ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

جدول مدال‌های بازی‌های آسیایی2014/نتایج ایران در دوازدهمین روز بازی‌های آسیاییاخبار,اخبارورزشی, بازی‌های آسیایی

 

 اخبار ورزشی - جدول مدال‌های بازی‌های آسیایی2014

قزاقستان با دریافت طلاهای مواد مختلف دوومیدانی کار ایران را برای حفظ جایگاه دوره قبل بازی‌های آسیایی سخت کرد.

به گزارش ایسنا، درخشش ورزشکاران چینی همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌شد در بازی‌های آسیایی ادامه دارد و کاروان ورزشی این کشور تا روز دوازدهم این بازی‌ها با مجموع 286 مدال رنگارنگ در صدر جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفته‌ است. کاروان ورزشی ایران نیز با 15 طلا، 11 نقره و 12 برنز فعلا در رده پنجم است.

اما در شرایطی که با درخشش فرنگی‌کاران ایران در روز سه شنبه امید به سبقت گرفتن از این کشور وجود داشت.

 

دوومیدانی‌کاران قزاق با کسب چند طلا در دوومیدانی آمار طلاهای خود را به عدد 20 رساندند تا کار ایران دشوار شود.

 

رتبه کشور طلا نقره برنز
1 چین 131 90 73
2 کره جنوبی 62 61 66
3 ژاپن 39 62 59
4 قزاقستان 20 17 29
5 ایران 15 11 14
6 کره شمالی 9 10 12
7 تایلند 9 6 23
8 قطر 9 0 4
9 ازبکستان 8 11 14
10 چین تایپه 8 9 14
11 هند 7 9 34
12 هنگ کنگ 6 8 22
13 سنگاپور 5 6 11
14 مالزی 4 14 10
15 مغولستان 4 4 11

 

                                     ....................................................


نتایج ایران در دوازدهمین روز بازی‌های آسیایی

کاروان ایران در دوازدهمین روز بازی های آسیایی پانزدهمین مدال طلای خود و چهار مدال برنز کسب کرد.

به گزارش ایسنا،در دوازدهمین روز از هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون، کاروان ایران باز هم روز پر کاری را پیش‌رو داشت و ملی‌پوشان رقابت خود را در رشته‌های تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، کبدی، قایقرانی، کشتی فرنگی، والیبال، بسکتبال دنبال کردند که نتیجه عملکرد آنها به شرح زیر است:

کشتی فرنگی
وزن 85 کیلوگرم:پیام بویری برای کسب مدال برنز مقابل آتایف از ترکمنستان به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی برسد و مدال برنز را از آن خود کند.

وزن 66 کیلوگرم: افشین بیابانگرد برای کسب مدال برنز مقابل علی مراد تاسمرادف از ازبکستان به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 9 بر یک حریف خود را شکست داده و مدال برنز را از آن خود کند.

وزن 85 کیلوگرم: مجتبی کریم‌فر برای کسب مدال برنز مقابل عزت بیشبکوف از قرقیزستان دارنده دو مدال برنز آسیا قرار گرفت و در پایان موفق شد حریف خود را با حساب 5 بر صفر شکست داده و به مدال برنز برسد.

وزن 130 کیلوگرم: بشیر باباجانزاده برای کسب مدال برنز مقابل مراد رامونوف از قرقیزستان به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با نتیجه 8 بر صفر شکست داده و پنجمین مدال برنز کشتی فرنگی در بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

تکواندو
وزن 80 - کیلوگرم: مهدی خدابخشی در مرحله فینال در یک مبارزه خوب و هوشمندانه "ماکسیم رافالویچ" ازبکستانی را شکست داد و قهرمان شد.

وزن 87+ کیلوگرم : سجاد مردانی که در دور اول با قرعه استراحت روبه رو شده بود در مبارزه دوم مقابل " جو چول هم" از کره جنوبی در راند طلایی شکست خورد و حذف شد.

