ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

خداداد عزیزی: کی‌روش دروغگو و شارلاتان نیست / من بر خلاف بعضی با یک کاغذ خداداد نشدم 

خداداد عزیزی: کی‌روش دروغگو و شارلاتان نیست / من بر خلاف بعضی با یک کاغذ خداداد نشدم

 

خداداد عزیزی گفت: «باید به شیث و نصرتی اجازه دهیم اشتباه خود را جبران کنند.»

وی درباره بازی تیم ملی مقابل بحرین اظهار داشت: «بازی در منامه، مسابقه دشواری برای ماست و من هرگز نمی توانم بپذیرم که این مسابقه به راحتی بازی رفت برای ما خواهد بود. اعتقاد دارم بحرینی ها بلافاصله پس از بازی رفت، برنامه شان را برای موفقیت در مسابقه برگشت آغاز کردند و آنطور که مشخص است قصد دارند با حمایت طرفدارانشان نمایش خوبی مقابل تیم ملی داشته باشند.»

عزیزی ادامه داد: «در مجموع فکر می کنم مساوی هم نتیجه خوبی برای ما باشد و اگر با حداقل امتیاز هم به اندونزی برویم، احتمال صعودمان به مرحله آتی زیاد می شود. اگر تیم ملی به روند نتیجه گیری خود ادامه بدهد، به طور حتم توجه مردم بیش از گذشته به فوتبال ملی جلب می شود. مردم ما قطعا وقتی صداقت ببینند به ورزشگاه می آیند و تیم کشورشان را حمایت می کنند.»

وی با اشاره به انتقاد خود در سال های گذشته از حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران اظهار داشت: «فکر می کنید آنها عاشق چشم و ابروی من و شما هستند که به کشور ما می آیند؟ هدف این مربیان این است که با ورود به بازار فوتبال ما پول خوبی به جیب بزنند و برای خودشان تیم پیدا کنند. در همه این سال ها، من دو مربی را دیدم که آمدند و واقعا کار کردند. یکی مرحوم ایویچ و دیگری همین کارلوس کی روش.»

عزیزی ادامه داد: «مصاحبه اخیر کی روش با سایت فیفا را خواندم و لذت بردم. او به دور از سیاه بازی و دروغگویی و شارلاتان بازی گفته که در حال حاضر فوتبال ایران از کره، ژاپن و استرالیا در آسیا عقب تر است. این یعنی چقدر انسان درستی است. چقدر شرف دارد. کی روش آسمان را به ریسمان نبافته که ما کره را در کره مریخ هم می بریم یا مثلا آسمان خراش های ما استرالیا را نابود می کنند. همه ملت می دانستند این آقایان داشتند دروغ می گفتند ولی حرف های کی روش نشان از صداقتش دارد و این چیزی نیست که راحت بتوان از کنارش عبور کرد.»

وی افزود: «نکته دیگر در باره سرمربی پرتغالی تیم ملی این است که در همین مدت کوتاه توانسته سبک بازی تیم ملی را تغییر بدهد. خدای من شاهد است من تا به حال او را از نزدیک ندیده ام اما باید واقعیت را بگویم. من از سبکی که این آدم در فوتبال ما به وجود آورده لذت می برم. البته مسلم است که کی روش هم برای پول به ایران آمده اما مهم این است که دارد کار می کند. باید به او وقت داد تا کارش را انجام بدهد. از خودم هم شروع می کنم، باید به این مربی فرصت بدهیم. امیدوارم فرهنگ پاچه خواری و دروغ و تزویر و ریا از فوتبال ما برود.»

عزیزی به روابط خود با میروسلاو بلاژویچ اشاره کرد و اظهار داشت: «وقتی او به ایران آمد، قصد داشتم کمکش کنم و در کنارش باشم اما خودش نخواست. داستان بازی روز صنعت را که همه می دانند و همانجا شخصیت این آدم برای من رو شد. الان هم دیگر نمی خواهم درباره اش حرف بزنم چون این آقا یک سال بیشتر مهمان فوتبال ما نیست و لازم نیست بیشتر به او بپردازم. در آن مقطع وقتی متوجه شدم صداقتی در کار نیست، دلیلی برای ماندن نبود.»

