ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

تارتار: در کارم از تیم ملی الگو برداری می‌کنم


سرمربی صبای قم گفت: تیمم روی بازیکن خاصی نمی‌چرخد و ما به دنبال انسجام و اتحاد تیمی بهتر هستیم و در این راه از تیم ملی الگوبرداری می‌کنیم.

خبرگزاری تسنیم: مهدی تارتار در خصوص دیدار روز پنجشنبه تیمش مقابل پدیده مشهد اظهار داشت: با تغییراتی که در برنامه‌های لیگ به وجود آمد برنامه‌ خیلی از تیم‌ها برای آماده‌سازی نیمه کاره ماند و نتوانستند تمرینات تاکتیکی خود را تمام و کمال انجام دهند.

وی ادامه داد: اکثر تیم‌ها برنامه‌های تاکتیکی خود را متناسب با تمرینات بدنسازی طرح ریزی کرده بودند و چون بازی‌‌ها یک هفته جلو افتاد طبیعی است که الان تیم‌ها در شرایط ایده‌آل قرار نداشته باشند و این مشکل برای همه تیم‌ها وجود دارد.

تارتار تصریح کرد: پدیده از جمله تیم‌هایی بود که در نیم فصل اول خوب نتیجه گرفت و تیم با کیفیتی نشان داد و قطعا با توجه به خریدهایی که داشته با تیم بهتری نیم فصل دوم را آغاز خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در تعطیلات توانست آن طور که می‌خواهد تیمش را تقویت کند یا نه، تاکید کرد: با توجه به بضاعتی که داشتیم اقدام به جذب بازیکن کردیم و از شرایط موجود رضایت دارم. من همیشه به دنبال بازیکنان با انگیزه و جوان هستم، مخصوصا اینکه صبا نه جزو تیم‌های مدعی است و نه در خطر سقوط قرار دارد از این‌رو بیشتر نیاز به بازیکنان با انگیزه دارد.

تارتار در پاسخ به این سوال که آیا دوست ندارد مثل خیلی از مربیان در تیمش بازیکن شاخص داشته باشد، یادآور شد: سعی من این است که همیشه تیمم روی انسجام و اتحاد تیمی نتیجه بگیرد و روی بازیکن خاصی نچرخد. در حال حاضر در تیم ملی هم همین تفکر وجود دارد و ما هم از آن الگوبرداری می‌کنیم. هر چند تیم ملی خیلی زیبا بازی نمی‌کند اما در نتیجه گیری تقریبا موفق بوده است.

سرمربی صبا با اشاره به جوی که از سوی برخی مربیان علیه کی‌روش براه افتاده است، گفت: بر همه مربیان داخلی و کی‌روش واجب است که احترام یکدیگر را حفظ کنند. هدف همه ما سربلندی فوتبال ایران است و برای رسیدن به این هدف لازم است که همه با هم تعامل خوبی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: کی‌روش کمی از بالا به مربیان ایرانی نگاه می‌کند که این خوب نیست. او باید بداند که بازیکنان تیم ملی زیر دست همین مربیان ایرانی پرورش یافته‌اند و  سعی کند با مربیان ایرانی تعامل برقرار کند.

تارتار در خصوص استقبال خوب هواداران از تیم ملی در هنگام بازگشت کاروان تیم از استرالیا خاطرنشان کرد: اینکه مردم از نتایج تیم ملی رضایت دارند اتفاق خوبی است و من هم با نظر آنها موافق هستم و اعتقادم این است که تیم ملی نسبت به جام جهانی پیشرفت خوبی در جام ملت‌ها داشت.

سرمربی صبا از موافقان ماندن کی‌روش در تیم ملی است و در این مورد گفت: تغییرات در کادر فنی تیم ملی به صلاح نیست و وقتی تیم ملی سال با سال در حال بهتر شدن است باید از مربیان حمایت و شرایط را برای پیشرفت هر چه بهتر تیم ملی فراهم کنیم. اگر بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشته باشیم آن وقت مربیان بهتر می‌توانند بازیکنان جوان را مورد آزمایش قرار دهند و دیگر مثل گذشته در بازی‌های رسمی این بازیکنان تست نمی‌شوند.