در وزن 57- کیلوگرم زنان: سمانه شش پری در سومین مبارزه خود مقابل"اهریوم لی" از کره جنوبی شکست خورد و از دور بازیها حذف شد.

دوومیدانی
دوی 200 متر: در فینال حسن تفتیان بازمان 21.24 در مکان هشتم وآخر قرار گرفت .محمد حسین ابارقی هم با 21.07 ششم شد.

دوی 200متر زنان: مریم طوسی در فینال با زمان 23.64 از خط پایان عبور کرد و به مقام پنجم رسید.

دهگانه : هادی سپهرزاد در ماده 110 متر با مانع با زمان 14 ثانیه و 95 صدم ثانیه چهارم شد و 856 امتیاز از این بخش بدست آورد.

در پرتاب دیسک او عملکرد بهتری داشت و با رکورد 50 متر و 88 سانتی متر اول شد تا 889 امتیاز کسب کند.

در پرتاب نیزه با پرتابی معادل 54.35 ، توانست 653 امتیاز کسب کند.

در پرتاب نیزه با پرتابی معادل 54.35 ، توانست 653 امتیاز کسب کند.

او با 7572 امتیاز در رده بندی کلی در جای پنجم قرار گرفت.

قایقرانی
اسلالوم زنان: در مرحله مقدماتی کانو سونیا گماری در شانس مجدد با زمان یک دقیقه و 26 ثانیه و 64 صدم ثانیه در مصاف با حریف تایلندی خود به برتری برسد و به مرحله بعدی رقابت‌ها راه یابد.

شقایق سیدیوسفی در کایاک تک نفره در مصاف با حریف خود به برتری رسید و توانست به مرحله بعدی صعود کند.

اسلالوم مردان: امیرمحمد فتاح‌پور ملی پوش کانوی تک نفره مردان و در دور یک شانزدهم به دلیل دو خطا در استارت دیسکالیفه شد و از رقابت‌ها حذف شد.

محمد صدیق حشمیتان نیز در کایاک تک نفره با زمان حذف شد.

تنیس روی میز
انفرادی: نوشاد عالمیان در اولین رقابت خود به مصاف محمد رامیز از پاکستان رفت که در پایان با نتیجه 3بر صفر حریف خود را شکست داد.

افشین نوروزی نیز برابر احمد ال عمر از یمن رفت که او نیز با نتیجه 2بر 1 پیروز شد.

دونفره: ایران با ترکیب افشین نوروزی و نوشاد عالمیان در این مرحله برابر چین قرار گرفت که با نتیجه3بر صفر شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد.

کبدی
تیم ملی بانوان ایران در سومین دیدار خود به مصاف تایلند رفت که موفق شد در یک مسابقه سخت و نزدیک حریف خود را با نتیجه 37 بر 25 شکست دهد. ایران در نیمه نهایی حریف بنگلادش خواهد بود.

تیم ملی مردان در آخرین دیدار مرحله گروهی برابر ژاپن قرار گرفت که با نتیجه‌ 53- 21 به پیروزی رسید.

ایران در نیمه نهایی این رقابت‌ها با پاکستان رقابت می‌کند.

والیبال
ایران در مرحله‌ یک چهارم نهایی برابر کویت قرار گرفت و در دیداری آسان 3 بر صفر این تیم را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رسیدند.

ست‌های این دیدار با نتایج 25-21، 25-18 و 25-14 به سود ایران رقم خورد.

بسکتبال
ایران در مرحله نیمه نهای به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه 80 بر 78 قزاق ها را شکست داد و برای نخستین بار در تاریخ به فینال بازی های آسیایی رسید.

