ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

رونمایی از فرش نفیس جام جهانی


چهار اثر هنری دیگر در همایش حمایت از تیم ملی فوتبال رونمایی شد.

خبرگزاری ایسنا: مرحله دوم رونمایی از آثار هنری خلق شده برای جام جهانی برزیل با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، علی کفاشیان، کارلوس کی‌روش، مدیران عامل شرکت همراه اول و سفرای کشورهای کره جنوبی، برزیل و آرژانتین، محمدهادی آیت‌اللهی، مدیرعامل بانک پاسارگاد و غیبی، یکی از تاجران بزرگ فرش ایران و همچنین رییس مرکز ملی فرش ایران انجام شد.

اولین اثری که در این بخش رونمایی شد، یک تخته فرش ایرانی بود. این فرش بر روی یک دار زیبا نصب شده بود که در قسمت بالای این فرش تارهای این فرش را که به سه رنگ پرچم ایران بود توسط افراد حاضر بر روی سن قیچی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارلوس کی‌روش و وزیر ورزش و جوانان به ترتیب سه نفر اولی بودند که به تار این فرش قیچی زدند.

پس از این سه تن، سفرای آرژانتین، برزیل و کره جنوبی بر تار فرش قیچی زدند. استاد حسین کاظمی طراح و بافنده این فرش نیز در این بخش حضور داشت و قیچی زنندگان را راهنمایی می‌کرد.


ویدیو مرتبط :
رونمایی از دو اثر نفیس قرآنی در قم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رونمایی از نماد جام‌جهانی 2014رونمایی از نماد جام‌جهانی 2014

از نماد جام‌جهانی 2014 رونمایی شد.

 فدراسیون جهانی فوتبال و همچنین كمیته‌ میزبانی جام‌جهانی در یك شوی تلویزیونی نماد جام‌جهانی برزیل را معرفی كردند. این نماد رنگی نوعی گوركن است كه زیستگاهش در برزیل عنوان می‌شود. این عروسك خنده‌دار تاكنون نامگذاری نشده ولی آهنگی رسمی را به مناسبت تولدش دریافت كرده است.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

رونالدو، بازیكن سال‌های پیش تیم ملی فوتبال برزیل در این شوی تلویزیونی عنوان كرد: "بسیار خوشحالم كه به جدیدترین عضو تیم‌مان در جام‌جهانی 2014 خوش‌آمد می‌گویم." او كه یكی از اعضای كمیته‌ مشورتی میزبانان جام جهانی بیستم است، همچنین عنوان كرد: "معتقدم اشتیاق این عروسك به ورزش و همچنین كشورش به بسیاری از علاقمندان جوان فوتبال در برزیل و تمام دنیا انتقال خواهد یافت."

نماد جام‌جهانی 2014 هنوز نامی را دریافت نكرده و قرار است از راه رای‌گیری عمومی نامگذاری شود. در این رای‌گیری هواداران فوتبال در برزیل تا نیمه ماه نوامبر می‌توانند نظر خود را اعلام كنند.

آرلیندو كروز، موسیقی‌دان برزیلی نیز در این مدت آهنگی را برای نماد جام‌جهانی ساخته و اجرا كرده است.

نماد نهایی جام‌جهانی از میان 47 پیشنهاد مختلف كه از سوی شش آژانس برزیلی ارائه شده بودند، انتخاب شد. در این انتخاب فدراسیون جهانی فوتبال و كمیته‌ میزبانی جام جهانی كودكان برزیلی در فاصله سنی پنج تا 12 سال را مهم‌ترین گروه هدف خود عنوان كرده بودند. ژروم والكه، دبیر كل فدراسیون جهانی فوتبال در این باره عنوان كرد: "گذشته از كودكان برزیلی، خطر "انقراض" هم یكی دیگر از عوامل تعیین‌كننده در انتخاب این عروسك با رنگ‌های كنونی‌اش بودند."/ایسنا