ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

تمديد قرارداد قلعه‌نويي با سپاهان 

 

 

تمديد قرارداد قلعه‌نويي با سپاهان

 

ساكت: تمديد قرارداد قلعه‌نويي با سپاهان قطعي است

مديرعامل باشگاه سپاهان با رد شايعه بازگشت لوكا به اصفهان گفت: صد در صد سال آينده قلعه‌نويي هدايت تيم ما را بر عهده خواهد داشت.

محمدرضا ساكت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد حذف سپاهان از ليگ قهرمانان آسيا، قهرماني اين تيم در ليگ برتر و حاشيه‌هاي به وجود آمده براي سپاهان در طول فصل اظهاراتي را بيان كرد كه در زير مي‌خوانيم:

فكر مي‌كرديد سپاهان در مشهد قهرمان ليگ برتر شود؟
خير، البته برنامه‌ريزي براي كسب موفقيت و قهرماني داشتيم. از ابتداي فصل هم تلاش بازيكنان و كادر فني در همين مسير بود. خدا را شكر مي‌كنيم كه اين موضوع محقق شد هر چند كه در آسيا اسير اتفاقات نادر فوتبال شديم و فوتبال روي ديگر خودش را به ما نشان داد، اما صبوري پيشه كرديم.

بعد از ناكامي در آسيا، هواداران چه نگاهي نسبت به اين قهرماني دارند؟
قهرماني در هر 2 جبهه هدف ما بود، اما قهرماني در ليگ برتر چون تورنمنتي سنگين و فرسايشي است و براي هميشه در تاريخ فوتبال ايران خواهد ماند از جايگاه و ارزش بالايي برخوردار است، به خصوص اينكه سپاهان در دهه 80 براي دومين بار به عنوان قهرماني دست پيدا كرد، اين چيزي است كه تا به حال براي هيچ تيم شهرستاني اتفاق نيفتاده است از طرف ديگر سپاهان در انتقال قهرماني از تهران به شهر ديگري سنت شكني كرده است.

سپاهان سال پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت، به نظر شما علت آن چه بود؟
به هر حال رقيبان خارج از ميدان ما بعضاً بيشتر از رقباي داخل ميدان ما بودند و چيزي كه در فوتبال ايران وجود دارد اين است كه هر تيمي كه در جايگاه بالاي فوتبال قرار مي‌گيرد و شأن و موقعيت بالايي دارد همه به نوعي به دنبال تخريب آن هستند. به هر حال بخشي از فوتبال، مسائل حاشيه‌اي و بيروني است كه در ايران متاسفانه بيشتر است و خيلي‌ها كه توان رقابت داخل زمين را ندارند از ابزارهاي حاشيه‌اي استفاده مي‌كنند كه امسال عليه سپاهان خيلي زياد بود. تخريب‌ها و بيانيه‌ها در راستاي يك رقابت همه‌جانبه غيراخلاقي و غيرسالم بود.

چند درصد از اين حاشيه‌ها به خاطر حضور قلعه‌نويي در سپاهان بود؟
ما يك مجموعه هستيم و از روزي كه كار را با هم شروع كرديم تمام شرايط يكديگر را پذيرفتيم و هر اتفاقي كه در طول فصل رخ داد همه در آن سهيم هستند و به حضور شخص خاصي برنمي‌گردد. از ابتدا با هم بوديم و در يك مسير مشترك حركت مي‌كرديم و هر آنچه در اين مسير اتفاق مي‌افتد بايد تحمل كنيم و در ارتباط با خودمان تلقي كنيم و خط مرز خاصي براي آن قائل نباشيم.

حواشي به وجود آمده چقدر در عدم نتيجه‌گيري سپاهان در آسيا تأثيرگذار بود؟
مي‌توان خيلي از اين مسائل را به هم ربط داد. اتفاقاتي كه در آسيا براي سپاهان رخ داد همان‌طور كه گفتم به اتفاقات نادر فوتبال برمي‌گردد كه در عرصه بين‌المللي خيلي كم شاهد آن هستيم اما اين بار براي سپاهان اتفاق افتاد. هميشه اين‌طور نيست كه تيم‌هاي شايسته به موفقيت‌ كامل برسند.

