- دست اندازی های علی پروین

- دخالتهای بی جای رویانیان و علی پروین

- همچنین دخالت افرادی همچون پروین كه در سال های اخیر هیچ كارنامه روشنی در فوتبال نداشته اند.

- مقصر اصلی اصلی اصلی علی پروینه./شفاف