ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

اولین مراحلی که هر دونده تازه کاری باید طی کنددویدن,فواید دویدن,ورزش

اولین مراحلی که هر دونده تازه کاری باید طی کند
برای آنهایی که معمولا انگیزه‌ی دویدن بصورت منظم را ندارند، خیلی مهم است که فواید تمرینات کاردیو را درک کنند. از نظر علمی تست شده است که دویدن می‌تواند سلامت قلب را ببهبود ببخشد. بدین ترتیب خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در شما کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین سوخت و ساز و تحمل پذیری عضلات را افزایش داده، و باعث چربی سوزی نیز خواهد شد.


یکی از مهمترین مزایای دویدن یا دویدن آهسته بمدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، چند بار در هفته، احساس سرخوشی ناشی از دویدن است که بخاطر ترشح طبیعی اندورفین در بدن ایجاد می‌شود. لازم نیست مانند یک قهرمان دوی سرعت المپیک، تمرین کنید تا سطح آمادگی جسمانی و سلامتی‌تان را افزایش دهید، اما مهم است که فعال بمانید. برا اینکه نتیجه بهتری از دویدن بگیرید به نکات زیر توجه کنید:

 

۱. آماده سازی ذهنی
چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید کمی آرام شوید. آگاهی از اینکه قرار است توانایی طبیعی بدنتان برای سوزاندن کالری را افزایش دهید، ممکن است در ابتدا دلهره آور باشد، اما مسئله این است که برای رسیدن به هدفتان، باید از نظر ذهنی، آماده باشید. به گفته‌ی کالج پزشکی ورزشی آمریکا، افراد بزرگسال باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته، تمرینات کاردیو با شدت متوسط انجام دهند که این رقم معادل ۵ تمرین ۳۰ دقیقه‌ای در هر هفته است. باید باور کنید که می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

۲. به سوی هدفتان، گام‌های بلند بردارید
افراد مبتدی نباید آنقدر به خودشان فشار بیاورند که کاملا خسته شوند، هرچند این، به آن معنا نیست که نباید خودتان را به چالش بکشید. اگر به دویدن آهسته یا دویدن متناوب عادت ندارید، تمرین کاردیوتان را با پیاده روی سریع یا پیاده روی قدرتی آغاز کنید.
این کار، عضلات و تاندون‌های ساق پاها را تقویت می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا در آینده، بتوانید در زمان دویدن، فشارهای مکرر را بهتر تحمل کنید. به یاد داشته باشید که لازم نیست مانند یک ورزشکار حرفه‌ای برای رسیدن به هدفتان تمرین کنید، اما مهم است که بطور مداوم، گام‌های بلندی برای دستیابی به چالش به ظاهر دلهره آور تبدیل شدن به یک دونده‌ی مشتاق، بردارید.


۳. شدت را افزایش دهید
در هنگام شروع یک برنامه‌ی نسبتا شدید کاردیو، اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید. به یاد داشته باشید که چند دقیقه برای کشش پاها وقت بگذارید و هر تمرین را با یک تمرین سبک گرم کردن شروع کنید. تمریناتی مانند بالا آوردن زانوها یا دویدن در جا.
بعد از مدتی بدن شما به حرکات مربوط به پیاده روی سریع، پیاده روی قدرتی و دویدن آهسته عادت می‌کند، که توانایی شما را برای تمرین کردن با شدت بیشتر، افزایش می‌دهد. با افزایش مدت زمانی که با حداکثر قدرتتان تمرین می‌کنید، می‌توانید توانایی طبیعی بدنتان برای انجام حرکات شدید پشت سر هم را محک بزنید. بعنوان مثال اگر در طول یک تمرین کاردیوی متوسط ۳۰ دقیقه ای، معمولا ۲۰ دقیقه راه می‌روید و فقط ۱۰ دقیقه آهسته می‌دوید، سعی کنید این زمان را به دو زمان مساوی تقسیم کنید. با گذشت زمان، شما قادر خواهید بود که تقریبا در تمام مدت تمرین ۳۰ دقیقه‌ای تان، بدوید.

 

۴. با دوستانتان بدوید
یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه خودتان را مجبور کنید تا به صورت یک عادت بدوید، چه در باشگاه و چه در خیابان، این است که با دوستانتان بهم بپیوندید تا اشتیاق به دویدن در شما افزایش یابد. افزایش حضور دوست شما هنگام تمرینات، شما را با انگیزه نگاه خواهد داشت.
همچنین باعث خواهد شد تا با برنامه‌تان صادق باشید. هنگامی‌که تنها باشید، تقلب کردن یا تفره رفتن از انجام مو به موی تمریناتتان خیلی راحت خواهد شد. پس یکی دو دوست پیدا کنید که اهداف مشترکی با شما داشته باشند تا بتوانید زودتر به اهداف تناسب اندامتان برسید.

منبع : fitnessmagazine.ir


ویدیو مرتبط :
برای انتخاب صحیح همسر باید از چه مراحلی بگذریم؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

۹ کاری که باید هنگام اولین استفاده از گوشی آیفون انجام دهید(قسمت اول)ایجاد حساب در apple, ترفندهای موبایل

اگر شما به تازگی یک گوشی آیفون خریداری کرده اید مطمئنا هیجان زده اید ولی نمیدانید که چه باید بکنید. برای اولین استفاده از این گوشی نیاز دارید تا کارهایی انجام دهید که ممکن است برای کسانی که اولین بار است این کار را انجام می دهند گیج کننده و خسته کننده باشد،اما نگران نباشید ما در اینجا مطلبی را برای شما آماده کرده ایم و در آن ۹ کار مهمی که قبل از اولین استفاده گوشی آیفونتان باید انجام دهید را به شما آموزش دهیم، با ما باشید.