شايعاتي مبني بر برگشت لوكا بوناچيچ به سپاهان شنيده مي‌شود، آيا صحت دارد؟
تمام اين صحبت‌ها گمانه‌زني‌هاي دروغ برخي از رسانه‌ها است كه بايد از آن متعجب شد. در اين روزها اگر بخواهيم مدام خبرهاي دروغ را تكذيب كنيم بايد هر روز يك مجله تكذيب‌نامه صادر كنيم چون انواع و اقسام خبرهاي نادرست پيرامون سپاهان وجود دارد و اين هم در راستاي آن خبرهاست. تا به حال تلاش حاشيه‌سازان بر اين بود كه قهرماني سپاهان محقق نشود و حال آنكه اين قهرماني بدست آمده براي اينكه ثبات تشكيلاتي را دچار تخطئه كنند، اين مسائل را مطرح مي‌كنند. موضوعي كه هيات مديره پيش از ديدار با العين مصوب كرد، ادامه همكاري با كادر فني فعلي بود و اين سياست تشكيلات رسما اعلام شد. مطمئن باشيد صددرصد همكاري خود را با قلعه‌نويي ادامه خواهيم داد؛ اين موضوعي بوده كه قبلاًهم اعلام شده و تصويب هيات مديره را به همراه داشته است.

2 مسابقه باقيمانده تا پايان فصل را با پيكان و پرسپوليس چطور مي‌بينيد؟
هر 2 بازي باقيمانده از اهميت خاصي براي ما برخوردار است و بايد نقش خودمان را به عنوان يك تيم تأثيرگذار در جدول مسابقات انجام دهيم و مسئوليت ورزشي خود را كامل كنيم، اعضاي هيئت مديره هم از بر اين موضوع تأكيد كرده‌اند و بايد با انگيزه كامل در اين مسابقات حاضر شويم. براي ديدار مقابل پيكان هم كه در فولادشهر برگزار مي‌شود برنامه‌هاي ويژه‌اي پيش‌بيني كرده‌ايم كه مهم‌ترين آن به خاطر تقارن با ايام فاطميه اين است كه تيم و هواداران بعد از اين ديدار در قالب كارواني به گلستان شهداي اصفهان خواهند رفت و اين قهرماني را تقديم شهداي اصفهان مي‌كنند.

براي اينكه در فصل آينده حاشيه‌ها تكرار نشوند، چه برنامه‌اي داريد؟
پيرامون تيم‌هاي موفق هميشه حاشيه بوده و هست، اما بايد مجموعه خودمان را نسبت به آنها واكسينه كنيم كه خوشبختانه امسال به خوبي خويشتنداري كرديم و اعضاي تيم هوشمندانه عمل كردند. البته ممكن است افراد حاشيه‌ساز با روش‌هاي جديدتري وارد عمل شوند، اما مجموعه سپاهان بايد هوشيارانه‌تر عمل كند و اسير اين حاشيه‌سازي‌ها نشود.