  اخبار ورزشی - ایسنا


ویدیو مرتبط :
نتایج نمایندگان ایران در روز دهم بازی های آسیایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جدول مدال‌های بازی‌های آسیایی 2014/ نتایج ایران در روز سوم بازی های آسیایی اخبار ورزشی - نتایج ایران در روز سوم بازی های آسیایی

نمایندگان ایران سومین بازی‌های آسیایی را با کسب سه مدال در تیراندازی و قطعی کردن چهار مدال برنز در ووشو به پایان رساندند.

به گزارش ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون وارد سومین روز برگزاری خود شد و نمایندگان ایران در روز سوم در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، دوچرخه سواری،شنا، هندبال ، وزنه برداری به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

جودو
وزن 100- کیلوگرم: جواد محجوب در دور اول در دو دقیقه و 40 ثانیه یان‌سئو از میانمار را ایپون کرد و در مبارزه دوم هم یالکاپوف از ترکمنستان را در دو دقیقه و 50 ثانیه ضربه فنی کرد و به جمع چهار نفر پایانی صعود کرد. او در مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون مقابل ماکسیم راکوف از قزاقستان به روی تاتامی رفت و در کمتر از 30 ثانیه ضربه فنی شد و برای کسب مدال برنز مقابل گوهام چو از کره جنوبی به روی تاتامی رفت و در پایان در حالی که یک امتیاز وازاری و یک امتیاز یوکو عقب بود، برابر نماینده میزبان ضربه فنی شد و به مقام پنجم رسید.

وزن 90- کیلوگرم : محمد جمالی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم در مدت 35 ثانیه عدی طوایب از فلسطین را ضربه فنی کرد اما در دور بعد برابر یوشیدا از ژاپن در یک مبارزه سنگین شکست خورد. او راهی شانس مجدد شد که حریف چینی را ضربه فنی کرد و برای کسب مدال برنز مقابل لخاگواسورن از مغولستان به روی تاتامی رفت و در پایان با شکست برابر حریف خود به مقام پنجمی بسنده کرد.

تیراندازی
تیم تفنگ بادی 10 متر زنان: ایران (نجمه خدمتی، الهه احمدی و نرجس امام قلی نژاد) در رقابتهای تیمی این رشته و به مدال نقره تیمی رسید.

انفرادی: نجمه خدمتی با پیروزی در مسابقه نهایی به مدال طلا رسید و نرجس امام قلی نژاد صاحب مدال نقره شد.

قایقرانی
رویینگ سبک وزن مردان: عاقل حبیبیان در رقابتهای شانس مجدد موفق شد به فینال صعود کند.

رویینگ 8 نفره مردان: تیم ایران در شانس مجدد دوم و راهی فینال شد.

رویینگ 4 نفره زنان: تیم ایران در شانس مجدد سوم و راهی فینال شد.

هندبال
در دومین دیدار خود به مصاف کویت رفت و در پایان با نتیجه 29 بر 25 حریف خود را شکست داد.

شنا
50 متر کرال پشت : جمال چاووشی‌فردر گروه خود چهارم و در مجموع با قرار گرفتن در مکان چهاردهم از صعود به فینال بازماند..

او با ثبت زمان 26 ثانیه و 77 صدم ثانیه رکورد قبلی این ماده که متعلق به خودش بود را ارتقا بخشید. رکورد پیشین او 27 ثانیه و 10 صدم ثانیه بود.

دوچرخه سواری
اسپرینت: در مرحله یک شانزدهم رقابت‌های اسپرینت نیز محمد دانشور در رقابت با رکابزن هنگ کنگی زمان 10 ثانیه و 966 هزارم ثانیه را ثبت کرد و توانست راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

دانشور در این مرحله در رقابت با ژائو چائو از چین نتوانست موفق شود و راهی شانس مجدد شد. او در مصاف با رکابزنان کره و چین تایپه در رده دوم ایستاد و باید با رکابزنان چین تایپه، مالزی . هنگ کنگ برای مقام نهم تا دوازدهمی رقابت می کرد که در پایان در رده یازدهم قرار گرفت.

