ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

باشگاه‌های اروپایی خواستار کاهش دیدارهای ملی 

 

 

باشگاه‌های اروپایی خواستار کاهش دیدارهای ملی

 

باشگاه‌های مطرح فوتبال اروپا از یوفا و فیفا خواستند تا تعداد دیدارهای دوستانه را کاهش دهند.

بر پایه گزارش "پرس آسوسیشن"، "کارل هاینز رومنیگه" هم گفته باشگاه‌ها از آزاد کردن بازیکنان خود برای دیدارهای دوستانه ملی به ستوه آمده‌اند.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ گفت: ما باید کیفیت را مقدم بر کمیت بدانیم. وقتی من در دهه 80 در رقابت‌های قهرمانی اروپا بازی می کردم، آنجا فقط هشت تیم حضور داشتند اما در حال حاضر 16 تیم در این رقابت‌ها حاضر هستند و تا سال 2016 هم تعداد این تیم‌ها به 24 تیم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: جام جهانی هم همین طور. این رقابت‌ها از 16 تیم به 32 تیم ارتقا یافته و هر آنچه در تقویم آمده به نفع تیم‌های ملی است تا تیم‌های باشگاهی. رقابت‌های گروهی اروپا هم پیش‌تر با حضور چهار تیم برگزار می شد اما اکنون شش، هفت تیم در این رقابت‌ها حاضر هستند.

"دیوید گیل"، مدیر اجرایی باشگاه منچستریونایتد گفت که شمار بازی‌های دوستانه باید 12 بازی در بازه زمانی دو ساله و به عبارتی دیگر سالی شش بازی باشد.

وی گفت: چنانچه بخواهیم آرمانی به قضیه نگاه کنیم شش بازی در سال را مطلوب می دانیم. این تعداد بازی هم نیازهای تیم‌های ملی را برآورده می کند و هم باشگاه‌ها را به خواسته‌شان می رساند.

در حال حاضر در تقویم یوفا به غیر از رقابت‌های جام ملت‌های اروپا برای سال آینده 11 بازی دوستانه در نظر گرفته شده است. گیل گفت باشگاه اروپایی علاقمند هستند تا از دیدارهای دوستانه‌ای که در ماه‌های ژوئن و اوت در نظر گرفته شده است، خلاص شوند.


ویدیو مرتبط :
دیدارهای چهارجانبه برای کاهش بحران اوکراین

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بیانیه اتحادیه باشگاه اروپایی،بازیكنان یورو نباید در المپیك بازی كنند 

 

بیانیه اتحادیه باشگاه اروپایی،بازیكنان یورو نباید در المپیك بازی كنند

 

اتحادیه باشگاه‌های اروپایی هشدار داد با توجه به نزدیکی زمان برگزاری المپیک و رقابتهای یورو 2012 بازیکنان نمی‌توانند در هر دو رقابت شرکت کنند.

اتحادیه باشگاه‌های اروپایی به بررسی وضعیت بازیکنان در طول یک فصل پرداخت و هشدار داد با توجه به اینکه رقابتهای المپیک 2012 لندن فاصله زمانی بسیار کمی با یورو 2012 دارد بازیکنان نخواهند توانست در هر دو رقابت شرکت کنند و باید فکری به حال این مسئله اندیشید.

دربیانیه این اتحادیه آمده است ما فکر نمی‌کنیم که درست باشد که بازیکنان هم در المپیک و هم در یورو 2012 بازی کند. چرا که فصل فوتبالی در اروپا بسیار طولانی است و بازیکنان از شرایط آمادگی دور خواهند شد.

در ادامه این بیانیه آمده است با توجه به اینکه رقابتهای المپیک جزء تقویم فیفا نیست قصد داریم در مقابل این مسئله واکنش نشان دهیم چرا که مطمئنا تیمهای زیر 23 سال از باشگاه تقاضا خواهند کرد بازیکنانشان را برای المپیک در اختیار آنها قرار دهند. امیدواریم بتوانیم بدون اینکه وارد جنجال و درگیری خاصی شویم با این مسئله برخورد کنیم.

دیوید گیل مدیر کمیته اجرایی باشگاه منچستریونایتد هم با موافقت با این موضوع گفت: بازیکنی که در یورو 2012 بازی می‌کند نباید درالمپیک به میدان برود. فوتبال یکی از ورزشهای مهم المپیک است اما این باعث نمی‌شود که بخواهیم اینگونه به بازیکنان فشار بیاوریم.