آيا فدراسيون فوتبال مي تواند در كنترل حواشي نقش حياتي ايفا كند؟
بله. فضاي خاصي در فوتبال ايران وجود دارد كه متأسفانه مماشات و عدم اقتدار لازم در برخورد با تخلفات را شاهد هستيم. اگر با بد اخلاقي‌ها و صحبت‌هاي ناهنجار با ديگران، تحقير كردن رقبا، تهمت زدن و به چالش كشيدن ديگران كه طبق اساسنامه كميته انضباطي خلاف است، به طور قاطع برخورد شود ديگر شاهد اين مسائل نخواهيم بود. در بسياري از پرونده‌ها مي‌بينيم كه هنوز رأي از سوي كميته انضباطي فدراسيون صادر نشده كه اين مطلب هم در كار تيم‌ها تأثيرگذار است. اميدوارم در فصل آينده كميته انضباطي نقش خود را جدي‌تر و قاطع‌تر و بدون توجه به اينكه پرونده و تخلف متعلق به چه كسي است قانون را اجرا كند. رشد بعضي از اين بداخلاقي‌ها و تهمت‌پراكني‌ها كه نسبت به همه انجام مي‌شود و تنها مربوط به سپاهان نبود به خاطر عدم برخورد قاطع با تخلفات بود. انتظار مي‌رود برخورد قاطع‌ و جدي‌تري انجام شود و اين موضوع مي‌تواند فضا را بهتر كند چون هر مماشاتي بستر را براي تخلفات بيشتر فراهم مي‌كند.

برخلاف ديدار با العين، عمادرضا به راحتي برابر ابومسلم گلزني كرد. لحظه گلزني مهاجم عراقي در مشهد چه حسي داشتيد؟
در آن لحظه غبطه خوردم. غبطه ديدار با العين را خوردم كه چرا در امارات اين همه موقعيت را از دست داديم و توپ‌هاي ما تبديل به گل تبديل نشدند، اما مطمئنم كه حتماً صلاحي در كار بوده است...../تحلیل:فارس


ویدیو مرتبط :
اعتراض قلعه نویی به بازی جمعه با سپاهان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قلعه‌نویی: برای جلسه كمیته فنی از وقت سپاهان می‌زنم 

 

قلعه‌نویی: برای جلسه كمیته فنی از وقت سپاهان می‌زنم

 

در جام ملت‌ها شانس در قهرمانی تأثیرگذار است

قلعه‌نویی: برای جلسه كمیته فنی از وقت سپاهان می‌زنم

سرمربی سپاهان گفت: در مورد حضور در جلسه کمیته فنی باید اعلام کنم که من بیکار نیستم و از وقت تیمم برای حضور در این کمیته می‌زنم و البته هدفم کمک به فوتبال کشور است.

امیر قلعه‌نویی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از انجام جلسه کمیته فنی که امروز قرار است در آکادمی فوتبال برگزار شود؛ در پاسخ به این سؤال که آیا در جلسه قبلی این کمیته در مورد شرایط حساس تیم امید به جمع‌بندی رسیدید، اظهار داشت: پیشنهاد کردم که یک مربی مطرح و خوب خارجی را بیاورند تا ضمن اینکه سرمربی تیم امید می‌شود، مدیریت تیم‌های پایه را هم برعهده بگیرد. یعنی یک هزینه خوب انجام دهیم تا این مربی هم سرمربی تیم امید شود و مدیر تیم‌های پایه تا به کار سرمربیان ایرانی نظارت کند.

وی درباره انتقاداتی که برای انتخاب افاضلی به عنوان مربی تیم امید شد؛ گفت:‌ به هر حال در این جلسه گله‌هایی را مطرح کردم. همانجا گفتم که این آخرین جلسه من است و البته به ما گفتند که عدم اطلاع رسانی، سؤتفاهم‌هایی را به وجود آورد که این موضوع در پایان جلسه قبلی حل شد.

قلعه‌نویی ادامه داد: در مورد حضور در جلسه کمیته فنی باید اعلام کنم که من بیکار نیستم و از وقت تیمم برای حضور در این کمیته می‌زنم و البته هدفم کمک به فوتبال کشور است. ما وظیفه داریم در این جلسه حضور پیدا کرده و حرف‌هایمان را برای کمک به فوتبال بزنیم، اما مطمئن باشید آدمی هم نیستم که اگر جایی بروم حرفم را نزنم.

