ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

تمجید FIVB از عملکرد میرزاجانپور


فدراسیون جهانی والیبال عملکرد مجتبی میرزاجانپور را یکی از عوامل برتری تیم ‌ملی ایران برابر ونزوئلا معرفی کرد.

خبرگزاری ایسنا: فدراسیون جهانی والیبال بعد از پیروزی تیم ‌ملی ایران برابر ونزوئلا با تمجید از بازی مجتبی میرزاجانپور از او به عنوان یکی از عوامل مهم پیروزی تیم ‌ملی ایران برابر ونزوئلا نام برد.

در گزارش فدراسیون جهانی آمده است:

مجتبی میرزاجانپور در تمام طول بازی عملکرد خوبی داشت و 20 امتیاز از حمله و چهار امتیاز از کل 9 دفاع ایران در این بازی به دست آورد. میلاد عبادی پور نیز عملکرد خوبی داشت و 17 امتیاز برای ایران به دست آورد.

مهاجمان ونزوئلا، ویلنر ریواس و کروین پینه‌را عملکرد چشمگیری داشتند و به ترتیب 21 و 15 امتیاز برای این تیم به دست آوردند. ایران در این بازی 10 امتیاز از سرویس به دست آورد.

ونزوئلا دو امتیاز اول ست نخست را به دست آورد، اما ایران با دو سرویس خوب و عملکرد بهتر 6 – 4 از حریف پیش افتاد.

بازی امتیاز به امتیاز و پایاپای با عملکرد میرزاجانپور برای ایران و کروین برای ونزوئلا پیش می‌رفت. ایران با کسب امتیاز 24 و رقم خوردن نتیجه‌ 24 – 22 در آستانه پیروزی در ست قرار گرفت و حمزه زرینی از جناح چپ اسپک پر قدرتی را زد و ست را 25 – 23 به نفع ایران به پایان رساند.

در اواسط این ست ونزوئلا امتیاز 20 را با دفاع برابر حمزه زرینی به دست آورد و با دو حمله و تغییر آنها موفق شدد 29 – 27 در این ست به برتری برسد.

پینه‌را و ریواس مهاجمان ونزوئلا برابر مدافعان ایران خوب کار می‌کرد‌ند و همین به آنها کمک کرد جلو بروند و تیم آمریکای جنوبی پنج امتیاز اختلاف را با تیم ‌ملی والیبال ایران ایجاد کند.

در نهایت ضربه پینه‌را امتیاز پایانی را به ونزوئلا داد و این تیم 25 – 21 در ست سوم ایران را شکست داد. ایران در ست چهارم در دفاع بهتر کار کرد و موفق شد این ست را 25 – 18 به نفع خود به پایان برساند.

در ست پایانی ایران سه امتیاز سرویس را پشت سر هم به دست آورد تا ونزوئلا درخواست وقت استراحت کند. بین دو تیم اختلاف امتیاز پنج ایجاد شد و بازی 9 – 5 شد. میرزاجانپور، مهاجم تیم ‌ملی والیبال ایران آخرین امتیاز را به دست آورد و باعث شد 15 – 8 این ست به پایان برسد.


ویدیو مرتبط :
تمجید رسانه های انگلیسی از عملکرد دژاگه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تمجید رئیس FIVB از عملکرد والیبال ایران


رئیس فدراسیون جهانی والیبال از عملکرد تیم ملی ایران در رقابتهای جهانی لهستان به وجد آمده است. وی پیش بینی کرد که ایرانی‎ها این روند موفقیت آمیز خود را ادامه خواهند داد.

خبرگزاری مهر: تیم ملی والیبال ایران در رقابتهای جهانی والیبال که در لهستان برگزار شد با کسب عنوان ششمی به کار خود پایان دادند. این برای نخستین بار بود که ایران موفق شد به جمع شش تیم برتر رقابتها راه پیدا کند. ایران همچنین روز جمعه توانست برای نخستین بار به عنوان قهرمانی بازی های آسیایی دست پیدا کند آن هم در حالیکه در طول مسابقات تنها دو ست را به حریفان خود واگذار کرد.

"آری گراسا" وضعیت والیبال ایران را امیدوارکننده توصیف کرده و همچنین ابراز امیدواری کرده ایران میزبان این رقابتها در سال 2018 شود. مشروح مصاحبه خبرگزاری مهر با رئیس فدراسیون جهانی والیبال در پی می آید:

آقای آری گراسا، عملکرد ایران در رقابتهای جهانی لهستان را چطور ارزیابی می‎کنید؟


- ایران در مسابقات جهانی لهستان عالی ظاهر شد. بازیکنان ایرانی با دو برد نخست خود در رقابتهای جهانی برای نخستین بار، همگان را بهت زده کردند. این برای پنجمین بار بود که ایران در این رقابتها شرکت می‎کرد اما این بار، ایران واقعا یکی از قدرت‎های برتر بود. در نتیجه بازیکنانی از این تیم در پایان دور اول به عنوان برترین مدافع، برترین پاسور و برترین دریافت کننده معرفی شدند. ایران می تواند به تیم خود ببالد.