حسن علی ورپشتی نیز در مرحله یک شانزدهم نهایی در رقابت با رکابزن کره‌ای با ثبت زمان 10 ثانیه و 855 هزارم ثانیه توانست به برتری برسد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

او در این مرحله در رقابت با آیم چایبین از کره به دلیل خطا کردن نماینده کره موفق شد با ثبت زمان 10 ثانیه و 634 هزارم ثانیه راهی دور بعد شد.

اومنیوم: حسین ناطقی در اسکرچ در رده ششم قرار گرفت. در ماده 4 کیلومتر تعقیبی انفرادی نیز با ثبت زمان 4 دقیقه و 41 ثانیه و 135 هزارم ثانیه رده هفتم شد. او در دور حذفی نیز در رده هفتم قرار گرفت.

ووشو
تالو زنان: حمیده برخور در بخش بانوان در فرم تای چی جین به اجرای فرم پرداخته و با امتیاز 8.33 به کار خود پایان داد. برخور در فرم دوم (تایچی چوان) با کسب 9.13 امتیاز در مکان دهم قرار گرفت.

تالو مردان: فرشاد عربی در فرم اول خود( نان چوآن ) امتیاز 9.53 کسب کرده و هشتم شد. در فرم دوم 9.63 امتیاز کسب کرد. او در مجموع در رده چهارم بازی ها قرار گرفت.

ساندا زنان: وزن 60- کیلوگرم شهربانو منصوریان در مرحله یک چهارم در فینالی زودرس با "وانگ چانگ"از چین مبارزه کرد و با انجام مبارزه ای خوب از دور رقابتها حذف شد.

وزن 52- کیلوگرم الهه منصوریان در دور دوم "گورلینگ "از نپال را در دو راند شکست داد و به جمع چهار نفر پایانی راه یافت با توجه به اهدای مدال برنز مشترک، چهارمین مدال کاروان ایران نیز قطعی شد.

ساندا مردان: وزن 65- کیلوگرم محسن محمدسیفی " بوژویف" از قرقیزستان را ناک اوت و به جمع چهار نفر پایانی صعود کرد تا دومین مدال ایران در ووشو قطعی شود.

وزن 70- کیلوگرم سجاد عباسی "جومانیازوف" از ترکمنستان را در دو راند شکست داد و ضمن راهیابی به جمع چهار نفر پایانی،مدال برنزش در این رقابتها را قطعی کرد.

وزن 75- کیلوگرم حمیدرضا لادور مقابل" محمد زید" از اردن پیروز شد و ضمن راهیابی به جمع چهار نفر پایانی مدال برنزش در بازیهای آسیایی اینچئون را قطعی کرد.

وزنه برداری
جابر بهروزی در دسته69 کیلوگرم با ثبت رکورد 144 کیلوگرم در یک ضرب و با انداختن وزنه های 176 و 181 کیلوگرم و ناکامی در حرکت دو ضرب حذف شد.

                                   .................................................

 

 اخبار ورزشی - بازی‌های آسیایی 2014 - اینچئون
چین در صدر جدول مدال‌آوران روز سوم قرار گرفت/ایران همچنان نهم

کاروان ورزشی ایران با کسب 3 مدال طلا و نقره در روز سوم بازی‌های آسیایی در جایگاه نهم قرار گرفت.

به گزارش فارس، در پایان روز سوم از بازی‌های آسیایی 2014، چین، کره جنوبی و ژاپن به ترتیب اول تا سوم جدول بازی‌های آسیایی قرار دارند. کاروان ورزشی ایران نیز امروز توانست با 3 مدال تیراندازی به جمع مدال‌آوران اضافه شود. ایران در پایان روز سوم در جایگاه نهم قرار گرفت.

از مجموع 45 کشور شرکت کننده 23 کشور در جدول مدال‌آوران قرار دارند.

 

اخبار,اخبارورزشی, بازی های آسیایی

 

اخبار ورزشی - ایسنا ,فارس