ویدیو مرتبط :
از تاکید وزارت ورزش بر اردوی تیم های ملی تا حواشی قهرمانی تیم ملی تکواندو

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کودکان شما را نگاه می کنند و از شما الگو برداری می کنندالگو,بهترین الگو برای کودکان,الگو برای کودکان

کودکان شما را نگاه می کنند و از شما الگو برداری می کنند

 

هرکسی برای خودش یک الگو یا قهرمان دارد که او را تحسین می کند. بعضی ها یک هنرپیشه، ورزشکار یا یک سیاستمدار را الگو قرار می دهند، اما حیرت انگیز زمانی است که یک نفر می گوید: «قهرمان من پدرم است» یا «قهرمان من مادرم است».

همه والدین آروز دارند فرزندشان به آنها به چشم یک فرد ویژه و خوب نگاه کند و از آنها الگو بگیرد و آنها را تحسین کند. اما این امر، اتفاقی رخ نمی دهد. آنها همین طور که بزرگ می شوند شما را نگاه می کنند و از شما الگو برداری می کنند.

 

اگر می خواهید بچه ها از رفتار و کردار شما بهترین یادگیری را داشته باشند و قهرمان واقعی آنها باشید، به این ۱۰ نکته عمل کنید.

۱ -به همسرتان ابراز علاقه کنید و به او احترام بگذارید
شاید زمانی که با همسرتان صحبت می کنید، تصورش را هم نکنید که فرزندان تان دارند شما را نگاه می کنند، اما همین طور است این بهترین الگو برای کودکان است. و وقتی آنها بزرگ شوند همان رفتارها را به کار می گیرند.

 

اگر دائما با همسرتان دعوا کنید، ممکن است آنها فکر کنند که ازدواج چیز بدی است و همه اش دردسر دارد. در حالی ک اگر شما دوستدار و مراقبت همسرتان باشید باعث می شود آنها هم وقتی بزرگ شدند، همان کار را انجام دهند و این الگو برداری است.

۲ -الهام بخش ارزش های مثبت برای آنها باشید
ارزش هایی مانند احترام به بزرگ ترها و دوستان، کمک به نیازمندان و مهمان نوازی خیلی مهم هستند این الگو در نسل های جوان خیلی کمرنگ شده اند.

 

بسیاری از کودکان و نوجوانان و حتی جوانان به شدت سرگرم اینترنت و بازی های کامپیوتری و فضاهای مجازی و ارزش های نوتعریف شده برآمده از آنها هستند.

 

به فرزندان تان نشان دهید چطور ارزش های واقعی و ماندگار زمانی که بزرگ شدند، به آنها کمک می کند. حتما در آن زمان فرزندان تان از شما سپاسگزار خواهند بود.

۳ -اجازه دهید متناسب با سن شان، تصمیم های کوچک بگیرند
به آنها اجازه بدهید خودشان غذای شان را سفارش دهند و با پیشخدمت رستوران صحبت کنند؛ اجازه بدهید خودشان تصمیم بگیرند چه رشته ای را برای تحصیل انتخاب کنند؛ اجازه بدهید خودشان تصمیم بگیرند برای گردش به کجا بروند.

 

وقتی به آنها اجازه می دهید این تصمیم ها را در زندگی روزمره خود بگیرند، می آموزند که مستقل تر باشند و اعتماد به نفس شان افزایش می یابد.

 

علاوه بر این اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، از آن یاد می گیرند؛ این قابلیت ها را مدیون اعتماد شما خواهندبود و این بهترین الگو برای کودکان است.

۴ -به حرف شان گوش دهید
زمانی که بچه ها اعتراض می کنند و یا شما یا دیگران صحبت می کنند، قبل از هر کار دیگری به حرف شان گوش کنید. حتی اگر صحبت نمی کنند هم به آنها توجه کنید.

 

رفتار آنها چیزهای زیادی به شما خواهدگفت. این گوش کردن به شما کمک می کند تصمیمات بهتری در مورد آینده شان بگیرید که به آنها کمک خواهدکرد.