عضور کمیته فنی فدراسیون فوتبال تأکید کرد: آن روز گله کردم که اگر قرار است تصمیم فنی گرفته شود، باید در کمیته فنی این تصمیم گرفته شود و نه در کمیته تیم‌های ملی که در نهایت آقایان هم این موضوع قبول کردند و نایب رئیس فدراسیون هم در آن مورد مصاحبه‌ای را انجام داد.

وی افزود: طبق بندهای آیین‌نامه کمیته فنی، بیشتر تصمیمات فنی را باید این کمیته بگیرد و دوستان در نهایت قانع شدند.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند این جلسات تأثیر لازم را ندارد و باید برای این موضوع چه کاری را انجام داد، گفت: از آن روز 4 جلسه به این کمیته رفتم و حرف‌هایم را زدم و تصمیمات خوبی هم گرفته شد.

وی افزود: برای تیم‌های پایه نیز تصمیامات خوبی گرفته شد و پیشنهاد کردیم با تصویب یک قانون جدید برای مسابقات لیگ جای 7 بازیکن 9 نفر روی نیمکت نشسته و جای 3 تعویض 4 تعویض انجام شود که یکی از آنها بازیکن جوان باشد تا با این کار، انگیزه لازم برای تیم‌های پایه به وجود بیاید.

قلعه‌نویی با بیان اینکه مطالعاتی را انجام می‌دهیم تا یک سند و چشم‌انداز برای فوتبال درست کنیم؛ تأکید کرد:‌ بر خلاف گفته‌ها، جلسات مفیدی برگزار شده و فضای انتقادی در جلسات کمیته فنی ایجاد شده است. باید در این کمیته، توسعه فوتبال مملکت مدنظر قرار بگیرد. این یک امر مهم به شمار می‌رود که باید با برنامه‌ریزی و دوراندیشی بتوانیم آن را در کمیته فنی جا بیندازیم.

سرمربی سپاهان در مورد شرایط این تیم گفت: تا سه شنبه تعطیل هستیم. از این روز تمرینات را طبق برنامه در اصفهان آغاز می‌کنیم و پس از آن در ترکیه اردویی را برگزار می‌کنیم تا به شرایط مسابقه برسیم. در این اردوی تدارکاتی 3 بازی دوستانه را با تیم‌های لیگ برتری ترکیه برگزار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که بازیکن جدیدی با توجه به نزدیک شدن به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا جذب سپاهان نخواهد شد؛ یادآور شد: ما فقط می‌توانیم بازیکن خارجی که آسیایی است، بگیریم که تا به حال آن را پیدا نکرده‌ایم. در حال حاضر با مهره‌های خوبی که داریم کار را ادامه می‌دهیم.

قلعه‌نویی ادامه داد: در مورد پیدا کردن بازیکن خارجی هیچ صحبتی انجام نداده‌ام و نمی دانم چرا این صحبت‌ها از قول من نوشته می‌شود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در مورد حضور تیم ملی در جام ملت‌ها آسیا 2011 قطر و وضعیت این تیم گفت: فدراسیون در مقایسه با 4 سال قبل برای تیم ملی کم نگذاشته است. 4 سال پیش فوتبال ما تعلیق بود و درگیری‌هایی وجود داشت و فدراسیون شلوغ تر از زمین تمرین تیم ملی بود.

وی ادامه داد: در آن زمان به تنها چیزی که فکر نمی‌شد تیم ملی بود. زمین کمپ تیم ملی در حال خشک شدن بود و مشکلاتی وجود داشت.

قلعه‌نویی در مورد ارزیابی‌اش از نتایج تیم ملی گفت: باید به این مسابقات رفته و منتظر نتایج تیم ملی ماند. باید با آغاز رقابت‌ها در این مورد ارزیابی‌های لازم را کرد. همین عراقی که در دوره قبل قهرمان شد، تیم دوم ایران 2 بار مقابل این تیم پیروز شد. کیفیت بازی در این مسابقات جای خود را دارد، اما شانس هم برای تیم‌های ملی دخیل است.