۱-ایجاد یک حساب در apple
برای فعال سازی بسیاری از امکانات گوشیتان (آیتونز،اپ استور،….) شما باید یک حساب کاربری درapple داشته باشید. برای این کار شما می توانید به صفحه مربوطه در وبسایت اپل  مراجعه کنید و یا هنگامی که برای اولین بار گوشی آیفونتان را روشن می کنید از شما خواسته می شود که این کار را انجام دهید. برای ایجاد یک ID شما به یک ایمیل نیاز دارید، بنابراین یک ایمیل برای اولین استفاده از گوشیتان به یاد داشته باشید.

 

اما اگر شما پیش از این یک دستگاه IOS دار و یا یک ID اپل دارید، تنها کاری که باید انجام دهید، همگام سازی دستگاه جدیدتان با دستگاهای قدیمی بوسیله Iclode است. با این کار ممکن است اطلاعاتی که در دستگاه های قبلی داشته اید به وسیله دستگاه جدید دانلود شود. زمانی که شما برای اولین بار در گوشی ایفونتان sign in می کنید، این زمان بهترین موقع برای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباریتان است تا بعدا بتوانید ازاین کارت برای خرید آهنگ و برنامه اقدام نمایید.


اما اگر شما مایل به انجام این کار نیستید می توانید آن را بعدا هم با رفتن به آدرس زیر در گوشیتان انجام دهید.

    Settings > iTunes & App Store > Apple ID > View Apple ID > Payment Information

 

2-یاد گرفتن ترفندهای استفاده سریع از گوشی
منظور ما حفظ کردن لیست کامل حرکت های لمسی ای که می توانید انجام بدهید نیست، اما شما باید حداقل حرکت هایی که به شما کمک می کنند تا در گوشیتان چرخی بزنید را بدانید.


باز کردن اپلیکیشن ها
این کار بسیار ساده است، برای باز کردن یک اپلیکیشن تنها کافی است با انگشتتان روی آیکون آن کلیک کنید، و اگر به اپلیکیشنی که در صفحه ای دیگر قرار دارد نیاز دارید کافی است برای رفتن به آن صفحه، انگشتتان را در جهت مخالف روی نمایشگر گوشی بکشید. مثلا برای رفتن به صفحه سمت راست، انگشتتان را به طرف چپ بکشید یا به اصطلاح به سمت چپ Swipe کنید.


جابه جا کردن و پاک کردن برنامه ها

 

ایجاد حساب در apple, ترفندهای موبایل

 

اگر شما انگشتتان را روی آیکون یکی از برنامه ها نگه دارید، ناگهان همه آیکون ها می لرزند و سپس شما می توانید آیکون ها را جابه جا کنید. برای پاک کردن هم کافی است بر روی علامت X بالای آیکون آن اپ کلیک کنید.(آیکون هایی که بالایشان علامت X نباشد برنامه های پیش فرض هستند و نمی توانید آن ها را پاک کنید.)

 

جستجو کردن

 

ایجاد حساب در apple, ترفندهای موبایل

 

هنگامی که در صفحه خانگی یا home Screen به سر می برید با کشیدن انگشت از بالا به پایین یا به اصطلاح با سوایپ کردن به پایین، می توانید کادر جستجو را مشاهده کنید که در این کادر می توانید هر چیزی را از قبیل برنامه و مخاطب و …. را جستجو کنید و به سرعت آن را پیدا کنید.

 

دسترسی به مرکز کنترل

با سوایپ کردن از پایین ترین قسمت صفحه نمایش به سمت بالا، شما به مرکز کنترل(control center) درسترسی پیدا می کنید. برای سوایپ کردن و دسترسی به این قسمت فرقی ندارد که شما در صفحه قفل باشید یا در صفحه خانگی و البته این ویژگی در اکثر برنامه ها هم کار می کند. همچنین می توانید برای دسترسی این قسمت به آدرس Settings > Control Center بروید.

 

ایجاد حساب در apple, ترفندهای موبایل

 

امکاناتی که در این منو به آن ها دسترسی پیدا خواهید کرد شامل موارد زیر می باشند.

    Airplane mode, WiFi, Bluetooth, do not disturb, portrait orientation, brightness, music ,AirDrop, flashlight, timer, calculator, your camera

 

مرکز اعلانیه ها

با سوایپ کردن از بالاترین قسمت صفحه نمایش گر به سمت پایین، مرکز اعلانیه ها مشاهده می شود. در این قسمت شما تماس های از دست رفته، پیام ها، ایمیل ها و… را مشاهده می کنید. همچینین هشدارها و یادآوری ها، مناسبت های موجود در تقویم و اخطارها و پیام های اپلیکیشن ها را می توانید در این قسمت مشاهده کنید. برای پیکربندی این قسمت می توانید به مسیر Settings > Notification Center بروید.

 

3-ایجاد یک حساب برای ایمیل

بر روی اپلیکیشن Mail کلیک کنید تا یک ایمیل برای تلفن جدیدتان ایجاد کنید.به سادگی انتخاب سرویس موردنظر و وارد کردن آدرس و رمزعبور ایمیتان.اما اگر سرویس دهنده دیگری مدنظرتان است تنها کافی است بر روی کزینه Others در انتهای لیست کلیک کنید و اطلاعات مربوط به سرویس دهنده و ایمیلتان را وارد کنید.

 

ایجاد حساب در apple, ترفندهای موبایل


منبع:ariamoons.com