 

 پدر و مادر الگوی فرزندان,الگوی فرزندان,الگوبرداری فرزندان

هرکسی برای خودش یک الگو یا قهرمان دارد که او را تحسین می کند

 

۵ -زمان تان را به آنها هدیه کنید. هر روز
هر روز زمانی را با فرزندتان سپری کنید. وقتی که آنها با شما نباشند، به تلویزیون، غذاهای ناسالم، دوستی های نامناسب و رفتار مخرب روی می آورند این بهترین الگو برای کودکان است که با شما باشند و هر چه می خواهند از شما بخواهند.

 

اجازه ندهید این اتفاق برای شان بیفتد. مدام با آنها صحبت کنید و به آن ها یادآوری کنید که می توانند هر مشکلی را با شما در میان بگذارند.

۶- آنها را در جمع های اجتماعی وارد کنید
زمانی که برای کاری بیرون می روید، در صورت امکان اجازه بدهید همراه شما باشند. آنها را به مردم معرفی کنید. اجازه بدهید ببینند چطور با مردم ملاقات و صحبت می کنید و از شما الگو بگیرند.

 

اجازه بدهید ببینند وقتی با مردم رو به رو می شوید، در مورد چه چیزی صحبت می کنید. با این تصور که درس شان لطمه می خورد، آنها را در خانه حبس نکنید. آنچه در این فضای اجتماعی می آموزید، خیلی مهم تر از اطلاعات کتابی است که در این یک ساعت فرا می گیرند.

۷ -به آنها یاد بدهید با پول چه کار کنند
فقط به آنها پول توجیبی ندهید، بلکه گاهی کارهایی را هم به آنها محول کنید و سپس براساس کار انجام شده به آنها پول بدهید. در این صورت در سن پایین یاد می گیرند که باید کار کنند تا پول داشته باشند این یکی از بهترین الگو ها برای کودکان است.

 

همچنین به آنها یاد بدهید که بخشی از پول شان را پس انداز کنند تا در ضروری ترین زمان از آن استفاده کنند. این رفتار را فقط می توانند از قهرمان شان یاد بگیرند که شما هستید.

۸- اهمیت پیگیری رویاهای شان را به آنها بگویید
بعضی افراد به دنبال رویاهای شان نمی روند، زیرا یا خیلی دیر متوجه می شوند یا اینکه وقتی جوان بودند، هرگز کسی به آنها اهمیت این قضیه را نگفته است. این احتمال را که فرزندتان بعدا این گله را از شما بکند، از بین ببرید.

 

آنها را تشویق کنید. رویاهای بزرگ داشته باشند. از عقایدشان حمایت کنید و زمانی که نیاز دارند به آنها کمک کنید، این گونه آنها زمانی که بخواهند، جرئت امتحان کردن افکار و ایده های جدید را پیدا می کنند.

۹ -برای ورزش تشویق شان کنید
ورزش به ما چیزهای زیادی می آموزد. ورزش های سالنی به ما کمک می کند ذهن مان را باز کنیم و ورزش در فضای باز به ما رهبری و کار گروهی را می آموزد و از آن الگو می گیرد و باعث می شود که از لحاظ بدنی متناسب بمانیم. وقتی فرزندان تان ورزش کنند، رشد بدنی و ذهنی آنها نیز عالی خواهدبود.

۱۰ -از تلویزیون و غذاهای ناسالم دور نگه شان دارید
زمانی که فردی استرس دارد و خوشحال نیست، معمول ترین چیز برای تسکینش، غذای ناسالم و تلویزیون است. همه آنچه را پیش از این گفتیم، انجام دهید که فرزندتان را خوشحال نگه دارید و از شما الگو های درست بگیرد.

 

همیشه غذای خانگی بخورید و کمتر تلویزیون نگاه کنید. به آنها کتاب بدهید و تشویق شان کنید که کاری متفاوت انجام دهند.

اگر به مدت چند سال همه این کارها را هر روز انجام دهید، باعث می شوید فرزندتان در فضای رقابتی که این روزها وجود دارد، ایستادگی کند. زمانی که آنها در کاری که انجام می دهند، موفق شوند از شما به دلیل اینکه در جواین شان راه را به درستی برای شان همواره کرده اید، تشکر می کنند. این مهم ترین وظیفه یک قهرمان است.


منبع:همشهری آنلاین