وی درباره حرکات محمد نصرتی و شیث رضایی در رشت گفت: «نمی خواهم حرف تکراری بزنم اما آنها اشتباه کرده اند و باید تاوانش را بدهند اما نباید این دو بازیکن را از صحنه روزگار محو کرد. یاد اتفاقی افتادم که میان من و یک خبرنگار در شیراز رخ داد و آن زمان آقای کیومرث هاشمی که معاون سازمان تربیت بدنی بودند فرمودند خداداد باید از صحنه فوتبال محو شود. همانجا پاسخ دادم که من برخلاف شما با یک کاغذ خداداد عزیزی نشده ام که بدون آن آدم دیگری باشم. آنهایی محو می شوند که در دل مردم نیستند و با نوشته و احکام جابجا می شوند. من همین حالا مربیانی را در این فوتبال می شناسم که برای ماندن در چرخه، در تمام اعیاد و شهادت ها تلفن همراهشان فعال است و برای این وزیر و آن وکیل اس ام اس تبریک و تسلیت می فرستند. این چه فوتبالی است؟ مگر من نمی توانم برای ماندن به هر دری بزنم؟»

عزیزی ادامه داد: «حرف من این است که پایه های کارمان را درست کنیم. درباره ماجرای اخیر هم حرفم همین بود. من با نصرتی وقتی خیلی جوان بود در پاس همبازی بودم. بچه خوبی بود اما به هر حال او و شیث در یک لحظه اشتباه کرده اند. من معتقدم باید با آنها برخورد شود اما اجازه بدهند به فوتبال برگردند و اشتباهشان را جبران کنند. آنطور که شنیده ام نصرتی نامزد کرده بوده و جامعه باید اجازه بدهد که او فرداها پدری برای فرزاندنش باشد که در افتخار آفرینی های فوتبال ما نقش ویژه ای داشته است و گل بازی بحرینش فراموش نشود. البته این حق مصونیت برای هیچ فردی وجود ندارد که چون کاری کرده می تواند اشتباه کند اما به هر حال اشتباه شده و پاسخ اشتباه را نباید با اشتباه دیگری داد. در زمان بازی ما هم از این اتفاقات رخ می داد اما علنی نمی شد تا به اینجا رسید.»


ویدیو مرتبط :
خداداد عزیزی : گفتم آقا محسن جواب داد آقا خداداد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خداداد عزیزی: آدم هایی مثل من تاریخ مصرف ندارند / صحبت کنم، چیزهایی می‌گویم که یک شهر را به هم می‌ریزد 

خداداد عزیزی: آدم هایی مثل من تاریخ مصرف ندارند / صحبت کنم، چیزهایی می‌گویم که یک شهر را به هم می‌ریزد

 

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: «آدم‌هایی مثل من تاریخ مصرف ندارند که از آنها استفاده کنید و بعد دورشان بیاندازید، تا زمانی که به من نیاز داشتید من برایتان اسطوره بودم اما حالا شده‌ام باند؟»

به گزارش جام نیوز به نقل از ایسنا، خداداد عزیزی پس از شکست در مقابل تیم اتکا گرگان گفت: «تماشاچی حق دارد معترض باشد. تماشاگران ما تمام بازی‌ها را می‌بینند و فوتبال را می‌فهمند و نمی‌توانند قبول کنند که یک تیم در یک بازی خیلی خوب و در بازی بعدش خیلی بد باشد، به همین دلیل هواداران این مساله را به حساب غیرت بازیکنان می‌گذارند، اما توانایی تیم ما بیشتر از این نیست.»

وی افزود: «هواداران از من می‌خواهند که هر 11 بازیکنی را که امروز بازی کردند، از تیم بیرون کنم، اما چنین چیزی غیرممکن است. ما نمی‌توانیم همه بازیکنان را اخراج کنیم و تیم دیگری بسازیم.»

عزیزی ادامه داد: «من و کادر فنی‌ام و حتی حشمت مهاجرانی که سابقه زیادی در فوتبال دارد و استاد این رشته است هنوز سر در نیاورده‌ایم که چرا تیم ما در مقابل شاهین بوشهر اینقدر خوب بود، در مقابل تیم ایران جوان افتضاح بازی کرد یا چرا بعد از بازی خوبی که در مقابل استیل‌آذین انجام دادیم، امروز بازی ما به این وضع رسید. ما امروز بی‌هدف بازی می‌کردیم و اصلا خوب نبودیم. مقدار زیادی از زمان بازی را از دست دادیم و بعد از آن متوجه شدیم که باید گل بزنیم.»

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم همچنین در خصوص اعتراض هوادارانش نسبت به تغییر مکان بازی این تیم از ورزشگاه تختی به مجموعه ورزشی ثامن، ‌گفت: «زمین ورزشگاه تختی دیگر تبدیل به یک زمین خاکی شده است و به زودی به زمینی سنگلاخی تبدیل خواهد شد، که مچ پای بز کوهی هم در آن می‌پیچد. ما به همین دلیل بازی‌هایمان را به ورزشگاه ثامن منتقل کردیم تا بتوانیم از بازی روی زمین استفاده کنیم اما متاسفانه از زمین خوب ثامن هم نتوانستیم استفاده کنیم. اگر می‌خواستیم در ورزشگاه تختی بازی کنیم باید از بازی مستقیم و درگیرانه و زدن زیر توپ استفاده می‌کردیم و به دعا می‌نشستیم تا برنده شویم.»