*  تیم ایران برای نخستین بار در تاریخ به جمع شش تیم پایانی راه پیدا کرد. آیا فکر می‎کنید این تیم همچنان بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد؟

- بله، یقین بدانید که چنین است. تیم ایران خود را به عنوان یک ستاره رو به جلو مطرح کرده و فدراسیون والیبال ایران، خود را متعهد می‎داند تا هرآنچه از دستش برمی‎آید برای قدرتمند شدن تیم ملی والیبال انجام داده و بهترین تمرین را برای ورزشکاران فراهم کند. با نتایج بسیار خوبی که ایران در رقابتهای جهانی کسب کرد من اطمینان دارم که این تیم به روند رو به جلوی خود ادامه خواهد داد. من منتظرم ببینم ایران در رقابتهای جهانی 2018 چه می‎کند.

* برگزاری این رقابتها در لهستان را چگونه دیدید؟ آیا آنها انتظارات را برآورده کردند؟

- رقابتهای جهانی والیبال در لهستان یک موفقیت بزرگ به حساب می‎آید و آن را باید جشن جهانی والیبال نام نهاد. از تمامی مسابقات استقبال بسیار خوبی به عمل آمد و تماشاگران لهستانی واقعا رقابتهای جهانی را به تجربه‎ای تماشایی تبدیل کردند. ما حس واقعی والیبال در لهستان را احساس کردیم و اکنون می‎دانیم که باید به آنجا بگوییم "سرزمین والیبال".

مراسم افتتاحیه این مسابقات در ورشو با 70 هزار تماشاگر در استادیوم ملی ورشو، رکورد تماشاگر در جهان را شکست.

در روز بازی پایانی، 12 هزار نفر سالن "اسپودک" کاتوویچ را پر کردند و این یکی از تماشایی ترین مسابقات تاریخ والیبال بود که بین تیم میزبان و قهرمان سه دوره این مسابقات، برزیل، برگزار شد. این در حالی است که ده ها هزار نفر دیگر از طریق صفحه های بزرگ تلویزیونی در کل کشور لهستان، این بازی را تماشا کردند. من واقعا تحت تاثیر رویکرد لهستانی‎ها به والیبال قرار گرفتم. لهستانی‎ها موفق ترین میزبانی تاریخ رقابتهای جهانی را در آستانه ریو 2016 به انجام رساندند.

* به نظر شما بهترین بازیکن ایرانی این دوره از مسابقات کدام بازیکن بود؟

- همانطور که پیش تر گفتم، سه بازیکن ایران به نام های محمد موسوی، کاپیتان سعید معروف و فرهاد قائمی به عنوان برترین‎های دور نخست برگزیده شدند. اگرچه هر بازیکنی نقش ویژه ای دارد و به عنوان فرد نقشی کلیدی در تیم ایفا می کند اما والیبال ورزشی تیمی است و روحیه تیمی بر بازی حاکم است. بنابراین من واقعا بر این باورم که عملکرد روحیه بخش ایران در این دوره از رقاتهای جهانی حاصل تلاش تمامی نفرات تیم بود.

* آیا سفر به ایران در برنامه های شما جایی دارد؟

 - در این لحظه برنامه‎ای برای سفر به ایران ندارم اما فدراسیون جهانی والیبال خیلی مشتاق است که ارتباط تنگاتنگ تری با ایرن داشته باشد و می‎خواهیم روابط مثبت با این فدراسیون را تقویت کنیم. امیدوارم بازدید از ایران زیاد به طول نینجامد.
 
* آخرین سوال اینکه آیا ایران می تواند میزبان تورنمنتی معتبر به مانند رقابتهای جهانی شود؟

 - والیبال یکی از محبو‎ ترین رشته‎های ایرانی‎هاست و هواداران بیشماری در آنجا حضور دارند بنابراین چراکه نه.

ایران تا به حال میزبان رقابتهای جهانی نبوده اما این کشور رقابتهای لیگ جهانی را تجربه کرده است. می‎خواهیم به تمامی کشورها این فرصت را بدهیم تا بتوانند میزبان این رقابتها شوند. من باور قوی دارم که والیبال باید در همه نقاط جهان توسعه پیدا کند و ورزشکاران هم باید این افتخار نصیبشان شود که در دوران بازیگری خود در تورنمنت‌های مهم در خاک خودشان بازی کنند. خیلی خوشحال خواهم شد پیشنهاد ایران برای میزبانی رقابتهای جهانی  سال 2018 را ببینم.