عزیزی در ادامه در پاسخ به ادعای مالک باشگاه سیاه‌جامگان مبنی بر اینکه عده‌ای که در تیم سیاه‌جامگان بوده و به تیم ابومسلم رفتند باند بوده‌اند، گفت: «مالکین باشگاه سیاه‌جامگان خودشان به دنبال این باشند که دلیل حضور ما در تیم ابومسلم را پیدا کنند. آن‌ها باید علت جدایی من و سایر اعضای تیم از سیاه‌جامگان را پیدا کنند و بفهمند چرا ما که از اول در کنار آن‌ها بوده‌ایم و خودمان تیم را بستیم، از آن‌ها جدا شده‌ایم.»

وی افزود: «تیم داری به این وضعی که دوستان فکر می‌کنند نیست. آن تیم را آن‌ها تشکیل نداده‌اند، پشت میز خود نشسته بودند و یک دفعه دیدند که تیمی برایشان جمع شده است. آن تیم را من جمع کردم و آن را فرزند خود می‌دانستم و تا وقتی که احساس می‌کردم برای آن باشگاه ارزش و احترامی دارم به آن‌ها خدمت کردم، اما خودشان بگردند دلیل جدایی‌ام را پیدا کنند.»

وی ادامه داد: «من از آن دسته آدم‌ها نیستم که به کت مدیرعامل باشگاه آویزان باشم. هم‌اکنون 40 نفر فقط به کت خودم آویزان هستند. من در سیاه‌جامگان دنبال پول نبودم و هیچ قراردادی هم نداشتم، اما دوستان خودرویی را به من دادند و گفتند این پیش قسط قراردادت است، در حالیکه قراردادی وجود نداشت. در ابومسلم هم به دنبال پول نبودم و با اینکه مسئولان باشگاه بارها خواستند به قراردادم اضافه کنند، قبول نکردم زیرا که برای کمک به این تیم آمده‌ام. قرارداد من در ابومسلم 140 میلیون تومان است، در حالی که همه می‌دانند با هیچ تیم دیگری حتی حاضر نیستم دو برابر این مبلغ هم قرارداد ببندم.»

عزیزی تاکید کرد: «از مسئولان سیاه‌جامگان می‌خواهم که به پر و پای من نپیچند. همه می‌دانند که اگر بخواهم صحبت کنم چیزهایی می‌گویم که یک شهر را بهم بریزد. پس خودشان دلیل رفتنم را پیدا کنند و اجازه ندهند که من دلیل جدایی‌ام از سیاه‌جامگان را به همه بگویم. دوستان در زمانی که با ابومسلم برای مالکیت تیم دعوا داشتند من برایشان عزیز بودم، اما نمی‌دانم بعدا چه شد که همه چیز عوض شد. من دوست ندارم دیگر در مورد اتفاقات باشگاه سیاه‌جامگان صحبت کنم، پس دوستان هم دیگر این کار را انجام ندهند.»

وی ادامه داد: «آدم‌هایی مثل من تاریخ مصرف ندارند که از آنها استفاده کنید و بعد دورشان بیاندازید، تا زمانی که به من نیاز داشتید من برایتان اسطوره بودم اما حالا شده‌ام باند؟»

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان خاطرنشان کرد: «دوستان به دنبال علت جدایی تمامی اعضای کادر فنی خود از تیم باشند. من باندبازی کردم، دیگران چرا از سیاه‌جامگان جدا شدند؟»

وی در خصوص جدایی مهدی هاشمی‌نسب از تیم سیاه‌جامگان نیز گفت: «هاشمی‌نسب اصلا آقایان را نمی‌شناخت که بخواهد به تیم آن‌ها برود. او به خاطر من به سیاه‌جامگان آمد و دوستان قراردادی با او نوشتند و اعلام کردند که برای اینکه بقیه بازیکنان اعتراضی نکنند، نصف مبلغ قرارداد را به عنوان قرارداد رسمی ثبت می‌کنیم و نصف دیگر را به صورت غیررسمی به او می‌دهیم، اما مدام برای پرداخت حقوق او بهانه تراشیدند و از این کار سر باز زدند. من و هاشمی‌نسب محتاج پول آن‌ها نیستیم که مدام برای پول‌مان درخواست بدهیم، به همین دلیل هاشمی‌نسب تصمیم گرفت از سیاه‌جامگان جدا شود.»

وی افزود: «مالکان سیاه‌جامگان تنها یک خودرو به من دادند که اگر بخواهند آن را هم پس خواهم داد.»